Mi smo mali, veliki borci.
Odgovori

Re: Ante, 28 tjedana, 1300g

11 ožu 2010, 15:12

da, vjerovatno se radi o baby handlingu i, vjeruj puno pomaže iako izgleda možda i traljavo.
jako dobra stvar za psihomotorni razvoj, a pogotovo njemu koji je imao takvu priču koju najbolje znaš i sam. ipak ih poslušajte i primjenjujte.

Re: Ante, 28 tjedana, 1300g

11 ožu 2010, 23:35

:ne gogo nisu gluposti ne,ne.uči,pamti i radi.
jako vam je bitno da to sve svladate i da našeg antu tako hendlate.
imaš tu na forumu svega i svačega pa će vam to pomoć.
i molin te nemojte zanemarit te vježbe. :ne
anti šaljemo veliki :kiss

Re: Ante, 28 tjedana, 1300g

12 ožu 2010, 11:38

potpisujem cure u vezi vježbi

to nikako nije glupost.
moram reći da zbog roditelja koji to shvaćaju kao glupost fizijatri plaše i one koje treba i koje ne treba ...

u svojim pohodima kod raznoraznih doktora srela sam i roditelje koji nisu radili baby-handling - kao ma to je bezveze, meni je lakše ovako ili onako, baba mara rekla da je njim/njom sve u redu...
poslije ih nisam vidjela - i možda kod njih i jeste sve u redu - a možda je onako kao kod jednog malog iz kvarta koji sad treba u školu: njegova mama uopće nije reagirala na informaciju da joj je dijete imalo krvarenje i nije poduzela ništa :ne
mali i danas kad stoji ili trči ruke drži savijene u laktovima (podlaktice pripijene uz tijelo, nadlaktice onako " vise"

i šta sad - informaciju da bi trebala vježbati je dobila, poslušala nije (čak nije ni otišla kod fizijatra) - i napravila je štetu samo svom djetetu.
jer se njoj činilo ( a i još uvijek čini) da je sa malim sve OK.
a moglo je biti bolje od ovoga

iskreno se veselim što je mali Ante izašao iz bolnice, ali vjeruj mi da je tek sad pred vama onaj teži dio posla
do sad su o njemu brinuli u bolnici, a sad je sva odgovornost za njegov napredak samo na vama, roditeljima

nadam se da mi nećeš zamjeriti što ovo pišem, ali ja doista vjerujem da ovaj podforum nije samo mjesto na kojem ćemo tapšati jedni druge i govoriti da će sve biti OK, bez obzira na sve - nego mjesto na kojem ćeš dobiti informacije - i one koje želiš čuti, ali i one koje baš i ne želiš

jer postoji mogućnost da će doista sve biti OK, bili vi dosljedni u vježbama ili ne - ali veća je vjerojatnost da će sve biti OK ako budete vježbali (a čak ni tada nema garancije)

Re: Ante, 28 tjedana, 1300g

12 ožu 2010, 14:06

gogo je napisao/la:danas su nam bile neke vježbice meni se to cini cista glupost ko ce onako dite dizat jednom rukom.

I meni se to na početku činila glupost. Sestra je par puta zavrtila bebu na jednoj ruci i pitala "jel jasno mama" a ja blejim ko telac u šarena vrata. Em prvo dijete, pa 2200 grama, pa strah te jače ga privit sebi a kamoli izvoditi nekakve akrobacije sa njime. Po izlasku iz rodilišta nitko mi nije objasnio važnost beby handlinga, uopće nisam doživljavala kao da je taj dio bitan, ja sam se skoncentrirala na vježbice razgibavanja koje mi je pokazala fizijatrica u rodilištu (čitala sam da su vježbice jako bitne, čak da je baby handling jako bitan, ali vjerovali ili ne nisam povezivala one akrobacije sa baby handlingom). Tek nakon malo surfanja sam skontala da je dizanje, spuštanje i oblačenje bebe po baby handlingu tu najbitnija stavka. A tek kad sam našla na netu (ne znam točno gdje, ali čini mi se da je na ovom forumu) snimku medicinske sestre kako barata sa bebom skontala sam o čemu se tu radi. Do tada mi bogme ni ona brošura o baby handlingu nije pomagala puno... Gogo, nemoj neke postove doživiti kao napad, svi smo to već prošli, i nadam se da ćete doći u ruke dobrom fizijatru koji će vas znati (i imati vremena i strpljenja:-) uputiti u sve. :kiss malom Anti.

Re: Ante, 28 tjedana, 1300g

12 ožu 2010, 14:17

E da, video i brošura su na pdf-u Djeca od 0-1, veliki naslov Baby handling odmah na početku..Nadam se da će vam pomoći...

Re: Ante, 28 tjedana, 1300g

13 ožu 2010, 15:16

moze te li priporicit kojeg fizijatra na podrucju splita ili ako ima u kastelima da se znam informirat dok beba ne izadje jer sam cuja da se dugo ceka na pregled

Re: Ante, 28 tjedana, 1300g

13 ožu 2010, 17:09

preporučam neuropedijatricu Šamiju - ona će vas znati dobro voditi :up

Re: Ante, 28 tjedana, 1300g

13 ožu 2010, 20:07

gogo,nas vodi dr.šamija kuzmanić ona je neuropedijatar.fizijatar nam je dr.jukica.ako hoćeš na pp.ti šaljem telefone.
i da na križine se jaaako dugo čeka.

Re: Ante, 28 tjedana, 1300g

13 ožu 2010, 21:30

ja tina hendlam od početka. desi se da nekad i ja zabrljam. trudim se. pogriješim pa pitam. no mogu reći da nam je babyhandling 1000% pomogao pa stoga, hendlajte, hendlajte. nije to glupost
ako nešto nije jasno pitaj nek ti objasne ponovo i ponovo
veliki pozdrav anti :mah

Re: Ante, 28 tjedana, 1300g

14 ožu 2010, 09:49

gogo poslala sam vam pp.

Re: Ante, 28 tjedana, 1300g

14 ožu 2010, 17:07

znam da šamija preporučuje vježbice i da je dobra dijagnostičarka :up

Re: Ante, 28 tjedana, 1300g

14 ožu 2010, 17:27

je.i doktorica i kao osoba. :1

Re: Ante, 28 tjedana, 1300g

17 ožu 2010, 15:48

dragi moji mislim da ce mo sutra kuci napokon jedva cekam da nas troje legnemo u sobi dana ce mo sve pripremit zagrijat sobu i ostale stvari. pozdrav javim vam opet kako nam je.

Re: Ante, 28 tjedana, 1300g

17 ožu 2010, 15:53

:zivili :joy :srca
napokon je došao i taj dan. sretno i uživajte sa djetetom.
i javite se kako ste se snašli.
puno pozdrava.

Re: Ante, 28 tjedana, 1300g

17 ožu 2010, 15:57

:joy :joy :joy :joy :joy
evo mi zasuzile oči........

uživajte,grlite se,mazite,pazite,volite, -VJEŽBAJTE-a i pišite nam :grligrli

Re: Ante, 28 tjedana, 1300g

17 ožu 2010, 22:10

Veselim se kao da je meni :joy

Re: Ante, 28 tjedana, 1300g

18 ožu 2010, 00:22

Napokon će doći i taj dan!!!Uzivajte u malom Anti i radite vježbice!!Nama je dr. Družić preporučila neuropedijatricu Maju Tomasović, jako puno djece ide kod nje i malo se više čeka red.Doktorica je odlična i sve ti fino objasni. Što se tiče vježbanja, mi smo u početku bili na Križinama , kod dr. Asje K. koja je odlična, ali nam je išlo na živce što su nam se na vježbama izmjenivali fizioterapeuti koji su ponekad davali i različite savjete oko vježbanja. Vjerujem da ni jedan savjet nije loš i ne škodi djetetu, ali ja sam bila malo zbunjena. Prebacili smo se na Meje(Centar za rehabilitaciju´)kod fizijatrice Šegvić(tel:480330) i fizioterapeutkinje Nede koja je izvrsna .Danas sa Markom ne radimo više vježbe, motorički je odlično napredovao.Sretno! I još jedna vesela vijest koju ću staviti kao naslov na forum: U Splitu se formira podružnica udruge "Palčići" koja će prosror dobiti u novom rodilištu.Detaljnije ću napitati u naslovu, pa pogledaj!

Re: Ante, 28 tjedana, 1300g

18 ožu 2010, 08:48

I još jedna vesela vijest koju ću staviti kao naslov na forum: U Splitu se formira podružnica udruge "Palčići" koja će prosror dobiti u novom rodilištu.Detaljnije ću napitati u naslovu, pa pogledaj


:kima

Re: Ante, 28 tjedana, 1300g

18 ožu 2010, 14:56

Gogo jel nam Ante došao doma?

Re: Ante, 28 tjedana, 1300g

19 ožu 2010, 08:11

I meni su zasuzile oči, sretan vam dolazak kući ! :joy

Re: Ante, 28 tjedana, 1300g

19 ožu 2010, 15:44

je dosa je kuci sinoc prva noc svako dvi ure trazi papati. cin nam se da mu se nos malo zacepija pa san odma kupija kapi za djecu kazu da je to normalno zbog promjene klime malo smo i mi zbunjeni cim cujemo da zaplace skacemo oboje. jos vam javim

Re: Ante, 28 tjedana, 1300g

19 ožu 2010, 15:57

:ljubav

Re: Ante, 28 tjedana, 1300g

19 ožu 2010, 19:09

:joy :joy
Super.
Pazite da niste previše zagrijali sobu,i da vam je zrak vlažan.Nekakav ovlaživać možda?
Veeeeeeeeeelika :kiss Anti

Re: Ante, 28 tjedana, 1300g

19 ožu 2010, 19:11

Super :joy :joy :joy

Re: Ante, 28 tjedana, 1300g

19 ožu 2010, 20:51

super, super :joy

Re: Ante, 28 tjedana, 1300g

19 ožu 2010, 21:01

jeeeee :joy :joy

Re: Ante, 28 tjedana, 1300g

19 ožu 2010, 21:19

:joy :ljubav :joy :srca

Re: Ante, 28 tjedana, 1300g

19 ožu 2010, 23:00

Bravo, bravo uživajte i mazite se sada. :proljece

Re: Ante, 28 tjedana, 1300g

20 ožu 2010, 11:04

:band bravo!uživajte i puno ga mazite,to mu je sad najpotrebnije!!!!!i vježbajte,vježbajte,vježbajte! :sumo :kiss

Re: Ante, 28 tjedana, 1300g

20 ožu 2010, 11:48

:joy :joy :joy Volite se, mazite i uživajte...prva godina pebrzo prođe!
Odgovori