07 sij 2010, 11:33
07 sij 2010, 18:33
. Možda nađem i koje slikice po novinama koje bi nam bile simpa. To mi se čini da je baš nešto što bi joj u ovom razdoblju bilo zanimljivo.18 srp 2010, 07:47
naravno da uslijed tolike aktivnosti često i pada, pomalo je brzoplet, ali kako mi ne dižemo veliku strku oko razbijenog koljena, ne diže je ni on. Rijetko zaplače zbog toga, češće samo potraži utjehu i zagrljaj i piči dalje.
(http://www.babysigns.hr), počela polako znakovati osnovne riječi i odjednom je doživio veliki skok u razvoju govora. Ne samo što smo počeli komunicirati puno bolje i češće, što smo mogli razumijeti što želi i zadovoljiti njegove potrebe već nam je i povezanost postala još veća. Više je tražio druženje, više je tražio komunikaciju, stalno je o nečemu "pričao", baš je tražio da mu pokažem neki novi znak iz polja njegova interesa da bi mogli "pričati" o tome. Istovremeno mu je i govor strašno napredovao, počeo se služiti dvosložnim riječim, isprva su to bile riječi koje su se sastojale od 2 ista sloga (ba-ba, di-di, de-de) a sad već koristi i raznolikije riječi. Slaže polako rečenice, krnje naravno, ali ipak su u pitanju dvočlani, a ponekad, rjeđe, i tročlani izrazi. Kombinira riječ i gestu, sve češće dvije riječi. I brblja, brblja, brbjlja, baš je dobio volju za komunikacijom.
18 srp 2010, 14:59
18 srp 2010, 15:11
18 srp 2010, 16:16
18 srp 2010, 19:14
18 srp 2010, 19:46
18 srp 2010, 19:48
18 srp 2010, 22:57
Toliko se mama brinila a on sada takav decko
18 srp 2010, 23:09
za vrtic.
18 srp 2010, 23:28
19 srp 2010, 06:40
a još se više čudim da smo tu di jesmo
19 srp 2010, 10:20
19 srp 2010, 10:26
Miki je napisao/la::srca![]()
kako mi je lijepo čitati ovaj izvještaj
23 srp 2010, 21:51
24 srp 2010, 15:41
25 srp 2010, 08:01
25 srp 2010, 12:32
oooo da, znam o čemu pričaš...
25 srp 2010, 17:04
25 srp 2010, 20:10
16 kol 2010, 23:36
17 kol 2010, 06:40
ma istina je sve, ali ja radije odradim što mogu da mu pomognem, nego da se za godinu-dvije lupam po glavi da sam nešto propustila
17 kol 2010, 09:02
17 kol 2010, 15:03
19 kol 2010, 14:44
19 kol 2010, 16:18
Nadice, baš to - nama je toliko lakše otkako komuniciramo. Ne samo zato što znamo što želi. Već znamo sjediti na zidiću, za stolom ili u autu i "pričati" o stvarima koje ga zanimaju, a ne može ih direktno pokazati, o tome što doživljava ili je doživio prije... jako jako nas je to zbližilo