Mi smo mali, veliki borci.
Odgovori

Re: Petra,28 tj.,1100g,32cm

24 vel 2010, 19:07

Sad vidim koliko mi situaciju otežava činjenica da ne stanujemo u gradu i to u većem gradu,jer nažalost,kod nas u RH sve što je korisno stacionirano je očito u našem "velegradu",a ja ne mogu svaki mjesec trčati u Zg niti imam uvjete za to..Nadice,vjeruj mi da prvi put čujem za ovo mjesto koje spominješ,a na Goljaku nisam bila,dosada smo smatrali da joj Vojta paše pa smo išli u Brod i to je bilo to.Ne znam koliko se uopće može s njom radit bobath jer ona ne razumije još naredbe,pa što će eventualno moći odvježbati..vidjet ćemo..izgleda da ćemo zaista morati na Goljak,a ja bi pokušala negdje gdje nam je bliže!Kod nas ima izvrsna terapeutkinja Bobath,ali vjerovali ili ne,ne može nas primiti,pa čak ni privatno jer su termini prebukirani..nemreš vjerovat..pa da se ubiješ!!!Ja spremna ženi platiti,al ona jednostavno ne može stići!! :dunno I cure,molim vas savjet,muku mučim s kolicima..kakva da joj kupim..Peg perego koji model..ili nešt drugo..bitno je da ona ne drži glavu i ne sjedi..pa mi trebaju neka udobna i da joj nogice ne vise..Piere cardin ne izgledaju loše,imaju onaj plastični čvrsti nastavak za noge,a opet ne znam što je bitno?? molim ujedno vaša iskustva i savjete.. :mah

Re: Petra,28 tj.,1100g,32cm

24 vel 2010, 22:06

Kako nisi iz Zagreba, onda imaš pravo na program majka dijete na Goljaku - Zelengaj. Tamo će tvoje dijete dobiti i fizio, logopeda, radnu, ne znam da li i senzoriku.
Također ti preporučam da se prijaviš na jako dobar program koji vode iz udruge cerebralnih, ali za to mi pošalji svoj mail.
Bobath ti nema veze sa shvaćanjem naredbi jer kako bi se inače on provodio s bebama :mrgreen

Re: Petra,28 tj.,1100g,32cm

14 ožu 2010, 00:26

Nisam dugo posjećivala forum,pa tek sada vidim tvoje postove Zlatokosa... :(
Žao mi je jako što si se našla pred zidom i u ovakvoj teškoj situaciji da više ne znaš i nemaš kako krenuti dalje.
Nadam se da si do sada nešto uspjela izorganizirati u vezi vježbica.
Draga, bobath ti nema veze sa razumjevanjem,isto ih ti ili fizio izvodiš svojim rukama kao i vojtu.
Imaš na you tube-u klipova sa vježbicama sa bebama(baby bobath therapy,fisioterapia baby bobath, itd.)

Puse mojoj stijeni anđeoskih okica! :srca
Drži se! :proljece

Re: Petra,28 tj.,1100g,32cm

14 ožu 2010, 13:18

Draga,sada sam gledala vijesti,javili su da je u Vinkovcima otvoren izdvojeni centar "Vinko Bek" za rehabilitaciju za slabovidne i slijepe bebe/djecu.Znači rade sa bebicama od najranije dobi, pa na dalje.Baš su prikazali curicu staru 4 god.iz Broda koja je do sada išla u Zg., i malenu bebicu koja je slijepa i sada će ići u Vk.
Projekt rane intervencije "Kolibri",pogledaj:
http://www.kolibriprojekt.com/index.php ... &Itemid=53

Ovo mi se čini super za vas i sreča da je u Vinkovcima.

Sretno! :joy

Re: Petra,28 tj.,1100g,32cm

02 tra 2010, 19:41

Drage moje,ovo je moj anđelak plavih očiju...

Re: Petra,28 tj.,1100g,32cm

04 tra 2010, 13:21

To su najljepse oci na svijetu :srca

Re: Petra,28 tj.,1100g,32cm

04 tra 2010, 22:23

Velika PUSA slatkici Petri :kiss

Re: Petra,28 tj.,1100g,32cm

05 tra 2010, 19:11

Hvala cure!!!

Re: Petra,28 tj.,1100g,32cm

06 tra 2010, 08:40

Zlatokisa Petrica ti je preslatka, drž te se i moj ti je savjet da probaš sa Bobathom.Moj Tin se nekako preporodio odkad to vježba.

Re: Petra,28 tj.,1100g,32cm

06 tra 2010, 13:25

Sve više i mi razmišljamo o tome...moramo se strpiti da ozdravi.. :(

Re: Petra,28 tj.,1100g,32cm

06 tra 2010, 13:41

Prekrasna curica! Pusa Petrici

Re: Petra,28 tj.,1100g,32cm

06 tra 2010, 16:46

Pusa Petrici i tebi.
Mislim da ti je dobra odluka prelazak na Bobath,sretno. :kiss

Re: Petra,28 tj.,1100g,32cm

07 tra 2010, 09:42

Baš mi je žao što se razbolila i mi malo malo nešto u vrtiću poberemo.Nas jako muči kronični rinitis to je veliki razlog što se moj klinac i dan danas budi često i nespava kako treba.Uz sve to idemo na alergološka testiranja izgleda da smo na sve živo alergični.Ful sam u bedu ne znam više kako mu pomoć djete stalno hrče oči suznne za poludit, ma grozno mi ga više gledat.Ja kad čitam kad je tvoja Petra rođena i njene parametre vidim da su ona i Tin tu negdje.Moj Tinić je ušao u 28 tjedan, 1160 se rodio i 36 je dugačak bio.A sad je prava momčina koju ja sve teže nosit,nadam se da je i Petrica velika curica i da bar ste strane ide kako treba, ma i sa ove druge će ići vidjet ćeš samo treba vremena.

Re: Petra,28 tj.,1100g,32cm

10 tra 2010, 23:26

Vjeruj mi da i ja istu muku mučim...stalno hrče,mrčr,ne može disati,a nij eprehlađena..ma grozno za gledat kak se dijete pati...mi smo posumnjali isto da nije kakva alergija,i idemo vaditi krv..pa što bude..ma kad čitam tvoj post..kao da opisuješ muke po mojoj Petri..znači mogao bi ikod nas biti rinitis ...toga sam se i bojala..kako vi taj nosić rješavate u međuvremenu..ja sdam probala sve žive i nežive kapi i sprejeve,al ništa ne pomaže a dijete se pati,čak i ne vježbamo zbog toga sada..bojim se da se ne uguši kolko teško diše...pozzzdravv Tiniću!!

Re: Petra,28 tj.,1100g,32cm

11 tra 2010, 08:59

Nama je otorinac prepisao nasonex sprej, ali pošto sadrži kostikosteroid nesmjemo puno, tj moramo pravit pauzu.Mi imamo boljih i loših dana tj ja primjetim kod jedino kad ide spavat tj u ležećlem položaju mu najviše smeta.Probaj joj sprejati sa sterimarom ali od mangana i jako je dobra pumpica za izvlačenje koja se stavi na usisivač.Mi iz nosa ništa nikad nemamo to sve on guta a jako puno mi pomaže iz Kost metode jedna vježbica što nam je teta Sanja pokazala i najnovije je da idemo u slanu sobu koja mi se čini nekako najučinkovitija od svega što sam navela.Mi se negušimo toliko jer nekako on to guta i vježbamo bez beda a samo dizanje u stajalicu pa imamo tu terapeutsku stolicu nam jako pomaže.Stim smo se preporodili i Tin a mogu reći najviše nekako ja :lol Treba klinju od skoro 14 kila nosat.Znam kako ti je i Petricu to gadno smeta ali jesi je odvela specijalisti ORL, da vidi imali treći krajnik i provjeri joj definitivno alergije, samo je bitno da nedobiju bronhitis ili astmu mene je toga najviše strah.Tješimo se da neće borci su oni mali, ljubi tu malu zavodnicu plavih oka.Pozdrav

Re: Petra,28 tj.,1100g,32cm

23 tra 2010, 18:05

ej zlatokosa kako nam je Petrica?? kako napreduje.nadam se da sve ide na bolje .šaljem vam veliku :kiss

Re: Petra,28 tj.,1100g,32cm

24 tra 2010, 14:15

Evo mi čitavu zimu smo bili bez ijedne prehlade,a sad miji živci su na izmaku..svakih 7 dana počne staršna hunjavica i povraćanje i to traje narednih 5 dana i opet ponovo u krug..izgubila je na kilaži i sada ima 7i900g,sa svoje pune 2 godine..strašno..gubimo i na vježbama,a tako nam je bilo dobro krenulo...ni sama više ne znam kako da pomognem svom anđelu...u bolnici nas vrate doma jer ne mogu pronaći venu za infuzihu i onda danima se patimo..npr.danas je popila čitavih 30ml čaja i to je sve,ako i to ne ispovrati!!!pozzzz nadam se :( da će jednom i nama doći bolja vremena..jer ovako ja ne mogu još dugo..... :(

Re: Petra,28 tj.,1100g,32cm

24 tra 2010, 20:43

A da stvarno odeš malo na Srebrenjak na pregled.Tamo su odlični i alrgolozi i pulmolozi.Stvarno mi je žao a to da nemogu naći venicu mi je zanepovjerovat.I mi smo isto imali tanke venice koje su pucale ali bi nakraju isto se moralo pronaći, i vjeruj pronašlo se.Ono što bih ti ja savjetovala s bozirom na kilažu imaš, ali je nažalost ide bez recepta je tzv maltodekstrin.To je prah bez okusa i mirisa i stavlja se u sve živo čak i u čajeve.Ipak prije uporabe posavjetuj se s gastroenterologom.Znam koliko si očajna i mi smo svašta prošli i sad smo upravo u fazi gdje nam eeg nije baš najbolji i čekam pregled kod neuropedjatra i luda sam sto na sat.Neznam što da ti kažem i ja sto puta kažem nemogu dalje, dođem pred zid ali negdje se zatvori a onda opet otvori i to je nažalost tako kod naših klinaca.Želim da što prije Petrici bude bolje i da vam malo krene, ljubi malo ljepoticu.Te :kiss bi šaljem puno pozitivnih vibri

Re: Petra,28 tj.,1100g,32cm

24 tra 2010, 22:24

draga zlatokosa što drugo da kažem nego drži se.znam da nije lako ,znam da nam ponekad padnu krila ,al moramo se svaki put i dignut kad padnemo.moramo pokazat samom sebi da smo jaki.nije mi jasno kako joj ne mogu nać venicu,jer mojoj su lari davali infuziju sa 925 g.i ja mislim da to punooo ovisi i o sestrama.iskusila sam na sebi.kad sam rodila laru bila sam jako loše.imala sam jaku infekciju u krvi.inače imam više vena na rukama nego neki muškarac,al su mi se vene zasitile infuzije i antibijotika i stvarno me nisu imali gdje bost.vene su mi sve popucale.čak su zvali anasteziju da me bodu,neznam kako oni bodu.uglavnom htijela sam reć da je u međuvremenu došla mlada sestra i iz prve mi našla venu.ubola me malo visje nego se inače vadi krv i uspjela.tako da mi stvarno nije jasno.a infuzija bi joj zlata vrijedila.i to mi je poznato iz iskustva.jer mi je sin bio u bolnici zbog upale pluća.i nakon mojih moljenja da mu daju infuziju je doslovno ozdravio.svašta sam u životu prošla al kad sam rodila laru sa 925 g. i 35 cm dugu,rekla sam ipak da je to bilo najgore razdoblje mog života.moja i njena borba za život.zato znam da nije lako al ti si pravi borac kao i petrica.šaljem vam bezbroj pusa :kiss :kiss :kiss :kiss :kiss da što prije krene na bolje i puuuuuno ljubavi i sreće i naravno zdravlja.uz vas smo :ljubav

Re: Petra,28 tj.,1100g,32cm

25 tra 2010, 11:13

Hvala cure na pozitivnim vibrama i podršci...danas nam je puno bolje...valjda dok ispovrati sav taj sekret..a za infuziju vjerujte mi to svaki put bude patnja...znala je imati i u glavi braunilu...a rekli su ako bude trebalo zvat će i anesteziologa..al valjda nije tako strašno dehidrirala..nisu sestre krive,stvarno su dale sve od sebe i ispričavale su nam se čak,a doktorica u bolnici nije to više mogla niti gledat kolko su je namučili da pronađu venicu..od ruku do nogu...ali mi smo naučili već sami to rješavat malo po malo tekućine i čaja...pa ju vodimo samo ako stvarno vidimo da drugačije ne ide..ovaj put smo se izvukli bez infuzije :) budem probala taj prah,ali vjerujte mi nema šta joj ne dajem već od tih ljekova i sirupa..čitav dan bi joj mogla samo davati ljekove..pored redovnih antiepileptika koje uzima 3x na dan...jeste čule možda za pripravak LIQIGEN,čujem da je jako dobar za takvu djecu,al Pepi ga ne voli :( pozzzz :mah

Re: Petra,28 tj.,1100g,32cm

26 tra 2010, 08:27

Drago mi je da ste bolje.Za taj prah nisam čula nažalost.Nego imam jedan tip da ti bude lakše s obzirom da Petrici uvijek moraš nešto davati i meni je tako bilo vjeruj mi i isto smo svašt uzimali i još tu terapiju vražiju za epi.Upravo u vezi terapije da pitaš neuropedjatra da tu istu dozu joj daješ iz dva puta.Mi smo se nekako preporodili kad smo umjesto tri prešli na ujutro i naveče nekako je jednostavnije.Pitaj vrijedi pokušati, a za taj katar što ju muči jesi možda kontala sa malo slijeza da joj to eventualno pogura kroz stolicu,mada ga nesmije puno piti.Pozdrav maloj ljepotici i hrabroj mami :mah

Re: Petra,28 tj.,1100g,32cm

26 tra 2010, 12:00

i mi pripadamo klubu slabih vena; ako treba staviti kanilu, to je jako teško; još je teže da kanila ostane duže od 24 sata :ne. U bolnicama mu uglavnom to rade anesteziolozi.
Najgore mi je kad analetimo na nadobudnu sestru koja prepotentno kaže da će ona njemu naći venu - pa nakon 10 uboda i nakon što se svi preznojimo, ipak zatraži pomoć.
U Klaićevoj smo došli čak do toga da su ozbiljno razmatrali na intezivnoj da mu stave centralnu venu tj. u srce. Imao je i u vratnoj veni ...

Re: Petra,28 tj.,1100g,32cm

26 tra 2010, 15:15

Zlatokosa,pomogla bih ti ali znaš i sama da je sve na tebi draga.Tako mi je žao što se tako mučite i kroz sve to prolazite.
Napisat ću par savjeta,pa ako si nešto od toga znala i napravila,oprosti.
1.Napraviti obradu kod ORL specijaliste i obavezno pregledati sva tri krajnika+obavezno brisevi tonzila,ždrijela i nosa---od toga se infekcija može stalno pojavljivati i tako stalno u krug,i stvarati se sekret koji se nazalno slijeva u grlo i dijete ne može disati pogotovo u ležećem položaju,stalno hropti,hrče i guši se,a pogotovo ako su krajnici veliki ili hipertrofični.
Mogu ti dati info.kojem doktoru da se naručiš,ali je u Zg. i privatno.
2.Nabavi si ako nemaš parni ishlapljivač-ovlaživač zraka(može kombinacija ovlaživač/perač zraka),pomoći će joj sigurno da lakše diše.Kupi joj sterimar hypertonic,odštopava nosić savršeno.
3.Postavljanje braunile odnosno pronalazak vena je jako veliki problem kod naše dječice,pogotovo u manjim bolnicama/mjestima gdje osoblje nije dovoljno često u praksi sa ovakvom dječicom.
Mi i dan danas(4,3 god.)muku mučimo s tim iako ju bodu sa neonatološkim malenim iglama :dunno
Dok je bila u Brodskoj bolnici,poslije na Rebru mrcvarili su je tjednima,pa su joj stavili 2 braunile u vrat i na kraju su ju odnijeli u kiruršku salu i postavili 2 centralna katetera direktno u srce. :place
4.Maltodextrin-6 smo i mi koristili da se udebljamo i dobijemo više snage,super je.Ja sam ga naručivala iz Austrije tada,a sada ga sigurno imaju u apotekama.Mješa se i topi jako dobro u svemu i nema okus ni miris.
Evo link pa malo pročitaj o maltodexstrinu,imaš i o Liquigen-u na istoj stranici...
http://www.g-m-pharma.hr/default.aspx?C ... =60&m2=610

Pusa tebi i Petrici ljepotici mojoj :kiss :srca :srca
Zadnja izmjena: swanmia; 27 tra 2010, 13:26; ukupno mijenjano 5 put/a.

Re: Petra,28 tj.,1100g,32cm

27 tra 2010, 10:40

swamia može broj tog privatnog ORL-a,oprosti što sam upala ko padobranac, a i u Klaićevoj ima dr koja radi srijedom i može se odmah doći na red, samo se ponese uputnica.Jako je dobra, a mi nažalost čekamo Srebrenjak i alergološku obradu.Moj ti je savjet kad sve isključiš što ti je swamia napisala da napravite i alergološku obradu.Pusa maloj Petrici. :kiss

Re: Petra,28 tj.,1100g,32cm

27 tra 2010, 13:18

juhu-juhu nema problema,nisi padobranac :kiss
Mi idemo u ovu polikliniku(UNIMEDIC CENTAR) kod dr.Mihaela Riesa privatno,on radi samo ponedjeljkom,a inače je stalno na ORL u Vinogradskoj bolnici.Mi smo prezadovoljni s njim,skroz je simpa sa djecom.
Evo linka sa svim informacijama: http://www.unimedic.hr/

Re: Petra,28 tj.,1100g,32cm

27 tra 2010, 22:46

Cure,hvala na savjetima...Ali nama je rečeno da se alergotestovi mogu raditi od 6 godina tek ili mislite na kakvu drugu vrstu obrade :conf
Imunoglobin u krvi je vadila i pokazalo se da nema alergiju,al dobila je sirup aerus za svaki slučaj da pije :/ ni to mi nije jasno..zašto da je trujem dodtanim lijekovima a nije ništa potvrđeno..ORL ju je pregledao i bilo sve ok,a bris vjerujte mi nitko nije ni spomenuo a kamoli predložio da joj se napravi..STRAŠNO.ma sve je tu kod nas prestrašno..oni koji bi trebali znati najviše o tome u biti znaju najmanje,a najviše korisnih informacija nađem kod vas drage!Naša pedica za neke stvari nikada nije ni čula,pa gdje to ima!!!!

Re: Petra,28 tj.,1100g,32cm

27 tra 2010, 23:08

draga zlatokosa moj je sin operirao angine i treći krajnik sa 4 ipo godine,a 4 mj.prije je radio alergotestove,kad je završio u bolnici zbog upale pluća.alergičan na grinje i prašinu.tako da se alergo testovi mogu pouzdanije raditi sa 3 godine jer do tad ako je dijete dojilo ima imunitet od mame.a imaju alergotestovi kožni i vađenje krvi.što se tiče briseva grla i nosa često sam sama zahtijevala da ih vadim.i baš kad je imao noćne napadaje gušenja imao je bakteriju u nosu.zato se ne ustručavaj zahtijevati sama uputnicu za neki pregled....... :dada

Re: Petra,28 tj.,1100g,32cm

28 tra 2010, 10:03

Swamia hvala na linku.Zlatokosa dobro su ti rekli Kiki i Lara.Mi smo radili alergotest na hranu sa nekih 14 15 mjeseci.Sad smo navršili 4 godine i definitivno idemo na alergo test, jer mi je to savjetovala i ORL, kao i još neke testove pa da vidimo.Definitivno kod Petrice kao i kod Tina mog neke stvari su uvjetovane i motoričkim stanjem.Mom Tinu bi definitivno bilo lakše kad bi u spavanju manje izvijao glavicu, a on što zbog motorike što zbog položaja da lakše diše nemože.Stalno se svađamo, jer kad zabaci glavicu jezičić mu zapadne i počne se davit.Onda je lud, ljuti se, zove.Kad ga blokiram da se neizvija e tu su onda bacanja koja nekad završe na podu.Tako je prije bilo,sad ima mreže.Frajer neće pa neće na leđa.Ima tu spontanu motoriku, koja je manje više kriva a s druge strane kad mu i to malo oduzmem mu je prestrašno.Ono što mog Tina spašava da nije teže bolestan je činjenica da neće da leži.Takav je od prvog dana bio.Samo traži neku akciju.Stoga bi ti toplo savjetovala da Petricu uvijek držiš u nekom poluležećem položaju ili kada je u krilu da je nasloniš na sebe.Mislim da bi joj bilo bolje, a vjerojatno i to radiš.Sretno i valjda će se nešto pokrenut na bolje.Pusa

Re: Petra,28 tj.,1100g,32cm

28 tra 2010, 11:30

kiki i lara je napisao/la:draga zlatokosa moj je sin operirao angine i treći krajnik sa 4 ipo godine,a 4 mj.prije je radio alergotestove,kad je završio u bolnici zbog upale pluća.alergičan na grinje i prašinu.tako da se alergo testovi mogu pouzdanije raditi sa 3 godine jer do tad ako je dijete dojilo ima imunitet od mame.a imaju alergotestovi kožni i vađenje krvi.što se tiče briseva grla i nosa često sam sama zahtijevala da ih vadim.i baš kad je imao noćne napadaje gušenja imao je bakteriju u nosu.zato se ne ustručavaj zahtijevati sama uputnicu za neki pregled....... :dada


Potpisujem i dodajem da ju možda odvedete u Alergovitu ako vam nije problem http://www.alergovita.hr/
Njih svi hvale.

Što se tiče uputnica,recepata, ja sve isto sama tražim i dobijem,da sam čekala da se doktorica sama ponudi ili sjeti nikad ništa ne bi dobila i napravila.Njima se živo fućka,ako ne tražiš neće ti nitko ništa ni dati,a kamoli reći i objasniti neke stvari.
Inače imam jako malo povjerenja u doktore u našoj bolnici,pa većinom sve radim privatno. :angry

Jesi li cjepila Petricu sa PREVENAROM I PNEUMO 23? Jer ona ti spada u grupu djece visokog rizika i dobije ga besplatno!!!

Re: Petra,28 tj.,1100g,32cm

10 svi 2010, 17:21

Puno podrške maloj Petri i njenoj mami !!! :srca Ja sam nova, ne razumijem se u ništa, pa vam nikakav savjet ne mogu dati, iako bih voljela da mogu i ja dati poneki savjet. ne znam ni kakve vježbe trebaju za nedonošće, kakvi pregledi... Što je to Bobath :dunno Gdje se radi terapija, koliko unaprijed bi se trebali naručiti :conf Stvarno sam zbunjena u vezi svega ... sorry
Odgovori