Mi smo mali, veliki borci.
Odgovori

30 tjedan trudnoce,800 grama mali Nevio

01 lis 2010, 11:04

Trebala bi informaciju,dali je tko bio u slicnoj situaciji i da mi rece sto me ceka:(( Hvala a ja cu ukratko opisat moju situaciju...

Znaci u 30 sam tjednu trudnoce i bebac mi je jako mali zbog slabog rada posteljice,tu je i manjak plodne vode..(imam curu od 6 godina s njom nisam imala nikakvih problema)simetricni zastoj u rastu nam je prognoza,ali sve smo vadili potrebne pretrage i sve je u redu jednostavno je mali.Dali su mi dijagnozu da moram obavit prijevremeni carski rez u 32 ili 33 tjednu da bi bebac uspio prezivjet,jer ce u inkubatoru vise dobijat nego u meni.I predlazu mi petrovu bolnicu,stoga bi vas lijepo molila ako mi moze tko pomoc sto i kako to ide gore??I sto me ceka...

Re: 30 tjedan trudnoce,800 grama mali Nevio

01 lis 2010, 12:21

Petrova bolnica - moj savjet nikako.
Ne zbog:
1. tebe jer nećeš moći doći do djeteta a bit će ti jako teško
2. djeteta jer zbog razloga 1. djeca koja se njeguju u Petrovoj su jako nervozna, dezorganizirana, izbezumljena od onog svjetla, zvukova instrumenata itd. Puno će trebati više pažnje da ih dobiješ u "normalu"

Stoga, moj savjet je:
1. Sv Duh
2. Vinogradska
3. Merkur samo zato što će ti dijete biti smješteno na Rebru, a tamo su :1

Re: 30 tjedan trudnoce,800 grama mali Nevio

01 lis 2010, 12:49

A gdje si dobila dijagnozu?
Ja bih na tvom mjestu smjesta otišla na Sv.Duh.
Imaju sjajne doktore na patologiji, možda ima sine kakva
ideja...
A i pedijatri su im ok.
Sa Petrovom mame koje ja znam, a imaju prijevremeno
rođene bebe imaju jako, jako loše iskustvo.

Re: 30 tjedan trudnoce,800 grama mali Nevio

01 lis 2010, 13:49

N. je rođena na Sv Duhu i ja sam uvjerena da su nas obje spasili.
U ono vrijeme (prije 4 i po godine) se ni na Sv Duhu nije baš moglo kod bebe, ali koliko čujem situacija se dosta promijenila, na sastanku udruge roditelja nedonoščadi su mame pričale kako su im vadili bebe iz inkubatora i da su se mazili.

U petrovoj sam bila u prvoj trudnoći zbog prijetećeg pobačaja i pobjegla sam glavom bez obzira na Sv. Duh (žena na prijemnom me pitala "šta vi želite baš tu bebu?" :roll ) - tako da mi se čini da to njima ništa ne predstavlja - beba više-manje, šta ima veze
možda griješim, ali odnos prema trudnicama je bio grozan, i od strane doktora i sestara

Na sv Duhu su mi bili jako OK (osim tog nekontakta s bebom- ali ako se i to promijenilo, super)

imaš udrugu Palčići (roditelji nedonoščadi) i imaju sastanke upravo na Sv. Duhu.

Malo sam trenutno u strci s vremenom :mah

Re: 30 tjedan trudnoce,800 grama mali Nevio

19 lis 2010, 09:13

Moja kuam bila u Petrovoj, rodila nedonošče ...sve u svemu kom,odnos prema njoj, mogućnost posjećivanja djeteta,dojenja veliki -.

nadam se da si poslušala ovdje savjete i da je sada sve ok.

Re: 30 tjedan trudnoce,800 grama mali Nevio

19 lis 2010, 09:17

I moja preporuka je sv. Duh.
Imam jako pozitivna iskustva ( doduse, od prije 9 godina, ali koliko cujem, nije se puno promijenilo ) sa lijecnicima na neonatologiji ( tkdj. prijevremni porod, 32. tjedan ).
Drzim palceve da sve bude ok. :hug
Odgovori