Sada je: 22 svi 2024, 17:50.

Disgerminoliza

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

Disgerminoliza

PostPostao/la hellokitty » 21 sij 2011, 19:57

Evo, otvaram novu temu, ako itko ima iskustva ovime... Moja L. je rođena ranije i uz krvarenje na mozgu imala je i disgerminolizu, a kako nam je dr. rekla to je jos neistrazeno podrucje i u svojih 25 g rada, imala je samo 3-4 takva slucaja... bojim se kako ce sve to zavrsiti, hoce li na kraju biti cerebralna paraliza, ili ne, to nitko ne zna, iako je klinicki ona u redu, i naizgled zdrava...
hellokitty
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 98
Pridružen/a: 02 svi 2010, 18:12

Re: Disgerminoliza

PostPostao/la Fantasy » 21 sij 2011, 23:50

Nemam iskustva i iskreno prvi put čujem za to, jel možeš malo objasniti o čemu se radi i po čemu je otkrila da je to to? Nadam se da nećete imati problema kad veliš da se cura ok razvija, nemoj se brinuti unaprijed, vježbajte i dalje i bude sve ok.
Avatar
Fantasy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1167
Pridružen/a: 28 ožu 2010, 20:49

Re: Disgerminoliza

PostPostao/la hellokitty » 22 sij 2011, 19:08

ima još uvijek povišen tonus mišića, i tek se polako počinje okretati s leđa na trbuh, već sam pisala o njoj u temi Leona... to je otkrila još dok joj je radila prvi uzv, ali je prije rekla da to nije ništa zabrinjavajuće, a sada je odjednom zabrinjavajuće i da zbog toga je sigurno cerebralna paraliza...
da je to nešto kada bijela tekućina (likvor) ne prolazi dovoljno kroz mozak, i da ima 3 rupice na mozgu - to sve se zove disgerminoliza, i nastalo je vjerojatno prije poroda ili tijekom kada je došlo do infekcije... nadam se da sam dobro objasnila, nije mi baš u potpunosti sve jasno...
i da nadodam još da su joj stopala u fleksiji, još se nisu ispravila, otvara šake i uzima predmete ali su joj palčevi onako kao stisnuti (u nekim trenucima) uz šaku, ako me razumijete šta hoću reći...
hellokitty
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 98
Pridružen/a: 02 svi 2010, 18:12

Re: Disgerminoliza

PostPostao/la Fantasy » 22 sij 2011, 19:55

Nadam se da bude roka vidjela tvoju temu, možda da postaviš pitanje i na vježbačima? Ona je fizijatar pa će sigurno znati više. U međuvremenu radite na rotiranju, bitno je da dobro svlada pravilno okretanje sa svijenom jednom nogicom, drugom ispruženom i bez zabacivanja glave naravno. Ako to već sada uspijeva, onda ste na dobrom putu. Moja ima CP i okretati se počela T-L tek s nekih 14 mjeseci i to u patološkom obrascu, ravnih nogu, onako ko klada.
A šta vam kaže fizio? Vježbate samo Vojtu ili i Bobath?
Avatar
Fantasy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1167
Pridružen/a: 28 ožu 2010, 20:49

Re: Disgerminoliza

PostPostao/la hellokitty » 23 sij 2011, 00:27

pokušava se ona okretati pravilno s jednom savinutom nogom, ali ne okrene se svaki put nego ostane na boku i onda otvara zatvara šakicu i gleda u nju neko vrijeme, dira to savinuto koljeno i onda se okrene, a nekad i od prve, nekad zabaci glavu a nekad ju i pravilno drži... fizioterapeutica kaže da napreduje, ali nije to što bi trebalo biti. radimo vojtu u cekinu, 3 puta tjedno i ostalo kod kuće...
hellokitty
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 98
Pridružen/a: 02 svi 2010, 18:12

Re: Disgerminoliza

PostPostao/la nadicab » 24 sij 2011, 20:27

koji je latinski naziv za to? Ovako guglajući ne nalazim ...
Mislim prognoze što će biti u tako neistraženom području je jako nezahvalno davati ...
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17717
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Disgerminoliza

PostPostao/la hellokitty » 01 vel 2011, 19:28

Neznam koji je latinski naziv, i u otpusnom pismu piše samo disgerminoliza. I ja sam tražila, ali ništa...
hellokitty
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 98
Pridružen/a: 02 svi 2010, 18:12


Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.