Mi smo mali, veliki borci.
Odgovori

VEP

04 stu 2011, 15:12

Nisam našla ovu temu na Nedonoščadi, no ako ista postoji, ljubazno molim moderatoricu da ju premjesti na adekvatno mjesto.

Majka sam dječaka od 9 mjeseci (korigirano 7). Prije 3 mjeseca mu je dijagnosticiran strabizam i dobili smo vježbice (zatvaranje oka). U međuvremenu smo napravili i VEP-Flash pretragu na Goljaku i jučer poštom (obzirom da nismo iz Zagreba) dobili nalaz. Naravno, sami ga ne znamo protumačiti, a naše nam pedijatrice do idućeg tjedna nema, pa se obraćamo vama za pomoć.
Nalaz glasi:
Pri stimulaciji desnog oka registriraju se valovi: N 75, P 100 i N 135 nižih amplituda od očekivanih za korigiranu dob, latencije svih valova primjerene korigiranoj dobi.
Retinogram - visoke amplitude i uredne latencije valova a i b.
Istovjetno piše i za lijevo oko.
Zanima me zna li netko što konkretno znače te niže amplitude gore navedenih valova?
Unaprijed zahvaljujem na svim informacijama!

Re: VEP

22 stu 2011, 21:20

Moj Karlo je također išao na VEP na Goljak.Nedonošče je . Ima 8 mjeseci (korigirano 6,5). Njegov nalaz je slijedeći:

Pri stimulaciji desnog oka registriraju se valovi: N 75, P 100 i N 135 niskih amplituda za korigiranu dob, latencije svih valova primjerene korigiranoj dobi.
Retinogram je primjeren dobi.
Isto piše i za lijevo oko.

Bili smo u petak kod dr. Vukojevića na Rebru i rekao mi je da niski valovi mogu biti zbog lošijeg bilježenja odgovora mozga i da se ne brinem jer je uredan nalaz s njegove strane ali da ipak napravimo VEP za 6 mjeseci.

Gdje vi idete oftalmologu?
Odgovori