Sada je: 28 ožu 2024, 10:17.

molim vas jednu informaciju

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

molim vas jednu informaciju

PostPostao/la apeitheia » 12 sij 2012, 13:49

htjela sam vas pitati,jer u bonici nitko ne zeli reci,koji su moguci razlozi pocetka trudova u 6.mjesecu trudnoce. sestricna mi je jucer rodila u 2 ujutro i beba je umrla nakon nekoliko sati.nista ne govore nego da se to ne moze tocno znati,zasto je porod poceo,jer sve je bilo u redu.a beba je kazu prestala disati i srce je stalo. kome se obratiti za tocne informacije jer ona i njen decko su jos mladi jako (18 godina) i misle da su oni krivi iako su redovito isli na kontrole i brinuli se. :(
slikaslika
slikaslika
Avatar
apeitheia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 106
Pridružen/a: 04 lis 2005, 16:19

Re: molim vas jednu informaciju

PostPostao/la kiki i lara » 12 sij 2012, 14:50

uf naježila sam se kad sam pročitala da je beba umrla nakon par sati... :place ..ja sam majka bebe rođene sa točno 6 mj.koja će sad imati 2 godine i potpuno je zdrava.meni je porod krenuo zbog prsnuća vodenjaka...ali nisam se još bila otvarala i nebi me porodili još da nisam dobila jaku infekciju u krvi,pa sam i ja bila životno ugrožena.jer kad plodna voda curi čeka se koliko može jer se plodna voda i obnavlja...a mjesec dana prije poroda sam bila hospitalizirana zbog sukrvice i trudova te nakon pregleda i jakog krvarenja sa ugrušcima.tada sau mi otkrili bakteriju ureoplasmu...opasnu za plod..tako da u puno slučajeva budu krive bakterije koje se otkriju ginekološkim brisom...dali su joj radili bris...??
Zadnja izmjena: kiki i lara; 12 sij 2012, 15:11; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: molim vas jednu informaciju

PostPostao/la nadicab » 12 sij 2012, 14:55

To sada nitko ne zna zbog čega je sve tako započelo i završilo :place
Majka će trebati proći pretrage da se vidi da li je bila prisutna neka bakterija, dijete će ići na autopsiju da se vidi da li je bilo nekih deformacija ...
Iako, u konačnici dosta takvih završetaka trudnoće ostane nepoznato usprkos tome što je sve bilo u redu ...
Puno podrške roditeljima :hug
Obavezno se obratiti za psihološku pomoć, ne skrivati u sebi niti tugu, ni samooptuživanje ni bijes
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: molim vas jednu informaciju

PostPostao/la alexandra » 12 sij 2012, 15:29

potpis na nadicu, uz dodatak da medicina još uvijek nije sveznajuća i da se spominje visok postotak (oko 30%) slučajeva ovakvih i raznonraznih drugih gdje se ne može ustanoviti uzrok trudova, krvarenja, preranog poroda i svih ostalih komplikacija, jednostavno se dogodi, na žalost.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: molim vas jednu informaciju

PostPostao/la bubsek » 12 sij 2012, 15:35

prvo jako mi je zao sto se to dogodilo... :place :hug

a za ostalo potpisujem curke...
ja sam imala urednu trudnocu sve do kraja dok mi se nije desila abrupcija posteljice,djelile su mene i moju bebicu minute da ostanemo zive...no do dan danas nitko mi nije dao neko objasnjenje ZASTO se to dogodilo ili barem utjehu da se to vise nece dogodit...tako da se u buducnosti bojim ponovno ostati trudna da mi se nedaj Boze opet to ne desi...
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: molim vas jednu informaciju

PostPostao/la apeitheia » 13 sij 2012, 04:14

mene zbunjuje sto sestricna nije imala nikakvih problema,isla je na kontrole i da nitko nista nije vidio...a poceli su joj trudovi i pukao je vodenjak i odmah su je na stol.cudi me da nisu pokusali zaustavit porod. bila je otvorena mislim 2 prsta...tako nesto.sve mi je to tako stranso,i jos njih gledat tuzne i zbunjene :place ne znam sto bih im rekla da se osjecaju bolje. bebin sporvod je sutra,pa ne znam kakos u vec obavili autopsiju i sv eu tako kratkom roku,a jos se nista ne zna.nju sutra ujutro pustaju kuci.tesko mi ih je ispitivat detalje jer im je tesko pricati o tome.ne znam da li su joj radili bris.
slikaslika
slikaslika
Avatar
apeitheia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 106
Pridružen/a: 04 lis 2005, 16:19

Re: molim vas jednu informaciju

PostPostao/la kiki i lara » 13 sij 2012, 18:42

ja kad sam došla u bolnicu doktorica mi je rekla da sam otvorena za prst i da me uključe na infuziju za zaustavljanje kontrakcija-trudova i da mi preko vene iza toga uključe i lijek za razvoj bebinih pluća....u mene trudovi nisu bili oni pravi...sad ne znam kakvi su bili kod tvoje rodice.mene su uspjeli držati tako 5 dana ali zbog jake infekcije u krvi i užasnih nalaza morali su me poroditi.u međuvremenu sam dobila preostale dvije doze za razvoj bebinih pluća...koja ipak nisu bila dovoljno razvijena da bi beba disala bez aparata...
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......


Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.