Sada je: 29 ožu 2024, 01:06.

Pectus Carinatum

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

Pectus Carinatum

PostPostao/la Zekan » 30 sij 2013, 00:58

Drage mame!

Odlučila sam vam se javiti, jer i ja imam malog palčića, rođenog u 33. tjednu, 1850gr, 44cm, krvarenje 2. stupnja. Vježbači smo na Goljaku i privatno. Imamo 2 godine i trenutno smo u fazi hodanja uz namještaj...ona traje već mjesecima :/ Uz to, malac se oslanja na unutarnji rub stopala, pa ga ispravljamo i nosimo cipelice koje su na preporučili. Uglavnom, napredujemo nekim svojim tempom. Imamo i strabizam i nosimo flasteriće svaki dan; naočale još nismo dobili jer je dioptrija u redu. No, ono što mene zanima je ima li koja mama iskustva s Pectus Carinatumom tj. kokošjim prsima? Na pregledu kod ortopeda nam je rečeno da malac ima takva prsa, međutim da se trenutno ništa po tom pitanju ne može napraviti. Navodno ne postoje nikakve vježbe za to, već eventualno kasnije bavljenje sportom ili bildanje. Njegova pak pedijatrica tvrdi da njoj to ne izgleda kao Pectus Carinatum već da su njemu prsa toliko izražena jer je "mršav" odnosno sitan po kilaži, a dosta dugačak. Dakle, imam oprečna mišljenja liječnika (iako, više po tom pitanju vjerujem ortopedu, a ne pedijatrici), pa bih molila i vas, ako imate bilo kakva saznanja i informacija da ih podijelite sa mnom. Ujedno molim i preporuku za nekog dobrog dječjeg ortopeda u Zagrebu. :mah
Zekan
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 30 sij 2013, 00:40

Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.