Sada je: 29 ožu 2024, 06:58.

Molim vas sa sličnim iskustvom za savjet

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

Molim vas sa sličnim iskustvom za savjet

PostPostao/la Vita » 22 lip 2013, 08:49

Drage mame, moj sinčić se rodija u ponediljak u 35+4 tt. Rođen je sa 2650 gr i 48 cm. Odmah pri porodu je osta bez kisika i morali su ga reanimirati. Niko mi ne zna/ne želi reći zašto je došlo do ranijeg poroda (puknućem vodenjaka). Tren mi kažu da je plodna voda imala bakteriju, tren da nije... Nakon dva dana jedan mi je doktor reka da je ima krvarenje na mozgu u trudnoći, a drugi da je krvarenje nastalo pri porodu. Sad je u inkubatoru, jučer je ostaja bez kisika, zaboravija bi disati, pa su ga stavili na kisik i dali nešto za smirenje.
Molin vas sa sličnim iskustvom da mi se javite i kažete što mogu očekivati. Oće imati kakvih posljedica? Kakav je tijek oporavka i sl. Bilo što, svako iskustvo će mi značiti jer ne znan ko mi glavu nosi... :ajme
*Mamina lavica - 02.08.2010.*
*Mamin pišo mišo - 17.06.2013.*

Bogat čovjek je onaj čija se djeca zatrče u njegov zagrljaj čak i kad su
mu ruke prazne!
Avatar
Vita
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 208
Pridružen/a: 28 vel 2013, 20:13

Re: Molim vas sa sličnim iskustvom za savjet

PostPostao/la nevenera » 22 lip 2013, 08:59

rodila sam prvog 34+5, apgar 10/10, bio je u inkubatoru 24h, kod njega je štekala motorika i imao je laktacijsku žuticu

drugog sam rodila 35+2, apgar 9/10, imao apneje (prestaje disati dok jede), infekcije, prestanke disanja dok smo bili u bolnici, žuticu.... kod njega su mi najveći problem učestale bolesti (bronhitis) i motorika
naglo došlo do poboljšanja i mi smo bili nakon 7 dana prvi put skupa

predlažem ti da razgovaraš s neonatologom, čim izađete neuropedijatar, fizijatar i uputnica za sve preglede koji trebaju, kreni čim ranije s babyhandlingom (imaš na 0-1 topik o tome pa pogledaj i skini brošuru udruge OKO o tome) i čim prije na vježbe i ostalo

pošto ima apneje trebao bi vam i baby monitor za disanje - ja sam uzela babysense, to ti može dati hzzo jer imate indikaciju

imaš udrugu Palčić, nađi br telefona i nazovi njih da ti kažu sve
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Molim vas sa sličnim iskustvom za savjet

PostPostao/la nevenera » 22 lip 2013, 09:13

dakle, teško mi je reći što će biti i što očekivati
prvi je bio bolestan jednom, imao je samo žuticu i probleme s motorikom

drugi je 2x bio u bolnici, s 1.5 mj i 3 mj, te je od 5 mj na singualiru zbog bronhtisa, često je bolestan, uz probleme motorike naravno
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Molim vas sa sličnim iskustvom za savjet

PostPostao/la Miki » 22 lip 2013, 17:18

ja sam svoju palčicu rodila s 1220g, imala je krvarenje 2. stupnja i ostala je bez kisika.

Nitko ne može reći što je uzrok prijevremenom porodu i u kojem se točno trenutku dogodilo krvarenje (a i hipoksija) - posljedice su se vidjele na UZV mozga.

imala je problema s motorikom, vježbali smo na Goljaku do prohodavanja, hodočastili po Klajićevoj, Srebrnjaku (bili na Ventolinu) i sl...

danas je turbo spretna 7-godišnjakinja, nema nikakvih posljedica (osim sijede glave njene majke), ali početak nam je bio težak...
još uvijek ima malih logopedskih problema (ali kaže logopedinja da ona sve zna ispravno izgovoriti, samo iz navike govori krivo, moramo još raditi na tome)

nadam se da ćeš i ti pisati sličan post za koju godinu.

Inače ovaj podforum ti je pun priča o puno manjim bebama, malo prošvrljaj, mislim da ćeš biti smirenija nakon toga ;)
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2164
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: Molim vas sa sličnim iskustvom za savjet

PostPostao/la nadicab » 29 lip 2013, 00:49

Sin ti je zbilja velika beba, cak veca od moje prvorodjene koja je bila dugacka 46, rodjena 2,5 tjedna prije termina. Sada je visoka 176 cm i ima preko 100 kg, pa je na dijeti :lol
Sto ce biti, bit ce ... A to nitko ne zna. Sigurno ces prvih godinu dana ici cesce na kontrole, vjezbat cete motoriku sto iz predostroznosti sto iz potrebe. Obavezno radi baby handling i uzivaj u svom sinu ... Brzo ce postati veliki decko
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić


Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.

cron