Sada je: 18 tra 2024, 10:52.

Intravertikularno krvarenje, periventrikularna leukomalacija

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

Intravertikularno krvarenje, periventrikularna leukomalacija

PostPostao/la angel001 » 03 kol 2013, 17:08

Pozdrav svima!

Nova sam na forumu pa bi bio red da Vam se ukratko i predstavimo!
Mojeg anđela sam rodila u 27+5tj sa 1150g i 37cm. bili smo 4 duuuga mjeseca u bolnici. Ne moram Vam niti opisivati koliko straha, suza i muka sam pretrpjela u tom razdoblju našeg života. Prošli smo sve i svašta, od retinopatije, kolestaze, dugotrajne strojne ventilacije, infekcija, transfuzija, operacija, sepsi pa do krvarenja... :place
Molila bih vas pomoć u svezi dijagnoze intravertikularnog krvarenja, periventrikularna leukomalacija. Što očekivati od nje? Kakva su iskustva?
Nikakve konkretne odgovore nisam dobila u bolnici. Ono što sam vidjela na internetu istražujući pod tom dijagnozom je cerebralna paraliza koje sam se uplašila. :place
Na Phenobarbitonu smo 1x dnevno po 15mg zbog konvulzija koje nisu česte. Vježbamo po Bobath tehnici.
Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima!
angel001
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 03 kol 2013, 16:54

Re: Intravertikularno krvarenje, periventrikularna leukomala

PostPostao/la nadicab » 06 kol 2013, 19:28

Pozdrav i tebi :buket
Cerebralna je jako veliki dijapazon - strucnjaci vele da je to kisobran koji pokriva veliki dijapazon razlicitih funkcionalnosti; od trapavosti (distoni), do invalidskih kolica.
Tako ti je i s tvojim pitanjem - sve zavisi i od stupnja krvarenja i od zahvacenog podrucja.
Na ovom pdf-u su sva djeca imala krvarenje jer su nedonoscad u pitanju, a samo mali broj nedonoscadi je zavrsilo u kolicima.
Stoga, vjezbajte, stimulirajte sva osjetila, uzivajte jedno u drugome jer vrijeme brzo prolazi i nasi palcici postaju divovi.
Ako procitac Mijinu pricu ili pricu mog sina - dva velika cuda prirode, medicine, roditelja ...
Kao i skoro sve price s ovog pdf-a; pozitivne, stimulirajuce, prekrasna cuda nasih obitelji i dokazi da nista nije nemoguce.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Intravertikularno krvarenje, periventrikularna leukomala

PostPostao/la angel001 » 07 kol 2013, 14:33

Hvala Vam na odgovoru! Priče i iskustva ću svakako pročitati. Baš mi treba nakon svih iscrpljujućih strepnji prognoza i dijagnoza da vidim da nije sve tako crno! Zajedno smo jači! :hug
angel001
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 03 kol 2013, 16:54

Re: Intravertikularno krvarenje, periventrikularna leukomala

PostPostao/la kittyilevin » 07 kol 2013, 14:38

angel, samo te pozdravljam i šaljem najljepše želje da sve na koncu ispadne OK. tvoj anđeo je očito borac, inače ne bi dogurao dotud gdje jest, a i ti si mama-lavica. vježbajte i volite se, držim fige! :hug
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: Intravertikularno krvarenje, periventrikularna leukomala

PostPostao/la angel001 » 07 kol 2013, 14:42

Hvala na podršci! :mah
angel001
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 03 kol 2013, 16:54

Re: Intravertikularno krvarenje, periventrikularna leukomala

PostPostao/la nadicab » 07 kol 2013, 18:44

Jesi li citala prirucnik "iskustvo majke nedonosceta"?
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić


Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.