Sada je: 16 svi 2024, 07:10.

Krštenje,kumovi,pokloni

Podforum posvećen prvoj godini života vašeg djeteta.

Moderator/ica: Hajdi

Re: Krštenje,kumovi,pokloni

PostPostao/la Lilien » 27 svi 2011, 18:41

zwerka, jako lijepo si to napisala.. takvu kumu ko ti svako dijete može samo poželjeti :) ja sam birala po istom tom ključu i jako smo zadovoljni našim izborom :) kuma je predivna osoba, na nju uvijek možemo računati , volimo ju puno puno i ona nas :)
Emanuel, 15.3.2010.
Lilien
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 57
Pridružen/a: 23 stu 2009, 23:05
Lokacija: Zagreb

Re: Krštenje,kumovi,pokloni

PostPostao/la aqua » 29 svi 2011, 10:46

evo koliko god razmišljala ta žena mi je je jedina opcija.mm kaže da je kao prestara za nas- s obzirom da mi imamo 28. pa on kaže joj kak bu mala imala staru kumu.
mislim meni to ne igra ulogu-žena je zdrava, vitalna, fit, obrazovana, vedra kad sam s njom imam osjaćej ko da smo isto godište, samo ona naravno ima više iskustva što mi odgovara.
kum našeg prvog djeteta je naša generacija, mm-ov prijatelj iz škole, radi, nema obitelj, ima curu, živi sa mamom, izlazi, zabavlja se, tu i tamo se nađemo kroz godinu, ništa posebno.
ali nema filing za dijete-pita on za njega, poigra se s njim ali to je ništa.ja sam totalno nezadovoljna.
a za razliku od njega ova žena pita svaki tjedan za mene, bebu, savjetuje mi, pomaže, tješi, uveseljava, sa malim mi je super i mali nju voli, tako da mislim da će odluka pasti na nju bez obzira na godine što mm-u smeta.
imali smo u planu jednu obitelj sa dvoje djece, vršanjaci su s malim, pa kao imati će se skim igrati ali s njima isto nemaš o čemu pričati-dobri su za odlazak na kavu, ali za nešto dublje nikako
Avatar
aqua
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 129
Pridružen/a: 17 lip 2007, 15:57

Re: Krštenje,kumovi,pokloni

PostPostao/la beammama » 30 svi 2011, 10:39

A, da tm-u postaviš jednostavno: "Tvoj prijatelj je kum prvom djetetu, a pusti onda mene da biram za drugo!"
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Re: Krštenje,kumovi,pokloni

PostPostao/la Britney_25 » 29 lis 2013, 20:41

Podizem temu jer trazim poklon za curicu kojoj cemo bit kumovi na krstenju!ima li kakvih novih / originalnih ideja?sto bi vi izabrale da vas danas pozovu za kumove?razmisljam o nekoj robici i nakitu ali ne znam kakvom?je li uistinu danas normalno potrositi na poklon kao da si kum na vjencanju?
Sunce moje malo 2010
Sunce moje manje 2013
Avatar
Britney_25
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 646
Pridružen/a: 11 vel 2011, 16:49
Lokacija: Pri morju :)

Re: Krštenje,kumovi,pokloni

PostPostao/la nevenera » 29 lis 2013, 20:55

meni za poklon bitno da je od srca
osobno ja bih voljela neki trajni poklon koji će dijete kasnije moći imati za sebe
ja sam dobila okvir za slike od srebra, svaki ima svoj. meni su predivni. u njima je slika s krštenja
dobili smo i album za slike, baš za krštenje
ono što nismo dobili a što bih voljela dobiti jest krunica od srebra ili narukvica krunica, nešto tog tipa
nisam neki ljubitelj nakita no damjan jest dobio dječji lančić s križem i dobit će ga kad bude dovoljno velik za njega (taman je tinu)
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Krštenje,kumovi,pokloni

PostPostao/la zara01 » 29 lis 2013, 22:09

Super mi je ova ideja od neve sa krunicom,moje neke frendice su poklanjale krunice od kristalica(vision kristali mislim)......Iako za curke imas divnog nakita.
Mi smo pitali kad smo bili kumovi sto zele.....Kod nas se kao podrazumijeva oblekica u kojoj ce biti,svijeca,torta i neki poklon.
T&T
Avatar
zara01
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1367
Pridružen/a: 11 vel 2011, 16:04
Lokacija: Zagreb

Re: Krštenje,kumovi,pokloni

PostPostao/la latica » 29 lis 2013, 22:21

Joj za cure je barem lako :lol
ovo s krunicomje baš super fora ;)

moja cura je sad dobila za krštenje tri zlatna dukata - onakva mala, kao starinska - ako bude jednog dana plesala folklor (a mi smo u Slavoniji), imat će za ogrlicu. barem - jedan red, jer drugi red bi bio još 5 dukata :lol pa 7, pa 9 - dok to skupi može se snaša i udat :lol

dobila je i lijepog nakita od bake - zlatnu ogrlicu s privjeskom malog anđela, a dobila je isto i koraljnu malu narukvicu - za kad bude malo veća, ali ipak dječja narukvica. meni su to sve lijepi pokloni i uspomene ;)
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7413
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Krštenje,kumovi,pokloni

PostPostao/la zara01 » 29 lis 2013, 22:40

Joj da i ova mala koraljna narukvica je super,mislim cak da ima skroz mala, mala :)
T&T
Avatar
zara01
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1367
Pridružen/a: 11 vel 2011, 16:04
Lokacija: Zagreb

Re: Krštenje,kumovi,pokloni

PostPostao/la Britney_25 » 30 lis 2013, 16:52

Hvala na savjetima!mene bi isto odusevila narukvica krunica od vision kristala!to cak nije ni skupo mislim oko 300 kn ali nisam sigurna da bi to bio njihov izbor!danas sam gledala narukvicu od bijelog zlata!izgleda normalno nista prerjerano debela ali sa dosta cirkona a cijena je samo 2500 kn :nesvist !!pogledat cu mozda neku njezniju ogrlicu sa privjeskom na andela, robicu a tortu bi mogla sama napravit jer mi je to gust!!
Sunce moje malo 2010
Sunce moje manje 2013
Avatar
Britney_25
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 646
Pridružen/a: 11 vel 2011, 16:49
Lokacija: Pri morju :)

Re: Krštenje,kumovi,pokloni

PostPostao/la danni » 30 lis 2013, 17:59

Ovo mala koraljna narukvica mi je mrak ideja....
Isto tako imate onih narukvica za djecu,ne bebe, sto se na njih stavljaju privjesci.
Pa se uvijek moze nadopunjavat.
To mi je isto fora.
Avatar
danni
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1624
Pridružen/a: 24 vel 2010, 14:12

Re: Krštenje,kumovi,pokloni

PostPostao/la Vicky & Mama » 30 lis 2013, 18:53

V je od moje sestre dobija tu zlatnu koraljnu narukvicu za djecu, preslatka je.
Od moje matere je dobija prekrasno odjelce, ka retro mornarsko i cipelice, dakle komplet u kojem se krstija frajer.
A od kumova smo dobili poklon bon za AS - pa smo kupili posli Romer King Plus.
Mm- ovi su mu dali novce.
Lipi pokloni, ali da je bilo i skromnije mi bi bili sritni :dada
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Krštenje,kumovi,pokloni

PostPostao/la Mihica » 30 lis 2013, 19:00

Ja curicama uvijek kupim male slatke naušnice, veća je vjerojatnost da će njih nosit kad dođe vrijeme nego narukvice i lančiće i obavezno nešto od odjeće i buketić za mamu
Dečkićima kupim privjesak ili narukvicu + odjeća

Mi smo dobili svašta za prve i druge krstitke, mali je dobio narukvica na bacanje a
malena je dobila predivne naušnice iz zaksa i lančič swarovski koji nosi mama :mrgreen
slika
slika
Avatar
Mihica
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 543
Pridružen/a: 11 tra 2011, 20:50

Re: Krštenje,kumovi,pokloni

PostPostao/la Tinica » 30 lis 2013, 23:50

Ana Marija je isto najviše dobila zlata i novčeka.
Dobila je i zlatnik sa andelom i to će joj biti trajna uspomena.
Dobila je od swarowskog mala kolica i jako su slatka.
Ove lancice i narukvice ne vjerujem da će nositi jer nisam ni ja i sve stoji kod mojih u skrinji sa blagom he he.
Od kume je dobila Bibliju i nova Mclarenova kisobran kolica.
Ja uvijek pitam kad idemo na krstenje šta treba bebi.
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Prethodna

Natrag na Djeca od 0 do 1

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.