Sada je: 16 svi 2024, 14:06.

Dijete koje cijelo vrijeme vrišti??Razmaženost ili nešto dru

Podforum posvećen prvoj godini života vašeg djeteta.

Moderator/ica: Hajdi

Re: Nešto ga muči cijeli dan...

PostPostao/la Lurgee » 02 ožu 2011, 00:29

Kao prvo, da postepeno prelazi na Hipp, nije da jede dva puta dnevno :)

Nije imao temperaturu, par puta sam je mjerila i pazila sam na pelenu, svako malo je mijenjala- uz to je kakao par puta i dalje kaka male loptice zlatne i to najčešće kad ga skinem - onda se čak i ne napinje posebno, samo ih izbacuje jednu za drugom!

Navečer je jeo Hipp i odmah zaspao kao 'beba', s tim da sam mu napravila veću porciju (zasad je na mjerici 80 ml i uvijek popije taman da mu ostane par gutljaja na dnu, iz nekog meni nepoznatog razloga napravila sam mu 120 ml večeras i popio je skoro sve, ostalo je 15 ml). Mislim si da mu je nešto baš loše, ne bi mogao tako navečer zaspati bez problema, pa se time tješim. Vidjeti ću kako će biti sutra, hvala svima na savjetima, nadam se ako i je neka faza, da će brzo proći :dada
slika
Lurgee
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 20
Pridružen/a: 23 vel 2011, 13:19

Re: Nešto ga muči cijeli dan...

PostPostao/la snowwhite » 02 ožu 2011, 03:52

skok u razvoju dogadja se bez obzira doojis ili ne. A vidiš i sama d je večeras pojeo vise. Sutra mu radi veće doze, možda je gladan :dada
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Nešto ga muči cijeli dan...

PostPostao/la mrcinela » 02 ožu 2011, 08:43

mi smo isto b ilina tom hippu s probioticima i opet je imao problema sa stolicom a imao je i grčeve i pomogle su nam biogaia kapi!!!
slika
Avatar
mrcinela
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1321
Pridružen/a: 06 svi 2010, 07:13
Lokacija: Slavonski Brod

Re: Nešto ga muči cijeli dan...

PostPostao/la Lurgee » 02 ožu 2011, 11:51

Evo raport najnoviji: noćas smo puno kakali i jutros isto (sad me lovi frka da će na kraju sve što popapa - pokakat!), fino je spavao preko noći i jedan obrok je isto jeo više, a drugi po starom, a jutros je jeo isto više, tako da može biti da mu treba više klope. S ponešto muke, uspjela sam ga prije sat vremena uspavati, što je ogroman napredak od sinoć.

A s obzirom da susjedi u stanu iznad nas nabijaju, buše i lupaju ko blesavi, jer renoviraju, te meni nabijaju u mozak, a on spava ko veliki, odajem mu dvostruko priznanje :yess

Ako ipak nastave grčevi, hvala na savjetima što i kako dalje, zapisujem sve, jer niš ne pamtim :mrgreen
slika
Lurgee
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 20
Pridružen/a: 23 vel 2011, 13:19

Re: Nešto ga muči cijeli dan...

PostPostao/la mrvica19 » 02 ožu 2011, 11:55

Fran je u to vrijeme kakao pet puta na dan,doduše dojen pa je to normalno...možda je tvoju bebicu to mučilo pa se sad iskakala,ti maleni grčići,crijeva mu sazrijevaju..U svakom slučaju drago mi je da vam je bolje ;)
Avatar
mrvica19
Ulizica sa slatkišima
 
Postovi: 413
Pridružen/a: 07 pro 2010, 21:32
Lokacija: Nova Gradiška

Re: beba od 6 tj plače u snu

PostPostao/la pasić » 22 sij 2012, 19:25

I ja imam isti problem, ali moja beba od 4mj ne plače po noći dok spava, već danu. Zaspe ili u kuhinji ili u sobi većinu dana smo ja i ona same tako da nema neke galame i buke kod nas. Nemam pojma čega se preplaši ali otprilike nakon sat vremena popodnevnog spavanja počne tako žalosno u snu plakati nekad je jedva smirim. Inače se brzo preplaši kad netko joj naglo pristupi ili se ona zamisli, a neko kihne cijela se stresne. Nemam pojma što joj je ali to se događa sve češće i užasno me to brine, nadam se da je to neko prolazno razdoblje!???? :conf
pasić
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 21 stu 2011, 13:38

Moje dijete je predobro

PostPostao/la luluzg » 10 sij 2013, 22:45

Koristila sam pretraživač, ali nisam našla ništa slično, ako nisam dobro koristila, molim prebaciti post, ili ga ukinuti.

Dakle, Maggie May je točno 8 mjeseci i ona je jednostavno predobra. Znam koliko to glupo zvuči i znam (onako kad pokušavam razumno razmišljati) da se ne bih trebala uzrujavati, već uživati u maloj gospođi. Ali...
Mogu li mene "prati" hormoni i nakon 8 mjeseci? Pa me to zato muči, možda?

Naime. Maggie May se voli maziti, ali ona to nikada me traži sama. Ona se lijepo igra, na podu ili u vrtiću. Posloži igračke i dude oko sebe i "Guj-guj-guj! Tu-tup-tup! Tatatatara. Ta ta. Tata!" Ili kada je na garnituri vere se uz nju da bi stajala. Jako rijetko uz nas. Nije baš neki jelac i od kada smo prešli na kašice, preko dana, ona čvrsto zatvori usta i gura me ručicama. Pa se malo odmaramo, pa pijemo vode, onda probam opet, i tako po pola sata, kad počne jesti. Ne baš sretno, ali sve pojede. Kao da si misli "Ako ti je to tako važno da pojedem, evo hoću, ali nisam sretna." (Je li to normalno? Ne mislim, je li moje dijete normalno :), nego, je li to faza dok se uči jesti? Ako je, barem ću se zbog tog prestat brinuti.)
Jedino kada je tražila jestije po noći, budila se je između pola 2 i pola 4. I tada bi klačala u kinderbetu plakala. Čim bih ju nahranila, ona bi zaspala. Sada je spavala tri noći za redom, ali... prošlu noć sam ju čula, probdila sam se, a ona je sjedila u kinderbetu i razgovarala sa svojim dudama. Znam (vjerujem) da je bila gladna, jer je jela kada sam joj dala. Zašto me nije zvala? :(
Ima tri donja zubića koja, dok su joj rasli, ja nisam ni osjetila, nije nervozno plakala, nije se budila po noći, nije ne histerično grizla, nije imala temperaturu, samo su se ujutro pojavili.
Neki dan sam joj napravila rijetki griz na mlijeku i dala joj na bočicu, nisam vidjela da mi je ostao velik komadić i ona je čvrsto držala ručicama bočicu i vukla. Nije se pobunila a ništ ne ide. Nije to dugo trajalo, ali meni se srce stislo.
Možda ju previše uspoređujem sa bebama oko nas (plus minus koji mjesec starosti) koje svojim mamama ne daju na zahod i znam da je riješenje mojeg problema - opusti se i uživaj.
Ali ne mogu. Imam osječaj da joj uskračujem nešto, a ona ne traži. Bez obzira što se stalno mazimo.
Ona je vesela beba koja priča i smije se od kad se probudi, pa dok ne zaspi, ponekad i u snu.
Ali ja bih da se moje dijete više izbori za sebe!
slika
Avatar
luluzg
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 11 stu 2012, 22:19

Re: Moje dijete je predobro

PostPostao/la milka » 10 sij 2013, 23:00

a problem je...? :mrgreen
Avatar
milka
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 577
Pridružen/a: 01 kol 2011, 21:49

Re: Moje dijete je predobro

PostPostao/la danijela81 » 10 sij 2013, 23:03

luluzg je napisao/la:Ona je vesela beba koja priča i smije se od kad se probudi, pa dok ne zaspi, ponekad i u snu

očito ima sve što joj treba :luv
ma sve znaš, uživaj, dok traje :nata
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: Moje dijete je predobro

PostPostao/la Suncokret » 11 sij 2013, 14:39

Uživaj u njoj, uskoro neće biti mala beba. :mah
slika
slika
Avatar
Suncokret
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 976
Pridružen/a: 09 stu 2010, 22:49
Lokacija: over the rainbow

Re: Moje dijete je predobro

PostPostao/la švrćili » 11 sij 2013, 16:05

Bože čitam i ne vjerujem!!!! To je stvarno sve normalno!!!!!!! Opusti se i ne grizi se jer ti je dijete krasno. A Bože rečenice mi!!!! Normalno je da su zahtjevni, normalno je da nisu zahtjetvni!!!!!!!! Stvarno nisi ti kriva šta ti dijete nije zahtjevno. UŽIVAJ!!!!!
Avatar
švrćili
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 125
Pridružen/a: 22 srp 2010, 08:42

Re: Moje dijete je predobro

PostPostao/la beammama » 11 sij 2013, 16:24

Mene interesira je' baš nikad ni za što ti ne pokazuje da joj smeta/treba/želi ili samo neke? Meni je normalno da tako malo dijete pokazuje kad je gladno, kad ga nešto smeta, boli, kad nešto želi ili treba ili jednostavno traži pažnju jer se ne zna samo zabaviti i isto bih se zabrinula da uopće ne skreće pažnju na neki način na sebe kad nešto takovo hoće/treba.
Da li inače reagira na bol? npr. kad se lupi i sl.
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Re: Moje dijete je predobro

PostPostao/la mamashnita od noje » 11 sij 2013, 16:28

evo, beam je rekla ono sto i sama mislim, ali nisam htjela biti partibrejker :p
nezahtjevno dijete je jedan par rukava, dijete koje ni na sto ne reagira skroz drugi.
tesko je nama procijeniti na osnovu napisanog o kakvom je djetetu ustvari rijec, ali ako se tebi kao majci pali alarm najpametnije bi bilo posavjetovati se s nekim strucnim.
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: Moje dijete je predobro

PostPostao/la Hajdi » 11 sij 2013, 17:09

Neki dan sam joj napravila rijetki griz na mlijeku i dala joj na bočicu


Moram upozoriti da ovo nije primjeren način hranjenja. Na bočicu ide samo mlijeko, a kašice kao što je griz idu na žlicu. Stavljanjem kašica u bočicu stvaraju se loše prehrambene navike i kvare zubići.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12219
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Moje dijete je predobro

PostPostao/la mamashnita od noje » 11 sij 2013, 18:04

hajdi, sori, ali mislim da si offtopic :xmasgrin
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: Moje dijete je predobro

PostPostao/la Hajdi » 11 sij 2013, 18:24

Ne šnito, na svom pdf nisam oftopik.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12219
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Moje dijete je predobro

PostPostao/la beammama » 12 sij 2013, 10:29

mamashnita od noje je napisao/la:tesko je nama procijeniti na osnovu napisanog o kakvom je djetetu ustvari rijec, ali ako se tebi kao majci pali alarm najpametnije bi bilo posavjetovati se s nekim strucnim.

X na šnitu. Posavjetuj se. Bolje da te etiketiraju da si mama paničarka, nego da ti vele "mama, kako to niste primjetili" ili "zašto niste prije reagirali".
Moji obojica imaju ovakvih i onakvih zdravstvenih problema i moram priznati da neke stvari nisam skužila (doduše, nisu i pedica ni doktorica opće prakse), ali sam se osjećala ko nemajka kad su nas pitali zašto nismo reagirali.
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Re: Moje dijete je predobro

PostPostao/la beammama » 12 sij 2013, 10:30

PS, ako ti kažu da je sve OK, bar imaš jednu brigu manje
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Re: Moje dijete je predobro

PostPostao/la nevenera » 12 sij 2013, 11:57

beammama je napisao/la:Da li inače reagira na bol? npr. kad se lupi i sl.

meni tin nije reagirao kad se udari do mislim godinu dana. samo bi nastavio dalje :dunno
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Moje dijete je predobro

PostPostao/la klarita2 » 12 sij 2013, 16:40

Moja starija je bila dijete reklo bi se po " skolski". Ovdje mi je tesko procijeniti ili nesto reci.
Uzivala sam sto je dobra i sve je bilo lako kao i danas s njom.
02.04.2005. KlaraMoj ponos
20.05.2010.MarijaAnđeo najdraži!
20.06.2012. Naš Božji dar Ivana
slika
Avatar
klarita2
Ne želi biti borg iz zvjezdanih staza
 
Postovi: 6108
Pridružen/a: 18 lis 2010, 11:39

Re: Moje dijete je predobro

PostPostao/la sretna22 » 13 sij 2013, 18:13

mamashnita od noje je napisao/la:evo, beam je rekla ono sto i sama mislim, ali nisam htjela biti partibrejker :p
nezahtjevno dijete je jedan par rukava, dijete koje ni na sto ne reagira skroz drugi.
tesko je nama procijeniti na osnovu napisanog o kakvom je djetetu ustvari rijec, ali ako se tebi kao majci pali alarm najpametnije bi bilo posavjetovati se s nekim strucnim.


X
Ja imam vrageca koji mi neda na wc ali uisinu neda tako da je meni ovo nedosanjani san, no da bas nista ne trazi i da se bas na nista ne buni malo jest cudno :shock
MAMIN HAHAR 14.05.2012.
Avatar
sretna22
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2287
Pridružen/a: 21 ruj 2011, 12:14
Lokacija: Land of Sorrow

Re: Moje dijete je predobro

PostPostao/la black_lady » 13 sij 2013, 18:28

I za moju su svi govorili kako je super šta je nikad ne čuju da plače, da je predivno da mi je tako dobra...
Ja mislim da je ona jednostavno taki tip, sve je ok i nema se šta bunit. Šta godine idu dalje i ona se mijenja, tako da se u nas definitivno potvrđuje ona: mala dica, mala briga, velika dica, velika briga! I neka, volim osjetit da imam dijete :proljece
J. 11.06.2009.
M. 13.06.2013.
Avatar
black_lady
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 661
Pridružen/a: 05 kol 2008, 18:05

Re: Moje dijete je predobro

PostPostao/la zvrka » 13 sij 2013, 19:45

Jedino kada je tražila jestije po noći, budila se je između pola 2 i pola 4. I tada bi klačala u kinderbetu plakala.

eto vidiš da ipak traži... Vjerovatno je jako dobro "osjećaš" pa ispunjavaš sve njezine potrebe i prije nego "pisne". To što ona pojede po noći i odmah zaspi - suuuuper. Tako je i moj isto. Probudio bi se, počeo mumljati, znala sam da će to za par minuta prerasti u plač, reakcija je bila brza :lol , ne bi ni stigao zaplakati već bi jeo...
Ona je vesela beba koja priča i smije se od kad se probudi, pa dok ne zaspi, ponekad i u snu.

:)
Ti ipak brineš, muče te neke stvari pa bi najbolje bilo da pitaš stručnjaka, što prije - bit će ti lakše.
To što bi ti htjela da se ona malo više bori za sebe...to je druga priča ;)
dražesni pupoljak svibanjski 2012.
Avatar
zvrka
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 815
Pridružen/a: 20 ruj 2011, 09:22

Re: Moje dijete je predobro

PostPostao/la beammama » 14 sij 2013, 14:59

Ako je kako zvrka kaže, samo pazi da ne bude ko mali Crnogorac iz vica koji nije progovorio do 7. rođendana jer "dosad nijesam imo primjedbi" ;)
Može biti, ali ako jako brineš, bolje provjeriti.
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Re: Moje dijete je predobro

PostPostao/la moj(a) djeca(k) » 14 sij 2013, 15:29

Nedavno sam procitala izjavu kako neki par xy (imena nisu bitna) nikada nije vido suze kod svog djeteta, jer oni mu toliko ugadjaju da nije bilo potrebe za suzama. Doslo mi je da odmah lansiram raketu pa preko okeana....Mislim stvarno....
Oko moje cure (naravno uz mene koja sam sa njom 24. sata) bila je vojska onih koji su joj ugadjali, pazili je, tetosili, mazili, ljubili....
S druge strane stalno smo je presvlacili (cak i tokom noci), kupali, hranili najkvalitenije sto je moguce, izvodili u setnje, bili posveceni samo njoj....ma ko bi gledao sa strane, Ona je bila nista drugo do prava Princeza.
Ali Ona, Ona je opet plakala dan/noc
Hocu reci, kao sto smo mi odrasli razliciti jedni drugima tako su i nase bebe. Nema to puno veze sa tretmanom, vise sa genetikom i ko zna cim sve ne....
Uostalom, brat joj je bio posve druga prica (kao beba, kasnije je sve nadoknadio :mrgreen )


Na tvom mjestu uzivala bih punim plucima, ali ako ozbiljno brines onda porazgovaraj sa bebinim pedijatrom.
djecak 02.03.2003.
djevojcica 05.01.2011.


-Novi dan, nova nafaka-
Avatar
moj(a) djeca(k)
Sa čokoladom u kosi
 
Postovi: 4251
Pridružen/a: 16 pro 2002, 20:03
Lokacija: Zlatna dolina smjestena u srcu "Zemlje u obliku srca"

Re: Moje dijete je predobro

PostPostao/la † Volvo » 14 sij 2013, 15:51

Prati li te pogledom? Reagira li na obraćanje? Ponavlja li pokrete (pljeskanje i slično)? Igra li se skrivača (kad netko pokrije lice pa se nakon kuku "pojavi")? Je li motorički unutar granica? To su neka pitanja na koja bih si ja potražila odgovor, moguće je da će te ih i pedijatar pitati.

Ako sve štima, poklopilo se nekoliko dobrih stvari: dijete nema potrebu plakati i ima takvu narav. Prognoza: bit će introvertirani pametnjaković ;)
† Volvo
na solarni pogon
 
Postovi: 3713
Pridružen/a: 13 srp 2005, 10:06

Re: Moje dijete je predobro

PostPostao/la zvrka » 14 sij 2013, 15:58

Nema to puno veze sa tretmanom, vise sa genetikom i ko zna cim sve ne....

Slažem se da ima itekako veze sa genetikom ali ima i sa okruženjem i tretmanom. Pri tome ne mislim samo na ispunjavanje svih potreba nego i na opću atmosferu, smirenost roditelja, okruženje bez napetosti i slično... uzalud nahranjena i previjena beba ako fali gore navedeno, kuže oni to i reagiraju.
kombinacija nasljeđa i okruženja i eto nas - svi različiti ;)
dražesni pupoljak svibanjski 2012.
Avatar
zvrka
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 815
Pridružen/a: 20 ruj 2011, 09:22

Re: Moje dijete je predobro

PostPostao/la mamashnita od noje » 14 sij 2013, 16:06

Volvo je napisao/la:Prati li te pogledom? Reagira li na obraćanje? Ponavlja li pokrete (pljeskanje i slično)? Igra li se skrivača (kad netko pokrije lice pa se nakon kuku "pojavi")? Je li motorički unutar granica? To su neka pitanja na koja bih si ja potražila odgovor, moguće je da će te ih i pedijatar pitati.

Ako sve štima, poklopilo se nekoliko dobrih stvari: dijete nema potrebu plakati i ima takvu narav. Prognoza: bit će introvertirani pametnjaković ;)

oooogroman potpis na ovo :dada
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: Moje dijete je predobro

PostPostao/la moj(a) djeca(k) » 14 sij 2013, 18:37

Volvo je napisao/la:Prati li te pogledom? Reagira li na obraćanje? Ponavlja li pokrete (pljeskanje i slično)? Igra li se skrivača (kad netko pokrije lice pa se nakon kuku "pojavi")? Je li motorički unutar granica? To su neka pitanja na koja bih si ja potražila odgovor, moguće je da će te ih i pedijatar pitati.

Ako sve štima, poklopilo se nekoliko dobrih stvari: dijete nema potrebu plakati i ima takvu narav. Prognoza: bit će introvertirani pametnjaković ;)



X
djecak 02.03.2003.
djevojcica 05.01.2011.


-Novi dan, nova nafaka-
Avatar
moj(a) djeca(k)
Sa čokoladom u kosi
 
Postovi: 4251
Pridružen/a: 16 pro 2002, 20:03
Lokacija: Zlatna dolina smjestena u srcu "Zemlje u obliku srca"

Re: Moje dijete je predobro

PostPostao/la apeitheia » 09 vel 2013, 18:07

Ja imam 2 dobre djece,prva ima 7g i doslovno nikad nisam morala povisit ton n nju..kad je bila beba isto,probudi se i igra se sama sa sobom,ne place,spava nocu..dok nisu krenuli zubici,onda je par noci kenjkala.i danas je pametno,emotivno dijete s velikim srcem.drugu sam rodila prije 14 dana i sveukupno u 2 tjedna je plakala 5 minutta.spava,papa moje mlijeko,kaka (i tu se malo mrsti ponekad),i kad je budna mazi se i gleda okolo.navecer se budi svaka 4 sata jest.jednostavno neka djeca su takva,iz mog iskustva vecinom curice.ako je sve ostalo ok ne brini i uzivaj,a pedijatra pitaj jel sve ok,i ja sam pitala i rekla mi je da uzivam dok traje
slikaslika
slikaslika
Avatar
apeitheia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 106
Pridružen/a: 04 lis 2005, 16:19

Prethodna

Natrag na Djeca od 0 do 1

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.