Sada je: 15 svi 2024, 14:10.

beba ima sljepljene male usne.Iskustva??

Podforum posvećen prvoj godini života vašeg djeteta.

Moderator/ica: Hajdi

beba ima sljepljene male usne.Iskustva??

PostPostao/la RasteBuša » 24 tra 2012, 15:28

Drage mame,

svaki moj odlazak pedijatrici-novi problem.Evo danas nam je rekla da nam curka ima sljepljene male usne,dolje niže...Ostala sam u šoku,nikad to nismo primjetili,a izgleda ni pedica (imamo 5 mjeseci,a nažalost smo kod ped.često jer stalno nešto-i vjerujem da bi joj to već vidjela.Gledala je žabicu uvijek ;) )

Dobili smo uputnicu za dječjeg ginekologa :roll ,al dok dođemo na red,ako ima tko slično iskustvo da mi se javi.Kakve ste kreme dobile?Jeste li šta posebno pazile,razvlačile...????
Kod kojeg ste dječjeg ginekologa išle 8državno ili privatno) i općenito kakva su vaša iskustva?
Ja znam da sigurno neću dati da joj netko odmah pokuša mehanički to riješit...Mazat ću,pazit ću,čekat ću.... Bojim se samo urinoinfekata koji se zbog toga mogu pojaviti.Ja nisam znala da se to događa i curkama,mislila sam ajd hvala Bogu nije dečkić pa ne moramo brinuti za kožicu kad ono....

Eto...svaki je savjet dobrodošao!! :mah :mah
Zadnja izmjena: RasteBuša; 24 tra 2012, 22:02; ukupno mijenjano 1 put/a.
RasteBuša
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 952
Pridružen/a: 29 lis 2011, 09:56

Re: beba ima sljepljenje male usne.Iskustva??

PostPostao/la Hajdi » 24 tra 2012, 16:58

Nemam iskustva ali mislim da je najbolje da pustiš na miru dok ne dođete do dječjeg gin pa da vidiš što će vam reći. Mokrite normalno?
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12219
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: beba ima sljepljenje male usne.Iskustva??

PostPostao/la RasteBuša » 24 tra 2012, 17:58

Mokri normalno,al već 2 tjedna je sve nekako upaljeno,jako crveno i s gornje strane žabice i sa strane.Uz Bepanten plus i jako često mijenjanje pelena smo to riješili.Danas opet malo upaljeno i koža nadražena da je čak sad kod čišćenja i mrc krvi bilo(na koži,izvana,skroz gore gdje su spojene velike usne....)Pa sad mozgam ima li to veze s ovim ili ne?

Bez brige,ništa ja na svoju ruku neću raditi,osim i dalje često mijenjat pelene,koristit isključivo toplu vodu (vidiš,mi ne koristimo ni vlažne maramice ni sapune ni šampone-to koliko čitam nije dobro u ovakvoj situaciji,hvala Bogu da od početka to i ne radimo,a da nismo znali) i kao i do sad prije kupanja u zagrijanoj prostoriji pustit je malo bez pelena....Al me zanimaju iskustva drugih.Kaže moja pedica to je danas jako često...hm...a izgleda nijedna mama na forumu onda ništa ne zna. :dunno
RasteBuša
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 952
Pridružen/a: 29 lis 2011, 09:56

Re: beba ima sljepljene male usne.Iskustva??

PostPostao/la Sreca najveca » 24 tra 2012, 22:07

Mi bili jutros u Klaicevoj kod djecjeg ginekologa na pregledu i brisu. Nismo se narucivali, samo dosli i bili prvi na redu. Mozda da nazoves i pitas.
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

Re: beba ima sljepljene male usne.Iskustva??

PostPostao/la RasteBuša » 25 tra 2012, 09:55

nas su naručili za tjedan dana!!!A zašto vi idete'Vi ste stariji?
RasteBuša
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 952
Pridružen/a: 29 lis 2011, 09:56

Re: beba ima sljepljene male usne.Iskustva??

PostPostao/la Sreca najveca » 25 tra 2012, 10:08

starija ima problema s crvenilom i iscjetkom pa nas je pedica poslala na bris.
drago mi je da ste brzo dobili termin.
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

Re: beba ima sljepljene male usne.Iskustva??

PostPostao/la marsovka » 25 tra 2012, 10:24

RasteBusa i mi smo to prosli i pisala sam o tome, evo:
http://mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewtopic.php?f=41&t=38341&hilit=sinehije
Bit ce sve OK :hug
Avatar
marsovka
celebrity
 
Postovi: 15918
Pridružen/a: 24 sij 2003, 14:14
Lokacija: ZG

Re: beba ima sljepljene male usne.Iskustva??

PostPostao/la Miki » 25 tra 2012, 15:41

mi smo isto bili u Klajićevoj, doktorica je super, ali sam zaboravila kako se zove :oops:
(mi smo bili na brisu zbog crvenila i gljivica)
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2168
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: beba ima sljepljene male usne.Iskustva??

PostPostao/la RasteBuša » 25 tra 2012, 23:32

Miki???
Pa opet se mi susrećemo.....Joj,baš mi je žao i za vas.Ja sam već umorna od svega.Svaki dan imamo bar po dva pregleda,ultrazvuka....Nikako da stanemo svemu na kraj i uživamo.Hvala ti!! :mah :mah
RasteBuša
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 952
Pridružen/a: 29 lis 2011, 09:56

Re: beba ima sljepljene male usne.Iskustva??

PostPostao/la Miki » 26 tra 2012, 09:19

RasteBuša je napisao/la:Miki???
Pa opet se mi susrećemo.....Joj,baš mi je žao i za vas.Ja sam već umorna od svega.Svaki dan imamo bar po dva pregleda,ultrazvuka....Nikako da stanemo svemu na kraj i uživamo.Hvala ti!! :mah :mah


:mah
ma mi smo ti bili u prve 2 godine kod: neonatologa, neuropedijatra, fizijatra (+ vježbe kod fizioterapeuta), ORL, pulmologa, infektologa, psihologa, logopeda, okuliste, dermatovenerologa i gastrologa
+ smo bili u Maloj kući nekoliko puta :luv (oni su mi spasili moje psihičko zdravlje) i naravno kod naše pedijatrice (i sa mlađom i sa starijom)

:znoj mislim da sam sve nabrojala

poslije se sve zaboravi , meni se sad čini kao da se to događalo nekom drugom...
drži se i uživaj u bebi :hug
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2168
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: beba ima sljepljene male usne.Iskustva??

PostPostao/la RasteBuša » 26 tra 2012, 23:04

Uhhhhh....mi imamo tek 5 mjeseci i polovicu s popisa smo odradili.Tj.i dalje odrađujemo.Nadam se da ostatak nećemo ;) .Žao mi je da ste vi to sve prošli....al hvala Bogu da je ipak sve završilo ok.Uživam s njom kad god stignem,moj mali anđeo.....
Pusa i sretno!!
RasteBuša
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 952
Pridružen/a: 29 lis 2011, 09:56

Re: beba ima sljepljene male usne.Iskustva??

PostPostao/la ivanak2602 » 03 lip 2012, 01:18

Znam da nije bas isto, ali vjerojatni je uzrok isti- hormonski. Maloj od moje sestre je odjednom zarasla rupica - pardon na izrazu. Doktorica je rekla da ce se otvoriti sama ponovo i da uopce nije frka i ako dugo ostane zatvorena. Za par mjeseci se sve vratilo u normalu. Mozda ce tako biti i sa stidnim usnama.

Sto se tice crvenila, nemam previse iskustva. Ja sam par puta natapkala pisu sa cajem od kadulje i sljedeci dan je bilo ok. Ne znam jel pametno, al losije od kemije valjda nije. Ja bi ju na tvom mjestu umjesto u kadu, posjela u caj da odsjedi malo u njemu.
ivanak2602
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 20 lis 2010, 04:07


Natrag na Djeca od 0 do 1

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.