Sada je: 28 ožu 2024, 15:41.

Homeopatija za bebe (male i velike)

Podforum posvećen prvoj godini života vašeg djeteta.

Moderator/ica: Hajdi

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la Kaya071 » 10 ruj 2012, 15:33

Ceron, evo napisacu sta sve ide za prehlade.

Prehlada

Aconite, se koristi za prehlade koje se iznenada jave, obicno nakon izlaganja hladnoci. Simptomi ukljucuju crveno i bolno grlo, kihanje, nemir i zelju za hladnim picima. Potencija 30c, razmutiti tri bobe u 250ml vode (destilovana ili flasirana) i uzimati svakih pola sata (naravno prije upotrebe promijesti ili lupnuti posudu odozdo).

Arsenicum, se koristi za prehlade gdje iz nosa curi ona kao vodenkasta slina koja "przi" i cini da su nozdrve i gornja usna crveni i bolni. Dijete je nervozno, hladno mu je i osjeca se bolje cim se utopli.
Potencija 30c, razmutiti tri bobe u 250ml vode (destilovana ili flasirana) i uzimati svakih pola sata (naravno prije upotrebe promijesti ili lupnuti posudu odozdo).

Pulsatilla, se koristi za prehlade sa gustim, zuto-zelenim slinama. Djeci je obicno nos zacepljenu zatvorenim prostorijama, dok se vani, na svjezem zraku, procepljava i curi. Generalno, dijete je jadno, potisteno i placljivo i trazi konstantnu paznju i mazenje. Moze se desiti da nije zedno. Kod ovakvih prehlada stanje se pogorsava navece i kada je jako toplo.

Nux Vomica se koristi kada je nos zacepljen nocu, a preko dana samo curi. Djetetu je hladno, trazi da ga se utopljava. Dijete je jako razdrazljivo.
Potencija 30c, razmutiti tri bobe u 250ml vode (destilovana ili flasirana) i uzimati svakih pola sata (naravno prije upotrebe promijesti ili lupnuti posudu odozdo).

Gelsemium, se koristi za teske prehlade (i za gripu) koje se postepeno razvijaju kad je vrijeme toplo i vlazno - cesto u proljece. Dijete je jako usporeno, ruke i noge ga bole i glava mu je teska.
Potencija 30c, razmutiti tri bobe u 250ml vode (destilovana ili flasirana) i uzimati svakih pola sata (naravno prije upotrebe promijesti ili lupnuti posudu odozdo).

Hepar Sulph, se koristi kod prehlade gdje je nos pun gustih zutih slina. Djeci je jako hladno. Osjetljiva su na sve i traze topla pica. Ova prehlada se jako brzo moze prosiriti na grlo i uho, te se moze razviti jak kasalj.
Potencija 30c, razmutiti tri bobe u 250ml vode (destilovana ili flasirana) i uzimati svakih pola sata (naravno prije upotrebe promijesti ili lupnuti posudu odozdo).

:)
Mr Ostrozubic 17/02/2010

Mr Loptic i Zujalica 08/03/2012
Avatar
Kaya071
Sveta krava
 
Postovi: 6204
Pridružen/a: 12 vel 2009, 10:08

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la Trabakulica » 11 ruj 2012, 23:27

Sta se tiče ovog Antidota 5u1 zanima me u koliko vode da to razmutim?
B je isključivo na sisi, nisam joj davala ni vodu ni čaj. Nadam se da neće vise pljunit nego progutat kao sta radi sa D vitaminom :ajme

I ako sam dobro pratila na satu postoji mogućnost da antidot ne djeluje, ali nema šanse da od njega beba ima neke loše nuspojave?
Trabakulica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3396
Pridružen/a: 12 ruj 2011, 17:24

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la tratinčica1711 » 11 ruj 2012, 23:33

ja ću L samo uvaliti kuglicu u usta, ali on je duplo stariji od B ;)
Stavi u žlicu 2 kapi vode i kuglicu, pa će se otopiti kroz par min i tako joj stavi u usta.
F- 2009. :belji
L- 2012. :mali
Avatar
tratinčica1711
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2269
Pridružen/a: 02 ožu 2009, 11:57
Lokacija: živim u oblacima..

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la Trabakulica » 11 ruj 2012, 23:39

Tnx :kiss
Moram joj otopit, mala je jos za to gutat. I sa mlikom se zagrcne. :p
Trabakulica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3396
Pridružen/a: 12 ruj 2011, 17:24

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la Roza » 11 ruj 2012, 23:47

Moj je sav odusevljen kad vidi da mu kuglica ide prema ustima, a faca mu je koda zvace limun :conf
slika slika

Neka boli preboljet ću, stiskam zube, izdržat ću...

L. 20.03.2012
Avatar
Roza
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2277
Pridružen/a: 29 ruj 2010, 21:17

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la Kaya071 » 12 ruj 2012, 08:43

Trabo, ne moras mutiti. Vidjeces, kuglice su minijaturne. Stavi joj usta. Slatke su, nece se sokirati sta je. Samo nek je neko drzi, a ti gledaj da ne izbaci. Kuglice se u ustima jako brzo tope. Malo ih melja i to je to. Kad smo kod D kapi, jesi li ih probala...uh.

I da, ne moze apsolutno nista biti od antidota, ali ama bas nista. Antidot bez greske djeluje kod beba jer se nisu naprimali antibiotika, ibuprofena, diklofenaka, paracetamola...dakle, po homeopatiji organizam nije zatrovan. Isto vazi i za stariju djecu koja se nisu naprimala istog. Ukoliko jeste, postoji slaba mogucnost da ne djeluje, ali i dalje nece stetiti. 100%
Mr Ostrozubic 17/02/2010

Mr Loptic i Zujalica 08/03/2012
Avatar
Kaya071
Sveta krava
 
Postovi: 6204
Pridružen/a: 12 vel 2009, 10:08

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la Vicky & Mama » 12 ruj 2012, 11:53

Kayo koji se antidot daje kad se beba triba cijepiti sa Priorixom?
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la noah » 12 ruj 2012, 16:36

Evo i ja se javljam samo da pohvalim homeopatiju. Nama je pomogla jedna pedijatrica homeopata dr. Regan pred 4 godine kada je stariji kao beba dobio atopični dermatitis. Dermatologica je naravno dala klasičnu terapiju sa kortikosteroidima,kaj sam odmah odbacila( zapravo probala sam 1 turu terapije sa kortikoster.kremom pa se naravno očistila koža i za tri dana opet po starom atopija) i potražila pomoć u homeop. Bila sam dobila granulice koje je ona zmiksala nakon što je vidla mm,djete i mene naravno uza opsežan opis svega vezano za nas. I ja otapal granule u ustima ne sjećam se koje potencije i djete je dobilo preko mog mlijeka ljek. Prvo mu se jače pojavila atopija a onda nestala uz dodatno mazanje neke "crne kreme" od jedne travarke koju nam je isto dala ista homeopata. Atopija se zna pojaviti ponekad lagano na preponama,ali mogu reći da je naš problem odavno riješen.
I koristila sam za imunitet od homeolaba granulice kad je išao u jaslice u kombinaciji sa probiotikom VIP-om isto po preporuci homeopate.
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
Naše dvije zvijezde doputovale sa nebeskog svoda u mamino i tatino srce...
Avatar
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 662
Pridružen/a: 31 ožu 2012, 16:12
Lokacija: u drugoj dimenziji

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la † Sanika » 14 ruj 2012, 14:27

Kaya, znaš li što pomaže kod laringitisa?
Izluđena sam više time. Bili smo kod homeopatice, dobili već drugi konstitucijski, za akutna stanja laringitisa preporučila Aconitum ali on nam je jednom slabo djelovao, jednom nikako, a zadnja dva puta ga je tako jako scepalo da nije bilo ni vremena za otopiti kuglice :( (ne usudim mu se u tom napadu kaslja i teskom disanju dati same kuglice da ne odu krivo)
Treba nam nesto na prvi smrc...
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la Kaya071 » 14 ruj 2012, 14:40

Vicky & Mama je napisao/la:Kayo koji se antidot daje kad se beba triba cijepiti sa Priorixom?

MMR antidot. Neke homeopate ga cak drze po nazivom priorix, neke MMR, a kod nekih je posebno za svaki virus.

noah, da, da. Za ekceme maltene jedino pomaze konstitucijski tretman. Super da imate dobru homeopaticu.

sanika, moram malo proci kroz knjige, pa ti dam odgovor kasnije. Aconite jeste prvi koji se daje, ali ih ima jos, samo moram pregledati sta i kako.
Mr Ostrozubic 17/02/2010

Mr Loptic i Zujalica 08/03/2012
Avatar
Kaya071
Sveta krava
 
Postovi: 6204
Pridružen/a: 12 vel 2009, 10:08

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la † Sanika » 14 ruj 2012, 14:42

Hvala Kaya :kiss
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la rusulica » 14 ruj 2012, 15:32

teft teft
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la noah » 14 ruj 2012, 15:59

Mi mislimo isto obaviti cjepljenje u kombinaciji sa antidotom,odgodili smo ga za neka dva mjeseca,pedica pristaje na sve:-)
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
Naše dvije zvijezde doputovale sa nebeskog svoda u mamino i tatino srce...
Avatar
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 662
Pridružen/a: 31 ožu 2012, 16:12
Lokacija: u drugoj dimenziji

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la Trabakulica » 14 ruj 2012, 17:45

Kaya neka se post briše ako je bas off topic s obzirom da se tice odraslih, ali evo da pitam.
Jesi li čula za bakteriju tuberkuloze kod odraslih koja u ovom slučaju napala zglobove na rukama, i kukove? I liječenje uz pomoć raznih homeopatskih krema/ cajeva...
Trabakulica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3396
Pridružen/a: 12 ruj 2011, 17:24

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la Kaya071 » 14 ruj 2012, 20:00

Trabo, moram malo da prostudiram pa ti odgovorim.
Mr Ostrozubic 17/02/2010

Mr Loptic i Zujalica 08/03/2012
Avatar
Kaya071
Sveta krava
 
Postovi: 6204
Pridružen/a: 12 vel 2009, 10:08

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la Trabakulica » 14 ruj 2012, 20:47

Kaya071 je napisao/la:Trabo, moram malo da prostudiram pa ti odgovorim.

:kiss zglobove ruke, kukove i zaboravila sam napisat oči. Sve drugo super, svi organi...srce, pluća, štitnjaca....

I sta je bitno nije prenosno.
Trabakulica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3396
Pridružen/a: 12 ruj 2011, 17:24

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la Kaya071 » 14 ruj 2012, 21:31

Sanika, ovako...

Aconite najbolje djeluje ukoliko se daje u kombinaciji sa jos dvije vrste lijekova, Spongia i Hepar Sulph. Inace je najbolji za laringitis koji se javi odjednom, uglavnom kao posljedica izlaganja hladnom zraku ili vjetru.
Tada se daje bilo koja potencija (naravno, sto veca to je bolje), na svakih pola sata. (ovo sto cu sada pisati vjerovatno sve znas, ali eto da ipak napisem) Najbolje je dijete svo vrijeme drzati u uparenoj prostoriji (kupatilo) ili ga izvesti vani, ukoliko je napolju hladno.
Sat vremena nakon pocetka kasljanja, tj. zajedno sa trecom dozom Aconitea se daje Spongia u potenciji 30C. Kada se intenzitet kaslja pocne smanjivati, daje se Hepar Sulph, isto potencija 30C. On ce pomoci da kasalj skroz nestane.
Ukoliko dijete dan poslije suho kaslje dati Spongiu 30C tri puta (ujutro, podne i navece).
Dakle: odmah Aconite, nakon pola sata opet Aconite, nakon jos pola sata Aconite i Spongia i za pola sata opet A i S i kada kasalj pocne jenjavati Hepar Sulph.

Ukoliko se laringitis nije javio iz gore navedenih razloga, onda je prvi lijek koji se koristi Kali muriaticum. Tri bobe potencije 30C razmutiti u 250ml vode (destilovana ili flasirana) i svakih 15 minuta piti po jedan gutljaj. Jako brzo djeluje.

Ne znam da li znas za caj od jednakih kolicina korijena sljeza, divizme, korijena oshe (Ligusticum porteri) i slatkog korijena (likviricije). Preporucuje se davati djeci po solju ujutro i navece, od sredine jeseni do pocetka finog proljeca, da bi se laringitis probao izbjeci. (ako dijete ili bilo ko ima visok pritisak, izbaciti likviriciju).

Jesi li koristila sirup od ipecaca da prekine kasalj?

Jesi li ikada primjenjivala akupresuru? Ako nisi, mogu ovdje staviti sliku tacke koju treba pritisnuti za opustanje grudnog kosa, te dvije tacke za opustanje uznemirenog djeteta. Ovo provjereno radi.

:)
Mr Ostrozubic 17/02/2010

Mr Loptic i Zujalica 08/03/2012
Avatar
Kaya071
Sveta krava
 
Postovi: 6204
Pridružen/a: 12 vel 2009, 10:08

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la rusulica » 14 ruj 2012, 21:36

pokušavam skužiti ovo za zubiće jer smo u ljekarni dobili istu uputu kao i pinky a bol se čini neizdrživa pa bih pojačala potenciju. Ako sam dobro shvatila tri bobe ne treba dati odmah nego razrijediti u 2 ipo dcl vode i dati u tri puta ? Što je pipeta i nakon koliko se može očekivati prvo djelovanje? Pardonirajte meni neukoj :)
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la marinela » 14 ruj 2012, 21:43

Kaya071 je napisao/la:
Jesi li ikada primjenjivala akupresuru? Ako nisi, mogu ovdje staviti sliku tacke koju treba pritisnuti za opustanje grudnog kosa, te dvije tacke za opustanje uznemirenog djeteta. Ovo provjereno radi.

:)


nebino dal ona je, stavit to svejedno... ma i nas ostalih ovdje :)
slika
Avatar
marinela
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1117
Pridružen/a: 04 vel 2012, 11:18

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la Kaya071 » 14 ruj 2012, 21:43

Da, tri bobe u 250ml vode i onda taj rastvor davati svakih pola sata po jednu pipetu. Pipeta ti je ono cime se stavljaju kapi u oci ili nos.
Ja imam potenciju 30C, pa dam Isi direkt usta po jednu bobu svakih pola sata, ako je bas zagustilo. Nakon dvije bobe je dobar.

Marinela, OK, stavljam onda.
Mr Ostrozubic 17/02/2010

Mr Loptic i Zujalica 08/03/2012
Avatar
Kaya071
Sveta krava
 
Postovi: 6204
Pridružen/a: 12 vel 2009, 10:08

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la rusulica » 14 ruj 2012, 21:47

ovdje piše 15x (D) Kolika je to potencija?
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la rusulica » 14 ruj 2012, 21:53

A kako ti daješ? razmućeno u vodi ili samo uvališ u usta?

Sad sam za prvu ruku dala sve tri odjednom razmućene u žlici vode kako nam je rekla ljekarnica a od sutra slušam tebe :) jeli mogu očekivat da će već noćas djelovat jer noćima već ne spavamo zbog zubića
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la tratinčica1711 » 14 ruj 2012, 22:47

rusulice, 15 x ti je slaba potencija, to je 7c. Po kayinoj preporuci, ja sam naručila 30 c i nervoza nestaje ;) Sad mu dajem direkt u usta, do nedavno sam topila. Malo vrti kuglicu po ustima i ona se otopi.
F- 2009. :belji
L- 2012. :mali
Avatar
tratinčica1711
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2269
Pridružen/a: 02 ožu 2009, 11:57
Lokacija: živim u oblacima..

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la marinela » 15 ruj 2012, 07:42

trato po čemu je nervoza od zubića drugačija od "obične" nervoze....
ja nervozu pripišem umoru (jer obično nakon nekog vremena nervoziranja zaspi, nekad 10 min a nekad sat vremena) ili npr posljednju sam pripisala cjepljenju (taj dan kad smo se cjepili i idući, iako, taj dan kad se cjepila je i izbio 1 zub)
slika
Avatar
marinela
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1117
Pridružen/a: 04 vel 2012, 11:18

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la † Sanika » 15 ruj 2012, 10:24

Kaya puno hvala!!!!
Moze slika za akupresuru. Super!
Caj i sirup ipecaca nisam probala, a gdje da to nabavim? Svakako bi probala.
Nego sad je, nazalost uz kemiju, laringitis prosao, al jos suho kaslje.
Da mu dam Spongiu?
Moguce da je virusna prehlada uz ovaj hladan zrak bila okidac za laringitis ovoga puta.
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la rusulica » 15 ruj 2012, 10:38

tratinčica1711 je napisao/la:rusulice, 15 x ti je slaba potencija, to je 7c. Po kayinoj preporuci, ja sam naručila 30 c i nervoza nestaje ;) Sad mu dajem direkt u usta, do nedavno sam topila. Malo vrti kuglicu po ustima i ona se otopi.

Da vidila sam i sama. Pomoglo joj je da zaspi ali u noći opet isti scenarij. Buđenje u 2 i neutješni plač do 5 kad pada u nesvist od iznemoglosti... MIslim da u ovoj našoj ljekarni u splitu ovako daju po defaultu svima.
Znači da razvijem u 250 ml kako je kaja rekla? Jeli se mora davati pipetom? Koliko ona sadrži ml? Može li poslužiti obična šprica umjesto nje? Koliko sam shvatilo bitno je samo da ne bude metalno posuđe.

Još me zanima općenito koliko se dugo hom. pripravak daje. Dakle ovo za zubiće da li se daje po potrebi ili stalno čitav period izbijanja zubi?

Znam da gnjavim, puno hvala, cijenim ovo jako
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la Azzul » 15 ruj 2012, 11:46

da vam se i ja pridružim :kiss

imamo problema sa začepljenim nosićem - nikakva temperatura ili prehlada samo nosić
koliko san svatila za to je Sambucus - pa da pitan s obzirom da je to bazga/zova ima li jednakog učinka da ja pijem čaj (ili domaći sok) od bazge pa da ona to dobije dojenjem ili baš taj pripravak za nju da napravin?

ona ima misec ipo i isključivo je dojena - probala san joj dat prokuhanu vodu sad kad su bile ljetne vrućine međutim to ne želi pit, bljuca, pa pretpostavljan da bi slično moglo bit i sa Sambucus pripravkom
slikaslika Little miss July of 2012. & Little miss October of 2013.
We're sharing one eternity, living in two minds, linked by an endless thread impossible to break
Avatar
Azzul
rozo-ljubičasti po ebay-u
 
Postovi: 670
Pridružen/a: 06 sij 2012, 18:16
Lokacija: Split

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la Kaya071 » 15 ruj 2012, 12:51

Sanika, kad se desio laringitis? I, ako ti se da, mozes li mi malo opisati taj trenutni kasalj. U koje doba dana je najintenzivniji, postoji li nagon na povracanje, sta olaksava (npr, izlazak vani), sta pogorsava (isto, npr. izlazak vani)
Sirup od ipecaca se moze kupiti u biljnim apotekama ili po onim prodavnicama gdje se prodaju cajevi i proizvodi od ljekovitih trava. Koristi se tako da se da 1/4 cajne kasicice, u trenutku napada kaslja, da bi se "ciklus" (da tako to nazovem) kaslja prekinuo. Ne treba pretjerati s kolicinom, jer moze izazvati povracanje.
Akupresurne tacke stavljam.

Uzmes li ti Aconite kad veliki bebac ima laringitis? Ako ne, uzmi. I ti i ko god je s tobom kad se to desi, jer je to veliki stres i za vas. Cisto da ne bi sanjala i prezivljavala.

Rusulice, u principu se kaze da se uzme gutljaj, ali kad su bebe u pitanju, onda je lakse sa pipetom, ili moze i spricom. Moze i neka plasticna kasika posluziti. Posto vidim da je zaista jako muci, slobodno joj daj svaki sat tokom dana, a navece mozes cak i svakih 15 minuta. Lijek dajes sve dok su prisutni simptomi, kad ih vise nema, tj kad se smiri, nema vise potrebe.

Tri bobe u 250ml vode. I samo prije upotrebe promijesaj par puta, ili pukni po dnu.
Javi kako je.

Azzul, postoji razlika izmedju zove i homeopatske zove. Mozemo reci da je ova homeopatska jaaaaako pojacana zova.
Chamomilla je isto tako homeopatska kamilica, ali caj od kamilice nece imati takav efekat. Kamilica sma od sebe djeluje umirujuce, ali se mora "pojacati" da bi se koristila za rast zubica.
Tako, ja bih ti preporucila da ipak uzmes Sambucus 30c.
Mr Ostrozubic 17/02/2010

Mr Loptic i Zujalica 08/03/2012
Avatar
Kaya071
Sveta krava
 
Postovi: 6204
Pridružen/a: 12 vel 2009, 10:08

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la rusulica » 15 ruj 2012, 13:22

Kayo :kiss :kiss :kiss
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la † Sanika » 15 ruj 2012, 14:05

Kayo, kasalj je sada onako suh, curi mu nosek prozirno. Treba mu nesto da krene iskasljavanje. Nasa homeopatica bi nam obicno prepisala Phosforus, dvije granule u deci vode pa da pijucka nakon svakog kasljuca. Dala sam sada ipak to pa cemo vidit.
Kasalj sada vise nema veze s laringitisom.
Inace njegov zadnji konstitucijski bio je calcarea phosforica

Hvala ti puno puno, stvarno si fenomenalna draga :luv
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

PrethodnaSljedeća

Natrag na Djeca od 0 do 1

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.