Sada je: 29 ožu 2024, 08:13.

Preporuka-Široko povijanje

Podforum posvećen prvoj godini života vašeg djeteta.

Moderator/ica: Hajdi

Preporuka-Široko povijanje

PostPostao/la bubsek » 18 stu 2015, 21:16

Nisam nista nasla o sirokom povijanju pa da pitam ovdje.
Beba sutra 6tj.mi se malo zaletili i jucer obavili ultrazvuk kukica (privatno) ...dijagnoza IIa ,preporuka siroko povijanje do sljedece kontrole (15.12) po rijecima dr.kukici se nisu jos "okoscali"...jedan manje jedan vise...

Dr.je bila bas cudna pa ono u stilu "da vas se rijesim"...rekla onako brzinski da stavim pelenu na trokut i drugu umetnem izmedu nogica i omotam...

E sada od danas smo poceli s povijanjem pa me sada nesto zanima...
Guza sada prilicno debela pa stoji u zraku za razliku od glavice...
Smijem li ja bebi ovih 1mj.imati blagi jastucic pod glavicom ???...jer joj bas glavica sada "visi"za razliku od guze...


A sada se vracam na pocetak na onih 6tj.,googlajuci svugdje pise da se bebama do 6tj.tek desava proces "okoscavanja"pa smo zbilja mozda uranili s pregledom...a privatnik ko privatnik mozda namjerno tako reko da dodemo opet i naravno platimo... :dundo

Jer mi je malo cudno posto je rekla da vjezbice nemoramo raditi a da ju povijamo...sto mi nema logike da nesto ne stima i vjezbice su bitne mozda vise od povijanja posto je po novom receno da povijanje nemoze pomoc a ni odmoc... :dundo
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: Preporuka-Široko povijanje

PostPostao/la alexandra » 18 stu 2015, 21:26

oko širokog povijanja ćeš naći 100 teorija da li pomaže, ne pomaže, odmaže i ko i za sve ostalo :mrgreen
mi smo davno izašli iz rodilišta, ali nakon boravka u NICU i neonatologiji na rebru smo dobili preporuku povijat široko do uzv-a kukova, ali smo na uzv išli s 3 mj. ne sa 6 tjedana. i ja sam je povijala tako jer sam vjerovala njima apsolutno, a škodit nije moglo. :dunno kukovi su bili ok pa smo onda prestali.

ne kužim zašto bi guza bila "u zraku", a jastuk ne bi preporučila nikako, mislim nisu te pelene baš tako debele da bi dijete "visilo" u krevetu.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: Preporuka-Široko povijanje

PostPostao/la bubsek » 18 stu 2015, 21:39

Da istina...hrpu teorija sam o povijanju nasla...
A opet nemogu biti nemajka i ne poslusati savjet dr.iako mozda to nepotrebno...

A sto se tice guze u zraku pa dosta strsi...jer ima jednokratnu pa presavinutu pelenu izmedu nogica (koja je dosta debela) a onda pelenu u trokutu s kojom ju umotam...naravno pricam o onim tetra pelenama...
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: Preporuka-Široko povijanje

PostPostao/la Mala Bornica » 18 stu 2015, 21:42

Mi smo koristili platnene pelene, nocna je bila povelika :) a nije spavao na jastuku.
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 15989
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Preporuka-Široko povijanje

PostPostao/la nevenera » 18 stu 2015, 21:54

jastuk zaboravi
guza je u zraku, da. stavi ako je rekao
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Preporuka-Široko povijanje

PostPostao/la alexandra » 18 stu 2015, 21:54

pa da, ove moderne platnene su po meni deblje od tetra pelena pa i kad ih staviš preko jednokratne.

probaj malo eksperimentirat. izbaci ovu pelenu koju stavljaš između nogu pa samo dobro namjesti ovu koja ide u trokut. ak je dosta široko, ta među nogama ne treba.
a ja sam imala dvije vrste tetra pelena, deblje i tanje. tanju sam joj stavljala među noge, deblju (onu klasičnu tetra) u trokut. i nije to baš bilo jako izbočeno na guzi.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: Preporuka-Široko povijanje

PostPostao/la alexandra » 18 stu 2015, 22:41

ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: Preporuka-Široko povijanje

PostPostao/la bubsek » 18 stu 2015, 22:43

Mislila sam prvo samo na trokut ali nemogu namjestiti dobro da bude tako siroko kao s ovom izmedu nogica...

Doma imam samo jednu tu neku tanju tetru koja je ok jos od cura ,neznam di isparile ostale...bas jucer kupila nove i punooo su deblje i cvrsce od te stare...

A sto se tice "jastuka"nisam mislila staviti bas jastuk vec imam one mini tanje dekice za bebe pa sam mislila samo nju preklopiti i napraviti povisenje...
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: Preporuka-Široko povijanje

PostPostao/la bubsek » 18 stu 2015, 22:46

alexandra je napisao/la:evo to su te tanje
http://www.lolaribar.hr/proizvodi_opsirno.asp?gID=3&pID=11



Te sam bas jucer i kupila ...pa su mi ipak nekao deblje od te jedne sto kuci imam...
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: Preporuka-Široko povijanje

PostPostao/la nevenera » 18 stu 2015, 23:47

bubsek je napisao/la:vec imam one mini tanje dekice za bebe pa sam mislila samo nju preklopiti i napraviti povisenje...

ovo pogotovo ne
postoji klinasti jastuk za novorođenčad. no ne treba ništa
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Preporuka-Široko povijanje

PostPostao/la Vicky & Mama » 19 stu 2015, 00:18

Bubsek kod nas ti je pravilo da novorođenče široko povijamo od prvog dana do prve kontrole kod ortopeda s nekakvih 6 tjedana pa dalje prema nalazu...
Znači, sestre u rodilištu traže da donesemo pelenu za široko povijanje kad oblače bebu za izlazak i onda pokažu kako previjati.
Ja sam s oboje koristila onu gotovu pelenu za široko koja se samo obuče preko pampersice i to mi je bilo praktično, ali u biti nije problem ni ovo kako ti je Alex objasnila ;)
Guza uvijek bude malo povišena kod širokog povijanja, ali ne mislim da je to problem niti da im treba ikakvi kušin :bigno
Znači, mi redovno nosimo široko od izlaska iz rodilišta i onda nam na prvoj kontroli ped. da uputnicu za uzv kod ortopeda i za nekih tjedan dva dana obavimo i to- tako da ako je sve sa kukićima ok sa nekih 6 tjedana krenemo samo s pampersicom...
Znam da danas uglavnom nije više takva praksa jer se smatra da ako postoji kakav problem s kukovima da ga neće riješiti te pelenice, ali kod nas liječnici još tako savjetuju pa se toga držimo...
Mislim da je kod nas dobar screening od strane ortopeda jer nas sad čeka druga redovna uzv kontrola (na prvom pregledu je sve bilo b.o.) i onda kad dijete prohoda slijedi treća, ujedno i zadnja redovna kontrola - i to vrijedi za svu djecu koja nemaju nikakav problem.
Neka ste vi ranije to obavili, neće joj škoditi ta pelenica plus, držim fige da sve prođe u najboljem redu :dada
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Preporuka-Široko povijanje

PostPostao/la bubsek » 15 pro 2015, 20:51

Evo nas opet...

Danas bili na pregledu i bas sam nezadovoljna doktoricom...
Prosli put nam preporucila to siroko povijanje...danas kaze lijevi kukic dobar a desni IIa+ (s tim da ga nije uspjela ni vidjet kako treba dugo,dugo ga trazila)...
Kaze kako nista strasno ida je jako malo malo "zaobljen" da bi drugi rekli kako je to normalan nalaz...preporucila opet siroko povijanje kontrola za 1mj.i to ne kod njih vec u klajcevoj (bili u privatnoj klinici koja radi besplatan ultrazvuk uz uputnicu)...kao god njih vise nemoze (zasto?...nemam pojma)...
U klajcevoj termin za 1mj.dobiti nemoguca misija a ja bi do tada trebala i dalje povijati...

Pa sam sada malo i zbunjena jer prvo dok.rekla kod drugih bi bio to normalan nalaz drugo kod njih vise nemoze...a povijat i dalje moramo....

No kako je bebica vec veca ta pelena joj bas pomalo i smeta...kada joj skinem da se malo odmori ona se okrece pomalo na bok...baca nogice sva sretna...
Bebici je i teze tako glavicu drzati onako na busi jer joj polozaj tijela nije ravan a kada joj maknem pelenu drzi odlicno glavicu...

I sada me sveukupno to bas ljuti...
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: Preporuka-Široko povijanje

PostPostao/la nevenera » 15 pro 2015, 21:36

možeš široko povijati noću (to je 12h širokog povijanja) a onda preko dana samo kad spava. ostalo, budno vrijeme ne.
više o nalazu možeš vidjeti ovdje, pogledaj ima li što ili samo "digni" temu
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Preporuka-Široko povijanje

PostPostao/la bubsek » 15 pro 2015, 21:40

Upravo to je i meni palo na pamet da ju povijam samo nocu...i bas mi krivo sto se bar to nisam sjetila dok.pitati moze li tako...
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: Preporuka-Široko povijanje

PostPostao/la Iva15 » 15 pro 2015, 21:54

Ma vjerujem da može tako kako ti je Neve rekla. Meni je sa starijim na prvom pregledu tako rekla da je potrebno još malo široko povijat, kontrola za mjesec dana, pa da mogu samo preko noći.
P 07/2012 S 05/2015
Avatar
Iva15
volim biti organizirana
 
Postovi: 834
Pridružen/a: 09 lip 2005, 08:06


Natrag na Djeca od 0 do 1

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.