Sada je: 13 svi 2024, 23:12.

kad na skije

Pratite generaciju svojih mališana, družite se, razmjenjujte iskustva, mišljenja i dijelite sve ono lijepo i manje lijepo što donosi život s djecom!

Moderatori/ce: latica, snowwhite

Re: misljenje

PostPostao/la Hajdi » 12 vel 2004, 16:36

kelly blago vama da ste išli dvaput na skijanje! Nina (7.7.1999)<
>Lucija (21.6.2001)<i></i>
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12219
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: svaka cast

PostPostao/la Neda2kids » 12 vel 2004, 22:16

Evo da se ja malo uključim.<
><
>Dakle, ja sam , he-he zna se zašto, za pristup profesionalnom učenju. Zato da bi vam mogla u
at lovu <
><
>Šalim se. Znam ovaj vrtić Bantoursa, i čak znam tko je tamo radio <
><
>1. Smatram da možete stavit dijete na skije i sa godinu dana, ali morate ipak znati što očekivati od njega. Moje iskustvo meni govori da dijete ipak mora, kak ja to velim, povezati noge s glavom, i moći upravljati sa skijama. <
>2. Svakom djetetu u dobi do 5 godina morate imati individualni pristup. Ja sam oboje svoje djece, zajedno s MM-om učila skijati, i raličito smo im pristupali, ali uglavnom su proskijali kroz igru. Nismo ih forsirali, i osnovni cilj je bio - da se ujutro bude sa smiješkom i voljom da obuku jakne, hlače i stave pancerice na noge.<
>3. Meni se osobno ne sviđaju gurtne iz jedinog razloga što smatram da dijete koje je nagurtano stiče prividnu sigurnost - jer ga veliki skijaš otraga ipak pridržava. Bit je da dijete, kroz igru samo iskoordinira pokrete i uhvati ravnotežu, te ovlada kočenjem i kretanjem na snijegu.<
>4. Imate raznih pristupa učenju skijanja, ja sam ove godine vidjela jednog učitelja koji je djecu početnu iz kose vožnje direktno "prebacivao" u paralelni zavoj - i vjerujem da je imao razloga to raditi, a ono što sam vidjeli dokazalo je da je i znao to raditi (ima čovjek iskustva).<
>5. Ja bih savjetovala svima koji imate djecu mlađu od 4 godine, kad ih dajete u vrtić, da budete "blizu" i "uskočite" kad treba. Naravno, da djeca znaju i cendrati, i izvoljevati, ali oni su, to je opet moje mišljenje, vrlo mali, i za njih je sve novo - od skijanja, do teta, igara na snijegu, termina kojima se služe itd. Mi smo ove godine probali Timpu dati u vrtić, ali uz uvjet da je baka s njim. On je iza
ao baku, i mi nismo forsirali (baka zna skijati). <
>6. Zna se dogoditi, a to mi baš i nije drago, da netko ostavi dijete u školi da se:<
>- nauči skijati,<
>- nauči disciplini,<
>- nauči nositi skije i štapove,<
>- nauči obući rukavice,<
>- nauči sam otići na zahod,<
>- da se roditelji mogu skijati.<
><
>Ima različite djece. I ja smatram da bi svaki roditelj trebao svoje dijete poznavati i uvažavati njegovu osobnost. Kako kod kuće, tako i na skijanju.<
><
>Kronplatz toplo preporučam. Ako kaj treba, možemo se i privatno čuti Kad odustanes, izgubio si!!!<i></i>
Neda2kids
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 30
Pridružen/a: 05 sij 2001, 21:36

Re: svaka cast

PostPostao/la Neda2kids » 12 vel 2004, 22:22

Sorry Mirci, ali moram!<
><
>Quote:Kolika je vjerojatnost da dijete modela nadje u ucitelju skijanja. Kojeg mijenja godisnje. I poznaje sedam dana.<
><
>To ti je zato kaj niste upoznali mene. Ja se uvlačim pod kožu X Filesi.<
><
>E i btw, znam jednu koja je naučila skijati u školi skijanja.<
><
>Stvar je u učitelju. U stvari - učiteljici Kaj nisam dobar marketingaš Kad odustanes, izgubio si!!!<i></i>
Neda2kids
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 30
Pridružen/a: 05 sij 2001, 21:36

bravo

PostPostao/la mama yaya » 13 vel 2004, 11:08

Neda2kids slazem se potpuno. Ako budemo isli (opet) u Kronplatz javim se, ove godine odosmo u Bad Hofgastein, toplo preporucujem ako niste bili. Mi evo vec 5 godinu idemo, samo ovo je prvi put sa Ajnom. <i></i>
Bajna - 05.01.2002.
Kikiriki - 07.09.2004.
Avatar
mama yaya
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 148
Pridružen/a: 04 sij 2004, 13:53
Lokacija: Planeta Zemlja

Re: bravo

PostPostao/la Hajdi » 13 vel 2004, 11:21

Neda2kids, do
o si to napisala! A za Kronplatz mi razmišljamo sljedeće godine. Nina (7.7.1999)<
>Lucija (21.6.2001)<i></i>
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12219
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: bravo

PostPostao/la Mirna » 13 vel 2004, 19:39

Hebem ti Nedo, kaj daleko od ociju daleko od srca. NIje Mirci <
>A ja sam ti vec davno preporucila svoje dvoje djece za skolu. Oces ih? <i></i>
Mirna
 

Re: bravo

PostPostao/la Neda2kids » 13 vel 2004, 21:52

Hoću, naravno. Al' hoću i tebe. Može???? Kad odustanes, izgubio si!!!<i></i>
Neda2kids
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 30
Pridružen/a: 05 sij 2001, 21:36

Re: bravo

PostPostao/la Mirna » 16 vel 2004, 20:24

Pa znas da me imas Eno ja ti napisah kada sam slobodna i cekam da predlozis. <i></i>
Mirna
 

kad na skije

PostPostao/la mama yaya » 02 lip 2004, 10:38

ja se registrovah. da i vama mamama mahnem, jer sam trudnicama vec mahala. spadam u obje grupe, curica 2 god, beba termin kraj avgusta. evo sad jedno konkretno pitanje, kad dijete moze prvi put na skije, cisto onako da proba. ja sve mislim da je to oko 3 god. (bar sam ja tako negdje proskijala, kaze mama) a ja bih mozda i sad probala. jeste li vi svoju djecu stavljali i kad? <i></i>
Bajna - 05.01.2002.
Kikiriki - 07.09.2004.
Avatar
mama yaya
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 148
Pridružen/a: 04 sij 2004, 13:53
Lokacija: Planeta Zemlja

Re: bravo

PostPostao/la Hajdi » 13 sij 2006, 13:24

Dižem topik za ovogodišnje male skijaše. Nina (7.7.1999)<
>Lucija (21.6.2001)<
>Jakob (4.8.2005)<
><i></i>
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12219
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: svaka cast

PostPostao/la LiKmama » 13 sij 2006, 17:02

sorry ne stignem procitat odgovore pa cu mozda nesto ponoviti.<
>mene su metli na male plasticne s dvije i pol godine, te sam imala i sljedece godine, a onda prave. mislim da nije tolko pitanje godina kolko djetetove stabilnosti: kad je prohodalo, protrcalo, koliko je spretno itd. ali probat mozes uvijek, pa hodat s njim okolo, tak je moja mama sa mnom, ona ni nije bila na skijama nego me prvo vukla naokolo, pa onda na minijaturna nevidljiva
da i da vidis veselja <
>uglavnom, sretno! <
><
><
><i></i>
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Prethodna

Natrag na Od prvih koraka do prvog razreda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.