Sada je: 18 tra 2024, 10:44.

dijete ludo za bakom!a šta s menom?

Pratite generaciju svojih mališana, družite se, razmjenjujte iskustva, mišljenja i dijelite sve ono lijepo i manje lijepo što donosi život s djecom!

Moderatori/ce: latica, snowwhite

Re: dijete ludo za bakom!a šta s menom?

PostPostao/la Litlle star » 18 lis 2013, 23:48

Oprostite na izrazu,zanijela sam se,to glupaca povlacim..ali niste me shvatili sto zelim reci,uopce mi ne smetaju bake ni to da dijete provodi vrijeme sa bakom,niti ne zelim baku u svakodnevnici,uf itekako ju zelim,ali NORMALNU baku,a ne posesivnu i ludu. Znaci baku koja zna gdje joj je mjesto.. Joj sad sam se zamislila na to da dijete ide tabletu,crticu i slicno..ali s obzirom da sam i ja imala problema kao i aqua pitam se kako bi u tim momentima dijete uopce doslo do mene ako ga je baka vec privukla pricom o setnji,kupovini,ovim ili onim.. Evo npr moje dijete mozda malo vise preferira baku nego mene kad smo obje tu,kad sam sa bilo kime drugim preferira mene. Zasto je to tako? Ja sam ta koja je 24 h snjim otkad se rodio,mazim ga,pricam snjim,setamo,hranim ga,odgovaram na svaki poziv,tjesim svaki put kad se udari. U cemu je problem,u cemu grijesim? Mislim da je ocito ono sto cijelo vrijeme pokusavam reci,ne mora znaciti da je problem u mami,mozda da nema bake dijete bi savrseno funkcioniralo sa svojom mamom i volilo bi nju najvise na svijetu,jer se nitko drugi nebi usudio ponasati tom djetetu kao majka(tako dijete i skonta sta znaci mama),ali kad se baka uvaljuje i ponasa kao mama ako je mama nesigurna(kao mi) mama se povlaci i onda dijete ide baki jer mu se ona po ponasanju cini blizi. Nikky ja stvarno nisam skuzila pa sam pitala,ne brini... Joj ne znam vise kako bih to objasnila,jednostavno mislim da netko tko nema takvu osobu u blizini ne moze shvatiti,jer kakve sam ja bake poznavala kroz zivot dok se nisam udala i meni i bilo smijesno... Ako netko ima snage i volje probati shvatiti bilo bi mi drago..o pa tema je stvarno odavno,nadam se da se aqua snasla,ja sam joj htjela pisati jer sam prepoznala sebe pa da ju ohrabrim malo.
Litlle star
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:00

Re: dijete ludo za bakom!a šta s menom?

PostPostao/la mrs. eastwood » 19 lis 2013, 07:25

Litlle star - čitam te, samo mi nije jasno jesam li dobro pohvatala - vaš problem nastaje kada se pojavi baka, koja inače nije cijeli dan s vama?
živite li s bakom ili baka dolazi u posjete?

ako je problem u posjetama bake - onda se čini i normalnim da se dijete posveti novom gostu, posebno ne bilo kakvom gostu. što se dogodi kada baka ode?

koliko je staro dijete? nisam ulovila
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: dijete ludo za bakom!a šta s menom?

PostPostao/la Litlle star » 19 lis 2013, 14:21

Da,zivimo s bakom,ali nije cijeli dan s nama,idemo mi setati,tamo ovamo vrijeme prode..on me obozava(stariji koji ima godinu i pol a mladi 6 mjeseci),nocas je u snu govorio"mama dodi" jer je sinoc bio sa bakom kod tetke i zaspao je u autu pa me nije vidio prije spavanja..ali kad smo u kuci samo hoda za njom,mene ignorira(nije to tako uvijek ali uglavnom),jer je ona puna samopouzdanja i nekih fora,pa se i postavlja kao mama,a ja se tu povucem i to on vjerojatno osjeti. Nista strasno ovako kad gledam,ali ne podnosim takve osobe poput nje.. Cak je i muzev necak koji ima 12 godina rekao da se pred njom ne moze ponasati opusteno prema mome sinu(jer ona to sve prati pod budnim okom) kao i sva ostala rodbina i prijatelji,a kad sam ja tu (ona koja je mama) svi su puno opusteniji.. Pisem nekako sve s brda- dola ali nisam uopce htjela opisivati svoju situaciju jer sam shvatila neke stvari i predugo se vec borim s tim ali eto,citajuci ovaj forum potaklo me.. Da se ne ponavljam ,ne znam jesi li procitala sve moje postove,bit ce ti jasnije..
Litlle star
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:00

Re: dijete ludo za bakom!a šta s menom?

PostPostao/la mrs. eastwood » 19 lis 2013, 15:00

takva baka nije ni prva ni posljednja. teže je kad živite zajedno. mislim da moraš sve to nekako u svoju korist okrenuti. ako je ona takva dominantna osoba - takva je. sigurno je neće tvoj sinko zamijeniti za mamu. ti si mama, a ona mu je baka i takava baka kakva je.

ti si probaj složiti u glavi kako to izgleda da ti možeš s tim se nositi. posveti se bebi za to vrijeme kad ona "preuzima" situaciju ili sebi...
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Problemi s muževom porodicom

PostPostao/la _butterfly » 30 pro 2019, 13:39

Dakle, molim vas za vasa mišljenja iskustva. Već gotovo dvije godine sam u braku. Muž i ja smo se uzeli iako ni on ni ja nismo tada radili, ali smo se nadali njegovom skorijem zaposlenju, što se i dogodilo. Od početka su nam njegovi sve plaćali, ali su nas i kontrolisali od vremena kad se kupamo i zasto, do finansija. Mene su provocirali na različite načine, vrhunac mi je bio kad me je svekar udario i "sutnuo" nogom, moj muz tada nije reagovao, niti bilo ko drugi. Što je najgore, sutila sam i ja. Iz bojazi da moj muz ne pomisli da ja ne postujem. Ustala sam i otisla do wca. Nakon nekog vremena promijenila sam mjesto sjedenja, cisto i iz razloga jer mi je svekar vazda noge drzao pored zadnjice i tako me dodirivao. Od tada su svekar i svekrva indirektno poceli da me nazivaju "cukom", zato što sam promijenila mjesto sjedenja i zauzela necije drugo mjesto. Na izletu me polio vodom, kao da ja nisam supruga njegovog sina; bez imalo postovanja. Da bih vam poblize objasnila kakvi su to ljudi, na istom tom izletu se skinuo go i obavljao nuzdu cak i pred mojim roditeljima. Bilo je tu jos mnogo toga, uglavnom, posljednje što se dogodilo je da sam svekrvi nasamo na lijep nacin objasnila da me povrijedila što je mojim roditeljima u njihovoj kuci izrekla odredjene uvrede. Medjutim ona se pocela raspravljati i ona se nasla uvrijedjenom, u tome je muz usao i poceo se svadjati sa mnom te mi govoriti da ja ne postujem njegovu majku. Jedinac je. Poslije je uvidio da je pogrijesio i shvatio je da nikada nisam iskazala nepostovanje prema njegovim roditeljima. Jucer kada su mi moji dosli u posjetu, i njegovi su odmah dosli, iako mi nikada ne dolaze. Znala sam kakvi su ljudi i da dolaze samo razdor da naprave, medjutim moji me nisu poslusali kada sam im rekla da idu. Svekrva cim je usla, odmah je pocela govoriti "sta vam je ovo upaljeno( svjetlo ), vjerovatno jer misli da moze u sve da se petlja jer jos uvijek placa racune i SVE zna ( jer je njihova "zadnja", a ne muzeva i moja u nasoj kuci i braku, cak iako radi). Svekar cim je sjeo poceo je da se dere i svadja. Muz i ja smo vec bili posvadjani, pa su on i njegova majka poceli da me napadaju i vicu na mene. Kada sam pocela govoriti jos su se vise svadjali i vikali na mene; na kraju sam rekla svekrvi da me ne moze kupiti svojim materijalizmom, i otisli su. Sada vlada hladnoca izmedju mene i moga muza. Najbolnije od svega mi je što moj muz kada me svekar udario nogom to nije vidio, tako kaze, iako je sjedio pored njega, nije cuo ni sve druge stvari koje su mi izrecene pred njim. Kada me je "okupao" vodom, prvi put mu se suprotstavio i rekao "nemoj stari". Medjutim poslije se ljutio na mene jer sam ja bila ljuta na njegovog oca zbog toga i pravdao ga da "je takav". Inace su svi visoko obrazovani ljudi i visoko placeni, dok sa mnom i sa mojim roditeljima nije takav slucaj, ali su se moji roditelji ipak izborili pod ovim nebom. Muz i njegovi roditelji tvrde da su sve to normalne sale, i da je normalno da svekrva placa mjesto nas racune iako muz sada radi. Pitanje koje me sad muci je da li ovakav brak moze opstati...
Molim vas za savjet, jer se bojim da se moj muz nikada nece promijeniti i reci svojim roditeljima da se ne mogu petljati u nas brak,i vrijedjati njegovu zenu.
_butterfly
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 30 pro 2019, 13:26

Prethodna

Natrag na Od prvih koraka do prvog razreda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.