Sada je: 14 svi 2024, 12:04.

dijete ludo za bakom!a šta s menom?

Pratite generaciju svojih mališana, družite se, razmjenjujte iskustva, mišljenja i dijelite sve ono lijepo i manje lijepo što donosi život s djecom!

Moderatori/ce: latica, snowwhite

Re: dijete ludo za bakom!a šta s menom?

PostPostao/la stela5 » 02 svi 2008, 09:30

normalno da dijete mora imati baku i da oni isto moraju provesti vrijeme zajedno..i moja djeca su s bakama..idu skupa nekamo, idu u šetnje, čuva ih ponekad kad mi nekam idemo, ili si želim nešto generalni počistiti i itd..ali, tu se radi o nečemu drugome..da je ta žena ništa drugo nego bezobrazna..meni je dosta samo ono kaj sam pročitala za bolnicu, kaj je promijenila robicu..drugo niti ne moram znati..i ako dijete ne smije slatkiše, zašto mu dava..mislim, te neke stvari koje jedna odrasla osoba mora znati..a, aqua već sma rekla..ako patiš zbog toga, sama si si sve kriva..bez komukacije nema šanse da riješiš problem..

pozdrav..
stela5
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 21
Pridružen/a: 27 ruj 2007, 10:35

Re: dijete ludo za bakom!a šta s menom?

PostPostao/la aqua » 03 svi 2008, 11:10

ne znam šta da kažem.pokušavam se preispitati i naći neki uzrok zšto tako regiram i zašto mi sve to smeta.
jednostavno mi smeta, ljubomorna sam kad vidim malog da više voli nju, ili joj više pažnje posvećuje.
ali čak ni to ne bi bilo strašno, da ona nema te neke sitnice i radnje koje iritiraju.
to bi trebale vidjeti, ne može se to opisati ovako.
kad ga primi nekako posesivno to radi, pa ga odvuče na stranu, ili nameće neke svoje radnje.
a kad recimo dođemo njenoj mami( prabaki), mali naravno da se gura k meni jer je došao u nepoznato, a one dvije odma nahrupe na njega: odi mojm, odi ovo, a masu puta ga je samo uzela mi iz ruku i dala ga babi!!
i nikako da ga pridobe i onda je sveki cjeloj svojoj familiji dala do znanja da ga mogu pridobiti bonbonima.i sad kad dođe netko njezin k nama da ga vidi nosi punu vreću bonbona.
i ima još masu takvih stvari i priča koje ona izgovori ili napravi neznajući da me time duboko vrijeđa.
Avatar
aqua
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 129
Pridružen/a: 17 lip 2007, 15:57

Re: dijete ludo za bakom!a šta s menom?

PostPostao/la Ciara » 03 svi 2008, 11:22

vidiš ja sam bila ljuta na svoju sveki koja nikad nije imala vremena za unuku, i počela napadati mm da mu je majka :5 glumica.ostavila sam si mira od toga!
dok recimo moja majka je čisto druga priča(ali živi sa nama)
moje dijete se odselilo baki u sobu onog dana kad sam ja krenula raditi i nisam se ljutila jer se dijete ne voli buditi samo ujutro.
razumijem što te muči ali ti stariji ljudi jednostavno takvi jesu i znam da joj nešto kažeš to bi bilo najgore što možeš učiniti ali moraš nešto reći, reci da ti je drago da čuva dijete i da ti pomaže ali da vidiš da bi i njoj trebao odmor pa ćeš ti preuzeti sve brige oko njega kad dođeš sa posla.
Avatar
Ciara
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1922
Pridružen/a: 29 pro 2007, 20:37

Re: dijete ludo za bakom!a šta s menom?

PostPostao/la Henrietta » 05 svi 2008, 20:19

aqua je napisao/la:i nikako da ga pridobe i onda je sveki cjeloj svojoj familiji dala do znanja da ga mogu pridobiti bonbonima.i sad kad dođe netko njezin k nama da ga vidi nosi punu vreću bonbona.
i ima još masu takvih stvari i priča koje ona izgovori ili napravi neznajući da me time duboko vrijeđa.


Draga, djeca vole red i disciplinu (kako god mi se to ponekad čini kao teška izmišljotina ali zaista je tako) kad budeš sinu uspjela objasniti da će mu bomboni pojesti zube i da puno bombona nije dobro za njega više im se neće toliko veseliti - moj sin obožava cedevitu a kad sam mu rekla da će mu ući žižala (na češki glista a nama služi kao bakterija :whew ) sad pita "mijem vitu, nese doci zizala?" a nema još ni 3 godine...... Sve će sjesti na svoje mjesto, iskoristi sveki da brzinski odradiš što moraš po stanu i onda kupi sina i odi s njim u park, ZOO, igralište.......Vjeruj mi sin će te jedva dočekati kad skuži da zabava počinje kad se mama pojavi i razgovaraj s njime kao s velikim nemoj optuživati i pričati protiv bake skužit će on sve i sam.
K: Kada svi mi budemo veliki, tko će onda biti mali?
K: Molim odrezano, a ne narezano!
K: Volim te preko kaktusa!
Avatar
Henrietta
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1370
Pridružen/a: 24 sij 2007, 12:17
Lokacija: Na sunčanoj strani ulice..

Re: dijete ludo za bakom!a šta s menom?

PostPostao/la Bubidea » 06 svi 2008, 08:51

aqua je napisao/la: masu puta ga je samo uzela mi iz ruku i dala ga babi!!

dijete se bunilo kad ga je uzimala?
ako je, ja bih jasno i glasno rekla - pustite ga, ne zeli ici prabaki

nije se bunilo?
u cemu je onda problem?

evo, sad cu biti skroz iskrena i izreci svoje misljenje, a ti se nosi s tim :mrgreen:
fali ti samopouzdanja, ne znas se postaviti, nesigurna si, muce te gluposti
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: dijete ludo za bakom!a šta s menom?

PostPostao/la Henrietta » 09 svi 2008, 08:27

Bubidea je napisao/la:evo, sad cu biti skroz iskrena i izreci svoje misljenje, a ti se nosi s tim :mrgreen:
fali ti samopouzdanja, ne znas se postaviti, nesigurna si, muce te gluposti


Tvoja iskrenost je ženi puno pomogla!! Sama je napisala da je mlada, još na faksu i u situaciji koju nije planirala u ovim godinama.... :whew

Aqua, drži se i ne odustaj - izborit ćeš se ti za svoja prava i postati pravi zmaj od žene ;) A onda jao svekrvi a i svima ostalima :mrgreen:
K: Kada svi mi budemo veliki, tko će onda biti mali?
K: Molim odrezano, a ne narezano!
K: Volim te preko kaktusa!
Avatar
Henrietta
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1370
Pridružen/a: 24 sij 2007, 12:17
Lokacija: Na sunčanoj strani ulice..

Re: dijete ludo za bakom!a šta s menom?

PostPostao/la Bubidea » 09 svi 2008, 10:10

Tvoja iskrenost je ženi puno pomogla!! Sama je napisala da je mlada, još na faksu i u situaciji koju nije planirala u ovim godinama....

hahaha..znala sam da je istinu najteze podnijeti , samo se jake i kompletne licnosti s njom mogu nositi i cak biti zahvalne na istoj

kaj bi bolje bilo da joj mazem oci? :drink

edit...a mozda joj je iskrenost i pomogla? :naughty
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: dijete ludo za bakom!a šta s menom?

PostPostao/la Henrietta » 09 svi 2008, 12:12

Bubidea je napisao/la:
Tvoja iskrenost je ženi puno pomogla!! Sama je napisala da je mlada, još na faksu i u situaciji koju nije planirala u ovim godinama....

hahaha..znala sam da je istinu najteze podnijeti , samo se jake i kompletne licnosti s njom mogu nositi i cak biti zahvalne na istoj

kaj bi bolje bilo da joj mazem oci? :drink

edit...a mozda joj je iskrenost i pomogla? :naughty


Mislim da joj nitko tu i nije mazao oci nego pokušao pomoći

a da li joj je tvoja "iskrenost" pomogla otkrit će nam aqua :mrgreen:
K: Kada svi mi budemo veliki, tko će onda biti mali?
K: Molim odrezano, a ne narezano!
K: Volim te preko kaktusa!
Avatar
Henrietta
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1370
Pridružen/a: 24 sij 2007, 12:17
Lokacija: Na sunčanoj strani ulice..

Re: dijete ludo za bakom!a šta s menom?

PostPostao/la Bubidea » 09 svi 2008, 13:09

nisi skuzila sto sam htjela reci, nema veze :bye
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: dijete ludo za bakom!a šta s menom?

PostPostao/la aqua » 11 svi 2008, 11:02

pozdrav!
Bubidea- evo ja znam da mi fali samopoudanja i da nisam karakter, to vidim i sama, ali tvoj savjet i ne pomaže. :tom
Mogu reći da su mi neki od savjeta ovih dragih cura sa foruma stvarno pomogli. ;)
Avatar
aqua
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 129
Pridružen/a: 17 lip 2007, 15:57

Re: dijete ludo za bakom!a šta s menom?

PostPostao/la Bubidea » 11 svi 2008, 20:38

htjela sam nesto reci, ali nema vise uopce veze
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: dijete ludo za bakom!a šta s menom?

PostPostao/la Snježa » 12 svi 2008, 13:58

aqua :hug opet mi te je jako žao, i sigurno se već ponavljam, al nemoj si to dozvolit
stani na loptu, reci joj šta te smeta, pozovi je na kavu i reci joj lijepo da malome ne daje slatkiše...

a ak poslje ne ide lijepo, onda je probaj ignorirat, idi sa malim što više van
dobro ti je rekla Henrietta, objasni malom da puno bonbona škodi

iskreno mislim najbolje bi bilo da se odselite, ali koliko sam shvatila niste još u mogućnosti

ja te potpuno razumijem, i meni je bilo grdo kod svekrve dok smo bili kod njih :roll:
dolazila bi nam na kat kad je htjela... :baba
a od kad smo u svome, dolazi nekad jednom, nekad više puta na mjesec :klanja
ako treba pričuva malu, al onda više voli da se mala k njoj odvede :dunno
a vidim neke pozitivne pomake, u subotu je donjela banana i jabuka :up, a dve lizalice su bile u istoj vrećici pa mala nije ni vidjela ;) al ja odma kažem kad mi nešt smeta (bilo svekrvi, bilo šogorici)
i mala je baš ne voli :dunno nije joj baka interesantna kad dođe, jer si sjedne ko da je meni došla na kavu i ne diže dupe (da izvinete )- mala čak nije htjela s njom u šetnju već sam i ja morala ići :dunno

Drži se, i ne popuštaj, ak ona ne može lijepo, ne moraš ni ti, ti si svome djetetu najvažnija :3srca
Snježa
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 360
Pridružen/a: 13 ožu 2005, 15:42

Re: dijete ludo za bakom!a šta s menom?

PostPostao/la aqua » 18 svi 2008, 15:45

hello!!!
evo u zadnje vrijeme situacija je ovakva: kad je mali s njom i kad dođe vrijeme za hranjenje ili spavanje ili bilo šta-ja ga lijepo pitam: ideš s menom? on kaže naravno" ne"-hoću baku, baka nosi, baka hrani.
a ja lijepo hladno i pristojno kažem: ne , mama bude to radila, lijepo ga uzmem, pozdravim i doviđenja.
ako ona ubaci nešto kao: a pa još je rano za ovo ili ono, ili bilo koji komentar, ja samo šutim i napravim po svom.
e a odnos između nas dvije je ovakav da više uopće ne razgovaramo. samo službeno i to je onako ( da oprostite)preko k....!
jedino je bed kad ga ona mora čuvati onda ona uživa nasamo.možda mi se čak čini da mu možda i govori nešto protiv mene ili tako nešto.
jer mi je malo bolesno, da ga uzme na stranu, ljubi, grli i priča mu koje šta.
sad je napeto u istoj kući a ne razgovaramo.tak da je ona sva happy dok me nema.
to je sve šta sam do sad postigla.
Avatar
aqua
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 129
Pridružen/a: 17 lip 2007, 15:57

Re: dijete ludo za bakom!a šta s menom?

PostPostao/la Mrđi » 18 svi 2008, 17:11

To je puno (za početak).
Kad citam ovaj tvoj post vidim sebe, samo sto je sdruge strane mmama :roll:
no dobro, ja isto kazem ono sto ej dobro za malu (npr. sad idemo doma i idemo) iako mmama onda pocme sa obracanjem njoj i kaze "jel da da ces ostat kod bake?" MAla naravno kaze da. Ja kazem, "ne" i onda jos recem mmami da je ne zavlaci, da nece ostat jer mi moramo ic i tocka. Inace kad dodjemo do njih onda ona malu zagrli i sve utiho je nagovara d aostane da ce oni radit i ovo i ono. JA pustim iako mi s edize kosa na glavi ali opet kad npr. krene s njom u ducan a ja tu i nije me pitala pitam. "Di ces sada?" onda baka!! (pazi baka :baba odgovara) "ide sa mnom, sta je sad") da idu u ducan ja se obratim maloj i kazem "Trebas mami rec di ides" i tocka.
Treba se postavit koliko god to bilo tesko. Po meni (koja isto ima manjka samopouzdanja a straija sam od tebe) ignoriranje isto pomaze - stiti tebe od nepotrebnog nerviranja,a pomaze sigurno bez svadje.
Drzim ti fige za uspjeh i saljem :hug (vjeruj mi znam da treba) , a sto s etice djeteta on ako voli baku treba mu pustit da bude s njom jer je njemu dobro, ti si ta koja ce postavit granice, baka je ta koja popusta. ;)
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: dijete ludo za bakom!a šta s menom?

PostPostao/la Stefanova_mama » 18 svi 2008, 17:33

Nemoj ga pitati da li ce s tobom, vec mu saopsti (isto tako lepo) "idemo da jedemo" ili sta vec morate da radite xy, ako se buni kazi da se pozdravi sa bakom, krecete.

Koliko god da ti je lakse da ga ona nahrani, obuce... uvek sve sto oko njega treba radi ti (kad si tu).

Dobro je i da najavis odlazak (na primer: prvo 15min ranije mu kazes uskoro krecemo, pa 12min ranije ponovis, pa 10min ranije kazes "hajde da skupimo tvoje stvari", pa 5 minuta kasnije kazes "uskoro krecemo hajde da obujemo patike/cipele" i kad dodje vreme kazes "pozdravi se s bakom"). Tako ce za njega biti manje stresno i bice u vek pripremljen na ono sta dolazi, pa ces izbeci scene u kojima ona moze da se mesa.

Ako nemas poverenja u nju i to kako cuva tvoje dete, pokusaj da nadjes alternativu.

Zvucis sigurnije u sebe.
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: dijete ludo za bakom!a šta s menom?

PostPostao/la Snježa » 20 svi 2008, 14:14

Stefanova_mama je napisao/la:Zvucis sigurnije u sebe.

i meni se čini :up
ja imam novu foru: Ajde daj pa-pa i puse baki/dedi pa idemo :mrgreen:
oni bez teksta, dijete se oprosti i idemo ;)
al kad te čitam draga aqua točno mi se vrati stari osjećaj koji me stalno pratio dok sam bila kod m-ovih :(
zato se nadam da će ti krenut na bolje :hug
ignoriraj što više i radi po svom, tvom djetetu si ti glavna :3srca

Mrđi :hug
Snježa
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 360
Pridružen/a: 13 ožu 2005, 15:42

Re: dijete ludo za bakom!a šta s menom?

PostPostao/la aqua » 22 svi 2008, 11:04

i meni se sviđa ovo što sam postigla.ne dam se više nervirati.
a ova situacija što se sveki više i ne razgovara puno s menom je zato što sada vidi da ja radim po svom.prije je bila draga prema meni jer sam uvijek radila ono šta je ona rekla, a sad kad vidi da ne može biti po njezinom sad se povukla.
e da sam barem od početka ima la takav stav!ali ajde nema veze.
sad sam si zacrtala da sam JA mama i da ja to MOJ sin, a ona nek se pojede od muke!
i da hvala Bogu sigurnija sam u sebe.sad polako gubim onaj osjećaj da se uvijek moram opravdavati gdje idem i šta radim.
niti ja nju pitam i zabadam nos u njene stvari niti ona mora mene.čisto poslovno!
Avatar
aqua
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 129
Pridružen/a: 17 lip 2007, 15:57

Re: dijete ludo za bakom!a šta s menom?

PostPostao/la Henrietta » 22 svi 2008, 13:08

aqua, BRAVO! Vidiš kako je lakše kad složiš stvari da tebi odgovaraju a ne da pokušavaš udovoljiti onima kojima nikada (NIKADA!) nećeš zadovoljiti kriterije jer će ih pomicati dok te ne dovedu do sloma živaca.
Super mi je kako se žene pretvaraju u zmajeve :cool
K: Kada svi mi budemo veliki, tko će onda biti mali?
K: Molim odrezano, a ne narezano!
K: Volim te preko kaktusa!
Avatar
Henrietta
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1370
Pridružen/a: 24 sij 2007, 12:17
Lokacija: Na sunčanoj strani ulice..

Re: dijete ludo za bakom!a šta s menom?

PostPostao/la Ciara » 22 svi 2008, 13:24

da , super je ali ne kad se pritom posvađaš sa cijelom familijom.
problemi sa svekrvom prije ili poslije prerastaju u probleme sa mužem.
probaj riješiti to na lijepi način sa objašnjenjem jer nikad neznaš, nedaj bože neke nesreće kad ćete trebati utjehu jedna od druge.
nastupi neka bolest ili nešto odbit će ti se u glavu sve što radiš.
Avatar
Ciara
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1922
Pridružen/a: 29 pro 2007, 20:37

Re: dijete ludo za bakom!a šta s menom?

PostPostao/la aqua » 22 svi 2008, 13:31

pričala sam o tome sa tetom u jaslama i ona mi je rekla nek samo dopustim da sveki čuva čim više maloga, da če joj već jednom dojaditi( jer i ona ima obveze).važno da mali zna granice šta se smije a šta ne smije kod mame a šta kod bake.
a fora je u tome šta on to dobro zna šta smije kod nje zato i juri k njoj.mene ne doživljava kao neki autoritet i to mi je problem s njim.ne znam kako bi postigla to da me sluša.jer kao što rekoh ne šljivi me ni pol posto kad je u blizini sveki.
na tome sad radim. :dunno
Avatar
aqua
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 129
Pridružen/a: 17 lip 2007, 15:57

Re: dijete ludo za bakom!a šta s menom?

PostPostao/la aqua » 22 svi 2008, 13:34

Ciara- da nažalost problemi s mužem su već tu.stalno se svađamo zbog toga, u zadnje vrijeme jako ružno i jako često.
al ne mogu protiv toga kako se osjećam.ne želim mjenjati svoje majčinske odluke i načine zbog sveki.
koči me u tome da budem majka i da se osjećam kako bi ja htjela, već stalno osjećm neku krivnju ili nešto...
Avatar
aqua
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 129
Pridružen/a: 17 lip 2007, 15:57

Re: dijete ludo za bakom!a šta s menom?

PostPostao/la Ciara » 22 svi 2008, 13:37

želim ti da uspiješ, djeca se mjenjaju. i moja mala je bila opsjednuta mojom mamom a svatila sam zašto tek kad sam otvorila oči.
djecu treba grliti i ponavljati im sto puta dnevno da ih volimo. a razgovor radi čuda.i puno objašnjavanja. nažalost tvoj je još premalen ali za godinu , dvije voljet će te najviše na svijetu . i imaš ppravo bakama s vremenom dosadi jer što su veći imaju više prohtjeva a one sve nervoznije.
i zato ti ponavljam riješi to mirnim putem pa ako treba posjedni baku i objasni joj na lijep način poziciju u kojoj se nalazi.ja svojoj sve krvi jesam i danas smo :drink
a svoje dijete slobodno pitaj što želi da mama radi sa njim i što se želi igrati. i dali želi da se igraš sa njim nešto što se igra sa bakom.
Avatar
Ciara
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1922
Pridružen/a: 29 pro 2007, 20:37

Re: dijete ludo za bakom!a šta s menom?

PostPostao/la aqua » 22 svi 2008, 13:40

hvala ti.u zadnje vrijeme sam se malo okuražila al ne dovoljno da sjednem sa sveki.
možda mali i ne bi bio takav, al kad je s njom ona mu uvijek sve da i u njoj traži spas.još se nije dogodilo da bi mu ona nešto zabranila, bilo to dobro ili loše .uvijek sve dobije kod nje a kod mene toga nema
Avatar
aqua
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 129
Pridružen/a: 17 lip 2007, 15:57

Re: dijete ludo za bakom!a šta s menom?

PostPostao/la Ciara » 22 svi 2008, 13:43

znam , ja ujutro pripremim sve Emi za predškolu a moja mama joj obuče nešto sasvim drugo i po mogućnosti staro da ne zaprlja novo -ja isto izgubim živce.
prvo razgovaraj s mužem jer možda je bolje da joj i+on objasni ali poznavajući muške on tu ne vidi problem, jel tako?
Avatar
Ciara
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1922
Pridružen/a: 29 pro 2007, 20:37

Re: dijete ludo za bakom!a šta s menom?

PostPostao/la aqua » 22 svi 2008, 13:46

naravno njemu je to tak svejedno.on kaže da su sva djeca takva luda za bakama. a ja njemu kažem možda jesu, ali nisu sve svekrve takve da ne doživljavju i ne poštuju snahine odluke.a šta ćeš- njihova kuća njihova pravila :(
Avatar
aqua
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 129
Pridružen/a: 17 lip 2007, 15:57

Re: dijete ludo za bakom!a šta s menom?

PostPostao/la Ciara » 22 svi 2008, 13:52

evo da ti bude lakše.
moja mala je bila ćelava do dvije godine i izrasli joj prvi lasići, bijeli , čupavi.tak sam bila ponosna.
jedno popodne je bila kod svekrve i ona ju je ošišala jer : pa kako to dijete izgleda!? :shock:
svašta sam joj izgovorila i dovlea dijete doma i rekla da više nikada im ju neću dati.da ako želi šišati dijete nek si rodi svoje. kako sam bila ljuta.

trebalo joj je jako dugo vremena da svati što je učinila.
nigdje ti nije situacija bajna , samo svađom se ne rješava ništa, jer pupčana vrpca između mame i sina ne puca. s vremenom ćeš vidjeti . za sad mu objašnjavaj zašto se nešto nesmije i zašto mu nešto nedaš.
iznenadit ćeš se kad jednog dana odgovori baki da nesmije bombon prije večere.
Avatar
Ciara
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1922
Pridružen/a: 29 pro 2007, 20:37

Re: dijete ludo za bakom!a šta s menom?

PostPostao/la aqua » 22 svi 2008, 13:57

ajoj! grozno! znam kako si se osjećala u toj situaciji.tako je meni bilo kad je zamjenila odjeću pripremljenu za dolazak iz bolnice kad sam rodila.samo ti si dobro regirala i rekla joj šta ju ide, a ja ne , ja sam budala šutila i plakala sa strane!! :baba
Avatar
aqua
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 129
Pridružen/a: 17 lip 2007, 15:57

Re: dijete ludo za bakom!a šta s menom?

PostPostao/la Henrietta » 22 svi 2008, 13:57

Ciara je napisao/la:da , super je ali ne kad se pritom posvađaš sa cijelom familijom.
problemi sa svekrvom prije ili poslije prerastaju u probleme sa mužem.
probaj riješiti to na lijepi način sa objašnjenjem jer nikad neznaš, nedaj bože neke nesreće kad ćete trebati utjehu jedna od druge.
nastupi neka bolest ili nešto odbit će ti se u glavu sve što radiš.


Ciara, nisi me shvatila - ni ne treba se posvađati sa svima baš naprotiv treba postaviti svoje granice i ne dozvoliti da itko osim nas i Svevišnjeg upravlja našim životima. Prošla sam nešto slično i kad se sjetim da sam skoro ostavila mm praktički prije nego smo prohodali zbog njegove mame i sestre :stup
Koliko ja poznajem muški rod oni vole i poštuju žene koje nisu otirači ni njima ni nikome drugome, a za to se ne treba svađati ni sa kime. Uz malo prakse svaku potencijalnu svađu se može riješiti u jednoj rečenici i ne ostaviti drugoj strani prostora da se nadovezuje - ovo naravno vrijedi dok znaš što radiš i dok si siguran da je to ispravno za npr. tebe i tvoje dijete. Ja se sa nikime ne upuštam u rasprave da li mu je pametno da napravi ovo ili ono ako se to ne tiće mene i mog djeteta ako me netko pita za savjet kažem što mislim i ako dobijem na to odgovor da to nije iz nekog razloga dobro ja više ne namećem svoje mišljenje - i to je ono što očekujem od drugih. :dunno

Činjenica je da nas drugi gaze onoliko koliko si to sami dozvolimo, i isto tako činjenica je da i u "poslovnom" svijetu muškima je dozvoljeno puno više nego ženama i da se svaka njihova izjava ne važe nekoliko puta...... zato volim žene koje postanu "zmajevi" i znaju se izboriti sa sebe (tu ne mislim na one koje se služe "groficom" već mozgom).


Sad sam se sjetila prijatelja i njegove izjave "Da imam pi*ku carstvo bi stvorio!" ne znam da li je ovo za plakati ili smijati se.

U svakom slučaju aqua je na dobrom putu.
K: Kada svi mi budemo veliki, tko će onda biti mali?
K: Molim odrezano, a ne narezano!
K: Volim te preko kaktusa!
Avatar
Henrietta
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1370
Pridružen/a: 24 sij 2007, 12:17
Lokacija: Na sunčanoj strani ulice..

Re: dijete ludo za bakom!a šta s menom?

PostPostao/la aqua » 22 svi 2008, 14:05

da važno je znati pametno komunicirati, i kao što ti kažeš Henrietta, ne ostaviti drugom prostora za nešto drugo.
teško je to.
sviđa mi se kako sad napredujem.možda i nije baš najbolje rješenje ignorirati, jer se tako problemi neće rješiti ali za sad to pali!
Avatar
aqua
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 129
Pridružen/a: 17 lip 2007, 15:57

Re: dijete ludo za bakom!a šta s menom?

PostPostao/la Ciara » 22 svi 2008, 14:05

Henrietta je napisao/la:
Sad sam se sjetila prijatelja i njegove izjave "Da imam pi*ku carstvo bi stvorio!" ne znam da li je ovo za plakati ili smijati se.


ima jedna žena koje je rekla da je i to učinila i da se nek pohvali ona koja isto ima takvu p...
aqua je stvarno na dobrom putu , samo šteta da se uopće mora boriti za takvo nešto. a još da ima m na svojoj strani bilo bi joj lakše. pa znači prvo se baciti na njega i uredno mu objasniti kako stoje stvari.
Avatar
Ciara
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1922
Pridružen/a: 29 pro 2007, 20:37

PrethodnaSljedeća

Natrag na Od prvih koraka do prvog razreda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.