Sada je: 15 svi 2024, 01:14.

djeca losi spavaci-iskustvo jedne mame

Pratite generaciju svojih mališana, družite se, razmjenjujte iskustva, mišljenja i dijelite sve ono lijepo i manje lijepo što donosi život s djecom!

Moderatori/ce: latica, snowwhite

djeca losi spavaci-iskustvo jedne mame

PostPostao/la TanjaMT » 13 ožu 2008, 11:16

Prenosim iskustvo moje poznanice, mame dvoje djece (djecak 7 i curica 1.5 god). Nema potvrdu skolske medicine, tko zeli może uzeti s rezervom, tko zeli może probati sam (bezopasno je :mrgreen: )
Daklem, oboje djece su bili nikakvi spavaci. Noci su bile najgore, budili su se decko po 7-8 puta, curica se budila zaista u razmacima 20-30min, zena je bila poluluda od umora. Dojena djeca oboje.
Kod djecaka (tad je imao skoro 2 god) je mama negdje u nekom clanku nasla da uzrok cestih budjenja może biti intolerancija na mlijeko i mlijecne prozivode, cak i ako nema drugih simptoma. Dr je rekao da to ne może bit, jer morala bi bit alergija, osip, proljev, bilo sta, a ni testovi nisu pokazivali nista. Ona je na svoju ruku izbacila sve mlijecne proizvode, od sira preko jogurta do mlijeka, i nakon tjedan dana je dijete spavalo cijelu noc. Kad je imao malo vise od 3g. je biorezonancnom terapijom intolerancija smanjena, zapravo potpuno eliminirana i dijete danas normalno uzima sve (ali ne pretjerane kolicine.
Kod curice je situacija od rodjenja bila jos gora, malena jednostavno nije spavala. Prije ca 2 mjeseca je mama prestala malenoj davati mlijecne prozvode (mlijeko malena nije ni uzimala, jer jos doji, ali sir jogurt i sl vise ne jede). Nakon otrpilike dva tjedna je malena uspjela po prvi put spavati 6 sati u komadu, sad se budi ca 2x po noci, malo cica i nastavi spavati. Dr i dalje tvrdi veli da nema veze s tim sto ne jedu mlijecne prozvode.
Napominjem da o intoleranciji ne znam gotovo nista, nisam se susretala s tim, a ni pretjerano interesirala. Prenosim samo iskustvo jedne mame, ako nekom może pomoci u slicnim problemima.
Avatar
TanjaMT
kile su mi ko bitcoin
 
Postovi: 5236
Pridružen/a: 16 ruj 2005, 22:01
Lokacija: uvijek ista

Re: djeca losi spavaci-iskustvo jedne mame

PostPostao/la LiKmama » 13 ožu 2008, 13:27

sad si me zamislila....
kian je bio nevjerojatna nespavalica, urlao, plakao, nije se dao smiriti.... mjesecima.
na alergo koznom testu se pokazala mala preosjetljivost na kravlje mlijeko.... i sad si mislim.... doduse, on je do 3. mj. bio iskljucivo dojen, od tada je imao 1 bocicu dnevno, pa 2...
:da?
ne znam.... samo glasno razmisljam...
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: djeca losi spavaci-iskustvo jedne mame

PostPostao/la domy » 13 ožu 2008, 22:42

A šta raditi sa takvom djecom prvih 6 mjeseci kad samo papaju mlijeko.
Pa jesu bar prvih 6 mjeseci bili ok što se tiće spavanja.
Avatar
domy
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 161
Pridružen/a: 24 lis 2007, 11:22

Re: djeca losi spavaci-iskustvo jedne mame

PostPostao/la lastavica » 13 ožu 2008, 22:52

domy, vjerojatno bi mama trebala izbaciti mliječne proizvode.

Moja je bila los spavac, a s nekih 9 mjeseci smo skuzili alergiju na mlijeko.
Tako da bi u nasem slucaju jedino mozda imao utjecaj sto sam ja konzumirala mliječne proizvode, ona nije. No to necu nikad znati :mrgreen:
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15454
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: djeca losi spavaci-iskustvo jedne mame

PostPostao/la ema emily » 14 ožu 2008, 10:34

interesantna teorija ....
u svakom slučaju može se probati izbaciti sve mliječno na tjedan -dva pa vidjeti :dunno
Jedino mi nije jasno kako onda ta djeca koja su nespavači ipak kad porastu počnu prespavljivati noć :dunno Kaj te "intolerancije" prestaju u kasnijoj dobi?
slika slika
slika slika
Avatar
ema emily
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 561
Pridružen/a: 15 pro 2005, 14:16
Lokacija: Zagreb

Re: djeca losi spavaci-iskustvo jedne mame

PostPostao/la LiKmama » 14 ožu 2008, 10:48

Kaj te "intolerancije" prestaju u kasnijoj dobi?

da, djeca prerastu cak i masu alergija.
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: djeca losi spavaci-iskustvo jedne mame

PostPostao/la TanjaMT » 14 ožu 2008, 11:44

LiKmama je napisao/la:
Kaj te "intolerancije" prestaju u kasnijoj dobi?

da, djeca prerastu cak i masu alergija.


osim toga, ne moze se ni decidirano tvrditi da je kod svakog djeteta-loseg spavaca mlijeko uzrok. ova mama je slucajno procitala nekakav clanak i onda krenula u istrazivanje, prvo kod pedijatra, a onda i na svoju ruku.
bioresonancna terapija i u austriji spada u alternativne metode lijecenja. rijetko koji lijecnik ce te poslati kod alternativca (iako se broj lijecnika koji se istovremeno bavi i alternativnim nacinima, sve veci).
Avatar
TanjaMT
kile su mi ko bitcoin
 
Postovi: 5236
Pridružen/a: 16 ruj 2005, 22:01
Lokacija: uvijek ista

Re: djeca losi spavaci-iskustvo jedne mame

PostPostao/la ema emily » 17 ožu 2008, 12:48

da, djeca prerastu cak i masu alergija.

ovo stvarno nisam znala. ja sam nekako uvijek mislila "kad si jednom alergičan na XYZ, onda si zauvijek alergičan na XYZ" :dunno
slika slika
slika slika
Avatar
ema emily
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 561
Pridružen/a: 15 pro 2005, 14:16
Lokacija: Zagreb

Re: djeca losi spavaci-iskustvo jedne mame

PostPostao/la LiKmama » 17 ožu 2008, 12:54

ema emily je napisao/la:
da, djeca prerastu cak i masu alergija.

ovo stvarno nisam znala. ja sam nekako uvijek mislila "kad si jednom alergičan na XYZ, onda si zauvijek alergičan na XYZ" :dunno

ne, samo je neke lakse odnosno teze prerasti - znaci veca je sansa, primjerice, da preraste alergiju (a pogotovo preosjetljivost tj. netoleranciju) na mlijecne proizvode nego na orasaste plodove, ali i to je moguce.
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini


Natrag na Od prvih koraka do prvog razreda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron