Sada je: 29 ožu 2024, 15:21.

Tete u jaslicama i bolovanja

Pratite generaciju svojih mališana, družite se, razmjenjujte iskustva, mišljenja i dijelite sve ono lijepo i manje lijepo što donosi život s djecom!

Moderatori/ce: latica, snowwhite

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la lara.b » 21 ožu 2011, 12:25

mirbi je napisao/la:Slažem se da puno ljudi u HR koristi bolovanje kad triba i ne triba, ali ljudi koji rade s djecom ne bi na posao smjeli dolaziti bolesni.

xxxxxx
Avatar
lara.b
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2682
Pridružen/a: 13 stu 2007, 22:17
Lokacija: Hogwarts

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la Bubidea » 21 ožu 2011, 12:31

znam da ljudi koriste bolovanja za gluposti, i kada treba i kada ne treba.
i onda se pitam gdje rastu te doktorice, koje im smiju dati bo za nista.

ali, opet mi onda pada na pamet da bi mozda i moja meni dala bo da sam je ikada pitala, mislim bo kada mi nije nista :dunno
ali mi to ne pada na pamet, jer mi to nije u redu, jer ne znam sto bih doma, jer bi mi bila manja placa.

gledam ljude oko sebe, ajd gledam samo svoju sluzbu i cini mi se da nitko ne koristi bo na taj nacin, gotovo sam sigurna da ne (ajd, mozda, mozda jedna, sto nije moj problem, al ajd, kad vec o tome raspravljamo)
a javna smo sluzba.
i zatrpani smo poslom preko glave.
i ne stizemo odraditi kada bi trebalo biti nesto odradjeno.
i znamo i polubolesni dolaziti na posao, samo radi posla, da se barem nesto napravi, ne radi toga sto tako jako volimo firmu i ne radi toga sto ce nam netko dici spomenik za posebne zasluge, jer nece.
samo ce ocekivati da i sljedeci puta bolesan dodjes na posao.
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la ZacKa » 21 ožu 2011, 12:31

Od cca 7:45 do 12 je jedna teta sama, nakon toga od 12 do cca 16:15 je druga teta sama. Zajedno su od 11:30 do 12: 30 (rucak).
Prije 7:45 i nakon 16:15 je dežurstvo - službeno dežurstvo je prije 7:30 i nakon 16:30, ali to je samo na papiru.


Koliko ja znam ovako je i kod nas, a kako čujem i u većini vrtića na području Zagreba. . .
Dežurstvo je ujutro od 7h (ne znam točno) i to uvijek druga teta. I od 16.30h na dalje....
Koliko sam puta došla kad sam radila do 16h u 16.25h već mi je dijete bilo na dežurstvu u jednoj
sobi sa svom djecom iz vrtića, a teta otišla doma (soba se već usisavala na veliko).
I nigdje nikog.

Ovo da rade više od 4,5h u državnim vrtićima prvi mi je glas :shock

Ok znam osobno da jako puno vremena utroše i doma na razno razne pripreme projekata,
a to ovisi koliko se koja teta uopće želi potruditi.
Zadnja izmjena: ZacKa; 21 ožu 2011, 12:37; ukupno mijenjano 3 put/a.
Optimista 08/02

Bubamarka 05/05
Avatar
ZacKa
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1843
Pridružen/a: 04 lis 2007, 08:50
Lokacija: Zabreg

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la titirlica » 21 ožu 2011, 12:32

da sam htjela biti teta u vrtiću sigurno bi to i upisala, ja sam rekla da bi htjela imati njihovo radno vrijeme, godišnji i plaću , a ne da bi htjela biti teta ;) Svakako se DIVIM tetama koje imaju strpljenja, volje, ljubavi i živaca čuvati 20-25 klinaca i još se s njima igrati, naučiti ih svemu itd , ali ja nikako nisam jedna od tih :mrgreen
Avatar
titirlica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1549
Pridružen/a: 05 pro 2010, 23:05
Lokacija: zabreg

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la lara.b » 21 ožu 2011, 12:32

ivancica je napisao/la: i dvotjedno pospremanje sobe...


Ovo je :roll...moš misliti kaj su imale 2 tjedna za raditi, slažem se.
Avatar
lara.b
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2682
Pridružen/a: 13 stu 2007, 22:17
Lokacija: Hogwarts

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la latica » 21 ožu 2011, 12:37

lara.b je napisao/la:Nije mi jedna stvar jasna...
a zašto onda vi koje bi silno željele to radno vrijeme i taj posao niste upisale pedagošku?

ja se isto ovo pitam? čini mi se da je uvijek kod susjeda trava zelenija :lol

mislim, ja apsolutno razumijem saniku kad su djeca u pitanju i mislim da je njima jako bitno da su promjene teta što rjeđe i što bezbolnije, tim više što su mali. neće se oni kognitivno možda sjećat kasnije koliko je teta bilo do tri godine, ali emocionalno se pamti - zato i jesu prve tri najvažnije, ljudi to često ne razumiju!!!!

malo mi je stvarno bezveze da se raspravlja tko koliko radi u kojoj struci i na kojem poslu kad su takve stvari uvijek i individualne. da, u našoj zemlji ima previše bolovanja bez razloga i da - neki ljudi imaju zahtjevnije i odgovornije, da ne spominjem i fizički teže poslove do drugih i da - svatko od nas zna nekoga na nekom poslu tko se ubija od rada i nekoga na istom ko ne radi ništa osim minimalno koliko treba. na svakome je da svoj posao radi odgovorno. a dodala bi - i da ne komentira previše šta drugi rade kad to nije njihov posao, ali ljudi smo, ljudski je i komentirat, samo ... da se vratim na početnu temu - po meni postoji razlika u tome da se netko tuži na očito lošu organizaciju zamjene u vrtiću jer to nije fer prema djeci i u konačnici im šteti (s čime se apsolutno slažem) i u tome da se kaže jel ta odgojiteljica stvarno bolesna ili ona laže i glumi da je bolesna?
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la ZacKa » 21 ožu 2011, 12:42

Ma i ja se slažem da kad jedna teta ode na bolovanje nije u redu iza toga
promijeniti još 5 teta u mjesec dana pogotovo kod malih jasličara,
ali to nema veze s ovom prvom tetom koja je na bolovanju iz tko zna
kojih razloga, nego sa lošom organizacijom vrtića.

Ili i ove 4 tete odu na bolovanje ? Ili ih samo vrtić premješta okolo
po grupama?. Velika je razlika.
Optimista 08/02

Bubamarka 05/05
Avatar
ZacKa
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1843
Pridružen/a: 04 lis 2007, 08:50
Lokacija: Zabreg

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la † Sanika » 21 ožu 2011, 12:46

Obje tete od M. su u 6 mjeseci (od jeseni), bile na bolovanju 4 i pol mjeseca. Sveukupno gledano. I u to vrijeme promijenio je xy teta.
Ako su te tete tako neuobičajeno boležljive, smatram da su trebale u dogovoru s ravnateljicom planirati trajniju zamjenu.
To se zove odgovornost. Ne samo tvog nadređenog, već i osobe kao čovjeka.
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la titirlica » 21 ožu 2011, 12:51

vrtići definitivno moraju poraditi na organizaciji :dada
Moj nećak je u jaslicama prvu godinu imao jedne tete, drugu godinu druge tete od kojihse jedna stalno mjenjala jer je bila na bolovanju , onda je treću godinu dobio nove dvije tete od kojih je jedna ubrzo ostala trudna pa je otišla na čuvanje tako da su dobili novu zamjensku ta zamjenska je bila nekih mjesec dana dok kao nisu našli adekvatnu zamjenu pa je onda došla četvrta za koju su nakon mjesec dana skužili da nema položen neki stručni ispit pa ne smije još samostalno raditi tako da su ju povukli i doveli petu tetu :shock ta peta teta je bila do kraja godine , ali su zato sad četvrtu godinu dobili obadvije nove tete jer je ona stara otišla u mirovinu ,a ova peta od prošle godine raspoređena u jaslice , tu nije kraj jer sad im se vraća ona teta koja je otišla na porodiljni sa početka priće :hahaha koju su naravno svi već zaboravili :hahaha ma mislim kaj to nije prestrašno , nije ni čudo da dijete ne voli ići u vrtić.
Definitivno vrtići moraju imati bolju organizaciju i više razmišljati koju tetu gdje stavljaju ,te naravno razmišljati kako je toj djeci
Avatar
titirlica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1549
Pridružen/a: 05 pro 2010, 23:05
Lokacija: zabreg

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la ZacKa » 21 ožu 2011, 12:54

Kod nas nikad nije bilo tolikog bolovanja, možda je jedna teta izostala duže jer je ne znam
išla na operaciju, ali je tu stalno bila druga teta i jedna na zamjeni. Koliko se sjećam
ne više njih. :dunno
Optimista 08/02

Bubamarka 05/05
Avatar
ZacKa
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1843
Pridružen/a: 04 lis 2007, 08:50
Lokacija: Zabreg

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la ZacKa » 21 ožu 2011, 12:58

titirlica je napisao/la:vrtići definitivno moraju poraditi na organizaciji :dada
Moj nećak je u jaslicama prvu godinu imao jedne tete, drugu godinu druge tete od kojihse jedna stalno mjenjala jer je bila na bolovanju , onda je treću godinu dobio nove dvije tete od kojih je jedna ubrzo ostala trudna pa je otišla na čuvanje tako da su dobili novu zamjensku ta zamjenska je bila nekih mjesec dana dok kao nisu našli adekvatnu zamjenu pa je onda došla četvrta za koju su nakon mjesec dana skužili da nema položen neki stručni ispit pa ne smije još samostalno raditi tako da su ju povukli i doveli petu tetu :shock ta peta teta je bila do kraja godine , ali su zato sad četvrtu godinu dobili obadvije nove tete jer je ona stara otišla u mirovinu ,a ova peta od prošle godine raspoređena u jaslice , tu nije kraj jer sad im se vraća ona teta koja je otišla na porodiljni sa početka priće :hahaha koju su naravno svi već zaboravili :hahaha ma mislim kaj to nije prestrašno , nije ni čudo da dijete ne voli ići u vrtić.
Definitivno vrtići moraju imati bolju organizaciju i više razmišljati koju tetu gdje stavljaju ,te naravno razmišljati kako je toj djeci


ovo je prestrašno .

Naša kad je iz jaslica otišla na porodiljni dobili smo stalnu novu tetu
i ova prva se više nije vraćala, preuzela je opet jasličare.

Naš vrtić je po svemu dobro organiziran.

S druge strane znam tetu koja nije zatrudnjela dok nije završila sa predškolarcima i pozdravila
se od njih.
Optimista 08/02

Bubamarka 05/05
Avatar
ZacKa
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1843
Pridružen/a: 04 lis 2007, 08:50
Lokacija: Zabreg

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la skorpionka » 21 ožu 2011, 13:05

Inače, tete od mog najstarijeg djeteta ne sjećam se da su izostajale zbog bolesti, a niti sada od srednjeg djeteta. Tu smo imali sreće da nisu imali promenadu teta na zamjeni.

Inače, neka me isprave oni koji se bolje kuže u tematiku, a tiče se rada u jaslicama. Jedna od teta koja je bila mom sinu, sada smije raditi samo u jasličkim grupama jer navodno nije na vrijeme završila propisano školovanje, starija je, valjda joj se nije više dalo ili što li. I sad je situacija da ona kojoj bi zbog godina bilo lakše s većom djecom, radi tamo gdje je za njenu dob fizički zahtjevnije. U istom vrtiću imam drugi dobar primjer org. rasporeda osoblja, primjer najstarije tete pred mirovinu, koja radi samo i isključivo predškolu (za djecu koja nisu pohađala vrtićki program), nije raspoređena u grupu van tih dana kad ne radi predškolu, nego uskače u sve različite grupe kao ispomoć (ne kao zamjena).
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la IINA » 21 ožu 2011, 13:23

lara.b je napisao/la:
ivancica je napisao/la: i dvotjedno pospremanje sobe...


Ovo je :roll...moš misliti kaj su imale 2 tjedna za raditi, slažem se.

Ma bravo!
Je imate pravo, jako je jednostavno sobu predškolaraca prilagoditi za rad sa
najmlađom vrtičkom skupinom.
Da da premještati materijale, ormare, kioske, kazalište, SVE igračke iz jedne prostorije na drugi kraj vrtića. Da, baš bi vas vidla kak to u tili čas obavite i onda odete narano na more Ne volim ovakvo generaliziranje. Nikako.
A još manje kolutanje očima na rad osoba koje čuvaju našu djecu desetak sati dnevno. :mah
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la Bubidea » 21 ožu 2011, 13:37

Je imate pravo, jako je jednostavno sobu predškolaraca prilagoditi za rad sa
najmlađom vrtičkom skupinom

kod nas se djeca sele iz sobe u sobu, kako rastu, nisu stalno u istoj
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la ivancica » 21 ožu 2011, 13:38

Bubidea je napisao/la:
Je imate pravo, jako je jednostavno sobu predškolaraca prilagoditi za rad sa
najmlađom vrtičkom skupinom

kod nas se djeca sele iz sobe u sobu, kako rastu, nisu stalno u istoj


i naši se sele u novu sobu gdje ih čekaju "nove" tete
slika slika
Avatar
ivancica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 398
Pridružen/a: 02 vel 2010, 18:10
Lokacija: Kaštela

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la skorpionka » 21 ožu 2011, 13:40

IINA, ja o tom pospremanju sobe govorim temeljem onoga što mi o tome priča prijateljica koja radi u vrtiću i ima više od dvadeset godina staža, a ujedno znam da predano radi taj posao. I koja zna kako se to papirnato prikazuje, odnosno kako izgleda u stvarnosti. Nisam rekla da ona ide na more nakon što su ona i kolegica cijeli dan slagale sobu. Ona ne smije otići iz Zagreba za slučaj da im se najavi neka inspekcija, čak se i moraju tu i tamo taj tjedan pojaviti u zgradi vrtića, ali definitivno tjedan dana nisu sve tete puno radno vrijeme na pospremanju soba kako im se piše.

Naravno, ja sam pisala da je njima jedan dan dosta za promjenu za godinu stariji uzrast, jer mi je ona tako rekla, a i empirijski mi se to čini dosta logičnim, jer otprilike znam koliko mi treba vremena kad slažem igračke, robu, ormare i detaljno čistim 20 kvadrata dječjeg prostora doma, s time da to uključuje i detaljno čišćenje, a za taj dio u vrtićima su zaposlene spremačice. Dvije tete po 8 sati jest 16 radnih sati. I dalje ne vidim 160 radnih sati da je potrebno za taj posao.
Za dva tjedna rada, ako se primiš posla, dvije osobe mogu puno više napraviti osim promijeniti igračke, didaktički materijal, formirati razne tematske kutiće, itd...
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la IINA » 21 ožu 2011, 13:40

Je i kod nas se sele samo djeca, kad je moguće.
No često se brojno stanje pojedinih dobnih skupina mijenja, pa imaš
tri sobe prilagođene za predškolce, a samo dve grupe, onda se radi kompletna
rošada didaktičkih materijala.
Mene ovo zbilja pogađa kaj pišete.
Naše tete se drže svih pravila i mislim da je to uredu. I radno vrijeme i to što u njemu rade. I ne sviđa mi se da netko na njihov trud okreće očima. :/
Uz to imam prijateljicu koja radi u vrtiću i recimo ona je u najboljim godinama,
nije friška, pa da nema imunitet na vrtičke beštije, a nije niti stara pa da ju neke
starosne boljke muče. Svejedno ona kroz zimu ima barem tri angine i dva bronhitisa. Pola toga odradi. Teško, ali odradi.
I onda kad ne može nađe se mama koja o tome piše sa zgražanjem i insinuira da nešto mulja sa bolovanjima...i to tako uopćeno, kao da se odnosi na sve koji rade u vrtićima.
:ne
Zadnja izmjena: IINA; 21 ožu 2011, 13:47; ukupno mijenjano 1 put/a.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la mirbi » 21 ožu 2011, 13:47

kod nas se djeca sele iz sobe u sobu, kako rastu, nisu stalno u istoj


:dada

Nova prostorija, nove tete.
'Čovječe, vrati se sebi dok još imaš kome.'
-----------------------------
S 2000 / R 2005
-----------------------------
Moj dućan
Avatar
mirbi
volim dinarski look s mozgom
 
Postovi: 8733
Pridružen/a: 06 stu 2005, 11:21
Lokacija: Split

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la † Sanika » 21 ožu 2011, 14:01

IINA je napisao/la: I ne sviđa mi se da netko na njihov trud okreće očima. :/


IINA je napisao/la:I onda kad ne može nađe se mama koja o tome piše sa zgražanjem i insinuira da nešto mulja sa bolovanjima...i to tako uopćeno, kao da se odnosi na sve koji rade u vrtićima.


Ako netko ovdje nešto uopćava onda si to ti draga moja :mah

Ja sam navodila konkretne primjere.
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la skorpionka » 21 ožu 2011, 14:06

Mene ovo zbilja pogađa kaj pišete.
Naše tete se drže svih pravila i mislim da je to uredu. I radno vrijeme i to što u njemu rade. I ne sviđa mi se da netko na njihov trud okreće očima


Ja ne uspijevam skužiti zašto te to pogađa? Ja sam naglasila da su tvoje tete pozitivan primjer, ali da u većini vrtića zg gradskih se ne drže strogo niti ovog radnog vremena koje je propisano. Znači, nitko ne umanjuje trud tvojih teta, nego mi pišemo o suprotnim primjerima. Jer smo svi svjedoci da je ujutro u većini vrtića dežurstvo u 7 umjesto da su ujutro sve tete jutarnje smjene na poslu u svojoj grupi, isto tako da je u većini vrtića u 16. ili 16.30. dežurstvo a papirnato im se piše drugačije. :dunno
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la lara.b » 21 ožu 2011, 14:31

Pa i ja imam prijateljicu koja je teta u vrtiću i znam kako kod nje a i u našem vrtiću to funkcionira...djeca se sele, sobe se samo srede po potrebi.
Ako je kod nekih drugačije, u to ne ulazim.
zato sam i rekla da je to vrlo zahtjevan posao i da mislim da se itekako zbog leđa npr. na bolovanju može biti nekoliko tjedana.

osobno sam pomagala (kao jedina mama te grupe + 2,3 tate) kod krečenja kompletne sobe, predsoblja, garderobe i pranja svega, do svake pojedine igračke, zajedno sa tetama..tako da znam koliko nam je za to trebalo.

I ja sam našim tetama jako zadovoljna i koliko god je jedna od samog početka, ova druga se mijenjala 3 puta ove tri godine njegovog vrtića....Imali smo sreću da su sve 3 bile dobre, pogotovo ova zadnja.

u biti nemam ništa ružno za reć, ali ne kužim zašto ne bi mogla zakolutati očima ako mislim da je za uređenje sobe potrebno 2 tjedna?...
Ali uređenje koje sam navela...ne mislim na kompletnu selidbu jer prvi put i čujem da tete vuku namještaj i da se to tako uopće i radi.
Pretpostavih da se djeca sele iz sobe u sobu svake godine.
Zadnja izmjena: lara.b; 21 ožu 2011, 14:34; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
lara.b
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2682
Pridružen/a: 13 stu 2007, 22:17
Lokacija: Hogwarts

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la lara.b » 21 ožu 2011, 14:33

IINA je napisao/la:A još manje kolutanje očima na rad osoba koje čuvaju našu djecu desetak sati dnevno. :mah

Malo generaliziraš...
al dobro, valjda ti to drugačije i vidiš.
Avatar
lara.b
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2682
Pridružen/a: 13 stu 2007, 22:17
Lokacija: Hogwarts

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la Kris2 » 21 ožu 2011, 14:39

skorpionka je napisao/la:
Mene ovo zbilja pogađa kaj pišete.
Naše tete se drže svih pravila i mislim da je to uredu. I radno vrijeme i to što u njemu rade. I ne sviđa mi se da netko na njihov trud okreće očima


Ja ne uspijevam skužiti zašto te to pogađa? Ja sam naglasila da su tvoje tete pozitivan primjer, ali da u većini vrtića zg gradskih se ne drže strogo niti ovog radnog vremena koje je propisano. Znači, nitko ne umanjuje trud tvojih teta, nego mi pišemo o suprotnim primjerima. Jer smo svi svjedoci da je ujutro u većini vrtića dežurstvo u 7 umjesto da su ujutro sve tete jutarnje smjene na poslu u svojoj grupi, isto tako da je u većini vrtića u 16. ili 16.30. dežurstvo a papirnato im se piše drugačije. :dunno

Naše tete su bile jako ok, ali i kod nas se radilo o ovakvim dežurstvima tj tek od osam su išli u svoje sobe.
I jako su se čudili svi meni što sam čekala s klincima na hodniku dok ne dođe teta u njihovu sobu (govorim o razdoblju dok su bili jasličari). A meni se nije dalo ostavljati ih s hrpom veće djece od koje će ili dobiti po nosu ili je i veća šansa za razbolit se ...
Kad su bili veći ostajali su normalno ujutro u dežurstvu ( i uporno plakali na neke tete :ajme )
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11417
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la skorpionka » 21 ožu 2011, 14:48

Kris2, potpuno kužim o čemu pričaš. Moguće se javi i forumašica koja je u vrtiću (područni objekt, daleko od očiju uprave :roll ) bila prisiljena dijete ostaviti s nekakvim domarom (pisala je o tome na forumu) jer se dežurna teta nije pojavila. I to je bila situacija koja se tamo ponavljala. A nije imala izbor, morala je u zakazano vrijeme biti na poslu svakako, nije mogla kasniti.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la IINA » 21 ožu 2011, 15:41

Ništa ne generaliziram.
Moj post je bio citiran i ispod toga kolutanje očima.
A ja pišem o našim tetama, iz prve ruke, a ne pišem " yeah da da baš su radile one tamo neke dva tjedna, kao što je larab aludirajući na naše tete:whew
Odoh dok ne postanem bezobrazna.
:ajme
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la lara.b » 21 ožu 2011, 16:12

Mislim IINA da ti dobro ne čitaš...al nema veze.
i ne vidim razloga da budeš bezobrazna :dunno
Pa napisala sam da ne ulazim u ta preseljenja kako je kod vas jer za to i prvi put čujem.

Ja i jesam na strani teta, bar ovih naših jer ih znam.
Avatar
lara.b
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2682
Pridružen/a: 13 stu 2007, 22:17
Lokacija: Hogwarts

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la titirlica » 21 ožu 2011, 19:39

skorpionka je napisao/la:Kris2, potpuno kužim o čemu pričaš. Moguće se javi i forumašica koja je u vrtiću (područni objekt, daleko od očiju uprave :roll ) bila prisiljena dijete ostaviti s nekakvim domarom (pisala je o tome na forumu) jer se dežurna teta nije pojavila. I to je bila situacija koja se tamo ponavljala. A nije imala izbor, morala je u zakazano vrijeme biti na poslu svakako, nije mogla kasniti.


ma daj ne zezaj da je ovo istina :shock :shock :shock
prestrašno , al sigurno je imala neki dobar :roll razlog :roll zašto kasni :roll
Avatar
titirlica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1549
Pridružen/a: 05 pro 2010, 23:05
Lokacija: zabreg

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la IINA » 21 ožu 2011, 19:44

lara.b je napisao/la:i ne vidim razloga da budeš bezobrazna :dunno
.

Imaš pravo, zato i jesam otišla.
Time out ;)
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la skorpionka » 21 ožu 2011, 19:59

titirlica je napisao/la:
skorpionka je napisao/la:Kris2, potpuno kužim o čemu pričaš. Moguće se javi i forumašica koja je u vrtiću (područni objekt, daleko od očiju uprave :roll ) bila prisiljena dijete ostaviti s nekakvim domarom (pisala je o tome na forumu) jer se dežurna teta nije pojavila. I to je bila situacija koja se tamo ponavljala. A nije imala izbor, morala je u zakazano vrijeme biti na poslu svakako, nije mogla kasniti.


ma daj ne zezaj da je ovo istina :shock :shock :shock
prestrašno , al sigurno je imala neki dobar :roll razlog :roll zašto kasni :roll


Cimnut ću navedenu forumašicu da nas podsjeti detalje ako bude raspoložena. Al kako bilo, to je bio područni objekt gdje ravnateljica ne vidi koliko ih dolazi u koje vrijeme, pa su se malo raspojasali, ali mislim da je bit u tome da se svakome može dogoditi da zakasni, ali je isto tako to moguće imati pokriveno ako vas je u 7 trebalo biti nekoliko na poslu, pa jedan zakasni bez većih posljedica, ili kad se dogovore da dođe samo jedna u cijelom objektu i onda se njoj dogodi da zakasni. :)
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la IvaV » 21 ožu 2011, 20:10

Ni ja ne volim generaliziranje, usto obozavam nase tete koje dosad nisu btw, uopce bile na bolovanju.
al ovo
Sanika je napisao/la:Obje tete od M. su u 6 mjeseci (od jeseni), bile na bolovanju 4 i pol mjeseca. Sveukupno gledano. I u to vrijeme promijenio je xy teta.

je stvarno previse :shock i mogu shvatiti ogorcenost.
Ljubica-Zubica '07.
Sinko Janko '09.
Avatar
IvaV
Sveta krava
 
Postovi: 5225
Pridružen/a: 04 vel 2006, 18:59
Lokacija: Pemberley

PrethodnaSljedeća

Natrag na Od prvih koraka do prvog razreda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.