Sada je: 13 svi 2024, 00:07.

moje dijete ima neobično ime

Pratite generaciju svojih mališana, družite se, razmjenjujte iskustva, mišljenja i dijelite sve ono lijepo i manje lijepo što donosi život s djecom!

Moderatori/ce: latica, snowwhite

Re: moje dijete ima neobično ime

PostPostao/la newmom » 11 sij 2012, 12:25

moja curka ima nesvakidašnje ime, mada meni nimalo neobično pa čak niti rijetko(u prošlosti)
ali može biti muško ili žensko
zove se Matija, s tim da je naglasak drukčiji, onako kako bi ga npr. Talijani izgovorili
kod nas(gdje živimo) je to ime u prošlosti bilo često, zatim se prestalo davati :dunno
ali nema zabune da se radi o curici, zbog naglaska
treba li reći da sam se ja naprosto zaljubila u to ime :luv
sinu smo dali ime Marin jer se mm i ja nismo nikako mogli dogovoriti oko imena(on je htio Bepo, ja Jakša)
Marin nam se svidjelo zbog značenja, pa onda Držić itd.

inače u dijelu HR u kojem živim nisu neobična ženska imena tipa Perica, Tomica, Antica
isto je naglasak malo drukčiji nego kod muških inačica
i mada jedno vrijeme nisu bila popularna,sada se opet vraćaju u modu

Tadej mi je sasvim ok ime, mada u RL više srećem inačicu Tadija
Avatar
newmom
od Cullenove loze
 
Postovi: 1485
Pridružen/a: 13 stu 2005, 22:09

Re: moje dijete ima neobično ime

PostPostao/la Bubidea » 11 sij 2012, 12:26

meni je malo hmmm :/ bezbeze? sorry, to je samo moje misljenje :kiss davati djeci takva imena, koja se tako pisu i spajati ih s nasim prezimenima

ali, recimo, izmisljena imena su mi skroz ok
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: moje dijete ima neobično ime

PostPostao/la dtmb » 11 sij 2012, 13:00

sad se boje kako će se sad ovo treće zvati :lol
haha pa snowwhite kako će se treće zvati?

ja imam Slo ime Tadej ima Slo, imamo mađarsko prezime pa EU here we come :mrgreen
Brzic 2011
Avatar
dtmb
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 364
Pridružen/a: 19 pro 2011, 22:11

Re: moje dijete ima neobično ime

PostPostao/la bubsek » 11 sij 2012, 13:17

Bubidea je napisao/la:meni je malo hmmm :/ bezbeze? sorry, to je samo moje misljenje :kiss davati djeci takva imena, koja se tako pisu i spajati ih s nasim prezimenima

ali, recimo, izmisljena imena su mi skroz ok


nisam sigurna dali je islo meni ali odg.cu... ;)
naravno ,svako ima svoje misljenje...

ma nije da sam sama od sebe dodala slovo vec vani vecinom glupime tog imena imaju taj kao "dodatak" pa eto zasto i mi nebi bili "moderni" :dada ;)
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: moje dijete ima neobično ime

PostPostao/la dtmb » 11 sij 2012, 13:28

mm je za curicu htio da se zove danijel tj američku verziju ne znam kako je zamislio da bi se to pisalo :conf
a ja koje god žensko ime sam predložila on je rekao:"hoćemo li mi dobiti njemačku ovčarku ili kćer?"
Brzic 2011
Avatar
dtmb
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 364
Pridružen/a: 19 pro 2011, 22:11

Re: moje dijete ima neobično ime

PostPostao/la newmom » 11 sij 2012, 13:34

dtmb je napisao/la:mm je za curicu htio da se zove danijel tj američku verziju ne znam kako je zamislio da bi se to pisalo


Danielle ;)
Avatar
newmom
od Cullenove loze
 
Postovi: 1485
Pridružen/a: 13 stu 2005, 22:09

Re: moje dijete ima neobično ime

PostPostao/la JiA » 11 sij 2012, 13:36

naobjasnjavala sam se i naobjasnjavala zasto se moja djeca zovu tako kako se zovu ( imena su stara, karakteristicna za juznije/ruralnije dijelove HR i dio BiH ), bilo je svakakvih konotacija i asocijacija, podsmijeha ( u zg su svojim imenima "oznaceni"... odmah ih pitaju jesu li dalmatinci ili hercegovci ;), al je jasno da su dotepenci ).
iskreno, ja im nisam dala imena koja imaju, bila je to zelja mm, njemu je to uzasno puno znacilo, dati ime po svom ocu ( pa onda i po mom ) i pristala sam jer, "koga je ime jos nagrdilo?!", ali sad mozda ipak ne bih. dala bih im univerzalnija imena, prilagodjena podneblju u kojem zive.

tadej mi uopce nije cudno ime. lijepo je.

moj rodjak je svom sinu dao ime lobel. hm, to je pak cudno ime, ali svi smo se brzo navikli. zovemo ga Lo. :luv
Bijah slijep, a sada vidim...
Avatar
JiA
Vjetropir
 
Postovi: 7830
Pridružen/a: 07 tra 2006, 13:02
Lokacija: na štikli

Re: moje dijete ima neobično ime

PostPostao/la Dudley » 11 sij 2012, 13:38

Tadej mi je baš lijepo ime. Je nesvakidašnje, bar u HR, ali lijepo je i jako.
Znam za neka stvarno čudna imena ali ne bi nikad roditeljima to komentirala, njima se sviđa i to je najbitnije.

Ja sam zadovoljna svojim imenom, isto baš ne običnim. Žbunkijevo ime mi je super. Ono što me smeta je što ja, koja sam jako osjetljiva na krivo izgovaranje vokativa (kad netko doziva npr. Branimiiiir), krivo govorim njegovo ime, uglavnom :p
Vrtiguz
Avatar
Dudley
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2173
Pridružen/a: 28 lip 2007, 17:01
Lokacija: Zg

Re: moje dijete ima neobično ime

PostPostao/la ciccobella » 11 sij 2012, 13:43

Meni je Tadej prekrasno ime :luv :luv i upće ne mislim da je neobično. Baš si po mom ukusu, divno ime izabrala djetetu ;)
Moja curica se zove Luna i ovdje gdje ja živim to nije svakidašnje ime i neki su se sigurno rugali da odakle nam to ime (nisu se rugali pred nama al znam sigurno da jesu :mrgreen )
Al šta me briga :basnecu Meni se baš sviđa i mislim da je to prekrasno ime :luv
O ukusima ne treba raspravljati ;)
Avatar
ciccobella
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 186
Pridružen/a: 16 stu 2010, 14:11

Re: moje dijete ima neobično ime

PostPostao/la dtmb » 11 sij 2012, 13:52

JiA je napisao/la:naobjasnjavala sam se i naobjasnjavala zasto se moja djeca zovu tako kako se zovu ( imena su stara, karakteristicna za juznije/ruralnije dijelove HR i dio BiH ), bilo je svakakvih konotacija i asocijacija, podsmijeha ( u zg su svojim imenima "oznaceni"... odmah ih pitaju jesu li dalmatinci ili hercegovci ;), al je jasno da su dotepenci ).
iskreno, ja im nisam dala imena koja imaju, bila je to zelja mm, njemu je to uzasno puno znacilo, dati ime po svom ocu ( pa onda i po mom ) i pristala sam jer, "koga je ime jos nagrdilo?!", ali sad mozda ipak ne bih. dala bih im univerzalnija imena, prilagodjena podneblju u kojem zive.

tadej mi uopce nije cudno ime. lijepo je.

moj rodjak je svom sinu dao ime lobel. hm, to je pak cudno ime, ali svi smo se brzo navikli. zovemo ga Lo. :luv

LOBEL-nikada čula ali baš mi je dobro,odmah mi je ostalo u uhu
moj pok.djed se zvao cvijetko i hvala ti Bože da nitko nije inzistirao na tom imenu :lol
Brzic 2011
Avatar
dtmb
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 364
Pridružen/a: 19 pro 2011, 22:11

Re: moje dijete ima neobično ime

PostPostao/la dtmb » 11 sij 2012, 13:53

newmom je napisao/la:
dtmb je napisao/la:mm je za curicu htio da se zove danijel tj američku verziju ne znam kako je zamislio da bi se to pisalo


Danielle ;)

da! hvala! mislim nije to loše uopće ali vjerojatno bi stalno bila muško
Brzic 2011
Avatar
dtmb
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 364
Pridružen/a: 19 pro 2011, 22:11

Re: moje dijete ima neobično ime

PostPostao/la mama njonji » 11 sij 2012, 13:55

i moja cura ima za ovo vrijeme i prostor neobično ime, no da se rodila prije nekoliko desetljeća na jednom srednjodalmatinskom otoku bila bi jedna od mnogih
nimalo me to ne muči, iako vidim upitnike u očima ljudi kad se predstavi

btw, poznajem tri LOVELA, Lobela doduše ne, al to je pretpostavljam isto ime
M 2005
D 2009
B 2015
mama njonji
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1329
Pridružen/a: 15 svi 2007, 12:16
Lokacija: zagreb

Re: moje dijete ima neobično ime

PostPostao/la sigureca » 11 sij 2012, 14:08

seve je napisao/la:.što se obilježavanja u životu tiče..neobično ime ima svoj teret...npr..ako napravim nešto dobro - zna se tko je..il me znaš il ne znaš...ako si u i jednom kontekstu ( bilo dobrom il lošem) čuo moje ime..sjetit ćeš se... :D

I ja sam dijete ne tako čestog imena. 70-ih u moru Ana, Ivana itd. moj pok.otac mi je da ime po jednoj pjesmi koja je bila poznata u to vrime, ime eng. govornog područja ali drugog porijekla. Upoznala sam 2 ili 3 osobe tog imena, a živila sam i van Lijepe naše. A moja teta se cili život nosi s imenom Ivica. Ali meni je uvik njeno ime bilo njeno, a "muškim" Ivicama muško ;) .
M.2000, K.2002, N.2003
Avatar
sigureca
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 233
Pridružen/a: 15 ožu 2011, 21:41

Re: moje dijete ima neobično ime

PostPostao/la mrava » 11 sij 2012, 14:10

Lobel je jedan o petorice braće i dvije sestre koji su naselili Hrvatsku (Muhlo, Kosenc, Hrvat, Kluk, Lobel, Tuga i Buga)

Svako ime je lijepo i ne znam jeste li ponekad pomislili kako nekoj osobi jako lijepo pristaje baš to ime koje ima.
Bitno je u svakom imenu da se pravilno deklinira po padežima :mrgreen
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: moje dijete ima neobično ime

PostPostao/la mama njonji » 11 sij 2012, 14:33

mrava je napisao/la:Lobel je jedan o petorice braće i dvije sestre koji su naselili Hrvatsku (Muhlo, Kosenc, Hrvat, Kluk, Lobel, Tuga i Buga)

da, to je taj, samo je na splitskom području češća varijanta Lovel
M 2005
D 2009
B 2015
mama njonji
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1329
Pridružen/a: 15 svi 2007, 12:16
Lokacija: zagreb

Re: moje dijete ima neobično ime

PostPostao/la newmom » 11 sij 2012, 14:36

mrava je napisao/la:Bitno je u svakom imenu da se pravilno deklinira po padežima


joj, da :dada ja se zovem Daria, pa mi ide na živce kad čak i službenim spisima naiđem na Darii, Darie itd :ajme
dođe mi da pitam te ljude "slušate li vi pjesme na radiu ili radiju?!"
Avatar
newmom
od Cullenove loze
 
Postovi: 1485
Pridružen/a: 13 stu 2005, 22:09

Re: moje dijete ima neobično ime

PostPostao/la Barbi » 11 sij 2012, 15:15

Ja volim neobična imena. A volim i obična imena.
Npr. meni su imena od JiA sinova baš :luv i to baš zato što su ovdje manje uobičajena. Divno mi je kad kažeš ime i svi odmah znaju na koga misliš.
To je moja kćer npr.
A moj sin ima jedno od najčešćih imena zadnje vrijeme, iako kad se on rodio nije ni blizu bilo često. Srećom njezino nije ušlo u modu, barem ne još.
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28727
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: moje dijete ima neobično ime

PostPostao/la dtmb » 11 sij 2012, 15:53

JiA je napisao/la:naobjasnjavala sam se i naobjasnjavala zasto se moja djeca zovu tako kako se zovu ( imena su stara, karakteristicna za juznije/ruralnije dijelove HR i dio BiH ), bilo je svakakvih konotacija i asocijacija, podsmijeha ( u zg su svojim imenima "oznaceni"... odmah ih pitaju jesu li dalmatinci ili hercegovci ;), al je jasno da su dotepenci ).
iskreno, ja im nisam dala imena koja imaju, bila je to zelja mm, njemu je to uzasno puno znacilo, dati ime po svom ocu ( pa onda i po mom ) i pristala sam jer, "koga je ime jos nagrdilo?!", ali sad mozda ipak ne bih. dala bih im univerzalnija imena, prilagodjena podneblju u kojem zive.

tadej mi uopce nije cudno ime. lijepo je.

moj rodjak je svom sinu dao ime lobel. hm, to je pak cudno ime, ali svi smo se brzo navikli. zovemo ga Lo. :luv

kako se zovu tvoji sinovi? vidim da neke mame znaju a ja sam relativno nova pa ne znam
Brzic 2011
Avatar
dtmb
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 364
Pridružen/a: 19 pro 2011, 22:11

Re: moje dijete ima neobično ime

PostPostao/la dtmb » 11 sij 2012, 15:56

imam pitanje nevezano za temu,kako se mjenja status,tekst ispod slike? što meni piše samo sam naišl :dunno a
Brzic 2011
Avatar
dtmb
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 364
Pridružen/a: 19 pro 2011, 22:11

Re: moje dijete ima neobično ime

PostPostao/la snowwhite » 11 sij 2012, 16:03

dtmb je napisao/la:imam pitanje nevezano za temu,kako se mjenja status,tekst ispod slike? što meni piše samo sam naišl :dunno a

evo ti o podnickovima
viewtopic.php?f=21&t=45361

kad budeš malo duže pisala po forumu na raznim temama upoznat ćeš s vremenom mame i bebe (ili djecu ;))
polako samo, tek si došla ;)
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: moje dijete ima neobično ime

PostPostao/la bubsek » 11 sij 2012, 16:04

dtmb je napisao/la:imam pitanje nevezano za temu,kako se mjenja status,tekst ispod slike? što meni piše samo sam naišl :dunno a


Nikako... :)
to ti daju ostale forumasice ili ti sama svojom nekom smjesnom recenicom...tkz.podnick...

a kada smo kod imena ...kakav ti je to nick? ;) ...nije bilo boljih... :lol ...salica

snowwhite-pretekla si me...
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: moje dijete ima neobično ime

PostPostao/la dtmb » 11 sij 2012, 16:18

bubsek je napisao/la:
dtmb je napisao/la:imam pitanje nevezano za temu,kako se mjenja status,tekst ispod slike? što meni piše samo sam naišl :dunno a


Nikako... :)
to ti daju ostale forumasice ili ti sama svojom nekom smjesnom recenicom...tkz.podnick...

a kada smo kod imena ...kakav ti je to nick? ;) ...nije bilo boljih... :lol ...salica

snowwhite-pretekla si me...

:hahaha pa koji god sam htjela bio zauzet pa sam stavila početna slova naših imena i psa
Brzic 2011
Avatar
dtmb
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 364
Pridružen/a: 19 pro 2011, 22:11

Re: moje dijete ima neobično ime

PostPostao/la moj(a) djeca(k) » 11 sij 2012, 17:43

zivimo u vremenu kada je neobicno da djeca nose 'obicna' imena.
tako da mi nijedno ime koje danas cujem nije vise neobicno.
valjda zato jer se kod nas ljudi toliko trude da 'skontaju' (izmisle) nesto sto niko, pa sve ode u drugu krajnost.
ime tvog djeteta nije neobicno (bar meni) i cini se jako lijepo (posebno zbog simbolike)
djecak 02.03.2003.
djevojcica 05.01.2011.


-Novi dan, nova nafaka-
Avatar
moj(a) djeca(k)
Sa čokoladom u kosi
 
Postovi: 4251
Pridružen/a: 16 pro 2002, 20:03
Lokacija: Zlatna dolina smjestena u srcu "Zemlje u obliku srca"

Re: moje dijete ima neobično ime

PostPostao/la MAJA Skopje » 11 sij 2012, 18:24

A meni su jako dosadna obicna imena koja nosi svako drugo djete. Odnosno bas mi nisu interesantna imena koja se cesto srecu.
Kod nas u MK isto postoji pomodarstvo u odnosu na imena stim da se sve vise isto odlucuju i za stara imena koja su bila ranije potpuno zaboravljena.
Primer kod nas se sada svako drugo dete zove Luka ili Marko. Mislim ako se ranije svaki drugi zvao Dejan ili Goran sada su svi Luka, Marko, Matej, Filip i Stefan. Od zenskih imena najcesce su Ivana i Mateja.
Inace nasi blizi su sada stavili jako "neobicna" imena svojoj djeci. Jedan rodjak nam se zove Anastas, drugi jedan se zove Atanas, to su imena koja se retko srecu i bas ih covjek upamti.
Neka tvoje djete uzdravje nosi svoje ime i neka ima srecu u zivotu.
Pozdrav od jedne Maje (generaciski svaka druga se zove Maja, a sada nema ni jedna Maja u skoli kod mog sina :lol )
Potrebna je jedna minuta da donesete odluku koja moze da vam promeni ostatak zivota, ali potreban je celi zivot da otkrijete dali je ta odluka bila pravi izbor.
Avatar
MAJA Skopje
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 730
Pridružen/a: 09 sij 2003, 16:26
Lokacija: Skopje, Macedonia

Re: moje dijete ima neobično ime

PostPostao/la mamashnita od noje » 11 sij 2012, 18:40

alexandra je napisao/la:vidiš, nisam imala pojma o porijeklu imena, a moram ti priznati da meni ime tadej uopće nije neobično :dunno možda je rijetko, ali po neobičnosti bi ga svrstala uz mateja recimo. po čem je neobičnije od tog imena?
i ne razumijem što to znači da si ga označila za cijeli život? bez veze.
tako netko može reći štajaznam da su i svi trpimiri označeni.
.

xxxxxx
btw, da sam se rodila kao decko bila bih trpimir :lol
tadej mi je bas lijepo ime :dada
i opcenito, zabole me uvo sto tko ima za reci o odabiru imena za MOJE dijete :whew
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: moje dijete ima neobično ime

PostPostao/la SanjaMK » 11 sij 2012, 19:54

Tadej mi se bas svidja.
Meni se samo ne svidjaju imena u demonutivu. neznam kako kod vas, ali kod nas se ponekad stavi takvo ime i bas mi je bezveze kada cujem Nikolche, Rubincho, Marijancho. Ko da su mislili da ce ostati bebe ceo zivot :roll
slika
Jana - 29.09.2008
Teo - 20.06.2002
Avatar
SanjaMK
Sveta krava
 
Postovi: 5702
Pridružen/a: 16 pro 2001, 19:20
Lokacija: Tamo gdje zlatno sunce sja...

Re: moje dijete ima neobično ime

PostPostao/la Krumpirić » 11 sij 2012, 20:13

moja djeca imaju seljačka imena, jer smo mi seljaci :mrgreen

inače, sva su mi imena lijepa, ne volim jedino kad se netko iživljava na djetetu, ono nazove dijete Australija Kobasica, Predivna Torbica i sl. :mrgreen
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: moje dijete ima neobično ime

PostPostao/la dtmb » 11 sij 2012, 20:16

Krumpirić je napisao/la:moja djeca imaju seljačka imena, jer smo mi seljaci :mrgreen :hahaha :hahaha

inače, sva su mi imena lijepa, ne volim jedino kad se netko iživljava na djetetu, ono nazove dijete Australija Kobasica, Predivna Torbica i sl. :mrgreen



:hahaha :hahaha :hahaha
Brzic 2011
Avatar
dtmb
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 364
Pridružen/a: 19 pro 2011, 22:11

Re: moje dijete ima neobično ime

PostPostao/la rucho » 11 sij 2012, 20:17

:rolf :rolf :rolf
slika
Avatar
rucho
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 742
Pridružen/a: 11 srp 2010, 20:55

Re: moje dijete ima neobično ime

PostPostao/la rucho » 11 sij 2012, 20:20

vec mi se dvaput srusio sajt... upale ste mi u mesaz....

enivej.... lipo je kad roditelj razmisli o djetetovom imenu i kad ne daje po didu babi prastricu pratetki i slicnom.. zasto? paaa smatram da bas tako obiljezis dijete - das mu ime neke osobe koja je bila odredjenog karaktera i onda jadnicka(icu) cili zivot usporedjuju "e sto nisi kao taj/ta po kome smo te nazvali...".... i kada u ovom lijepom nasem jeziku posto-poto dijete se mora zvati na w il x il y il nesto takvo....
slika
Avatar
rucho
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 742
Pridružen/a: 11 srp 2010, 20:55

PrethodnaSljedeća

Natrag na Od prvih koraka do prvog razreda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.