Pratite generaciju svojih mališana, družite se, razmjenjujte iskustva, mišljenja i dijelite sve ono lijepo i manje lijepo što donosi život s djecom!
Odgovori

cijena za čuvanje djeteta ?????

28 kol 2012, 14:11

Koliko se plaća čuvanje djeteta od jedne godine?

Re: cijena za čuvanje djeteta ?????

28 kol 2012, 14:43

za koji grad pitas

u zagrebu je to 2500-3000kn, mislim, moze i vise, mozda mozes i za manje naci, ali to ti je neki prosjek

Re: cijena za čuvanje djeteta ?????

28 kol 2012, 14:51

Bubidea je napisao/la:
u zagrebu je to 2500-3000kn,
:shock :shock. Pa cijeli mjesec radis za tetu cuvalicu? Cemu onda ici na posao,jer realno bar 60% zena radi za placu od 2800-3500 u nasoj selendri od600-1000, moja prijateljica vozi kcer zeni doma, koja cuva jos 4 djece i placa 600 kn

Re: cijena za čuvanje djeteta ?????

28 kol 2012, 14:59

da, moze biti i da cijeli mjesec radis za tetu cuvalicu.


ali nece ti to trebati tijekom cijeloga radnog vijeka, zar ne?

Re: cijena za čuvanje djeteta ?????

28 kol 2012, 15:06

Ja sam plaćala 20 Kn po satu i to diplomiranoj teti u vrtiću.

Re: cijena za čuvanje djeteta ?????

28 kol 2012, 15:10

dtmb, u vasoj selendri sigurno nisu takve cijene

edit....sad sam vidjela da si napisala kakve su cijene.

Re: cijena za čuvanje djeteta ?????

28 kol 2012, 15:13

Teta čuvalica, okolica Zg, 1500 kn. Meni je to nekak realna cijena u današnje vrijeme, iako s obzirom da znam kaj to znači čuvati djecu kod sebe doma, i nema nekakve velike zarade od tog iznosa.

Re: cijena za čuvanje djeteta ?????

28 kol 2012, 15:15

u Osijeku 9h dnevno između 1500-1900kn/mjesečno
za Zagreb bar 500kn više
jbg, to je tržišna cijena, ako možeš platiš ako ne ostaje ti vrtić :hug

Re: cijena za čuvanje djeteta ?????

28 kol 2012, 15:16

zar sad nisu svi privatni vrtici u zagrebu po 500kn?

Re: cijena za čuvanje djeteta ?????

28 kol 2012, 15:31

Bubidea je napisao/la:zar sad nisu svi privatni vrtici u zagrebu po 500kn?

Nisu, cijena je ekonomska - ono što dotira grad.

Re: cijena za čuvanje djeteta ?????

28 kol 2012, 16:09

dubrovnik i okolica 2500-3500

ja sam našu plaćala 2800

Re: cijena za čuvanje djeteta ?????

28 kol 2012, 21:39

Bubidea je napisao/la:zar sad nisu svi privatni vrtici u zagrebu po 500kn?


Gradski 300, privatni subvencionorani od grada oko 1000, najcesce 900 - ovisi.

Re: cijena za čuvanje djeteta ?????

28 kol 2012, 21:48

svi, koje ja znam da imaju cuvalicu, ne placaju manje od 3500.

Re: cijena za čuvanje djeteta ?????

28 kol 2012, 21:52

Cini se puno, ali ako uzmes da je s djetetom i po osam sati dnevno, bez zdravstvenog, mirovinskog, staza... a povjerava joj se nase najvece blago...

Re: cijena za čuvanje djeteta ?????

28 kol 2012, 21:56

Za Split pitam.

Re: cijena za čuvanje djeteta ?????

28 kol 2012, 22:50

mrs. eastwood je napisao/la:Cini se puno, ali ako uzmes da je s djetetom i po osam sati dnevno, bez zdravstvenog, mirovinskog, staza... a povjerava joj se nase najvece blago...


Ma zapravo se treba obrnuti pitanje: jel bi radili bilo kakav posao, npr buljiti u zid od npr 07.30 do 16.30, svaki radni dan, plus vrijeme potrebno da dođete na to radno mjesto i natrag i tako mjesecima za npr 1900,00 kn.

Odnosno, koji je to posao za koji je 1500-1900 kn mjesečno smatra adekvatnom plaćom, a da uključuje kakvu takvu odgovornost, a koji biste pristali raditi za tu svotu i radili ga sretno i poletno. :dunno

Re: cijena za čuvanje djeteta ?????

28 kol 2012, 22:57

skorpionka je napisao/la:
mrs. eastwood je napisao/la:Cini se puno, ali ako uzmes da je s djetetom i po osam sati dnevno, bez zdravstvenog, mirovinskog, staza... a povjerava joj se nase najvece blago...


Ma zapravo se treba obrnuti pitanje: jel bi radili bilo kakav posao, npr buljiti u zid od npr 07.30 do 16.30, svaki radni dan, plus vrijeme potrebno da dođete na to radno mjesto i natrag i tako mjesecima za npr 1900,00 kn.

Odnosno, koji je to posao za koji je 1500-1900 kn mjesečno smatra adekvatnom plaćom, a da uključuje kakvu takvu odgovornost, a koji biste pristali raditi za tu svotu i radili ga sretno i poletno. :dunno


x

Re: cijena za čuvanje djeteta ?????

29 kol 2012, 00:03

švrćili je napisao/la:Za Split pitam.


Nisam baš u Splitu, ali na isto dođe :p

Ja moju tetu plaćam 20 kn po satu, minimum 2500 mjesečno (to ispadne nekih 6 sati dnevno, ili ako je 8 onda nije svaki dan) do 3500. Dolazi po malenog kod nas (iako ni to sad kad su vrućine), živi 10-ak minuta hoda od nas i nastavlja ga čuvati kod sebe, s tim da sa mnom sigurno ne bi toliko šetao ni bio vani (dakle ni uživao) kao s njom. Svi skupa smo uglavnom sretni i veseli već godinu ipo.

Moje prijateljice u Splitu su prošle godine plaćale oko 2000-2200 kn (cca. 100 kn dan), ne znam jel se što promijenilo. Ali sam čula i za puno basnoslovnije cifre koje traže osobe koje ih ne opravdaju.

Ja sam se u dogovoru s plaćanjem vodila škorpinom logikom s jednog davnog sličnog topica :5 i nisam pogriješila. Trebalo bi pronaći taj link, o fer plaćanju, i o tetama koje će naša teta naći u parku/na plaži ;) i s njima uspoređivati plaću,...

Svejedno mislim da sam imala veliku sreću što sam iz prve naišla na takvu tetu čuvalicu. Smatram da s ovom lovom plaćam čuvanje i njeno vrijeme, a do kraja života ostajem dužna za ljubav koju ona i njena obitelj daju mojem djetetu svaki dan :luv

Re: cijena za čuvanje djeteta ?????

29 kol 2012, 09:32

U Splitu se može nać za 2000 kn.

Ja to nikad ne bi uzela u razmatranje jer preferiram vrtić, a i preskupo mi je, ali znam par žena koje bi to rado radile za 2000 kn.

Re: cijena za čuvanje djeteta ?????

29 kol 2012, 10:01

moj je sad u vrtiću, al stvar je u tome da sam trebala početi raditi prije nego je njemu počeo vrtić (vrtić počinje u rujnu, a meni je porodiljni završio par dana prije njegovog prvog rođendana, pa je u lipnju počeo ići u tete čuvalice pomalo da se priviknu)
a opet ima slučajeva kad se jednostavno nedobije vrtić jer je puno djece, a nema svatko baka servis

Sasvim je nebitno šta bismo mi htjeli uzeti u razmatranje kad se nema izbora nego ili teta čuvalica ili ostati bez posla jer nema vrtića :dunno
al moram biti iskrena i reći da sam iz nužde (gore sam objasnila) morala uzeti tetu čuvalicu, al da imam mogućnosti, odabrala bih nju do predškolskog uzrasta, jer mu je toliko ljubavi u tom kratkom vremenu pružila, toliko ga toga naučila, uvela mu odmah po vrtićkom rasporedu jelo/igru/šetnje/spavanje....divota
evetualno bih ga pred školu 1 godinu dala u vrtić jer je zbilja zavolio tu tetu a i ona njega
vrijedila mi je svake kuna
samo kad bi se moglo...

Re: cijena za čuvanje djeteta ?????

29 kol 2012, 10:10

Krivo smo se shvatili. Ako je moja plaća taman toliko koliko košta teta, nemam puno izbora, jel da? Privatni vrtić košta 830 (bilo je 930, grad subvencionira 100), i ja sam toliko morala plaćati jer u državni nismo upali.

Re: cijena za čuvanje djeteta ?????

29 kol 2012, 10:13

u slučaju da se ne dobije gradski (jeftiniji) vrtić, još uvijek postoje privatni vrtići koji su vjerujem svugdje jeftiniji od teta čuvalica. u Zg su privatni 1000-1500, a tete čuvalice 2-3 puta više.

Re: cijena za čuvanje djeteta ?????

29 kol 2012, 10:17

da da krivo sam te uhvatila sorry
al ja nisam mogla niti u privatni jer su ovdje za njega liste čekanja veće skoro nego za gradski (moje 2 kolegice su se upisale za čekanje čim su ostale trudne i svejedno su ga dobile tek u 2.godini djetetovog života pa su najprije uzele tetu čuvalicu svakako. s tim što su one baš htjele privatni pa nisu uopće slale za gradski, dakle imale su sredstva za to)

a ja sam čak bila u dobrom položaju (s obzirom kako je drugima) jer je mali samo par mjeseci trebao tetu čuvalicu pa i da mi je cijela plaća išla na nju, može se pregrmit ta 3-4 mjeseca. al stalno tako, definitivno ne

Re: cijena za čuvanje djeteta ?????

04 ruj 2012, 11:50

ivancica - i ja se sjećam tog topica o čuvalicama i isto sam kasnije kad smo tražili čuvalicu za sina puno puta razmišljala o nekim komentarima od tamo ;)

mi smo čuvalicu koja je čuvala dijete 8 sati dnevno plaćali 1500 kn, a kasnije 1600 - to sam joj ja dala "povišicu" nakon godinu dana. u osijeku. ona je bila više nego zadovoljna. plaćali smo joj i onaj mjesec kad smo bili na godišnjem, vođeni logikom da i mi imamo pravo na odmor i to plaćeni, a pa tako i ona. osim toga, ona je možda koji dan u te dvije godine ostala doma ako je bila bolesna, uvijek smo joj normalno platili. vrlo brzo je postala kao član obitelji, tu ljubav i brigu koju je pružila djetetu ne možeš platit novcem. svaki dan ga je vodila van,i po zimi i po ljetu, išli su po gradu, na tržnicu, vodila ga da se vozi tramvajem i autobusom, da se igra s djecom, pa super nam je bila. nije radila po kući, takav je bio dogovor,a li je često znala izvadit suđe iz perilice ili objesit veš ako sam ja ujutro uključila mašinu i tako neke sitnice koje su meni puno značile. ona mu je svaki dan ili skuhala ili završila ručak, pravila naravno doručak i uvijek to sve za sredila i oprala i tako. baš mi fali, bili smo tako opušteni s njom, ja nikad, ali nikad nisam s posla nazvala da vidim jel sve kako treba, imala sam u nju potpuno povjerenje :srca za 1600 kn mjesečno ...

Re: cijena za čuvanje djeteta ?????

18 ruj 2012, 10:26

vrtić ili čuvanje djeteta pitanje je sad. Ja sam definitivno za vrtić, samo treba izabrati onaj pravi. Mi plaćamo vrtić 800kn, a ipak se druži sa ostalom djecom. Razumijem ja da ne mogu svi slati djecu u vrtić, ali ima puno više prednosti, pogotovo za predškolce...

Re: cijena za čuvanje djeteta ?????

18 ruj 2012, 11:24

Mi smo platili studentici pedagogije 25 kn po satu. Kad sm htjeli ici u kino ili na veceru. Bila je super, kad smo vracali doma mali je spavao i obozavao ju.

Re: cijena za čuvanje djeteta ?????

21 ruj 2012, 22:47

Moja frendica plaća tetu čuvalicu 3.500kn u Zg, čuva sad i drugo dijete, skuha, očisti. I prije mjesec dana joj je otkazala (nakon 4 god.) iz privatnih razloga.
Ona kaže da je čuvalica ogromno olakšanje, nemaš nikakvih briga, i zato joj je sad koma. Ne moraš dizati djecu ujutro u vrtić, ne moraš razmišljati da li će ih stići pokupiti, bolovanje ti ne treba kad su bolesni, dođeš doma na skuhano i čisto. Kao u hotelu :p To nema cijene. Ona kaže da je držala tetu čuvalicu samo iz svog konfora.
Mi privatni vrtić plaćamo 900 kn i ja sam za opciju druženja sa djecom u vrtiću, ne mogu si uopće zamisliti da je dijete samo s tetom 8-9 h doma.

Re: cijena za čuvanje djeteta ?????

22 ruj 2012, 07:54

Da li tete čuvalice, ove za koje vi znate čuvaju djecu od 6mj? ili je to ograničeno samo na djecu od godine dana

Re: cijena za čuvanje djeteta ?????

22 ruj 2012, 10:45

Ova za koju ja znam je počela čuvati klinca od 6mj. jer se frendica morala vratiti na posao. To valjda ovisi o teti :dunno

Re: cijena za čuvanje djeteta ?????

31 svi 2013, 16:10

podižem temu...
kako se kreću cijene čuvalica u Zadru, zna li netko? S tim da teta čuva u svom stanu, uvijek jutarnja smjena, 5 dana u tjednu
Odgovori