Sada je: 28 ožu 2024, 09:54.

Jasličari - nova generacija!

Pratite generaciju svojih mališana, družite se, razmjenjujte iskustva, mišljenja i dijelite sve ono lijepo i manje lijepo što donosi život s djecom!

Moderatori/ce: latica, snowwhite

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la Nikky » 21 vel 2014, 10:26

Hvala vam cure na podrsci. Sada je puuuuno bolje. NEma nikakvih, bas nikakvih suza i negodovanja, sve je normalno. Pao mi je kamen sa srca. :nesvist Mislim da nam je T Rex najvise pomogao jer su mu tete dozvolile da nosi svoju igracku od doma. Svaki dan si odabere neku novu pa mu ne one ko fol dive kako ima super igracku a on cvate i sav je vazan. Nadam se da ce se ovako i nastaviti.

E da, pomoglo nam je i ranije ustajanje tako da nista ne obavljamo u zurbi vec sve smireno. Kao da ga zurba jos vise izbaci iz cipela.
Brzić 17.04.2011.
BaBa 11.07.2014.
Avatar
Nikky
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 504
Pridružen/a: 17 sij 2012, 11:57
Lokacija: Svedska

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la mrs. eastwood » 21 vel 2014, 10:52

:joy hura za t-rexa :yess
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la Nikky » 07 svi 2014, 10:33

Cure, jel ima tko iskustva s time da dijete nije islo u vrtic 2 mj. i onda kretalo u novi? Zanima me kako je to proslo. Moj je sada 8 mj. u vrticu, sve do kraja ovog mjeseca i onda selimo ali nismo dobili mjesto. tako da ce vjerojatno lipanj i srpanj biti doma pa u kolovozu kretati u novi. Nadam se da me ne ceka isti scenarij kao kod prve prilagodbe.
Brzić 17.04.2011.
BaBa 11.07.2014.
Avatar
Nikky
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 504
Pridružen/a: 17 sij 2012, 11:57
Lokacija: Svedska

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la mrs. eastwood » 07 svi 2014, 10:56

moja je krenula u prve jaslice s 14mj. u veljači. u srpnju je dobila kozice pa smo u kolovozu išli na godišnji i onda se 1.9 prebacili u kvartovski vrtić. nismo joj spominjali ni stare tete ni prijatelje, nego jednostavno smo u nekom momentu počeli govoriti kako ćemo ići u novi vrtić. Šetali bismo oko objekta malo virkali.

prilagodba je onda bila puno kraca, tjedan dana dok nije ostala spavati. kasnije je još bilo raznih situacija vezanih uz prilagodbu, ali sve ok prošlo. slušali smo tete.
bilo je djecice koja su u petak išli u jedan vrtić, a u ponedjeljak u novi - također su prolazili prilagodbu koju su tete odredile.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la Nikky » 08 svi 2014, 13:06

Hvala na odgovoru mrs. E. Nadam se da ce nam ovog puta ici lakse.
Brzić 17.04.2011.
BaBa 11.07.2014.
Avatar
Nikky
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 504
Pridružen/a: 17 sij 2012, 11:57
Lokacija: Svedska

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la Mihica » 27 kol 2014, 12:45

Startamo u ponedjeljak :) koliko se veselim toliko me i strah,jer je nekako privrženija meni nego sin,on se brzo uklopio u grupu
slika
slika
Avatar
Mihica
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 543
Pridružen/a: 11 tra 2011, 20:50

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la mrs. eastwood » 27 kol 2014, 14:48

baš sam mislila podići temu!

i jeste li spremni? šetate li oko vrtića, zavirujete li?
kakva su očekivanja? kako ste zadovoljni s informacijama na roditeljskom i objektom općenito?

sretno svima :kiss
bit će svega, tako se naoružajte strpljenjem i hrabrošću!
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la Mihica » 27 kol 2014, 15:13

Sin ide u vrtić,stariju grupu i svaki dan sa malenom idem po bracu ,tako da joj nije to strano i imati ce tetu koja je bila mom sinu godinu dana i super je teta,zna malenu jos dok je bila beba i jaaaako sam sretna zbog tog...ali opet uz sve to... Mislim da nam nece biti lako, jucer u jednoj igraonici nije izdrzala ni 10 min,iako je braco bio sa njom :/

Ja počinjem raditi i necemo moci imati privikavanje od mjesec dana,nažalost :(
I još se bojim..ako ce sa njom biti puno mlađih od nje,da ne nazaduje,jer ona nema ni dudu ni pelene i napredna je dosta
slika
slika
Avatar
Mihica
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 543
Pridružen/a: 11 tra 2011, 20:50

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la nevenera » 27 kol 2014, 18:30

ja još ne znam kad ćemo i hoćemo li mi. ako bude, onda ćemo tek 1.10. vjerojatno. do tad čekam da mi jave stanje.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la MatiMokoš » 28 kol 2014, 19:56

Mi krećemo od ponedjeljka. S jedne strane jedva čekam, s druge strane grizem nokte. Frka me je kako će to biti, iako mislim da će na kraju veći stres biti meni nego njemu. Javim se sljedeći tjedan s dojmovima.
slika
Avatar
MatiMokoš
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 381
Pridružen/a: 19 tra 2013, 10:25

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la majuska » 28 kol 2014, 22:20

I mi krecemo od ponedjeljka i isto, s jedne strane se veselim a opet se i bojim kako ce sve proci odvajanje, novi ljudi, nov prostor, jer je vecinom samo samnom i jako rijetko se odvajamo.
Mi imamo vremena za prilagodbu mjesec dana, pa ce valjda sve ispast dobro. Odustat ne smijemo :)
slika
Avatar
majuska
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 294
Pridružen/a: 11 pro 2012, 14:32
Lokacija: Zagreb

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la Tinica » 01 ruj 2014, 22:29

Mi smo danas odradili prvi dan prilagodbe i bilo je i vise nego savršeno.
Bio je i braco sa nama tih sat vremena i ona je bila super.
Uvjerena sam da ni od srijede nece biti problema kad ostaje sama.
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la mrs. eastwood » 02 ruj 2014, 06:53

sretno svima!

je li imate omiljenu igračku koju nose? to se često pokaže jako bitno da imaju nešto od doma, svoje sa sobom. naročito ako imaju baš neku koja im je posebno draga.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la snowwhite » 02 ruj 2014, 08:00

Toma je od ponedjeljka krenuo u novu grupu, dakle premještaj u područni objekt gdje mu idu i braća.
Išao je cijelu prošlu godinu i cijeli 7. mjesec na razno razna dežurstva.
Nije baš obožavatelj vrtića i znalo je ponedjeljkom biti suza ali kratko i tete su to riješavale. (On je naža mala maza, plače i kad ga ostavimo kod dede i bake, al i to ga brzo prođe :ajme )
Prešao je u postojeću grupu, tete koje znam, vrata do najstarijeg brata, jedna teta koja mu je bila dio ljetnog dežurstva i sama mi je tada rekla da Toma dolazi njoj, da su se upoznali i da će biti super.
Jučer stižemo, ona uzrujana jer nismo bili na sastanku prošli tjedan za koji nam nitko nije rekao a 2 dana prije nego je bio na vrtiću nije bilo nikakve obavijesti!! da šta ja mislim njega cijeli dan ostaviti jer on mora proći nanovo adaptaciju. Eh da mogu ostati s njim doma naravno da bi ostala, da mogu uzeti godišnji za adaptaciju naravno da bi ga uzela.
Uglavnom jučer je od ujutro do 14 svako malo plakao. Danas ujutro plakao je čim smo ušli u vrtić i znam da ne bude dobro jer ova današnja teta je neka namrgođena bila, nije mu ni prišla ni ništa. Baš su me uzrujale. NAdam se i da će se on brzo prilagoditi a i one prihvatiti da im je odmor gotovo i da možemo svi normalno krenuti dalje.
uf baš sam ljuta
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la mrs. eastwood » 02 ruj 2014, 10:56

ah šugavo snoww. baš bezveze tako zapoceti. nadam se da će sve biti ok. :hug
neke tete se nikad ne opuste, ne znam. da se ureknem, ali naša je teta jučer ostala cijeli dan, jer je druga naša bolesna - kako bi se djeca prilagodila novoj sobi u koju su se jučer preselili.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la MatiMokoš » 03 ruj 2014, 11:47

Nama je danas bio treći dan adaptacije i prvi put je ostao sam na sat i pola. Teta kaže da je sat vremena bilo odlično, a onda je počelo tuljenje. :ajme Kako god bilo, preživjet ćemo. Samo se nadam da faza tuljenja neće predugo trajati.
slika
Avatar
MatiMokoš
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 381
Pridružen/a: 19 tra 2013, 10:25

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la Puratinooo » 03 ruj 2014, 13:53

Pozdrav svima.
Mi smo u ponedjeljak krenuli sa jaslicama (sada imamo pune dvije godine), prvi dan je bio jako dobar, odusevljen novim igrackicama, pogotovo auticima, presao je svaki kutak, sve dodirnuo i bio jako veseo. To popodne sam ga vec polako pocela pripremat da sutra dan ostaje na kratko vrijeme u vrticu bez mame, da cu se ja brzo vratit, da se igra i uziva (ugl cijelo vrijeme pozitivna prica o vrticu), medjutim to jutro cim smo izasli iz auta je pocelo meskoljenje, kad smo usli vise to nije bio onaj dragi i radosni osmjeh nego zabrinutost i pogledavanje gdje je mama i naravno uslijedio je pozdrav i plac do moga dolaska. Danas urnebes, plac cim smo izasli iz auta, bjezanje iz vrtica, on ce sa mamom radit, on ce sa mamom gledat motore i slicno, da bi me tete zvale jako brzo da ima bolove u trbuhu i da dodjem sta prije (naravno cim sam dosla odmah prosli i bolovi i suze). Sad se brinem kako cemo sutra. Da li je mozda bilo prerano ga ostavit vec drugi dan pa makar i na kratko ili sam ja trebala ostat bar dva ili tri dana sa njim? Ako bi me netko mogao savjetovat kako dalje, dal da se vratimo na pocetak ili da nastavim sa ostavljanjem? Ja mu doma puno pricam o vrticu i kako cu morat otic na posao i vratit se po njega (sve u pozitivnom tonu), neznam da li pretjerujem sa pricom, ali nekako zelim da bude spreman da ga ne zavaravam? Ustvari neznam kako da se postavim prema nastaloj situaciji? Mene sve to skupa ne umara i ne opterecuje, ali me strah da on ne dozivi šok i voljela bi mu sve ublazit koliko god mogu, a neznam kako!
Puratinooo
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 02 ruj 2014, 16:32

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la mrs. eastwood » 03 ruj 2014, 14:12

ja mislim da nije pre rano. bitno je da roditelji dugo ne budu u sobi, kako bi djeca prihvatila da je to prostor u kojem nema roditelja. tako je jedan dan ili dva skroz ok. a ostalo sve ide polako. ne treba brzati sa ostajanjem na spavanju npr. prvo postaviti cilj tipa do ručka, pa ostati na ručku, pa na spavanju. pa onda tad kad ostane spavati da se bude tamo blizu kad se probudi...

a savjet.. najbolje bi bilo slušati tete. one vode adaptaciju i vide kad je koje dijete spremno za sljedeći korak. tako bi bilo idealno imati dovoljno vremena, slobodnih dana i godišnjeg.

i ta prelazna igračka. to je nama puno pomoglo, ako tete dopuste - a mislim da bi trebale, bar u ovom razdoblju adaptacije.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la latica » 03 ruj 2014, 14:53

i ja mislim da nije prerano da ostane malo sam i slažem se da samo treba produljivat postepeno vrijeme koje ostaje sam - prvo do ručka, a tek kasnije spavanje. to je jako individualno kako se brzo djeca prilagode.
uzmi u obzir da i druga djeca u grupi prolaze adaptaciju tako da i njihova nesigurnost i plakanje utječe na sve skupa.
što se tiče razgovora o vrtiću, ja sam uvijek imala dojam da sam sinu popila mozak pričama o tako nečemu - prije vrtića, prije gimnastike, prije zubara, prije dolaska seke i šta ja znam - svega, ja pričam, sve nešto super ovako i onako, a on ništa. ali ako nije htio slušat on bi rekao da neće sad o tome, da bi se radije igrao ili pričao o nečemu drugom, ostalo vrijeme sam zaključila da ipak negdje treba to ohrabrenje i da ipak to dopire do njega. moraš sama procijenit :hug bitno je da nema fantazija o tome, nego da mu kažeš kako je. možeš pričat i o tome kako je i drugoj djeci teško bez roditelja, nije on sam u tome. ali svi na kraju idu doma, po svakog dođu mama i tata ...i svi se igraju da im brže prođe vrijeme, pa malo ručaju, pa se malo odmore i evo mame i tate po njih ...
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la Puratinooo » 03 ruj 2014, 15:07

Hvala puno na odgovorima! Sutra cemo onda opet nastavit sa ostavljanjem, tete su preporucile da se opet vratim na kratko ostavljanje od pola sata! Igracka nam je dopustena i obavena, ali ja sam njegova najdraza igracka jer je jako vezan za mene, ne napusta me ni na dvije sekunde, kad se probudi bez mene place i kaze da je ljut jer nisam kraj njega! To mi je najveci problem i nije bio potenciran sa moje strane nego se on jednostavno vezao sve vise kako raste, cak ocu neda niti da ga pogleda a kamo li sta drugo a da ne kaze mama ce!
Hvala na savjetima jos jednom, a sta cemo polako, sve je to dio odrastanja!
Puratinooo
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 02 ruj 2014, 16:32

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la mrs. eastwood » 03 ruj 2014, 15:22

Da, da to je bitno da im se kaze da ce se doci po njih. Svaki put, ma koliko to nama bilo banalno, oni to moraju cuti.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la MatiMokoš » 03 ruj 2014, 15:39

Muka mi je od adaptacije. Pričala sam ja njemu da će ostati s tetom, sve on kuži i zna da ću doći po njega (rekla sam mu deset puta to jutros). Međutim, ne čudi me njegova reakcija- i meni su rekli da će vjerojatno plakati i da će mi biti teško, ali posve drugo je priča, a posve drugo borba sa stvarnim osjećajima. Ako je meni teško, kako neće biti njemu?? Mislim da je muka po adaptaciji nešto što jednostavno treba prezivjeti i što prije zaboraviti.
slika
Avatar
MatiMokoš
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 381
Pridružen/a: 19 tra 2013, 10:25

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la Puratinooo » 04 ruj 2014, 14:12

Mi smo jutros imali katastrofu. Prije nego smo krenuli u jaslice odmah sam ga obavjestila da ostaje malo sam dok mama ide radit, sve lijepo da cu se vratit, da ce mu bit lijepo jer ima puno autica, tete su dobre, djeca draga i svi su u istim problemima i svima ce mame doc kad zavrse sa poslom, medjutim pocelo je plakanje, mama grli me, mama mazi me, mama ljubi me, mama ne ostavljaj me i eto nekako sam ga smirila do jaslica, kad smo dosli tamo i presvukli se uz plac cim smo provirili na vrata pocelo je histeriziranje (trese se, povlaci tetivu na vratu histericno, place) mama nemoj ic, mama vodi me mojoj kuci, mama grli me, mama mazi me, mama ovo, mama ono, skoro sam zaplakala od silnih rijeci koje su izlazile iz njega. Trcao je po vrticu donosio igracke i plakao i tresao se, cak je pricao nebuloze kao mama kakio sam, presvuci me i vuce me prema stolu za presvlacenje. Jedva sam ga smirila, i zaigrala se s njim i nakon toga se smijao, igrao se, uzivao ali samo da sam ja tu. Kad sam otisla do tete da joj kazem da izlazim na pet min on je skuzio sta se dogadja i odmah je pocela histerija, i kad sam izasla, lupanje po vratima on ce sa mamom i slicno. i nakon pet min je izasao i vidio me i tako smo zavrisli avanturu za danas. Uzasno me zivciraju tete koje mi govore mama ovo ce bit uzasno tesko, a nisu spremne da te pozovu sastrane i pokusaju te uputit kako da se ponasas. Znam da ima puno djece i da svi placu, ali ako primjetis da je neko djete malo teze za adaptaciju onda i pozovi roditelja i reci mu kako da se ponas. Neznam u tom djelu me se nisu dojmile, jer mame ulaze, izlaze, stoje, dolaze kako ih je volja nitko nikoga ne upozorava na nista. Ja sam u strahu da ne dozivi neki sok, a neznam kako da se ponasam, jer on me vec upozorio za sutra da ce opet plakat i zvat mamu jer on ide sa mamom radit.
Puratinooo
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 02 ruj 2014, 16:32

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la latica » 04 ruj 2014, 14:55

joj žene i meni je muka od adaptacije, a moja mala se navikava doma na dadilju, dakle ni ne ide u jaslice. i isto mi najgore bude kad čujem: joj ovo će bit teško :roll pa ko da ja ne vidim da je teško. a šta da radim ...
puratino, koliko ti je star dječak?
bitno je da se i tete uključe malo ujutro kad dođete, da ne bude on onako sam kad ti odlaziš. ok, plakat će o, ali da ne stoji sam i plače, nego da ga probaju barem malo one zaokupit. kod mog starijeg u vrtiću, kad je krenuo na adaptaciju, a i dan danas tete uvijek same uskoče kad vide da se ne odvaja i zovu ga i zovu recimo drugu djecu s kojom se igra da ga zabave da ne bude frka. ma ne znam, muka mi je od svega kažem, najradije bi da nekako "prespavam" taj period adaptacije i probudim se kad prestane vrištanje ...
držite se svi :hug
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la mrs. eastwood » 04 ruj 2014, 15:25

da, najgori je ovaj početak devetog mjeseca. da se to moglo nekako predvidjeti pa da se krene s adaptacijom malo kasije. tipa za tjedan dva, kada prestane promenada roditelja...
jer ni to nije dobro - prvo roditelj očekuje i pažnju teta, vjerojatno ima sto pitanja, pa pozdravljanje, pa dogovor za sutra...

kod nas je adaptacija bila podijeljena u termine, mi u 9, nakon nas drugi u 10 itd... i mi bi morali otići prije nego drugi dođu. Probaj se za neki drugi tako termin dogovorit, ako već nema raspored
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la Puratinooo » 04 ruj 2014, 20:55

Ima dvije godine i jako je vezan za mene. Ma u nasem vrticu je to jako lose rijeseno, ne postoje grupe ni posebni termini kada se dolazi, od 7.30 pa sve do rucka postoji sto djece koja placu i sto mama koje tuda prolaze. Sto se tice komunikacije sa tetama sve se svodi na to da one kazu nesto u sekundi samo da kazu, imam takav osjecaj. I danas mi kaze onako sa vrata, mama ovo ce bit tesko i ostavi recenicu da visi u zraku. Kad sam tamo vidjela sam kako postupaju sa djecom, ima ih stvarno puno koja placu i ni same neznaju kojeg bi prije uzele, tako da ustvari svako dijete dobije kratku utjehu i prelazi se na novo, ustvari bi ova dva dana pronasla sina kako sam place. Meni je najgluplja stvar u tome sta se dijete uz prilagodbu na prostor mora prilagodit na novu osobu, mislim da im je to najteze i smatram da bi jedna teta morala bit zaduzena za par djece, druga za ostalih nekoliko i ukljucit jos koju tetu u adaptaciju da se pokriju sva djeca. U nas svako jutro bude nova teta pa se sutra dan opet vrati stara, meni je to osobno glupo, kako da se dijete u novonastaloj situaciji jos nosi i sa tri nove osobe koje se posteno s njim i ne upoznaju. Po meni je ovo vrtic slobodnog tipa, roditelji dolaze kad oce, stoje koliko oce, uvijek neka promenada, mislim da ni tete ne mogu radit u takvoj situaciji, adaptacijski dio im je po meni najgore oragiziran.
Puratinooo
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 02 ruj 2014, 16:32

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la mrs. eastwood » 06 ruj 2014, 08:24

sad iskoristite vikend za ekstra maženje i pažnju.
također bilo bi super u razgovorima s drugim ukućanima tatom, bakama, na telefon što oni mogu čuti, načuti govorite afirmativno o vrtiću. suzdržite se sumnji i sl. samo hvala i oduševljenje vrtićem, tetama...
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la ŠokNaŠok » 11 ruj 2014, 23:05

priključujem se temi.... kao i većina ovdje, imam podjeljene emocije... malo mi je drago, malo mi se srce slama... malo sam ponosna, malo me grize savjest i tako u krug..
:kima

mi smo odgodili kretanje na 1.10. baš zbog toga što su svi u rujnu na adaptaciji... krećemo zadnji tjedan 9.mjeseca...znači, kreće sa 15 mjeseci.

šećemo se pokraj vrtića, igramo se na njihovom igralištu, išli smo par puta sa susjedom po njezinog malog, pričam joj da tata već ide u svoj vrtić koji se zove posao, ja ću u svoj vrtić, a ona će u svoj....sljedeći tjedan ću ju početi dizati ujutro u 8h pa ćemo svaki dan van u šetnju u smjeru vrtića. možda će joj biti logično da jedan dan završi šetnja u vrtiću... ići ćemo kupiti šlape i ruksak za vrtić pa se malo hvaliti i slaviti i pričati o vrtiću...
tražila sam slikovnice, ali nema za jaslice, sve je za vrtić...tako da ništa od toga...
nije nikada prespavala kod nekoga ili bila s nekim duže od sat vremena bez mene ili mm. sad smo ju zadnja dva vikenda ostavili s bakom na 3h i bilo je sve ne ok, nego super super. nije isto baka i vrtić, ali ne znam kako joj drugačije graditi sigurnost da se mama i tata uvijek vrate...

plan je da ju ostavimo na kraj doručka (cca pol 9, 8.45) do spavanja (cca pol12, 12). znači, dolazim po nju iza ručka i vodim ju doma na (.) i spavanje.
s vremenom bi ju ostavila i na spavanju pa kasnije i na igranju nakon spavanja do 15h.
vidjet ćemo kad ću ja/ona biti spremna na to......vjerojatno ona za mjesec dana, a ja za godinu dana :ajme

valjda će sve biti ok.
eto... samo sam htjela napisati svoj plan pa da me netko potapša po glavi i kaže mi: bit će sve ok :nata
19.06.2013. carica
20.08.2015. mudrica
Avatar
ŠokNaŠok
pričam na glas
 
Postovi: 1297
Pridružen/a: 30 lis 2012, 10:51
Lokacija: ZG

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la mrs. eastwood » 12 ruj 2014, 07:27

Šok super plan! i bit će sve ok ;)
što se slikovnica tiče - o vrtiću imamo gdje ostaju spavati, zove se "jedan dan u vrtiću" I to je od prilike i jest jedan njihov dan u vrtiću.

A o ostajanju "kratko" nakon spavanja jednom kad se adaptiraju - to je sad zeznuto, jer oni prvo još nemaju ni osjećaj za vrijeme, a ako se dođe ranije ne stignu užinu pojesti... tako da ne treba doći na kraju ni pre rano, a ni pre kasno. jer stvarno budu umorni od svega.
Naše tete pred odlazak svu djecu presvuku - pa tako praktički dobiješ sito i čisto dijete s kojim možeš dalje bezbrižno u prak, šetnju, dućan...
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la latica » 12 ruj 2014, 09:10

šok pa kak će bit nego odlično! imate super plan i koliko vidim i puno vremena za adaptaciju, nema da ne bude dobro ;)
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

PrethodnaSljedeća

Natrag na Od prvih koraka do prvog razreda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.