Sada je: 16 svi 2024, 12:50.

PAPANJE

Pratite generaciju svojih mališana, družite se, razmjenjujte iskustva, mišljenja i dijelite sve ono lijepo i manje lijepo što donosi život s djecom!

Moderatori/ce: latica, snowwhite

PAPANJE

PostPostao/la mali cvrčak » 18 ruj 2013, 15:22

Pozdrav,
Nisam sigurna dali je ova tema već bila,pa je evo otvaram...imam sina koji ima 3 godine...i mučimo se kad je vrijeme marende,ručka i večere,tj kad treba nesto papati...dali i Vi imate sličnih problema? U biti on i pojede sve nakon 2-3 sata mučenja,ali lijen je za grickat hranu,a za meso da i ne govorim , a sta se tiče čokolade,bombona i sličnih gluposti ,e tu nemamo tih problema... :dunno
Svaki savjet je dobrodošao!!! :kino :kino :kino
mali cvrčak
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 16 ruj 2013, 18:43

Re: PAPANJE

PostPostao/la nevenera » 18 ruj 2013, 15:34

probaj ne davati ništa osim obroka. nikakve međuobroke niti slatkiše
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: PAPANJE

PostPostao/la ancica » 18 ruj 2013, 18:07

Ti si roditelj i ti odlučuješ šta će dijete jesti. Ono je dovoljno staro da mu ne treba miksati hranu i da može samostalno jesti. Kao što kaže nevenera, ne daj mu ništa između obroka, pogotovo ne slatkiše.
Gospode, pomozi mi da budem takav čovjek za kakvog me drži moj pas - J. Wisniewski

:lebdi
Avatar
ancica
Čudo od žene
 
Postovi: 3684
Pridružen/a: 08 stu 2005, 15:04

Re: PAPANJE

PostPostao/la mali cvrčak » 18 ruj 2013, 19:11

Ne miksam mu hranu,velik je za miksanje...a i slatkiše mu dam jednom na tjedan...njemu je najveći problem kako vidim grickat i pogutat hranu... npr. jede juhu...i pašticu drzi sa strane u ustima... a npr. hrenovke (koje izbjegavamo) to nestane u roku odmah i salama i takve stvari(koje stvarno nastojimo izbjegavat)...za njih nema tih problema.... :/ :/ :/ :kavica
mali cvrčak
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 16 ruj 2013, 18:43

Re: PAPANJE

PostPostao/la mrs. eastwood » 19 ruj 2013, 06:44

imaš ovdje na engleskom sažetak knjige The No-Cry Picky Eater Solution
Gentle Ways to Encourage Your Child to Eat—and Eat Healthy

u samom sažetku ima fora savjeta.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: PAPANJE

PostPostao/la mateja1203 » 20 ruj 2013, 22:03

Kod nas je bilo isto, a nismo ga silili hranom. Nesto je pojeo, a puno toga nije. Tek sada sa 5 poceo je opet jesti neke stvari, koje prije nije ni probao. A ja mislim, da to svako dijete ima u zivotu, pogotovo ako ide u vrtic - tamo jedan kaze, ne volim salatu, drugi ne volim ovakav krumpir, treci vec nesto...i tak na kraju ne jedu nista, no, skoro nista :D
slika

slika
mateja1203
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 73
Pridružen/a: 04 kol 2013, 10:34


Natrag na Od prvih koraka do prvog razreda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.