Sada je: 29 tra 2024, 04:00.

Generacija 2010.

Pratite generaciju svojih mališana, družite se, razmjenjujte iskustva, mišljenja i dijelite sve ono lijepo i manje lijepo što donosi život s djecom!

Moderatori/ce: latica, snowwhite

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la Hajdi » 18 svi 2015, 09:42

Helenice pokažite se ortopedu, hodanje po prstima nije u redu.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12219
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la Hajdi » 18 svi 2015, 09:44

Jučer smo malo biciklirali, G vozi sam ali ga treba jako paziti po cesti jer vrluda :ajme U vrtiću često imaju aktivnosti pa jedan dan rolaju, drugi dan bicikliraju i tako. Sve znamo, samo još moramo naučiti plivati.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12219
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la Plusic » 19 svi 2015, 18:51

mrdji , east, snow :mah
pokusat cemo vas upratiti :)
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la Hajdi » 20 svi 2015, 09:03

Jučer su u vrtiću imali cicikros i valjda bili cijeli dan na suncu :ajme , doma je došao s temperaturom pa je danas ostao doma.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12219
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la alkemicar » 20 svi 2015, 09:36

Hajdi, zar u vrtiću imaju role i bicikle?
naše samo odvedu u šetnju do mora i da bacaju kamenčiće

sad je problem jer se točno ispred vrtića radi veliki parking za općinu, lijevo od toga prvi šoping centar u našim krajevima, a desno hotel Orlando (Sheraton) koji su komplet srušili pa digli, privode kraju. trebali su otvoriti 1.5., al ako otvore 1.7. bit će dobro
tako da djeca nemaju kud ni šetati, uz ovu peludnu groznicu još se guše u prašini koja ih okružuje, a put do plaže i kamenčića je opasan po razrovanoj šetnici kojom sad još bageri prolaze :ajme
veliki :bigno za općinu koja to nije bolje izorganizirala i nadgledala
namjesto da im penale nabiju zbog kašnjenja, oni im dopuste rad u sezoni koja je već počela da zavše, te i sami u tom neredu krenu raditi parkiralište
strašno
slika slika
Avatar
alkemicar
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 30 sij 2008, 09:39
Lokacija: župa dubrovačka

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la Hajdi » 20 svi 2015, 10:55

Alkemicar, u vrtiću imaju raznorazne guralice i biciklice i romobile i like-a-bike, a ponekad donesemo svoje bicikle ili role od doma pa onda taj dan imaju neki poseban program, idu na igralište i tako. G se biciklu sam naučio voziti - u vrtiću.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12219
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la alkemicar » 20 svi 2015, 11:51

joj pa to je super
naši imaju klasične igračke koje se ne smiju iznositi van

ono što mi se sviđa je što su od ove godine oformili kutke s 'pravim' igračkama
npr. imaju kutak za uljepšavanje sa pravim fenom za kosu
imaju kutak za popravljanje sa praavim kliještima i ostalim alatom
kuhunju sa pravim priborom za jelo, šalicama, peglom...

na početku godine su nam na statanku rekli svoju ideju da pokušaju sjeci ponuditi prave stvari i naraavno vidjeti kako će ići, da se ne izlijede, porežu ako se razbije šalica itd itd. te stvari (peglu, fen, šalice...smo mi donijeli i samo im odrezali kabele za struju)
nitko se još nije ozlijedio i djeca uživaju

također su napravili knjižnicu i svatko je donio par slikovnica (na posudbu) i onda imaju kartice i piše da je dijete xy uzelo tu i tu slukovnicu
moj mali već riskira zabranu pristupa knjižnici jer nikako da se odvoji od atlas sa životinjama i njihovim staništima, planetima i sl
obožava to
slika slika
Avatar
alkemicar
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 30 sij 2008, 09:39
Lokacija: župa dubrovačka

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la Hajdi » 20 svi 2015, 12:12

baš dobre ideje, ovo s predmetima i knjižnicom :dada

naši imaju svoj park s ljuljačkama i toboganima i pješčanikom, travnjak i neko grmlje i drveće pa uživaju puno vani
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12219
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la Hajdi » 20 svi 2015, 14:24

eto sad me nazvala baka da ga uho boli i baš je ovaj tjedan naša doktorica na dopustu ... tražila sam termin u drugoj ambulanti ali tek sutra rade, danas su radili ujutro
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12219
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la mrs. eastwood » 20 svi 2015, 21:05

uh, Hajdi :hug
nadam se da ćete imati mirnu noć!

Naši u vrtići imaju kombinaciju - tipa imaju frizerski kutak sa češljevima, šnalama, ogledalom... imaju i TV/kompjuterski kutak - to je pak kartonska kutija (ekran) sa starom tipkovnicom i mišem :lol

Sad im je aktualna prematalica za bebe.

Kad su vani imaju opciju da sjede u hladovini i crtaju ili rade nešto kreativno, ako im nije volja za skakanjem ili je igralište u suncu.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la Hajdi » 21 svi 2015, 10:23

Išli smo dežurnom jučer popodne i dobio je atb, odmah je bilo bolje. Gnojna upala uha, odnosno gnoj iza bubnjića, bez izljeva.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12219
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la Mrđi » 21 svi 2015, 11:30

ajoj hajdi, bas vas hoce.....
mi imamo problem hrane - taj malecki jede minimum minimuma... :ajme :basnecu
cekamo sezonu kupanja da mu se bar tad otvori apetit :lol
inace je klinjo za pozelit, cim se digne ujutro odmah osmijeh na lice i tako cijeli dan.
Na jesen prelazimo u drugi veci vrtic (adaptira se) i cijeli je izvana saren pa se veseli tome svaki dan.
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la Hajdi » 21 svi 2015, 12:06

Mrđi, nijedno zdravo dijete u razvijenom svijetu koje je imalo slobodan pristup hrani nije umrlo od gladi, pa neće ni tvoje ;)
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12219
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la Mrđi » 21 svi 2015, 20:44

On je recesijsko dijete ;) usteda na svakom polju.
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la mrs. eastwood » 21 svi 2015, 21:08

e, da - htjela sam reći još u prvom postu da i u vrtiću također cijela grupa generacija 2010. a moja vampirica najmlađa.

Hajdi :hug
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la snowwhite » 22 svi 2015, 20:43

kod nas u vrtiću nemaju baš lijepi vanjski dio. To je terasa jer se vrtić nalazi u neboderu. Kako bi nadomjestili taj nedostatak tete se jako jako trude, stalno nešto rade s klincima i unutra i vani.
Vigo posebno ima odličnu tetu. Ta jedna je stvarno žena koja obožava taj posao, djecu, angažira nas roditelje. Ma prva liga. Tako sam sretna zbog nje. Toliko puno rade, uče, razvijaju se. Ona i dan danas se puno educira i to se vidi.
Dvorište onda mi nadomjestimo odlaskom u parku ili vrludanjem po našem dvorištu ili ulici. Nema nam druge :/
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la May » 24 svi 2015, 17:11

Jooooj ja sam još u nesvijesti od Hajdinog vrtića sa bikama, romobilima i svim tim prijevoznim sredstvima :nesvist :lol . To je super!!!
Kod nas isto, standardno, dvorište sa toboganom, pjaščanikom i klackalicama, a ljulje samo ako ih tete objese ( a to ne rade od kada je jedno dijete palo). Unutra isto klasika, kutak za crtanje, za friziranje, kuhinja i tako to..., ali ne žalim se, naprotiv. Vrtić nije velik, pa je i to dovoljno, a tete su super, maštovite i rade s djecom. Eto, u petak su pekli kolač sa jagodama :)

Helenice, jest bili u ortopeda za hodanje na prstima? Ja sam kao dijete dugo hodala na prstima, ali u ta davna doba nije se nitko sjetio poslat me u ortopeda. To je rezultiralo skraćenim tetivama u listovima zbog čega nikad nisam mogla čučnut, ono sa punim tabanom na podu, već sam čučala na prstima. I naravno, opet nit na tjelsenom u školi to nije ni prof. primijetio. Osim toga su mi i stopala malo kriva, tj. imam visoki luk zbog čega sa možda i hodala na prstima. Svakako, sreća pa sam cura, jer kada sam prvi put obukla makar i male štikle, negdje sa 15 god, jednostavno sam počela normalno hodati. U štiklama je nemoguće hodat na prstima. I tako sam skužila lijek :hahaha . U kratko vrijeme sam jednostavno počela hodati normalno čak i u patikama.
Danas Bogu hvala, ima toliko više mogućnosti, vježbi i djecu više gledaju - i u vrtiću i u školi, tako da se ti problemi već rano uoče, ali treba reagirati odmah ( bar da izbjegneš skračivanje tetiva ;) )

Hajdi - nadam se da će brzo ozdraviti i da ga uho ne boli puno. Uho je zbilja gadno kad boli.
M - 2003 slika
H - 2010 slika

Made by May
Avatar
May
ima zubi ko vuk u Crvenkapici
 
Postovi: 1490
Pridružen/a: 19 svi 2010, 20:43
Lokacija: u nekoj zemlji ko zna gdjeeeee

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la newmom » 26 svi 2015, 13:26

samo da mahnem :mah i da predstavim i moju bebicu:
Marin je upravo navršio 5 godina, ali meni će uvijek biti moj mali bebač :luv
obožava crtati, obožava životinje, obožava crtati životinje :mrgreen
voli čitati, uistinu čita, naučio je sva slova, piše, mada spaja riječi pri pisanju
spretan je u veranju, penjanju, ronjenju, plivanju, ne boji se ni zubara, ma zlato mamino :luv
Avatar
newmom
od Cullenove loze
 
Postovi: 1485
Pridružen/a: 13 stu 2005, 22:09

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la alkemicar » 27 svi 2015, 07:37

jooj moj je s 2,5 godine valjda naučio komplet abecedu, i eng i hrv, i mala i velika slova i onda se zasitio
sad stane kad su mala slova ispred njega pa nije siguran
a kako je krenuo, mislila sam da će i on ko mama s 5 godina sam čitati slikovnice

moram mu kupiti koju novu slikovnicu
a tražim i lampu s planetima jer je lud za njima i životinjama
ako znate gdje uzeti fora lampu s tako nekim planetima ili nešto tipa lampa-projektor, javite
slika slika
Avatar
alkemicar
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 30 sij 2008, 09:39
Lokacija: župa dubrovačka

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la morena » 27 svi 2015, 17:05

J. pozna slova, kuži s kojim slovom počinje koja riječ, ali nije još došao do čitanja. Mislim da ni neće, nije mu to zanimljivo. Brojevi su mu draži. A o pisanju neću ni razmišljati... Postajem opsjednuta s crtanjem, držanjem olovke i sličnim... Za to je totalno nezainteresiran. Dobio je onu neku "čarobnu" olovku s utorima za prste pa sad barem olovku drži kako tako normalno.
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la mrs. eastwood » 27 svi 2015, 17:32

prema Montesorici prvo ide pisanje, a onda čitanje. Mogu pisati tipa u pijesku ili prstićem po brašnu. Moja isto pozna sva slova, neka i napisati, ali ja ne inzisitram na tome. Vidim kako me ignorira kad ju nešto pitam u vezi toga. Kad je od volje onda hoće pokazati što zna. Ili kad joj je u interesu :lol
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la snowwhite » 28 svi 2015, 08:02

newmom i Marin dobro nam došli :buket

Moj četverogodišnjak još nije zainteresiran za slova. Jedino svoje ime zna prepoznati kada piše i slovka ga. Stariji je doslovno sva slova naučio u 2 dana kad ga je zainteresiralo a i čitati je naučio kroz par dana. Nikad nismo ništa radili on je doslovce sam naučio logiku čitanja.

alkemicar možeš mu uzeti glosbu svjetiljku. Mojima je to ludo bilo. Doduše oduševljenje je sada splasnulo :mrgreen
Ja sam htjela uzeti mobil sunčevog sustava. Vidjela sam jedan fenomenalan za 100€ ali trenutno financisjka kontrukcija ne odobrava takav trošak :ajme
Kod Viga u vrtiću su djeca i tete napravili viseći sunčev sustav od kaširanih balona, obojanih u raznim veličinama. Super ideja. Obožavam njegove tete.
ne znam hoće li se vidjeti s FB-a slika
slika
slika
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la alkemicar » 28 svi 2015, 08:39

thnx snow
vidi se slika i svaka čast tetama :dada
čak i saturn ima svoje prstenove

ja ću M svakako uzeti i globus svjetiljku jer obožava sve to
7 kontinenata nabroji bez problema, još ga buni Arktik i Antarktika, al snalazi se dobro
A to mu je idealno za malo se pozabaviti tim područjem
ne gajim nade da će ga jako dugo to držati , ali će sigurno neko vrijeme istraživati još
slika slika
Avatar
alkemicar
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 30 sij 2008, 09:39
Lokacija: župa dubrovačka

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la Hajdi » 28 svi 2015, 10:44

Sutra u našem vrtiću za roditelje priređuju predstavu Ježeva kućica u odličnom slovenskom prijevodu. G je medo i svaki dan dramatično izgovara svoj tekst za vježbu :luv Svaku mu večer moram pročitati kompletnu slikovnicu i onda me popravlja jer su oni u vrtiću to čitali ovako ili onako ;) Jako mi je drago da to čitamo jer je to moja najdraža slikovnica iz djetinjstva i kao predškolarac znala sam cijelu napamet.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12219
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la mrs. eastwood » 28 svi 2015, 11:13

naše su tete zaključile da neće biti završne priredbe jer neka djeca jednostavno nisu zrela za to - kažu da bi odmah otrčala roditeljima u publiku. svi su generacija 2010, to sam vam već rekla. :dunno

Moja je skroz na drugoj strani te ljestvice, njoj godi pažnja i obožava glumiti.
tako ćemo imati nekakvo druženje s igrama.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la mrs. eastwood » 01 lip 2015, 12:20

plivaju li vaši? s mišićima, leptirićima?
mi se sad spremamo na more, nemam pojma što očekivati :ajme
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la snowwhite » 01 lip 2015, 12:22

East mi smo prošle godine bili na leptirićima.
S obzirom da njega plivanje baš ne pali, on je od onih što se brčkaju po plićaku, sumnjam da ćemo ove godine napredovati po tom pitanju.

Maks je proplivao lani, Dakle nešto prije 6tog rođendana. Al on je druga krajnost, on bi skakao, ronio, plivao. Igre u plićaku ga ni najmanje ne zanimaju
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la Hajdi » 01 lip 2015, 12:42

East nije problem u djeci nego u tetama :ajme ne da im se nažalost

Naši su izveli predivnu predivnu predstavu :luv cijela grupa zna napamet CIJELI tekst čitave Ježeve kućice :shock svi su govorili glasno, razgovijetno, onako dramski naglašeno, sa scenskim nastupom, pokretima. Bila su dva ježa i dvije lisice i onda su po dvoje istovremeno izgovarali tekst da im bude lakše. S tekstom je pomagala i odgojiteljica koja je na glas izgovarala s njima. Od kostima su imali zgodne kape sa ušima - sašila odgojiteljičina mama, žena u penziji. Predstavu su pripremali pola godine. Uglavnom ja sam potpuno impresionirana :luv nisam još vidjela tako zahtjevnu predstavu s toliko teksta u vrtiću - ma ni u školi u nižim razredima ne.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12219
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la mrs. eastwood » 01 lip 2015, 14:33

Tnx Snow. Vidjet cemo kako ce iCi.

Hajdi, tete su nam predobre i stvarno ulažu ekstra truda. U grupi imamo i jedno dijete s DS, dvoje jos s kojima se posebno radi... Vjerujem im na procjenu. Isto, da su se stavile brijem da bi izvele dobar posao. Zao mi je u svakom slucaju.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la Mrđi » 01 lip 2015, 15:26

moj pliva s leptiricima, al mislim da ce ovo lito bez iceg. Doduse mi smo na moru, pa mu je to normalno okruzenje. (ja najvise volim kad se svi brckamo u plicaku ;) )
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

PrethodnaSljedeća

Natrag na Od prvih koraka do prvog razreda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron