Sada je: 29 ožu 2024, 07:31.

Generacija 2010.

Pratite generaciju svojih mališana, družite se, razmjenjujte iskustva, mišljenja i dijelite sve ono lijepo i manje lijepo što donosi život s djecom!

Moderatori/ce: latica, snowwhite

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la Mrđi » 12 lis 2015, 20:55

Moj ne spava u vrticu jer je predskolac (objašnjenje tete jer ih navikavaju da se ne spava). Mos mislit, i tete bi zaspale nakon rucka di nece dica.
u vrticu je počela i sportska skolica, imaju dvoranu i gustaju. Kaki su lijepi dani svaki dan su u šetnji uz more, skupljaju lisce, kestene.... ma bas uzivaju. (Jedini problem je ustajanje ujutro. Spavao bi do 9 a ovako je najkasnije u 8 manje kvarat na nogama.)
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la Hajdi » 12 lis 2015, 21:20

Naši također prestaju sa spavanjem jer su predškolarci, trenutno su na dva spavanja tjedno ali mislim da G ne zaspi čak ni tada. Od popodnevnog spavanja kod kuće smo odavno odustali a tako nam je pasalo svima da malo odmorimo živce.

Danas prvi dan tjedna bez igračaka - G je u vrtić donio puno školjaka i pužića. Svatko je nešto donio (kestene, šišarke, lišće, grančice, kamenčiće .. ) pa izrađuju svašta od toga.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la alkemicar » 23 lis 2015, 08:44

joj spavanje :ajme
koliko sam bila juta na to
naši nemaju uvjete za to, nema ležaljki ni mjesta za svu djecu pa su im ukinuli spavanje prije 2 godine
M je napunio to ljeto 3 god i u rujnu s novom ped.godinom je ukinuto spavanje
grozan mi je bio taj period nenaspavan
nikud nakon vrtića nismo mogli otići jer bi trenutno zaspao i nema šanske ga probuditi više do navečer, a onda opet ne bi mogao zaspati prije sitnih noćnih sati pa se stvori začarani krug jer opet ujutro treba ustati
ma strašno

a što se izleta tiče, naši idu već 2 godine s svi (i nisu mješovite grupe)
dakle od treće godine idu uredno na izlete kraće
na seosko dom.gledati konje, na Stradun i u akvarij, u kino, šetnje su im normalne...

M.je bio jako ljubomoran kad je seka došla
onda se to smirillo za mjesec i po kad je vidio da ga jednako volimo i tražimo trenutke kad seka spava za više se njemu posvetiti i počeo joj se otvarati, pomagati oko nje (nismo ništa forsirali)
i danas kad se desi da je tata doma vikend pa ju ja presvučem i kažem mm-u da je pripazi dok operem ruke, M skoči i tjera tatu i kaže da je to njegov posao i on pazi seku kad mama pere ruke
sad opet nešto histerizira...npr čim seka krene plakati jer joj je vrijeme za jesti, e tada se on sjeti da bi on nešto
i to ne nešto beznačajno tipa igra ili tako, već onda bi on jeo ili frape ili voćnu salatu...iako sam ga malo prije toga pitala treba li šta jer ću uskoro trebati seki se posvetiti
i onda krene rastezanje maminih živčeka do iznemoglosti :shock
baš me zna skršiti

tako mi brzo leti vrijeme i odrasat
slika slika
Avatar
alkemicar
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 30 sij 2008, 09:39
Lokacija: župa dubrovačka

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la snowwhite » 06 stu 2015, 09:05

lijeni smo lijeni :ajme
danas odlučim pisati da prijavim dijagnosticiran strabizam kad u starom searchu vidim da nam se već pojavljivalo u generaciji, što sumnji, što pravih.
Dakle idealno mjesto za prijavu i savjete :mrgreen

Jučer na pregledu kod oftamologa Vigu je dijagnosticiran strabizam.
Termin smo čekali u Klaićevoj od polovine 6 mjeseca kod dr. koju mi je savjetovala frendica. I na kraju se jučerašnji termin poklopio sa sprovodom na koji sam morala ići tako da je deda s Vigom obavio pregled. Hvala mu na tome no povratne informacije su nikakve. Otići ću slijedeći tjedan do pedijatrice i danas kod poznanika optičara provjeriti radi li on naočalice za klince. Čekam i kolegicu da dođe na posao koja zna nešto višđe da mi pomogne u čitanju nalaza.

Jel na kraju netko od vaših nosio naočale? To se ispravi kaj ne? Vigo dioptriju nema.
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la MALA2006 » 06 stu 2015, 10:04

Moj nosu naočale godinu dana. Strabizam smo skuzili sami ali zbilja je bio jedva vidljiv. Hvala Bogu da jesmo jer je dioptrija velika i mali se Preporodio sa naočalama. U 6 m kut bježanja je sa 14 došao na 8. Odradili smo i 20 dana ortooptickih vježbi, za svako oko 10 dana.
Mi smo u monoklu kod dr Bubas
:luv :luv :luv
Avatar
MALA2006
katodiler
 
Postovi: 5065
Pridružen/a: 27 lis 2006, 09:20

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la mrs. eastwood » 06 stu 2015, 10:51

mi smo vukli to jedno oko koje smo samo mi primjećivali do negdje treće godine. vidjelo bi se na fotkama jedino.
bili smo se čak pribilježili za pregled kod iste gdje je Mala napisala, ali nikako nismo uspjeli spojiti termin i da je mala zdrava :ajme.

sad je ok. :dunno
vid joj je dobar, vidi i najsitnije stvari, slova...
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la Hajdi » 23 stu 2015, 11:51

Konačno smo dočekali prvi snijeg, G jako razočaran jer nije bilo dovoljno za grudanje. Od subote smo službeno u zimskim čizmama, do sad je bio u tenisicama. Jučer navečer me obavijestio da za vrtić mora pripremiti pjesmicu ili priču i donijeti slikovnicu u školu pa znati ispričati. Malo smo čitali neke kratke pjesmice pred spavanje, danas je uzeo knjigicu u vrtić :luv

Imamo tri aktivnosti, telovadbu, engleski i penjanje - uživa u svemu i jedva čeka termin. Vidim da je na engleskom pokupio puno riječi, plus da iz crtića zna pokupiti svašta pa pita "a što znači ova riječ". Ne mogu vjerovati da će ubrzo šesti rođendan, kako mi je to brzo prošlo! U rujnu 2016 škola!
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la morena » 23 stu 2015, 12:49

Ide na penjanje po umjetnim stijenama? J. je to htio, već smo ga skoro upisali, ali sam odustala :( Ne znam kako bi to uklopila s predškolom, ni jedno popodne ne bi bio doma u miru.

Sad kad je Hajdi spomenula tjelovježbu, kakvi su vaši klinci u vježbanju? Mi smo neki dan vježbali (klasične vježbice za razgibavanje, malo smo skakali i "jačali mišiće" i istegnuli se na kraju) i čini mi se da ga na trenutke ruke i noge baš ne slušaju :lol Ali J. nije baš športski tip.
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la Hajdi » 23 stu 2015, 13:47

Morena ne vidim u čemu je problem, meni je normalno da djeca imaju popodnevne aktivnosti ako se nečim bave. Hvala Bogu da mogu i žele i da imaju mogućnosti. Dok mogu, ja ću ih voditi.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la morena » 23 stu 2015, 14:37

Ne znam, dva/tri put tjedno je u predškoli do 7 navečer, onda još jednom/dvaput u popodnevnom terminu na penjanje, meni je to puno dana u tjednu u kojima bude doma tek u 7 navečer ili kasnije. Tad imamo vremena samo za malo porazgovarati ili napraviti zadaćicu, onda ja moram mlađeg strpati u krevet, večera i spavanje i gotovo. Skoro da se ne družimo pošteno.
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la snowwhite » 23 stu 2015, 14:59

moj je dosta spretan iako nije baš sportski tip. odnosno tešpko mu je slijediti pravila, on radi po svome :mrgreen.

Morena ako je popodne mala škola to znači da je prijepodne kod kuće? Onda da potražite neku aktivnost u jutarnjem terminu? Mislim moji su u vrtiću skoro 10 sati pa idu 2x tjedno popodne još na neke aktivnosti. preko tjedna su zapravo vrlo malo doma. a i vikendom uglavnom vrludamo :dunno
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la morena » 23 stu 2015, 15:37

Nope, i muž i ja radimo, tako da je on na čuvanju kod bake od jutra do 5 popodne. A baku ne bi opterećivala s nekakvim aktivnostima, ima još djece na čuvanju osim mojih, a ionako ga ona vozi u malu školu jer mi ne stignemo s posla do tad. Praktično ga radnim danom vidim kad dođem po njega k baki oko 5 ili tek u 7 kad ga pokupim u školi.
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la Mrđi » 24 stu 2015, 01:59

morena razumijem te skroz. Mi imamo srecu sto u vrticu iammo dvoranu pa ide sad u sportsku skolicu. dok ja dodjem po njega sve odradi. i logopeda ( :ajme ) i sport - a samo da mu je trčat (brzi od svih clanova obitelji :kino )
Škola na jesen - ne mogu niti priblizno zamislit.
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la ciklama24 » 01 pro 2015, 12:37

Moja je uskoro petogodišnjakinja isto jako spretna i živahna. Krenula je na plivanje na Mladost dva puta tjedno.
Iako mislim da bi joj neka dramska bolje pristajala jer je sva plesna i teatralna....
No zasad ide a koliko ce dugo ici to ovisi o njoj. Kad vidim da joj je dosadilo tražit ću nešto drugo.
slika
Avatar
ciklama24
iš iš iš FP
 
Postovi: 2045
Pridružen/a: 11 sij 2011, 21:03
Lokacija: Zagreb

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la morena » 08 pro 2015, 10:18

Riješila sam pitanje sporta. Nagovaram muža da napravimo djeci zid za penjanje. Onda ih ne moram nikud na sport vozati. "Samo" moramo odabrati prostoriju gdje ćemo ga smjestiti, nabaviti materijal (nije baš jeftino) i naći vremena da krenemo u akciju. "Samo" to :lebdi Ali baš sam zagrijana za ideju :dada
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la bubsek » 09 pro 2015, 23:30

Toliko sam ceato ovdje da tek sada vidim da se nismo prijavili...

Curka se zove Emilie...

A kada smo kod nje nesto bi pitala...

Ona je 19.06 navrsila 5god.tada se trebala cijepiti jer po novom se bila pomaknula granica s 3god.na 5god....
Eto sada vec ima skoro 5.5god.no cijepila se nije...

Pedica je u manjku cijepiva i nikada ga nije imala kada sam pitala...dosta sam ju outa zvala no nista ...
I bas mi je neki dan palo na pamet zasto da ja stalno zivkam i trazim ...doslovno trazim neka ju pikaju...
Ako je to cijepivo bitno toliko smatram da bi njihova duznost trebala biti da nas obavijeste na cjepljenje a i da ga imaju...

Mislim li krivo?
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la snowwhite » 10 pro 2015, 15:21

u tijeku je naša tradicionalna Božićna akcija 2015 :srca
zavirite i pogledajte što se nudi:
http://www.mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewforum.php?f=111

isto tako možete i sami sudjelovati na aukciji tako da stavite u ponudu svoj predmet, sigurna sam da imate barem jedan :srca
kad stavite predmet na aukciju, dalje je sve briga moderatorica

povod i razlog Božićne akcije je stvarno human i vrijedan, podržite akciju na svoj način :srca
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la Hajdi » 26 sij 2016, 16:21

Generacija 2010, nešto mi slabo pišete.

Kod nas su najavili roditeljski sastanak za buduće prvašiće, tako da je i službeno započelo razdoblje upisa u školu. G jedva čeka da krene u školu i nikako ne može razumijeti zašto nije krenuo u školu odmah slijedeći dan nakon 6. rođendana ;) Stalno pita koliko još do škole i koliko puta još idemo spavati do početka škole :ajme Čeka nas individualni razgovor za upis i liječnički pregled i cijepljenje.

Rođendan smo proslavili u velikom stilu, najprije u vrtiću s grupom, zatim u dvorani s prijateljima a na kraju još i s rodbinom. Najbolje mu je bilo u dvorani jer su se nadivljali i naskakali. Torta je bila na Star Wars :dada

Ispala su mu dva mliječna zubića, tek sada s napunjenih šest godina. Strašno je oduševljen stalnim zubima koji rastu, a zubić vila je donijela "dinarčke" :yess Zube pere električnom četkicom i onda se divi u ogledalu kako su bijeli :zub

U veljači s vrtićem idu na zimovanje tri dana, to će biti veliki izazov. G se veseli i mislim da neće imati problema, samo da bude zdrav. Nakon toga idemo još obiteljski na snijeg jer su školski praznici.

Ovaj tjedan u vrtiću imaju tjedan bez igračaka i zabavljaju se ambalažom, kutijama, plastičnim bocama i sličnim stvarima. Da nam je barem još malo snijega pa da se mogu igrati vani na snijegu.

Dani nam jako brzo prolaze i jedva mogu vjerovati da mi najmlađe dijete već ima šest godina i da će uskoro u školu.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la Hajdi » 26 sij 2016, 17:59

Morena, doma imam dva penjača. "Domaći" zid za penjanje djeci vrlo brzo dosadi. Možete pokušati malo za zabavu, ali ne može se uspoređivati s treningom pod stručnim vodstvom i neće vam riješiti pitanje bavljenja sportom. Grifovi koji se stavljaju na zid prilično su skupi a treba ih i stručno pričvrstiti i često mijenjati raspored da im ne dosadi.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la morena » 28 sij 2016, 10:04

Hajdi je napisao/la:Morena, doma imam dva penjača. "Domaći" zid za penjanje djeci vrlo brzo dosadi. Možete pokušati malo za zabavu, ali ne može se uspoređivati s treningom pod stručnim vodstvom i neće vam riješiti pitanje bavljenja sportom. Grifovi koji se stavljaju na zid prilično su skupi a treba ih i stručno pričvrstiti i često mijenjati raspored da im ne dosadi.


Jasno da se ne može uspoređivati s pravim treningom, ali za redovne trening nemamo mogućnosti i vremena. Imamo to u planu za blisku budućnost, ali ništa zasad. Ja sam u školskim i fakultetskim danima uvijek bila u nekom sportu, tako da bih voljela da i moja djeca to dožive. Ali imaju vremena, neće ništa bitno propustiti ako se počne baviti sportom kasnije kad krene u školu, zasad je dosta da je svaki dan vani, aktivan, ima drveće za penjanje, travnjak za nogomet i divljanje (kojeg i pokosi kad treba), sad dok još ima snijega na Sljemenu smo svaki vikend na sanjkanju... Nije da mu fali aktivnosti.
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la Hajdi » 10 vel 2016, 11:33

Danas je G s grupom iz vrtića otišao na trodnevno zimovanje :dada jako se veselio i nadam se da će uživati. Samo da budu zdravi.
Glavna briga mu je bila nova frizura jer mu je frizerka jučer stavila gel na kosu pa da mu se ne pokvari friz :dada
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la morena » 10 vel 2016, 12:00

Hajdi je napisao/la:Glavna briga mu je bila nova frizura jer mu je frizerka jučer stavila gel na kosu pa da mu se ne pokvari friz :dada


Ha ha, tak i J. kad dođe od frizerke.

Jesu vaši bili u maškarama? Mi smo bili za vikend u Samoboru, prošetali kroz grad i vozili se na vlakićima u lunaparku. Imali su maskenbal u predškoli, a jučer smo zamaskirani obišli dede i bake. On je bio Darth Vader, trenutno su Ratovi Zvijezda aktualni, samo čekamo da dođe neka gledljiva verzija novog filma, pa da pogledamo. Nisam ga uspjela uvjeriti da napravimo neku masku doma, jer onda nikako ne bi mogao biti "pravi" Darth Vader :lol
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la Mrđi » 10 vel 2016, 12:13

Naši su imali u vrtići a zatim smo obiteljski išli na rivu. kod nas je tradicionalan krnjeval i cijelo mjesto se okupi, bude super samo je puhalo jako jugo pa nas je i more zalilo :p
Pošto nismo uspjeli napravit masku snježnog geparda :ajme uspjeli smo ga pretvorit u Pandu s velikim debelim bijelim trbuhom - bio je senzacija u vrtiću jer su ostali imali većinom kupljene maske a ja sam svome prišila napunjeni lancunić na majicu. Bio je odusevljen.
Jos sam i ja dosla u vrtic s nekom rokerskom perikom, pa odusevljenju nije bilo kraja.
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la Hajdi » 10 vel 2016, 12:23

Morena i naš je bio Darth Vader ;) u subotu su on i brat mu išli po kućama, putem sreli namaškarane prijatelje i super se zabavili, vrijeme je bilo divno, donijeli su puno košaricu čokolada, bombona i naranči, čak i novac su dobili. Nismo išli gledat povorku jer sam se bojala da ne pokupe neku virozu, jedva smo se izvukli prošli tjedan od bolesti. U utorak je išao namaškaran u vrtić i mogu ti reći da je Darth Vader glavni hit, najmanje četvoro ih je bilo u tom kostimu :lol

Mrđi super za pandu, mi jedva čekamo da dođe Kung-Fu Panda 3 u kino :dada
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la Mrđi » 16 vel 2016, 21:39

Progovorili smo slovo r. Jupiiiiii
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la Hajdi » 16 vel 2016, 21:46

Mi smo na snijegu i uživamo :dada
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la morena » 18 vel 2016, 09:01

Mrđi je napisao/la:Progovorili smo slovo r. Jupiiiiii


Bravo! Mi smo već digli uputnicu za logopeda zbog šuškanja kad izgovara slova s kvačicama, ali smo ga u međuvremenu počeli podsjećati da proba pravilno izgovoriti riječ. Jer on zapravo zna pravilno izgovoriti svako slovo zasebno, ali šuska u riječi. U početku je tvrdio da sam sebi čudno zvuči, ali se izgovor skroz popravio u roku mjesec dana. Sad još zašuška kad su eventualno u riječi skupa C i Č, pa nije siguran na kojem je slovu kvačica :lol Ali jako rijetko. Tako da nam ni logoped ne bude trebao.

Hajdi, kako je prošlo samostalno zimovanje? Nemam pojma kako bi se J. snašao u takvoj situaciji. Jest da on od malena ljetuje i po dva tjedna s bakom i djedom bez nas roditelja, ali to su ipak baka i djed s kojima je u svakodnevnom kontaktu.
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la Hajdi » 18 vel 2016, 18:47

Zimovanje s vrtićem je prošlo odlično, a najviše mu se dopalo kad su išli jesti :lol
Svaki dan su objavljivali slike na web-stranici vrtića tako da smo imali uvid kako im je i što rade.

Sad skijamo i super nam ide :dada
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la Mrđi » 18 vel 2016, 22:41

Mi mu sad svaki dan moramo tražiti riječi koje imaju R kako bi ih on izgovarao, pa slovkao... Satare nas :hajdi super za skijanje. Mi se nadamo dobro proplivat do ljeta. Obožava bit na bazenu
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: Generacija 2010.

PostPostao/la snowwhite » 19 vel 2016, 12:30

mi smo za L dobili prvo vježbe za jezik i vilicu ali mislim da to nije vezano uz konkretno slovo već za razgibavanje i uvježbavanje mišića.
dečkima se jako sviđa jer ima puno plaženja jezika na sve strane :ajme :lol

Kako je Maks vježbao L tih riječi i rečenica imamo more. Pogledaj po webu ima li negdje riječi i rečenice zasićene slovom r jer treba izvježbati slovo na raznim mjestima u riječi s različitim kombinacijama susjednih slova i općenito slova u samim riječima
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

PrethodnaSljedeća

Natrag na Od prvih koraka do prvog razreda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.

cron