Sada je: 12 svi 2024, 23:05.

Prelazak u novi vrić

Pratite generaciju svojih mališana, družite se, razmjenjujte iskustva, mišljenja i dijelite sve ono lijepo i manje lijepo što donosi život s djecom!

Moderatori/ce: latica, snowwhite

Prelazak u novi vrić

PostPostao/la Ozana30 » 21 srp 2015, 15:19

Drage mame,
imam curicu 4,5 godine, vrlo je otvorena i komunikatuvna, voli djecu i lako im prilazi. U sadašnji vrtić koji je u gradu ide već 2 godine, no sada se u našem selu otvorio veliki, novi, prekrasani vrtić te razmišljamo da curicu prebacimo u njega od jeseni. Jako samo zadovoljni sadašnjim vrtićem, tete su krasne, jako puno i divno rade s djecom, grupa je mješovita i djeca su pravi mali prijatelji. O radu teta u novom vrtiću ne znamo puno, no htjeli bismo da upozna djecu s kojim će ići u školu, a i jeftinije nam je. Ona je vezana za prijatelje... rekla je jučer na upit hoće li ići u onaj novi, lijepi, vrtić da tamo neće imati prijatelje i da će ići u novi vrtić kad bude išla i prijateljica iz sadašnjeg vrtića. Što napraviti...hoće li jako žaliti za starim vrtićem i prijateljima, kako će biti ovdje prihvaćena jer su većinom sve curice? Ako ostane u sadašnjem vrtiću hoće li biti prihvaćena među djecom kad krene u školu? :(
Ozana30
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 21 srp 2015, 14:59

Re: Prelazak u novi vrić

PostPostao/la Tinica » 21 srp 2015, 15:28

Ako ostane u sadašnjem vrtiću hoće li biti prihvaćena među djecom kad krene u školu?
Ma u to uopće nemoj sumnjati :hug
Klinci ti se brzo skompaju ;)
Ako nemaš nekog pretjeranog razloga ja je na tvom mjestu ne bi seljakala u novi vrtić ;)
Moj sin je u jaslice krenuo sa godinu dana i kad je imao dvije godine preselili smo se u drugi kvart ali nikada mi nije palo napamet da ga seljakam u obližnji vrtić zbog toga što neće ići sa njima u školu.
Kad je krenuo u školu, stara ekipa iz vrtića išla je u osnovnu školu nasuprot starog vrtića a on je bio jedini u razredu koji nije išao u vrtić sa djecom iz kvarta i odmah se uklopio. Dakle, ako je njoj tamo lijepo, ako si ti zadovoljna sa tetama ako ima svoje društvo zbilja mislim da je bespotrebno da je seljakaš radi škole u koju će krenuti za 3 godine. ;)
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: Prelazak u novi vrić

PostPostao/la Barbi » 21 srp 2015, 15:29

Čini mi se da smo skroz nedavno pisali o sličnoj dilemi pa sam razmišljala malo o tome iz perspektive majke sad nešto starije djece.
Ona će se prilagoditi i prihvatiti što god vi odlučite ako smatrate da je iz jednog ili više razloga ta odluka bolji izbor. Ne treba pitati dijete što bi ono jer to treba biti odluka koju donose roditelji, u 99% slučajeva dijete će odabrati da ne želi promjenu jer je uvijek poznato draže od nepoznatog. :)
Ako se odlučite mijenjati vrtić prilagodit će se, naravno, upoznat će novu ekipu i za godinu dana će se jedva sjećati starog vrtića.
Ukoliko se odlučite ne mijenjati vrtić nemaš razloga za strah od prvog razreda, upoznavanje nove ekipe i prilagodbu na školu odradit će paralelno.
Moji su klinci išli u vrtić u centru grada kao i hrpa djece poznatih jer nam je odgovaralo zbog blizine posla. U škole su se rasuli širom grada i gotovo nitko nema vrtićku ekipu u školi. I svi su se dobro snašli.
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28727
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: Prelazak u novi vrić

PostPostao/la IINA » 21 srp 2015, 15:46

Točno tak
Snađu se učas.
No ja mislim da su dobar vrtić i kvalitetne tete jako važni, tako da bi je ja definitivno ostavila gdje je.
U školi ionako imaju manje vremena za interakciiju, uvijek dođu i neka nova djeca ne samo iz vrtića.
Meni su cure išle u kvartovski vrtič pa svejedno sa starijom ide petoro iz grupe, a sa mlađom je išla samo jedna iz vrtića, a ta se odselila prošle godine.
Obje naravno imaju društvo.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Prelazak u novi vrić

PostPostao/la Duga » 21 srp 2015, 17:44

Pišeš da se otvorio novi, lijep vrtić u vašem selu, da vam je i bliže i jeftinije - pa to je sasvim dovoljan razlog da ju, s mirom, prebacite.
Dijete te dobi sigurno ne bih pitala želi li u novi vrtić, već bih joj s oduševljenjem pričala šta je čeka tamo (novi prijatelji, lijepi prostor, pretpostavljam da će i tete biti mlade i pune radnog žara).

Kao što sada važeš jer su joj u ovom prijatelji, super tete...tako ti se, najesen, može desiti da u grupu uleti neki klinjo i razbuca ih, super teta ode na porodiljni i sl. :nata.

Mirne duše bih u novi zbog ovoga šta si navela (novi, bliži, jeftinije), čak i ovo s budućim društvom s kojim će ići u školu - i to ti je često :whew pa ne treba unaprijed toliko brinuti, kalkulirati.
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6946
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Prelazak u novi vrić

PostPostao/la nevenera » 21 srp 2015, 21:07

meni je tin 2x prelazio u novi vrtić
problema nije bio
prvo je iz jaslica išao u vrtić. ista je firma ali je druga lokacija. neka su djeca išla iz jaslica, neka nisu.
onda smo iz tog privatnog vrtića išli u državni. nikakav problem. ima super ekipu, obožava vrtić.
da li da se prebaci ili ne je zapravo na tebi, što se tebi čini bolje. ne razmišljaj o školi nego o tome što je tebi bolje, jednostavnije, praktičnije, lakše.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Prelazak u novi vrić

PostPostao/la Ozana30 » 22 srp 2015, 11:50

Hvala Vam svima na savjetima!Ja sam već luda od razmišljanja, a vrijeme za odluku mi istječe! Zapravo njoj je svejedno...ona voli djecu i sigurna sam da će se uklopiti...već je sama rekla tetama da će ići u novi vrtić (jučer sam joj pričala kako će upoznati nove prijatelje, da ima pouno curica)! Brine me to što ne znam kako se radi u ovom vrtiću, a teta kod koje bi išla u grupu je navodno starija s problemima doma pa je kad kako raspoložena...ne bih htejala nešto dobro zamijeniti lošijim pa da se poslije kajem :(
Ozana30
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 21 srp 2015, 14:59

Re: Prelazak u novi vrić

PostPostao/la mrs. eastwood » 22 srp 2015, 22:13

sve su tete kako kad raspoložene, pa i one su ljudi. ja im dopuštam, nisu kalunovi.
meni bi veliki plus bila blizina objekta, dakako i cijena. Mi smo promjenile jedan vrtić, ali u jasličkoj dobi. prešle smo iz udaljenijeg u bliži objekt.

ako se odlučiš na prelazak, olakšaj si i nemoj uspoređivati što bi bilo kad bi bilo.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!


Natrag na Od prvih koraka do prvog razreda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.