Sada je: 16 tra 2024, 06:15.

Predškolarci

Pratite generaciju svojih mališana, družite se, razmjenjujte iskustva, mišljenja i dijelite sve ono lijepo i manje lijepo što donosi život s djecom!

Moderatori/ce: latica, snowwhite

Re: Predškolarci

PostPostao/la Liv Tyler » 21 tra 2016, 11:05

Nama ponude popis udžbenika na upisima u 6. mjesecu kao i upisnicu za vjeronauk. I to bude to. Valjda škola do tad zna koje udžbenike je izabrala za rad u sljedećoj šk. god.
Eto tako se nastavilo i s starijom curkom od tada pa svake godine početkom 6. mjeseca donese doma sve što joj treba za narudžbu.

Mislim da škola neće ljudima priuštiti promjenu mišljenja i dupli trošak za nabavkom udžbenika. Neke stvari se moraju odlučiti i znati unaprijed. Neće o tome odlučivati i 9. mjesecu.

Eto nek se jave cure koje možda rade u školi kako to ide. Moje iskustvo kao roditelja je ovakvo kako sam napisala gore.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Predškolarci

PostPostao/la Sreca najveca » 21 tra 2016, 11:14

Naše iskustvo je takvo da škola na kraju školske godine na webu objavi popis udžbenika za nadolazeću godinu. I nikad se ništa ne mijenja, tako kako kažu, bude.
Ali isto tako svi ponuđači udžbenika imaju točne popise po svim školama u Hrvatskoj. Samo se odabere grad, škola i razred i iskoči relevantni popis.

Jedino što naknadno (u rujnu) dogovoraramo s učiteljima su neobavezni materijali kao što su listići, ispiti, zbirke, dodatne radne bilježnice...
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

Re: Predškolarci

PostPostao/la Liv Tyler » 21 tra 2016, 11:16

E tako i kod nas za taj dodatni dio sreco. Udzbenici se znaju i ne mjenja se popis naknadno.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Predškolarci

PostPostao/la nevenera » 06 svi 2016, 21:31

mi smo konačno obavili sve
liječnički je bio danas
144 cm i 36 kg :shock
imaju krivulje i onda je on nekih 5 cm preko toga :ajme :hahaha
reče mu liječnica da je napredan :roll :lol
samo testiranje je prošlo ok
ne moraš ga ništa pitati, sve već zna
skoro je suzu pustio dok ga je išla cijepiti ali onda ipak nije. :p
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Predškolarci

PostPostao/la Mrđi » 07 svi 2016, 11:38

Neve :shock moja petašica je 147 i 30 kg :p
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: Predškolarci

PostPostao/la nevenera » 07 svi 2016, 12:41

meni damjan ima oko 115 cm i 25 kg, a broj noge oko 32
nikša je sad na 88 cm i 12.5 kg a ima 17 mj.
veći su
zna se na koga :lol
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Predškolarci

PostPostao/la ladybug1 » 14 lip 2016, 20:06

Pozdrav :) samo se biljezimo na temu ;)
ladybug1
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 104
Pridružen/a: 14 ožu 2016, 11:28

Re: Predškolarci

PostPostao/la nevenera » 02 srp 2016, 12:30

jeste naručile knjige i ostalo?
ja sam nabavila rabljeno sve osim prirode, i dvije vježbenice
trebaju mi one plastike koje idu na knjige i bilježnice i mapa
mislim bar
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Predškolarci

PostPostao/la gaga0305 » 02 srp 2016, 13:32

Ja jesam, i odmah i omote. Mapu nisam jer su nam u skoli rekli da netreba dok nekrenu. Ostale jos biljeznice, to moram vidjeti koje idu.
Moje srce kuca za vas
Dalibor 21.04.2009.
Toni 07.03.2011.
Borna 22.06.2013.
Avatar
gaga0305
od mama ni m
 
Postovi: 2052
Pridružen/a: 27 tra 2011, 16:48

Re: Predškolarci

PostPostao/la Ana2010 » 22 srp 2016, 09:34

Pozdrav! Nama je grad objavio da ce platiti knjige. Danas sam saznala da refundiraju 500 kn, skoro sve. Isplati li se naruciti s omotima? Jesu li to oni po mjeri za svaku knjigu? Ispadaju li lako s knjiga? Mislila sam da bi mozda bilo bolje uzeti onu samoljepljivu foliju (postoji u roli ili pojedinacni listovi) pa nalijepiti?
J. 2009.
D. 2012.
J. 2015.
Avatar
Ana2010
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 30 sij 2010, 12:57

Re: Predškolarci

PostPostao/la Mrđi » 22 srp 2016, 10:39

Što nije većina knjiga zaq prvi razred radni udzbenik?
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: Predškolarci

PostPostao/la morena » 22 srp 2016, 12:30

Ja danas idem naručiti knjige u lokalnu papirnicu, jer daju fini popust na ostale potrepštine i skombiniraju i omote i sve... Danas je zadnji dan za narudžbu kod njih, vidi se kako sam spremna za školu, skoro zakasnila :lol

Čula sam isto za knjige koje imaju u prvom razredu da funkcioniraju kao vježbenica, i da se ne može nabaviti rabljene jer su skroz ispunjene i ispisane.

Inače, kako se djeca odnose prema tome da će uskoro u školu? Mojem je oduševljenje totalno splasnulo kako se to približava. Od prvotne euforije oko torbe i upisa u veliku školu, sad smo došli do pogleda velikim očima koji mi govori "Mama upomoć, ja ne bih išao". Nadam se da ne bude previše problema s prilagodbom kad stvarno počne :znoj
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Predškolarci

PostPostao/la snowwhite » 22 srp 2016, 13:50

može se dio knjiga uzeti rabljenih, ali manji dio.
kod nas grad osigurava knjige, mene je bilo sram kad smo neke knjige vraćali :ajme
em je loša kvaliteta papira, em on neuredan, strava.

isplati vam se uzeti paket knjige + omoti jer oni namjeste omote točno po knjigama koje ste uzele. mi smo imali kombinaciju i pravih omota i onih kao samoljepljivih. nisam baš time zadovoljna ali za neke veličine nije bilo izbora.
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Predškolarci

PostPostao/la nevenera » 22 srp 2016, 19:20

ja većinu imam rabljene knjige
na ekupi sam uzela omote za knjige
kad se ubace podaci izbaci školu i razred i knjige pa sam označila omote za pripadajuće knjige iako nismo njih uzeli
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Predškolarci

PostPostao/la snowwhite » 22 srp 2016, 21:23

neve a nisu ispunjene knjige?
moj je pisao npr u hrv i u čitanci i u radnoj. isto i u matematici. imali su zadatke i u knjizi i u radnoj plus za matematiku su još imali i zbirku.
za engleski više nisam sigurna. i u priordi se piše u obje :dunno
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Predškolarci

PostPostao/la nevenera » 22 srp 2016, 22:27

Sve je prazno ali je izdanje 2014. No kako se nisu mijenjale mislim da će bit ok
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Predškolarci

PostPostao/la latica » 30 srp 2016, 15:53

mi smo jučer išli malu prijavit pa smo usput stali naručit knjige za školu u knjižari. međutim, su oni to skoro sve imali i odmah nam dali i uzela sam odmah i sve omote i za te radne i za knjige. vjeronauk fali, to će nas zvat kad dođe. nisam se ni u snu nadala da bi to tako jednostavno riješili :shock
mi dobijemo knjige, koje kasnije vraćamo, a kupujemo radne bilježnice i one udžbenike koji se ispunjavaju, mislim da je matematika takva, nisam sigurna.
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Predškolarci

PostPostao/la tanjabb » 30 srp 2016, 16:57

Mi bi trebali dobiti sve udžbenike i radne bilježnice u školi. Omote sam naručila, pokupit ću ih prije početka škole. Imamo već nabavljene i pisanke A, crtančice i jednu matematičku bilježnicu. Kupili smo u Ikei kartonsku kutiju, napunili ju s priborom za likovni, jučer ju je i oblijepio željenim likovima iz nekih igrica.
Nabavili smo i tenisice za tjelesni tako da smo ful spremni za školu.

Leon joj se sve više veseli. Počeo je pisati i čitati na veliko. Čita naravno sporo ali lijepo spaja slova, ne slovka.
Prije više od mjesec dana je konačno naučio voziti bicikl bez pomoćnih i sad već juri bezglavo, skače s biciklom, povremeno se i zabije u nešto :mrgreen jer ne gleda stalno ispred sebe.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26099
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: Predškolarci

PostPostao/la Sreca najveca » 29 kol 2016, 12:11

Jeste spremniiiii? :)

Mi u ponedjeljak imamo priredbu u 18 sati, a od utorka smo onda klasično u boravku.
Ona je jučer došla u ZG, još nismo komentirale previše. Ovaj tjedan se još idemo šišati i moramo smisliti outfit za prvi dan :lol
Uglavnom, meni leptirići u trbuhu, a ona je :faca
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

Re: Predškolarci

PostPostao/la Mrđi » 29 kol 2016, 17:03

Mene hvata nervoza (a nije mi prvo dijete !)
uf....
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: Predškolarci

PostPostao/la nevenera » 29 kol 2016, 17:59

Nisam spremna
Znamo koji smo razred
Prvi dan znamo kad je
Čak i učiteljicu
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Predškolarci

PostPostao/la morena » 30 kol 2016, 08:29

Nisam spremna za školu :ajme
Mislim, imamo knjige. Imamo omote. Jedan dan ćemo napraviti akciju omatanja. Imamo jednu pisanku i jednu matematičku bilježnicu. Htjela sam uzeti par crtančica jer za početak koriste crtančice i za prirodu i engleski, vjerojatno i za vjeronauk, ali nigdje ih nije bilo za kupiti (ili su bile one s ful tankim koricama ili su imale Frozen likove, što, naravno, nije za dečke :lol ) Torbu smo nabavili još na proljeće dok su bila nekakva sniženja. Papuče imamo nove, bili smo u kupovini odjeće da se dijete malo obnovi.
Ali ne da mi se. Znam da će biti problematično jer kako se približava škola, tako on stalno govori da se boji :ajme I u svemu vidi samo probleme :roll Jer škola predugo traje i mora ići 5 dana u tjednu i tako cijelu godinu. I to 8 godina. I ne zna kako će učiti engleski jer nije nikad učio i bit će mu preteško. A ne zna ni što će raditi na matematici jer je gledao knjigu i zaključio da su zadaci prelagani. S ničim zadovoljan :hahaha Takav je od rođenja. Očekujem suze svaki dan od slijedećeg tjedna :zub
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Predškolarci

PostPostao/la nevenera » 30 kol 2016, 08:44

kod mog ce biti 5 razreda. to me iznenadilo. po 22-24
dva ce biti stalno ujutro zbog produzenog a 3 se mijenjaju
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Predškolarci

PostPostao/la Mrđi » 30 kol 2016, 13:10

Mi smo jedan tjedan ujutro jedan popodne. Ne mogu ga voditi svaki dan jer radim :( i mislim da mi ej to najveci problem, ja bi bila s njima svaki dan do skole i natrag...
i ne nisam spremna. a mislila sam da to nikad necu rec.
sto se tice knjiga , torbe , pribora sve imamo. i skola nam je blizu. i on jedva ceka. Al ja ne :ajme
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: Predškolarci

PostPostao/la Bellatrix » 30 kol 2016, 13:52

Mrđi je napisao/la:sto se tice knjiga , torbe , pribora sve imamo. i skola nam je blizu. i on jedva ceka. Al ja ne :ajme


Ovako se i ja osjećam. Samo imam curku.

Poznavajući njenu narav i lošu grafomotoriku unaprijed znam da me čeka konstantan i predani rad. Moj naravno :mrgreen
Kad bih mogla od sebe napraviti 4 klona bilo bi mi taman :pcela
"Boji se manje, nadaj se više, jedi manje, žvači više, tuži se manje, diši više, govori manje, reci više, voli više, i sve će dobre stvari biti tvoje." slika
stara Švedska poslovica
Avatar
Bellatrix
Crveni lav s krilima
 
Postovi: 2846
Pridružen/a: 29 stu 2008, 11:17
Lokacija: Zaprešić

Re: Predškolarci

PostPostao/la gaga0305 » 30 kol 2016, 15:44

Mrđi je napisao/la:i ne nisam spremna. a mislila sam da to nikad necu rec.
sto se tice knjiga , torbe , pribora sve imamo. i skola nam je blizu. i on jedva ceka. Al ja ne :ajme


Potpisujem.
Bome neve kod vas ima djece. Kod mas je samo jedan prvi razred sa 24 ucenika, i po novom je da su stalno jutarnja smjena, s cim sam jako zadovoljna.
Skola nam je 5 min udaljena, al vec sad panicarim kako ce preci jednu jako prometnu cestu bez semafora :nesvist
Najradje bi mu uzela onaj sat sto ima gps pa da znam kad je stigao u skolu da budem :lebdi :hahaha
Moje srce kuca za vas
Dalibor 21.04.2009.
Toni 07.03.2011.
Borna 22.06.2013.
Avatar
gaga0305
od mama ni m
 
Postovi: 2052
Pridružen/a: 27 tra 2011, 16:48

Re: Predškolarci

PostPostao/la morena » 30 kol 2016, 16:04

Meni bi sve bilo lakše da se on veseli, ili da je barem znatiželjan. Ali :whew
Kod nas su 2 prva razreda u centralnoj školi, čini se da će jedan biti u međusmjeni (ne znam da li stalno ili samo prvi tjedan ili se mijenja raspored ovisno o tjednu), a jedan razred je sigurno jedan tjedan ujutro/drugi tjedan popodne. Kod nas nema produženog boravka. Ne znam u kojem će razredu on završiti. Do škole ih voze školski autobusi. S tim da moramo savladati put od doma do škole i od bake do škole. Što je u sasvim suprotnim smjerovima, škola je u sredini :hahaha Jer s obzirom da radim, bit će kod bake/ili će ići k njoj prije/nakon nastave. Vidjet ćemo :lebdi
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Predškolarci

PostPostao/la latica » 30 kol 2016, 16:56

joj muko moja :ajme

sreća moja zapravo pa imam malu bebu što znači da sam dovoljno okupirana poslom da nemam snage ni vremena živcirat se zbog prvašića :lebdi
što se tiče stvari spremni smo, što se tiče glave, nismo, ali kontam nećemo ni bit kako bi ja htjela :lol nema otvorenog otpora, on se zapravo pozitivno izjašnjava o školi, al latentni otpor je sveprisutan. dobio je radni stol i nakrcao ga legićima u 5 minuta. danas sam mu rekla da stavi omote na knjige i napiše ime na naljepnice pa da zalijepimo, plakao je svakih 5 minuta onako dramatično da on ne zna stavit omot na knjigu :nesvist u međuvremenu je ova mala od 3 godine spremila svoje stvari u pernicu (ponovno), "napisala" svoje ime, zalijepila na početnicu (ima istu ko brat) i sto puta rekla: mama ja sam zalijepila ime da se zna čije je čije :hahaha
moj školarac je totalno duhom odsutan. dobio je neke olovke s minionsima ovaj vikend, ja ga pitam di je to. kaže stavio je u ladicu, ali nisu to olovke nego neki štapići jer nemaju špic ko olovke :lebdi naravno kad nisu još našiljene, jao meni :lol

što se tiče sposobnosti, kako svi, tako će valjda i on. kad vidim šta neki tu znaju, hvata me panika, ali onda opet - kad god se on zainteresirao išlo je, nadam se da će i sada biti tako kad krene škola. ja sam napravila što sam mogla, ne mogu umjesto njega naučit ni čitat ni pisat ni računat, niti mogu umjesto njega u školu. kak si napravit, tako će mu bit :lebdi

škola će mu cijelo školovanje bit samo ujutro, još ne znamo kad počinje prvi dan, ali prvi tjedan nema produženog, kasnije ima. tata će ga ujutro vodit, a popodne pokupit. kad krenem radit, ja ću ga i vodit i kupit jer je moja firma nekih 100 metara od njegove škole.

gaga, mm već pola godine tupi o satu s gps-om :hahaha
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Predškolarci

PostPostao/la tanjabb » 30 kol 2016, 18:29

Mi cemo Leona i voditi ujutro i pokupiti popodne pa mu gps ne treba :lol .
Kod nas bi trebala biti tri razreda od po 23-24 u razredu. Nastava samo ujutro, boravak do 17h. Jedva cekam :lol . Oko vrtica smo se uvijek natezali ujutro jer imam fleksibilno radno vrijeme, pa je bilo samo jos taj crtic, pa samo jos ovo uzmem, nacrtam, blabla... sad ce morat biti u skoli u 8, nema druge, a ja cu imati mirna jutra :lol .
Savladavanje gradiva me ne brine, prvi razred je zaista na easy, ponasanje vec da. Njegove glupe fore, zahodski humor s kakicama, prdenjem, podrigivanjem i slicno... nece dobro doci u skoli. Pa njegova potreba da o svemu ima misljenje i stalno laprda... isto tako.
Tako da najvise vremena trosimo ovo ljeto na ukazivanje svega sto on redovito voli raditi a u skoli nece biti bas pozeljno.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26099
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: Predškolarci

PostPostao/la morena » 31 kol 2016, 13:03

latica je napisao/la:joj muko moja :ajme

što se tiče stvari spremni smo, što se tiče glave, nismo, ali kontam nećemo ni bit kako bi ja htjela :lol nema otvorenog otpora, on se zapravo pozitivno izjašnjava o školi, al latentni otpor je sveprisutan. dobio je radni stol i nakrcao ga legićima u 5 minuta. danas sam mu rekla da stavi omote na knjige i napiše ime na naljepnice pa da zalijepimo, plakao je svakih 5 minuta onako dramatično da on ne zna stavit omot na knjigu :nesvist u međuvremenu je ova mala od 3 godine spremila svoje stvari u pernicu (ponovno), "napisala" svoje ime, zalijepila na početnicu (ima istu ko brat) i sto puta rekla: mama ja sam zalijepila ime da se zna čije je čije :hahaha
moj školarac je totalno duhom odsutan. dobio je neke olovke s minionsima ovaj vikend, ja ga pitam di je to. kaže stavio je u ladicu, ali nisu to olovke nego neki štapići jer nemaju špic ko olovke :lebdi naravno kad nisu još našiljene, jao meni :lol


Jao Latice, isto ovo, isto... Danas ću vidjeti kako će proći stavljanje omota na knjige :hahaha
A Damjan (2 god) nosi mali ruksak na leđima i govori "ide školu" :ajme J. će plakat jer mora ići, a D. će plakat jer ne smije :hahaha
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

PrethodnaSljedeća

Natrag na Od prvih koraka do prvog razreda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.

cron