Pratite generaciju svojih mališana, družite se, razmjenjujte iskustva, mišljenja i dijelite sve ono lijepo i manje lijepo što donosi život s djecom!
Tema je zaključana

Generacija 2009. - 6. dio

12 sij 2016, 10:16

Nastavljamo generacijo, a još uvijek vrijedi i ovo:

Prijavite sebe i svoje klince, ukratko se predstavite i čavrljanje može početi :zivili

Ljepotice i zvijeri (zima 2008./2009.)
proljeće 2009
Ljetni Etiketići (ljeto 2009.)
SMJEHULJCI (jesen 2009)
Oštrozubići (zima 2009./2010
______________________________________________________________________________________________

2009.

Tin (nevenera)
Leon (tanjabb)
Ivona (Sreca najveca)
Dalibor (gaga0305)
Jakov (Liv Tyler)
Mato (latica)
Roko (enabacko)
Jelena (ana2010)
Toma (MaminMacak)
Filip (Kolberg)
djevojčica K (kalea)

Re: Generacija 2009. - 6. dio

12 sij 2016, 10:31

pa daodmah nešto i napišem

neve, super za spavanje :joy baš se vidi da si živnula, nasmijala si me pošteno s onim postom :lol

mi smo jučer sastavljali namještaj,a li nikako nam ne ide. dok dođem s posla, dok smo jeli, seku sam vodila na engleski, pa smo onda ostatak ručka riješili i dok sam još neke stvari riješila, počela sam kasno, mm-a nema, ovi su divljali od uzbuđenja po kući, ali najviše od svega me naživciralo što je IKEA imala tako blesave upute da nema šanse da složiš prateći uputstva. i to me tako razočaralo da vam ne mogu opisat. da je mene razočarala IKEA, presedan :ajme
kuća je puna kutija, zapakiranih, raspakiranih, onih materijla za oblaganje koje su razvukli i umataju se u to, sastavljenih ladica, madrac u najlonu na pol sobe jer mora 72 sata se napuhavat, ma direktore u magacinu je haos, što je jednom rekla jedna radnica kod mog starog u dućanu :hahaha :lebdi

Re: Generacija 2009. - 6. dio

12 sij 2016, 14:28

Latice bas presedan. :lol
Ali glavno da vam nije dosadno.

Moj J poceo naveliko dogovarati druzenja kod svojih vrtickih frendova. Rasprodan je skroz. Reko sinko, malo uspori, tko ce to sve popratiti.

Re: Generacija 2009. - 6. dio

12 sij 2016, 14:34

glasam da se laticu banira na 3 dana zbog širenja laži o IKEI :hahaha
:basnecu

nemam namještaj iz ikee ali koliko smo sami sastavljali sve skužila sam da nemam pojma tko te upute piše ali je na nekom jakom tripu. inženjerski trip :hahaha
najlakše mi je kad gledam you tube pa korak po korak.
živio smart phone, spas za mene :lol

sinoć opet 3x buđenje
ima da budem ko raketa ako se ovako nastavi :nata

drago FP, pojaviš li se sad budem te šamarala. neće ti bit fino, ja ti sad imam mišiće :karate

Re: Generacija 2009. - 6. dio

12 sij 2016, 14:35

Cure, evo i mene da se prijavim na novi topic.
Sve najbolje vam zelim u novoj godini! :fworks

Kod nas ponovno kolotecina.
Svi smo nesto smrkavi ali nista strasno.

Latice, a da mozda muza pricekas s tim namjestajem :hug
Mozda ce muskom mozgu upute biti jasnije ;)
Samo se salim, znam da si ti emancipirana u svakom pogledu :)

Re: Generacija 2009. - 6. dio

12 sij 2016, 15:09

mamin macak nasamijat ću se sad na glas na tvoj komentar da mm-a pričekam :hahaha
on šarafi šta ja pokažem - dakle ja kažem ovaj šaraf tu i onda on zavrne do kraja jer ja nemam snage. dakle to je njegov vrhunac. on si je u nedjelju sastavljao stolicu novu za komp. ja sam rekla da ja neću pomagat jer sam nešto radila. iskreno, mislila sam da će se rasplakat od muke, nisam stoo posto sigurna da i nije :lol

a problem s ovim uputama je to što ono što je napisano ne odgovara. dakle ako oni kažu ušarafi u 1., 10., 18. i 19. rupu - ja tako napravim, ali ladica onda ne stane - e to ja ne kužim. da su se oni u tome zeznuli?! jer ja jaaaako volim sastavljat namještaj i jako se dobro u tome snalazim, ali narvno da ne ide kad je krivo, e još ne vjerujem da su se oni zeznuli :ajme :lol sad će me neve stvarno banat :lol

liv, super za druženja. meni ta vrtićk aidu na živce jer nas stalno netko zove za dogovore, ali naravno za M, a ja nemam onda kud sa malom jer se ona neće odlijepit od njega pa su uvijek neka kemijanja :lebdi

Re: Generacija 2009. - 6. dio

13 sij 2016, 11:07

kod nas je doma sad tek kaos :ajme dječja soba je neprohodna od dasaka i kutija i drloga dječjeg. najradije bi pola toga pobacala. očito neću ništa pošteno stići do vikenda. sat vremena dnevno nije dovoljno za složit išta :lebdi

Re: Generacija 2009. - 6. dio

13 sij 2016, 12:46

Mi smo krevete slagali 4h. S tim da sam ja slagala a mm bi samo zavidao il digao nešto. Čovjek na video je to rješio za radno 22 min

Re: Generacija 2009. - 6. dio

13 sij 2016, 16:47

Latice mozda i je moguce da je neka greska. Pokusaj viditi preko interneta imaju li kakve druge sablone. :dunno

A ja sam se rako zeznula kad smo djecju kuhinjicu isli sastavljati. Htjela sam pokazati da i ja to mogu i od uzbudjenja sam sve to odmah povadila van i makla sve one zastite kao da ne smetaju. I sve mi se pomjesalo. :ajme
Najbolje je vaditi komade kako se slazu i odmah ih pricvrscivati.
Naravno da je mm to kasnije slozio za pola sata bez greske.

Re: Generacija 2009. - 6. dio

13 sij 2016, 21:21

meni je danas godišnjica braka. bili smo na kavi. kupit kupus za sutra. :hahaha
dobila sam utege za poklon. možda se ne čini ali vrlo romantično :luv

ja sam dosta toga sastavila sama pa sam profi. no djeca su krevete isto povadili sve pa sam krivo složila nešto pa se moralo rastavljat :hahaha

uzela sam tinu kostim za maškare. prvi ikad. dinosaur. damjanu sam uzela batmana. rabljeni su ali su dobri. nadam se da će stići i da me neće preveslat.
nadam se i da će damjan htjet bit batman (ne zna on tko je to) i da neće plakat zbog dinosaura :lol

Re: Generacija 2009. - 6. dio

14 sij 2016, 10:41

Pa bit ce i Damjan dinosaur kad Tin preraste kostim :)

Kad vas čitam, onda je MM još super majstor.
Ja sam IKEA-u zadnji put sastavljala prije braka :)
Ponekad samo nešto pridržim.

Ali kuhinju se sigurno nebi usudio sam šerafit nego bi zvali majstora.

Meni neka gužva na poslu totalna, baš sam se odvikla od toga, pa ništa ne stižem ...

:mase

Re: Generacija 2009. - 6. dio

14 sij 2016, 10:48

sastavila sam jučer krevet - sama :joy i to zapravo dva puta. naime, kad sam složila okvir sam zaključila da bi ipak bilo bolje drugačije okrenut krevet i onda sam ga rastavila i opet sastavila. mm je na kraju pomogao okrenut ga i ušarafit podnicu ;) ne mogu ja to s njim radit, on je spor i živcira me ta ležernost, ja to uzmem i sastavim. vodio je M na engleski i ja i seka se uhvatila posla i za sat vremena, krevet gotov!
djeca su presretna, sjede na njemu gore, jutros su se gore oblačili i općenito uživaju. još dok druge stvari sredim - ma bit će to ko bombončić!

danas idem na ormare. skužila sam u čemu je caka, ja sam ipak pogriješila, jer upute su različite ovisno o tome za koje mjesto se sastavlja ladica, dakle ladice se drugačije sastavljaju ovisno je li donja ili gornja, a taj dio im je skroz nejasno nacrtan. ali ipak je mea culpa. zapravo vidjet ćemo još danas kad ja po svom ubušim rupe :lol

mmačak - mislim da liv misli na dječju kuhinjicu ;)

ne znam šta će moji bit z amaškare. ja bi da budu Maša i medo, a vjerojatno će seka bit Ana iz Frozen, naručila sam haljinicu s ebaya, a braco opet Darth vader :ajme

Re: Generacija 2009. - 6. dio

14 sij 2016, 11:37

MaminMacak je napisao/la:Pa bit ce i Damjan dinosaur kad Tin preraste kostim :)

da. al ja ti njemu to objasni :ajme

bravo latice :joy
pusti čovjeka da bude darth. :lol

Re: Generacija 2009. - 6. dio

14 sij 2016, 12:30

Latice bravo za sklapanje kreveta.
Nego, na igraxku kuhinje mislim. Ali mm je toiko spretan da bi on sadtavio sve sto se da sastaviti i od pravih stvari.

Re: Generacija 2009. - 6. dio

14 sij 2016, 12:43

latice :joy bravo za uspjesno obavljeni posao.
Za takve stvari imam svojeg majstora, kojeg platim kako zelim :nata Mm obozava takve poslove. Cak nam je uz pomoc tate ozbukao kucu i pokrecio, poslozio laminat, plocice, a da ne spominjem da je i sav namjestaj sklapao sam. :luv Tako mi je prije 2 tjedna naprabio veliku policu za knjige od starih dasaka. Bas sam happy zbog toga, jer tu ustedimo puno novca.

Dali ni nedozivljava maskare. Nijedan ubiti nema zelje za kostimima, a meni tako zao. Al mozda zavole svremenom.

neve sretna godisnjica :rodj Dobar ti poklon, moj nebi tako nesto ni kupio, vec me zeza odkad vjezbam da za kog vjezbam, njemu sam ljepa i ovakva ;)

Re: Generacija 2009. - 6. dio

15 sij 2016, 10:41

gaga blago tebi. mm zna promijenit žarulju, ali ne uvijek - ovisno o lampi jel.. katastrofa. kad smo krečili, ne znam kad je to bilo prije mjesec-dva, skinula sam karnišu u spavaćoj sobi da poslije stavim novu. samo ću reći da još uvijek nemam zavjesu i da se sve vidi u kuću jer je soba okrenuta prema ulici :lebdi bolje da ne idem dalje od toga...

moji danas idu spavat kod bake, meni dolaze cure na kartanje :joy seka je danas išla malo gore s bracom u grupu. taman sam mislila da je zaboravila na taj običaj petkom, budući da je bila na praznicima, ali braco nije zaboravio. a on je nosio danas disco kuglu u vrtić tako da je gore danas party :lol
a sinoć mi kaže da neka kažem tetama u vrtiću da je on osjetljiv :hahaha ja si nisam mogla pomoć da se ne nasmijem pošteno. i pitam ga da šta to znači? i gdje je to čuo? kaže da je od jedne curice mama rekla to teti za nju i da joj se od onda djeca ne rugaju, a njemu se taj jedan dečko ruga. ja znam o kojem je kklincu riječ i je on malo na svoju stranu, ali bez da podcjenjujem njegovu muku to je stvarno dječje zadirkivanje, koje on prema svima ispoljava, ono tipa da ponavlja za njima i to. do jutra on takve stvari zaborvai što navečer lupi, tako da je jutros sav vesel išao u red za doručak, seku za ruku, pozdravlja se s tim malim, grli ... ma dječja posla. ali eto, on je osjetljiv :lol

Re: Generacija 2009. - 6. dio

15 sij 2016, 11:09

Gaga jel moze slika te police za knjige? Zicam si mm vec neko vrijeme da meni nesto slozi. Imam par ideja i za namjestaj za terasu ali ako nemam konkretan prijedlog, njemu se ne da ni pocimati. :/

Latice super je on ali i mene je nasmijao. Ma njima puno znace ti medjusobni odnosi i nikom nije drago da im se rugaju. Mislim, koliko god nama to bilo djecje, njima bude problem.
Ti poprati kako ce on dalje govoriti o tome, mozda preraste to zadirkivanje pa mu ne bide vise vazno.

J juros bio bidan bez problema ali je tako razvukao spremanje da je to za poliditi. Njemu se nigdje ne zuri. Mogao bi se spremat tri dana. :ajme

Re: Generacija 2009. - 6. dio

15 sij 2016, 11:51

Liv poslikam, pa tokom dana stavim. Moram ponoviti gradivo :)

Re: Generacija 2009. - 6. dio

15 sij 2016, 12:18

slika

Re: Generacija 2009. - 6. dio

15 sij 2016, 13:03

super je polica. ja imam viseće iznad kompa. sve zatvoreno da se ne vidi nered :lol

latice- osjetljivi darth vader :lol

ovdje je kiša
sretna ne bila više. što ne pada samo noću :gaah

Re: Generacija 2009. - 6. dio

15 sij 2016, 13:12

ja se trudim odrzavat red na polici, ali jako tesko. inace tu znam staviti i zvakace, pa token za net banking, i svakakve sitnice, i to sve ko fol da decki nedokuce. Ali cim se okrenem oni se popnu na stol pa uzimaju :ajme
meni je bilo bitno da ima bilo kakva polica, da mi knjige nestoje kod njih u sobi, jer su mi vec par knjiga poderali, ali na svu srecu neke bezvezne
Kod nas se sad malo smirila kisa, a dotad je bas padala

Re: Generacija 2009. - 6. dio

15 sij 2016, 13:21

Neve, i kod nas kiša. Ne znam jesu li išli na klizanje danas. Čini mi se da u to vrijeme zapravo nije padalo, ali nisam baš provjeravala.
Na klizanju je super. Najbolja je u najboljoj grupi. Pomaže trenerici :lol

Gaga, bravo za majstora, odlična je polica!

Latice, svaka čast na slaganju namještaja. Ja to isto jako volim i ide mi, a i mm isto tako da uvijek slažemo skupa i brzo budemo gotovi. Baš nedavno smo kupili Ivoni ladičar u Ikei, složili smo ga za čas. Stol za sad nećemo kupovat, dijelit će Paolin. Jeste i vi sad kupili stol?
Uživaj s babama :zivili

Jeste počeli gledati torbe? Mi smo prošli tjedan u Njemačkoj imali vremena pa smo se malo zabavljali u Mülleru. Slatka mi je takva mala s torbom na leđima :luv

Re: Generacija 2009. - 6. dio

15 sij 2016, 15:46

Torbu uzimam sljedeći mjesec. Ovaj sam dio pribora

Gaga polica je super. I uredna. Meni gomila papira u mojoj. Ali se ne vidi bar :ajme

Re: Generacija 2009. - 6. dio

15 sij 2016, 18:05

ja nasla jednu koja mu se svidjela na stranici od narodnih novina, a mm ni cuti. kaze ima vremena :ajme a ja se bojim da na kraju neuspijem ovakvu naci po toj cijeni . Evo ove dvije su mu top, u dilemi je
https://e-trgovina.nn.hr/skola/skolski-pribor/skolske-torbe/571631
https://e-trgovina.nn.hr/skola/skolski-pribor/skolske-torbe/525321

Htjela sam probati nabaviti 4you al mu se nesvidjaju. Tako da sad imam brigu manje oko dostave

Re: Generacija 2009. - 6. dio

18 sij 2016, 21:02

Meni se sviđa 4you ali stvarno bezveze to slanje

Ja sam trenutno u bojkot fazi što se kućnih poslova tiče
Doma je bomba pala a tin visi cijeli dan na mob
:whew
Čekam da mm skuži poantu
No ne bu se desilo skoro :lol

Došao je kostim na dinosaura koji sam naručila. Rabljeni. Tinu se sviđa. Super je

Re: Generacija 2009. - 6. dio

18 sij 2016, 21:12

Pozdrav!
Nikako da stignem sjest na miru... I sad tipkam na mob. Ja sam J narucila neku haljinu od Else iz Frozen. Mislim da ce pola cura biti isto maskirane :ajme. I jucer ih je vec mm vodio na maskare. Ona je bila vila, a D gusar.
Cak sam joj skolsku torbu nasla u NN - sutr ce mm kupit, Herlitz midi - plava na malu sirenu i roza i ljubicastim detaljima, 285 kn na popustu.
Inace smo ok.

Re: Generacija 2009. - 6. dio

18 sij 2016, 21:21

Herlitz je super. Jako izdržljiva
I ja na mob tipkam
Laptop sam nosila na posao pa ga nisam spojila još

Re: Generacija 2009. - 6. dio

19 sij 2016, 16:00

eto napisala nešto i seka mi obrisala nogom :ajme
mi smo doma jučer i danas jer smo seka i ja malo virozne, ali sutra nastavljamo po starom. baš smo se lijepo namazili ova dva dana, s obzirom da sam za vikend pala s nogu spremajući i završavajući sobu. oni se po ciijele dane igraju, ne znaš za njih, puj puj puj forumsko prokletstvo :lol ako se pokače oko nečega, dok ja stignem oni se već grle i ljube i mire ;)

mi stol radni nismo sada uzeli, ali planiramo uskoro. htjela sam prvo vidjet kako će nam ovo sve stati u sobu i uklopiti se pa ćemo onda vidjet za stol. jel ima sad tu nešto što treba pazit kod kupnje? kontam da je i to cijela filozofija...

Re: Generacija 2009. - 6. dio

19 sij 2016, 17:23

latica je napisao/la:kontam da je i to cijela filozofija...

ako se nisam upišala majke mi :hahaha
bome si u pravu
aj otvori topik. budemo pametnije tako :lol

Re: Generacija 2009. - 6. dio

20 sij 2016, 09:51

strah me otvorit topic :hahaha
ne znam iskreno nekad jel ovaj forum prokletstvo ili blagoslov :lol :ajme gledam ljude oko sebe, odu i kupe torbu i bok, a mi mjerimo raspone nekih remenčića, računamo težinu u gram, studiramo njemački da prokužimo osobine torbe, pa mislim ... šta da kažem :lol i tako za sve. i onda se ja čudim kad krenemo nekoj temi razglabat, a ljudi me gledaju ko čudakinju - kao jeste razmišljali o torbi? - naravno da nisu, škola počinje na jesen :p a da krenem s drugim pitanjima ...

M je danas u vrtiću, ali seka je sinoć opet bila 37.8 i opet joj kasnije samo padne, ali idemo onda danas do dr da je pogleda, sad je to od nedjelje tako ...
Tema je zaključana