Sada je: 13 svi 2024, 13:03.

Generacija 2014. - 4. dio

Pratite generaciju svojih mališana, družite se, razmjenjujte iskustva, mišljenja i dijelite sve ono lijepo i manje lijepo što donosi život s djecom!

Moderatori/ce: latica, snowwhite

Generacija 2014. - 4. dio

PostPostao/la snowwhite » 30 sij 2016, 22:44

jeste sve na broju? :mrgreen
nastavljamo :srca

Janja Mislav 24.03.
zara01 Tena 26.03.
*pet Vanja 17.04.
Bellitza cura 23.04.
Blizanci Leni 05.05.
Liv Tyler cura 20.05.
Mrs. E. cura 25.05.
RasteBuša Noa 26.05.
Ivy Šimun 30.05.
SonjaV cura 08.06.

danijela81 dečko 11.06.
mamMary dečko 22.6.
morena Damjan 27.06.
Suncokret Filip 09.07.
Nikky cura 11.07.
Tonkicapalonkicafrr dečko 11.7.
olja2208 Petar 04.08.
lusi Anamarija 06.08.
suncica77 cura 18.8.

Tulip Dunja i Nikola 3.9.
IINA curica 17.10.
Supernova dečko 3.10.
nevenera Nikša 17.11.
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Generacija 2014. - 3. dio

PostPostao/la suncica77 » 30 sij 2016, 23:35

Dvije lijeve mliječne dvojke
3 x sam morala pročitat dok sam skontala :)))
Plavuša
E vidjet cemo kako se izbit ovaj zubic , loše je krenuo
mama dva anđela ...slikaslika
Avatar
suncica77
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3141
Pridružen/a: 22 tra 2009, 19:19

Re: Generacija 2014. - 3. dio

PostPostao/la nevenera » 31 sij 2016, 21:10

Kod nas su svi zubi vani
Nadam se da je to više to :lol
Sad kad hoda mi je smiješan. Jedva se čekam rješiti kolica.

Počeo je i više pričati. :joy
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Generacija 2014. - 3. dio

PostPostao/la SuperNova » 01 vel 2016, 20:29

Samo usputno sam svratila jer ne stignem pisat...
Neve kako to da vam je puknuo zub, zar je to moguće :conf
Što nam ovo nije 4. dio generacijskog topika? :dunno
Mamino zlato 3.10.2014
Avatar
SuperNova
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 268
Pridružen/a: 10 pro 2014, 18:18

Re: Generacija 2014. - 3. dio

PostPostao/la nevenera » 01 vel 2016, 21:46

Je. Odvalio je glavom i fali mu 1/3 dio zuba. Sami kut.
Damjan je tako odvalio ali je njemu zub uletio u desni. No spustio se opet
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Generacija 2014. - 3. dio

PostPostao/la snowwhite » 02 vel 2016, 08:55

SuperNova je napisao/la:Što nam ovo nije 4. dio generacijskog topika? :dunno

je malo sam fulala sori.
Ispravljeno :)
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Generacija 2014. - 4. dio

PostPostao/la morena » 02 vel 2016, 09:17

nevenera je napisao/la:Je. Odvalio je glavom i fali mu 1/3 dio zuba. Sami kut.
Damjan je tako odvalio ali je njemu zub uletio u desni. No spustio se opet


Prije par mjeseci je Juraj (ovaj stariji) zviznuo na pod i udario zubima, tak da je ostao bez jedne gornje jedinice :ajme Rasklimao si je obje jedinice, jedna mu se učvrstila, a druga mu se jako klimala i smetala mu, tak da ju je nakon par dana sam izvadio. Šokantno iskustvo :znoj
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Generacija 2014. - 4. dio

PostPostao/la nevenera » 02 vel 2016, 09:52

Reče meni zubarica ako ispadne zub da ga vratim nazad. Da će ostati
A ja :nesvist
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Generacija 2014. - 4. dio

PostPostao/la mamMary » 02 vel 2016, 22:14

O Boze! mi se borimo s nicanjem zubica, vi sa ispadanjem.
Uglavnom, nikle gornje trojke, donje pred izbijanjem. Nos curi, srecom prozirno, danas je povratio jednom i par puta slinasti proljev.
22.6.2014. J.
Avatar
mamMary
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 145
Pridružen/a: 25 stu 2014, 12:42

Re: Generacija 2014. - 4. dio

PostPostao/la morena » 03 vel 2016, 09:24

nevenera je napisao/la:Reče meni zubarica ako ispadne zub da ga vratim nazad. Da će ostati
A ja :nesvist


To su i meni rekli kod zubara, ali da se tak mogu vratiti trajni zubi ako su ispali s korijenom, za mliječne nije bitno. Nisam znala da je to moguće, a još mi poslije kolegica s posla potvrdila kako su nekom njenom rođaku kad si je izbio zub kao klinac samo vratili taj zub (trajni) natrag na mjesto, i učvrstio mu se i sve super :shock
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Generacija 2014. - 4. dio

PostPostao/la Liv Tyler » 03 vel 2016, 09:45

suncica77 je napisao/la: Dvije lijeve mliječne dvojke 
3 x sam morala pročitat dok sam skontala ))
Plavuša 

A ja citam 2 mljecne dojke pa se mislim o cemu to oni sad, moram se vratiti na 3.part. :hahaha

Ajme usokirale ste me s tim zubima. Nama se do sad kod djece unalo dogoditi za se zviznu u zube ali srecom ocito ne dovoljno jako da bi to bilo za ispadanje ili da se slome.
Ali znalo se to dogoditi zubima i fazi mjenjanja tako da ako ispadne nesto ranije, nismo dramili jer bi najcesce za malo vremena trajni vec virio van.

I meni je B dozivila neki skokic u brbljanju, sad osim ponavljanja i sama izgovara rijeci i objasnjava i trazi i pita i svasta.
Jucer su stariji pustili bambija preko usb-a, i u nekoj sceni ga mama doziva i trazi, a ona se razvikala po cijeloj kuci baaambiii i trazi ga okolo. Kako ima dosta slican glas s M, nisam na prvu registrirala tko to vice. Kad sam skuzila, ostala sam :shock A J i M riknuli od smjeha.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Generacija 2014. - 4. dio

PostPostao/la morena » 03 vel 2016, 10:30

I D. polako ulazi u fazu "pričanja" koje nije više samo besmisleno brbljanje. Ako misli da može izgovoriti, onda hoće i ponavljati riječi kad ga pitaš, i samoinicijativno hoće nešto reći, neke riječi čisto, od nekih prvi slog, ali kužimo ga. Ako ga pak pitamo da ponovi neku riječ za koju nije siguran kako da izgovori, onda nam plazi jezik i belji se :lol

A jučer smo se super igrali, baš kuži fore i zafrkanciju, ja sam njega i J. lovila po kući i škakljala ih kad ih ulovim, a oni su morali bježati. I odjednom on pobjegne radnu sobu (tamo su pospremljene igračke) i nosi igračku (zapravo ne igračku, nego "action figure" :p ) Ninja Kornjača i počne me plašiti s njom :hahaha Tako da sam ja morala bježati od Ninje kornjače. Ne znam kak se toga sjetio, ali baš mi je bilo fora.
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Generacija 2014. - 4. dio

PostPostao/la SonjaV » 03 vel 2016, 12:31

Sad su najsladi :dada :srca

Naša cura je počela glumiti ko velika. Pravi se da spava kad je tražimo, zatvori oči i leži, nema šanse da se javi.
Nekidan se sakrila da je nisam mogla naći 5 min. što mi je bilo kao godina. Otišla je na kat :shock (vratašca njena nam ostala otvorena) i sakrila se na krevet ispod deke.
I tek kad sam počela vikati da nam je došao neki medo se otkrila jer je bila znatiželjna...
Indijanac '09.2002
Mrvica '05.2005
Bucka '06.2014
Avatar
SonjaV
sa zalihama pelena
 
Postovi: 1720
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:42
Lokacija: Malo misto

Re: Generacija 2014. - 4. dio

PostPostao/la suncica77 » 03 vel 2016, 12:47

Satrase me ovi rodjendanu
Bili smo na 4 u mjesec dana
Lijepo je to druženje ali dostupnost svega , grickalica, slatkiša kolača gdje samo hodam i doslovno vadim e sve iz usta , a majke me gledaju ko da imam rogove na glavi
Zašto joj branim jesti kolače, zašto joj branim jesti čokolade
Satra me to ... Kako vi na rodjendanima ? Jedu vam djeca sve?
Meni za sada jede ; štapiće odnedavno iako nisam bas sretna zbog toga, smoki od prosa,tu i tamo po jednu kinder čokoladicu , hipove keksice , nista vise ...
mama dva anđela ...slikaslika
Avatar
suncica77
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3141
Pridružen/a: 22 tra 2009, 19:19

Re: Generacija 2014. - 4. dio

PostPostao/la nevenera » 03 vel 2016, 12:57

Ne dajem kravlje, med, školjke, orašaste i tome slično. No on dosta toga neće. Npr vrhnje maslac sir a ni slatko osim čokolade. Dobije smoki kukuruzni i koji keks. No najčešće ga ne vodim na rođendane
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Generacija 2014. - 4. dio

PostPostao/la IINA » 03 vel 2016, 13:26

neve, zašto ne daješ orašaste?
Ja joj baš volim u neki voćni mix dodat žličicu mljevenih badema.

Više ništa nije zabranjeno kod nas.
Med nije jela, al bude uskoro, recimo sa godinu i pol, jer m tata ima svoj i žao mi je da ga ne jede. Za početak ću joj dat propolis isto naš proizvod. Alergija nemamo u familiji, a botulizam je zbilja jako jako rijedak i opasan u biti za bebe do godine dana.
Jede i čokoladu, čips, smoki, sladoled, ako je netko ponudi. Doma to vrlo rijetko imam. Ono kaj doma gricka su kokice, koje pečemo u običnoj rajngli na plinu.
Sokove ne voli, probala sam joj dat domaći koji radi moja mama, ali ne želi niti jedan (jabuka, višnja, breskva). A ni kupovne neće, što mi je super.
Školjke ne dajem niti starijim curama, jer me uvijek strah trovanja, a i mislim da im se ne bi svidjele (ne vole niti lignje).
Kravlje mlijeko ne pije, no nekad joj napravim griz sa kravljim, a stavljam ga i u neka jela. Ne izbjegavam ga, no ja ga ne pijem, osim u kavi, a težim onoj struji koja vjeruje da kravlje mlijeko nije baš zdravo za ljude, osim u fermentiranom obliku pa se nadam da ga niti M. neće piti (starija pije, jer ju je njen tata nagovorio negdje kad je krenula u školu da proba, pa tako nekoliko puta dok joj se nije svidjelo :gaah , do tad ga nije pila, a srednja ga ne pije niti danas, samo jogurt).
M. je bolesna. Ovo je najozbiljnija bolest do sada, obzirom na opće stanje. A ja sam kriva, jer smo u nedjelju išli u goste do mm ujaka, kad tamo on kuri i kašlje...trebala sam se okrenuti i otići bez pardona, no nisam i eto jučer nje. Temperatura preko 40, padne teško do 38,5, kašlje mokro, puna je sluzi i tako slaba da ne silazi sa kauča, loše spava, i samo cvili i plače :(
Viroza je sigurno, ali neka opaka.
Nadam se da će do petka biti bar malo bolje.
Imaju li vaši papuče?
M. hoda u soknama iz Mullera koje imaju skoro cijeli taban presvučen gumom. Do sad joj bilo ok, no sad je nekako postala presigurna, i zna se dogoditi češće da u brzini stane samo na petu i to na onaj mali dio koji nije u gumi i onda padne ko s kruške. Pa razmišljam da joj ipak uzmem papučice...ima super mekanih u Frodu. Htjela sam da bude bosa što duže, no ovo mi se već čini i opasno. :dunno
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Generacija 2014. - 4. dio

PostPostao/la morena » 03 vel 2016, 13:34

Doma u pravilu ne jedu grickalice (osim ak se zalomi da vide čokoladicu, možda nekakvu keksu, jučer je nemam pojma odakle iskopao Pez bombone, pa ih je jeo, nisam mu ih čupala iz ruke, ali da ću mu namjerno dati, neću). Kad smo kod nekog, na rođendanima, gdje drugi jedu svašta, onda ništa ne branim. Jedu sve. Ali i doma jede već dugo sve što se može naći u kolačima - med, mlijeko i mliječno, sve orašasto i sjemenkasto - to obožava, to gricka za međuobroke (za grickalice razne ne garantiram, po pitanju konzervansa i aditiva). Tak da se ne brinem da će imati neku reakciju na to što pojede, a to što će se svakih par mjeseci najesti malo junk fooda, ne želim da me to opterećuje (malo me opterećuje ako se zalomi baš u kratkom roku, tipa za blagdane, ali trudim se biti :lebdi).

D. je već dugo u onim kožnim papučama (mekane kao čarape, ali se ne skližu jer su kožne). Domaće su Pelice, imao je i te, ali su nam skupe pa naručimo slično na ebayu. Sad si mislim uzeti mu obične papuče (i tenisice bi morala) samo da su koliko toliko meke i da nemaju uložak. Pazi kod Froda, ja nisam našla bez onog anatomskog uloška, a to ne volim u dječjim papučama.
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Generacija 2014. - 4. dio

PostPostao/la suncica77 » 03 vel 2016, 14:01

Ja sam samo mislila na slatkiše i grickalice sta dajete
mama dva anđela ...slikaslika
Avatar
suncica77
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3141
Pridružen/a: 22 tra 2009, 19:19

Re: Generacija 2014. - 4. dio

PostPostao/la suncica77 » 03 vel 2016, 14:03

Moja ima blagu alergiju na jaja i kikiriki onda pazim
A jaja i kikirikija u svemu ima
mama dva anđela ...slikaslika
Avatar
suncica77
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3141
Pridružen/a: 22 tra 2009, 19:19

Re: Generacija 2014. - 4. dio

PostPostao/la morena » 03 vel 2016, 14:41

Nekad dobije keksu ili štapiće (ako je netko od odraslih jeo, pa ostavio na vidljivom mjestu). Stariji voli Barni (onaj biskvit) ili životinjsko carstvo, sukladno tome ako se stariji sjeti da bi tak nešto, onda dobije i D. jer ne bi živ ostao da i on barem ne proba. U pravilu, doma ne nudim takve stvari uopće, ali nekad to dobiju kod bake dok su na čuvanju. Da je po mom, ne bi to kupovno jeli uopće, ali ne želim bakama (koje nam puno izlaze u susret po pitanju čuvanja djece) uskraćivati da povremeno klincima kupe nešto "slatko".
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Generacija 2014. - 4. dio

PostPostao/la zara01 » 03 vel 2016, 16:18

Ja doma ne nudim,u gostima ne otimam.Nekad uzmem i maknem na stol da ne moze dohvatiti :ajme .
Kupimo rizine krekere,pirove stapice i obicne bratu uzme.Flips proso.I otkrile joj bake kinder jaje pa zica.
Orasaste dajem,suho voce i sjemenke-to obozava.
Police sa monte,dukatinom i sl.obilazimo.Nije nikad probala.Frendica joj je nedavno donijela bananko i nije znala sto je to :lol ,ja uzela i spremila....Nije me briga tko me kako gleda.
Med dajem,kravlje ne dajem iako je jela palacinke s tim u gostima.
Propolis smiju?Imamo domaci.
Izasle i sve petice :nesvist
T&T
Avatar
zara01
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1367
Pridružen/a: 11 vel 2011, 16:04
Lokacija: Zagreb

Re: Generacija 2014. - 4. dio

PostPostao/la nevenera » 03 vel 2016, 21:48

Nikša mi je sinoć spavao 19.30-1.30
Sad ne mogu ja spavati
Sjećam se toga s tinom i damjanom
Oni počnu spavati a ja još ko sova :nesvist
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Generacija 2014. - 4. dio

PostPostao/la mamMary » 03 vel 2016, 23:25

J. Jede i med i orasaste plodove. Med mu nije nesto napet, ali u njega zamaskiram propolis pa nekako ide. Kravlje mlijeko pije, ali jako rijetko cisto, najcesce neku mlijecnu kasicu. Kupovno nece ni pod razno. Cesto sam mu s kozjim pravila, njega vise voli. Buduci da nece jesti nista sto ne zna sto je, na rodjendanima itd, ne jede nista sto mu ja ne ponudim. Tu i tamo smaze pola kinder cokoladic, pola da nekome od nas. Mi muku mucimo s vocem. Nece ga ni naopako. Dok je bilo sezonsko, nije bio problem, sve sto je na selu bilo zrelo je jeo, a sad nece skoro nista, ponekad nektarinu ili bananu ili nar. Maskiram mu kupine, borovnice,ribizle u zobenu kasu Ili jogurt pa valjda misli da je to takvog okusa.
I da, nece jagode. Ni u kasici, ni domace kad su bile, ni dzem. ne forsiram ga.
22.6.2014. J.
Avatar
mamMary
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 145
Pridružen/a: 25 stu 2014, 12:42

Re: Generacija 2014. - 4. dio

PostPostao/la mamMary » 03 vel 2016, 23:30

Kod nas ima puno gripe. Danas srela m. Sestru iz ambulante kaze da ga ne dovodim dok se ne smiri Stanje Niti da ja dolazim. Sad me muci kako se dezinficirati nakon skole da otamo ne donesem virus.
Svi savjeti dobro dosli.
P.s. sad se hoce stalno sisati. Mm sisala kosu na vratu, a on govori da i njemu. Smijesan pravo.
22.6.2014. J.
Avatar
mamMary
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 145
Pridružen/a: 25 stu 2014, 12:42

Re: Generacija 2014. - 4. dio

PostPostao/la suncica77 » 03 vel 2016, 23:37

Dajete suho voce iz rinfuze ?
Ja svojoj jos nisam dala med ,,,
Orase je samo do sad probala od oras. Plodova
Svaki dan jede bananu , voli , ne znam sta drugo Dat od voća, kad nema nekog izbora sada
mama dva anđela ...slikaslika
Avatar
suncica77
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3141
Pridružen/a: 22 tra 2009, 19:19

Re: Generacija 2014. - 4. dio

PostPostao/la morena » 04 vel 2016, 09:32

Suho voće obožava, tako da često kupim grožđice ili brusnice, imamo domaće sušene šljive, ali to nije sitnog i okruglastog oblika pa mu nije tak zanimljivo. Inače obožava banane (svježe), u prosjeku isto pojede bar jednu dnevno, jabuke imamo domaće, ali njih baš ne pojede s takvim guštom, nekad kupim mandarine ili naranče, njih ne pojede nego pocucla sok :lol
Grickati voli pistacije i kikiriki, tog je sposoban pojesti punu zdjelicu da mu dam. Fasciniralo me kak je to mogao jesti dok mu nisu narasle četvorke, ali kad ti je nešto fino, ni zubi nisu uvjet. Orasi, lješnjaci i bademi mu nisu tak fini, ali i to pojede, a i često ih stavljam u muffine ili palačinke.
Med sam mu dala kad je imao oko godinu dana, ali tek od nedavno ga je doživio i kad vidi staklenku viče ME, ME. I onda mu namažem na kruh, a on jede kruh odozgora gdje je namazano, i kad to pojede/poliže, ostatak kruka ostavi.
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Generacija 2014. - 4. dio

PostPostao/la mrs. eastwood » 04 vel 2016, 10:55

zara01 je napisao/la:Izasle i sve petice :nesvist

ja sam na to skroz zaboravila, sad su nam izbile sve trojke i rekoh, da odahnemo. kad ono evo nje sa cijelom rukom u ustima :nesvist

ja sam super stroga glede hrane općenito koja nije obrok koji sam ja osmislila :lol
ali sam svakako manje stroga nego sam bila sa starijom. ali dobro, ni starijoj ne dozvoljavam da se natrpava tako gluposti po gostima, posjetama, rođendanima. Isto gledam da ih dobro najedem prije :nokti
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Generacija 2014. - 4. dio

PostPostao/la nevenera » 04 vel 2016, 13:11

orašasti se do dvije godine daju isključivo mljeveni,ne u cijelovitom obliku
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Generacija 2014. - 4. dio

PostPostao/la Emmalia » 04 vel 2016, 14:01

Čini mi se da sam ja što se tiče prehrane ovdje najveći kontrol freak :oops:
Ali ajde, prvo dijete, ne ide u jaslice.... pa neka stvara dobre temelje dok može. Ne jede nikakve slatkiše, čokolade, pudinge i sl. kupovne. Jer nema potrebe, on nije od one djece koja moraju dobit čim vide, rijetko kad on pita nešto, i zadovolji ga odgovor tipa ''to je samo za velike'' kao kad pijem kavu recimo. Imam sreće valjda :mrgreen. Sama mu radim čokoladice, keksiće itd. Imam ooogroman strah od šećera, jer sama imam užasnih problema s ovisnosti o njemu. Vjerujem da su za to dijelom zaslužni i moji ''dobri temelji'' iz djetinjstva, krcali su nas slatkišima koliko god smo htjeli otkad pamtim. I ne želim to svom djetetu. Kad će počet više ić među djecu, rođendane tog tipa, i kad će bit stariji, znam da se neće moći izbjeći. Ali zasad dok još mogu to kontrolirati, zašto ne, a on se ne buni. Od ostalih namirnica jede skoro sve, med sam dala jesenas dakle iza 15 mjeseci... orašaste isto jede, ali naravno mljevene jer moj duuugo nije žvakao, a sad mu je žvakanje daleko od toga da bi mu dala jedan lješnjak recimo. Nego mljeveno ide u kaše, kekse itd. Kravlje mlijeko ne pije, možda sam ga dvaput stavila malo u palačinke. Doji dovoljno i jede fermentirane mliječne. Znači jedino što nije ni na vidiku su školjke i gljive. Imam i domaće lignje smrznute, ali nije probao jer ne znam kako bi ih on žvakao, a možda i bi tko zna.

Nama spavanje ludnica. Pisala sam ono prije koji tjedan kako sam poludjela i odlučila ukinut noćno dojenje. E što nije malo seronja onda počeo spavat ok, s 1-2 buđenja... :conf zbunio me totalno, kao da je skužio što planiram... ali nije potrajalo, 6 noći i onda opet po starom više buđenja, ne da mi se ni brojat. I sad ne znam što ću. Taj vikend je za 2 tjedna kad moji odlaze na put, i kad sam trebala provesti to ukidanje. A nisam načistu sa sobom. :roll

Eh, nama opet reorganizacija obroka čim je malo zatoplilo pa smo dulje ujutro vani. Kaos nastane, a mene to živcira, jer volim da se ''zna raspored''. Jedino što je uglavnom konstanta je buđenje u 7, spavanje 12:30 do 13:30, i spavanje u 20. Kako taj ručak ubaciti, je li mu kasno ručat tek 14-15.....kako da skuham ručak do prije spavanja... i tako, gomila kako i zašto. Danas sam mu dala ručak u podne (inače ruča nakon spavanja, a u podne jede voće) pa baš da vidim hoće li bolje odspavat sad. Meni je to nekako rano, ja do ručka volim tri put doručkovat, a opet da ide u jaslice bio bi rani ručak.
Kakav je vama sad raspored obroka?
Emmalia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 149
Pridružen/a: 11 tra 2014, 13:28

Re: Generacija 2014. - 4. dio

PostPostao/la Liv Tyler » 04 vel 2016, 15:09

Ja na svoje pazim tako da postepeno sve uvodim kako dolazi po dobi. Znaci nista prije vremena.
Najlakse mi je bilo kad je najstarija bila sama, a svi kasnije su lakse projeli te gricke jer su bili u manjini. Inace su moji izbirljivi, svatko voli nesto drugo pa tako i jedu razlicite stvari.
Na rodjendanima mi vise nitko nista ne govori niti me krivo gleda, svugdje ima mali i manjih od mojih pa svi nekako paze sto se nudi.

Da su kojim slucajem alergicni vodila bi se tom idejom i rekal bi samo kratko da je dijete alergicno na neke stvari, a ja ne znam sto ti sve ima jer nisam sama spremala i tocka.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Sljedeća

Natrag na Od prvih koraka do prvog razreda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.