Sada je: 18 tra 2024, 03:28.

Generacija 2015.

Pratite generaciju svojih mališana, družite se, razmjenjujte iskustva, mišljenja i dijelite sve ono lijepo i manje lijepo što donosi život s djecom!

Moderatori/ce: latica, snowwhite

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la zeezee » 22 ruj 2016, 00:11

Nek sam je pohvalila za zdravlje... :( danas proljev, iliti,prilicno meka i obilna stolica 4 puta. Za nju je to proljev, jer kak jednom dnevno, a najcesce svaki drugi dan i to je tvrdokakac. Brat danas nije isao u skolu zbog glavobolje i temperature pa sam isla s njim dr, povela sam i nju. Kaze ped da vjerojatno imaju isti virus, samo kod nje izlazi na drugu stranu ;)
Dobre je volje tj bila je do pred samo uspavljivanje, onda je krenula ddernjava za cicom.

Da, i kod nas je cica jos uvijek u akciji, ali uglavnom za uspavljivanje i nocu.
Preko dana bas i ne trazi ili joj skrenem paznju pa zaboravi.

Leptir, meni je malo i glupo pricati koliko ona prica, sama sebi zvucim kao da se, da prostis, preseravam, a nemam zasto jer je to do nje, nije do mene i ne mislim da je to nesto na sto netko drugi treba biti ljubomoran. Kod nje je ta njena prica mnogima simpaticna jer zna biti dosta razgovijetna, a sitna je, s jako malo kosice, pa ljudi misle da je mlađa. Pa joj krenu nesto gugutat, a ona ispali neki biser. Danas je kod dr prvo ponovila valjda deset puta 'dobadan', onda na odlasku jednako toliko 'dovađenja' (na cesti uredno pozdravlja pse, macke, ptice :lol ). Izmedu je trazila dr da joj doda lutku rijecima ' dodaj cuicu, teta', sto je ipak bolje od donedavnog deranja ' daj miiii'. Neka mala vrsnjakinja joj se vrzma oko biciklica, a ova moja u dreku 'nemoj, ne tuđe!". Primjetila sam da malo zna splasiti drugu djecu. Njezna je fizicki, ne gura, ne tuce, ali stalno nesto vice I vidim da tocno kuzi kako dobiti paznju, zna se praviti da place, cim joj nesto ne pase, dolazi tuziti brata.

I cudno mi je kako neke rijeci izgovara potpuno pravilno, a u nekima ne izgovara neke glasove . Nr kaze pas, ali ako je s na prvom mjestu, onda ga u vecini slucajeva ne izgovori, pa skoci postane koci.ali, umjesto rukice kaze sukice, tu izgovori s na prvom mjestu. :conf

Zna reci tobogan, igati nomigat (nogomet), ali g u gotovo ne zna, pa kad je gotova s jelom vice dokovo!
Sve u svemu, dosta prica...i ja sam se opet pres........ Sori, necu vise, ne dogada nam se nista novo i revolucionarno, pa mogu samo o tome. Over and out...
M 22.04.2008. slika
Avatar
zeezee
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1813
Pridružen/a: 27 kol 2007, 17:50

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la mama njonji » 23 ruj 2016, 16:55

zeezee, nadam se da ste vec bolje sa bolescinom :hug

Leptir, ne brini za brbljanje, ni moj nije puno rjecitiji, uz par novih rijeci zadnjih desetak dana, kad se sve zbroji ne bi dosli do deset :lol
Inace, nakon iskustva sa srednjom curom (brbljavicom poput zezzeine ;) ), morala sam zvrcnut frendicu koja je logoped, cisto da je malo priupitam :mrgreen Ipak je B. vec prosao 19 mj. Rekla mi je da nista ne brinem, da vjerojatno spada medju "late bloomerse", ako normalno komunicira, pokazuje, razumije, gleda u oci i sl. - nema nikakve brige, jednostavno ce kasnije propricati.

Iza nas je prvi tjedan sa cuvalicom. Za sad je, pljuc, oljuc, proslo jako dobro... Osim malo zezanja kad odlazim ujutro (mora se stvarno potrudit da ga odvrati od mamakanja), dan im prodje bez suza, s puno setnje, parkica, doma igranja na podu... pojede joj rucak bez problema, zaspi u kolicima i sve u svemu - doceka me nasmijani, čisti, veseli B. (taman se probudi kad mi stignemo i spreman je za akciju) :srca
Osim sto me ona nazove da mi ispriča sta rade, tu je i najstariji koji je ovaj tjedan imao popodne školu pa je malo spijunirao :nata .
M 2005
D 2009
B 2015
mama njonji
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1329
Pridružen/a: 15 svi 2007, 12:16
Lokacija: zagreb

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la leptir422 » 24 ruj 2016, 12:30

Zeezee - samo se ti hvali s njom :rodj :joy - ja sam sa svojim očajna - tete su mi u petak izjavile da će posjediti s njim..... nijedno drugo dijete njegove dobi nije toliko aktivno - počeo im se penjati na stol s kojeg jedu i onda skakati s njega, a da uopće ne gleda da li će ga netko dočekati - isto tako puže sam uz tanja stabla i popne se do pola stabla i onda počne plakati jer ne može dolje..... :ajme
doma je naučio otvarati sve komode..... ormariće - na svima smo dosad držali samoljepljive trake i gumice.... ali ni to više ne pali - tako da mi se jutros došetao sa staklenim vrčem u ruci.... :strah
najgore je što je naučio otvarati prozor - sreća taj prozor od dnevne izlazi na veliki balkon, ali svejedno....... ispod prozora je radijator..... frajer u 5 sekundi dovuče neki kamiončić ili drvenu edukativnu igračku ispod - okrene na čvrstu stranu i ko majmunčić se uzvere do radijatora i do kvake od prozora.... :gaah

mama njonji....... ti ćeš i detektiva angažirati :) - ili kameru u medvjediću :hahaha
moj je zaključak - dok je dijete nasmijano i čisto i želi ići kod tete - sve je ok :luv
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la leptir422 » 24 ruj 2016, 12:30

Zeezee - samo se ti hvali s njom :rodj :joy - ja sam sa svojim očajna - tete su mi u petak izjavile da će posjediti s njim..... nijedno drugo dijete njegove dobi nije toliko aktivno - počeo im se penjati na stol s kojeg jedu i onda skakati s njega, a da uopće ne gleda da li će ga netko dočekati - isto tako puže sam uz tanja stabla i popne se do pola stabla i onda počne plakati jer ne može dolje..... :ajme
doma je naučio otvarati sve komode..... ormariće - na svima smo dosad držali samoljepljive trake i gumice.... ali ni to više ne pali - tako da mi se jutros došetao sa staklenim vrčem u ruci.... :strah
najgore je što je naučio otvarati prozor - sreća taj prozor od dnevne izlazi na veliki balkon, ali svejedno....... ispod prozora je radijator..... frajer u 5 sekundi dovuče neki kamiončić ili drvenu edukativnu igračku ispod - okrene na čvrstu stranu i ko majmunčić se uzvere do radijatora i do kvake od prozora.... :gaah

mama njonji....... ti ćeš i detektiva angažirati :) - ili kameru u medvjediću :hahaha
moj je zaključak - dok je dijete nasmijano i čisto i želi ići kod tete - sve je ok :luv
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la spm » 27 ruj 2016, 16:10

pozdrav cure
da se napokon prijavim i na ovom dijelu... moja curka je Lucija i ona je ljetnica 2015. ima 15 mjeseci, 81 cm i 11 kg i jedna je jako vesela cura. počeli smo sa jaslicama i u globalu je ok. od ovog tjedna je tamo cijeli dan i to mi je koma, više je u vrtiću nego doma.
spavanje nam je slabo, po noći se dosta budi i ranoranioc je (između 5 ipo i 6 se diže)...
voli brzo hodanje, penjanje di god. sad je nova fora hodanje po kauču pa umiremo od straha...
trenutno joj rastu 3 četvorke i samo bi grizla...
imamo i brata koji je krenuo u prvi razred pa joj je sve njegovo zanimljivo...
brblja svašta, u usporedbi sa bracom u toj dobi je turbo napredna...
obožava pse i mačke, i sve joj je vau vau i mjau mjau...
ja sam slomila nogu prije tri tjedna pa sam sad doma sa longetom. muž obavlja logistiku oko klinaca i moram priznati da nam nije baš najbajniji period... L mi dodje i daje ruku da idem s njom, a ja sam na štakama... ne mogu je dići kad zove mama... ma koma...
nadam se da ću biti aktivnija na ovom pdf-u nego na onom ranijem...
pozzz svima
spm
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 353
Pridružen/a: 30 lip 2009, 13:17
Lokacija: Zadar/Zagreb

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la leptir422 » 28 ruj 2016, 10:56

Pozdrav :hug - drago nam je da je prva ljetnica s nama.

Mi smo ti tu isto malo lijene.... ali nije ni čudo kad su nam mališani aktivni :joy
Žao mi čuti za slomljenu nogu, ne mogu ni zamisliti kako bi to kod mene uspijevalo funkcionirati. Mislim da bi bio totalni raspad sistema - pogotovo s obzirom na ovo moje malo čudo koje traži punu pažnju i kao svaki pravi mamin sin - ne zna se odvojiti od mene :ajme

Jučer kad sam ga pokupila iz jaslica je teta rekla da se s njom punih 5 minuta prepirao oko veranja na stol - ona je pričala - on je lajao - :mrgreen (naime - trenutno je u fazi da na sve laje - ne znam bih li se trebala zabrinuti?)

Što da ti kažem - hodanje po kauču? čekaj da se počne verati po stolu i stolcima i skakati s njih) :le
Iskreno se nadam da će svi oni preživjeti ovo razdoblje bez većih lomova.

Kada ti skidaju longetu? Poslije ćeš još imati i fizioterapije? - Ajoj - vi ćete taman negdje na Božić možda uspjeti vratiti se starom ritmu. Držim palčeve da sve bude u redu.

ZeeZee - proljev prošao?
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la zeezee » 28 ruj 2016, 14:49

spm, dobrodošla! Koma za nogu, ni ja ne mogu zamisliti kako bi to funkcioniralo kod mene (iako, deda se pokazao kao prilično dobra dadilja); želim ti da brzo baciš štake i u šetnju!
Moja mama ima artrozu oba koljena, trenutno je u akutnoj fazi, i koma je to s nemogućnošću kretanja...a boli ju neprekidno, ne spava od toga.

prošao proljev, došli šmrklji...ali, i prolaze brzo. mislim da ipak ta cica jošu uvijek čuda čini za ta brza ozdravljenja. jučer ujutro mi je još u krevetu rekla da ju 'boli tubuh', međutim, kasnije je bila ok volje, ni po čemu se nije vidjelo da je nešto muči :dunno . kaka bar dvaput dnevno, što je i dalje puno, s obzirom na to kako je od sada bilo...možda se sad tako ustali. čudno mi je jer ipak zadnjih par dana malo slabije jede, jedino i dalje može pojesti lonac juhe kad bi joj netko toliko dao. domaća s domaćim rezancima, druge varijante, tipa gris knedli, je ne zanimaju.

Leptir, tvoj mali je, po svemu sudeći, izuzetno spretan, sportski tip. moja je trapavica. penje se na veliki tobogan, na lojtru, trčkara, sve to stoji, ali su nevjerojatni načini na koje ona pada. imamo već strgani zub, a danas je zveknula s kreveta na pod na facu :gaah u ustima je bilo krvi, usna natekla...sad ne znam jel su jedinice skroz ok, nije dala ni popipati. zaspala je par minuta nakon toga, u stvari, do pada obično i dolazi kad je pospana ili umorna. užas mi je to sa zubima. čekam sad da se zbudi da vidim klima li se što.

isto se počela svađati. još nije krenula lajati :lol , ali viče na nas, glavno joj je 'nemoj, ne dam, maki se', pogotovo se ljuti ako joj netko kaže da je deda njegov, a ne njen. onda se krene i praviti da plače, ode u kut ili zabije glavu u trosjed i cendra sebi u bradu 'masin deda'. i zeza me u šetnji. neće ni u kolica ni u tricikl, a nakon malo hodanja, krene sa 'nosi mama masu'. mene kičma rastura i dobro osjetim ovih njenih 9.5kg, pa se izvrdavam. danas je u protestu stala nasred puta i ni makac, uz neizostavno fejk cendranje. hvala gospođi koja je naišla i priupitala je jel ide s njom. zbrisala je meni u roku keks, pružila ruku i šeatla narednih pol sata...uz povremeno okretanje da vidi jel se ova pojavila od nekuda :lol
M 22.04.2008. slika
Avatar
zeezee
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1813
Pridružen/a: 27 kol 2007, 17:50

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la spm » 29 ruj 2016, 07:52

Hvala na dobrodoslici :-)
Situacija nije jednostavna, ali se ne predajem, nekako se snalazimo... jos neka 3 tjedna nosim longetu ( to ce biti ukupno 6), pa slikanje. Onda ce viditi sto dalje... sigurno cu morati na terapije, ali otop potom... slabi su sa prognozama, to ide od pregleda do pregleda...
Samo je ona nocas promukla. Odveo ju je mm u vrtic je nema temp, a ja ne mogu ostati s njom sama cijeli dan (nitko od nasih nije u Zg)... nadam se da ce izgurati danas i sutra pa da cemo se zalijeciti za vikend...
Super za malog lajavca :-) vidis kako se snasao. Moj M je seku naucio kada ju pita kako mama prica da ova odgovara bla bla bla... to i je nova fora. Ja se onda kao naljutim pa im je jos zabavnije....
A ona pokusava napraviti kolut i stoj - jos jedan bratov utjecaj. Totalno je smjesna. A kad ne zna sto bi brzo hoda u krug...
~~~~ za pad i zubice. Dobro je da su mlijecni i ko sto kazes dok nema lomova. Neka tako i ostane...
L Ok jede ali u zadnje vrijeme nece jogurt, prije bi ga pojela u sekundi, mozda joj dosadio...
Zeze super za didu. Moja se isto vezala za mog tatu jer su bili cilo lito kod njih na moru. Sad s njim prica na telefon, govori mu dide bide :-)
Pozzz
spm
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 353
Pridružen/a: 30 lip 2009, 13:17
Lokacija: Zadar/Zagreb

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la leptir422 » 29 ruj 2016, 08:04

Zeezee, nasmijala si me do suza sa opisom šetnje - kao da gledam moga :) :hahaha - naravno samo bez priče - već samo glasovi :lebdi
I dalje ne pričamo - uživam čitati kako vaše curice već pričaju..... i jedva čekam dan kad će i ova moja ljenčina :ajme
D isto sve oponaša starijeg brata..... pa je stariji brat dobio zabranu izvođenja gluposti jer ovaj sve za njim oponaša :gaah - od bacanja sa onih kamiončića za vožnju pa do veranja svugdje.....

Nego curke - muku mučim s odvikavanjem od cice - što ga ja više pokušavam maknuti i zainteresirati za nešto drugo.... on sve više am-am cica.......... i urla i urla i urla do povraćanja ako mu ne dam :ajme
A da ne govorim da se već treći dan budi u pet ujutro i diže iz kreveta i onda diže i mene
Ko zombi sam :strah
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la zeezee » 01 lis 2016, 22:07

Leptir, moj stariji je bio takav s cicom. Tezakza odvikavanje, prestao je s oko dvije godine i nesto sitno jer sam se zainatila. U to vrijeme me jedno pol godine nije trazio preko dana, ali nocu i po devet puta. Bila sam luda vise. Ali, dok nismo prosli odvikavanje i nocno cendranje i moljakanje, nista nije palilo.

Mala je drukcija, po noci trazi ak se promeskolji i krene budenje, ali preko dana dobije samo za podnevno spavanje. Izmedu ne zica, tj vrlo, vrlo rijetko, ako je jako uzrujana i umorna.

Veceras sou - nakon sto sam je okupala, dopisujem se s mm koji je na putu. Procitala njegovu poruku i odgovorila. U tih par sekundi je onak gola otisla u bratovu sobu. Zavrsavam poruku, cujem njega kako se davi od smijeha i nju kako ponavlja ' maže, maze'. Dakle, majstorica je sa sobom ponijela veliku kutiju sudocrema, namazala sicijelu guzicu i bedra, ruke umocene do zapesca, sprica kremu po namjestaju... :hahaha i plese, guza ide gore dole, nrat se previja, a njoj kul da ga zabavlja...
M 22.04.2008. slika
Avatar
zeezee
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1813
Pridružen/a: 27 kol 2007, 17:50

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la zauvijekmama » 04 lis 2016, 10:25

kuc kuc ima koga ?
:faca

di ste cure? nista od naseg pisanja, nista od kavica...zatisje

mi smo vam super, zdravi, a to je najvaznije
jos uvijek perolaka kategorija-8,2kg
20.10 imamo cijepljenje i sistematski, pa cemo vidjeti

u vrticu je super, ima ih 6 u grupi, priviknuo se jako brzo, ostaje od pola 9-pola 3
jede, igra se i mislim da mu je ok

cica i dalje, iako bi ga trebala odvojiti i maknuti ga zbog bebaca koji dolazi

dobrodoslica svima novima
:zivili
R. - 2008.:cool
L. - 2015.
:mali
L. -2017. :mala
Avatar
zauvijekmama
Najljepše je biti mama!
 
Postovi: 4082
Pridružen/a: 11 pro 2006, 10:00
Lokacija: Zg

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la leptir422 » 04 lis 2016, 11:18

Tu smo - tu smo......
Moj ima 11.5 kg..... i čini mi se da je mali (ali nije više baš lagan za nosanje)
Super za adaptaciju ZM :)
Znaš da sam ja uvijek za kavu - a mislim da nisam jedina...... tu smo u NZ pa se možemo naći jedan od ovih dana dok još skroz ne zazimi.... :rodj

Zeezee - to sa cupkanjem dok je gol i rađenjem gluposti mi je totalno poznato.... a ti mora da si se slatko nasmijala :)

Inače - ja sutra navršavam okruglu brojku i totalno sam u crnjaku zbog toga :ajme
Htjela bih još jednu bebu, ali ne hvata se :(

ZM - znaš li spol ili je još rano? Kad je točno termin?
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la zauvijekmama » 04 lis 2016, 11:30

leptir...ja sam za kavu uvijek, samo se trebamo skupiti
da, tu smo sve relativno blizu
moramo nesto organizirati

spol jos ne znam(ja se nadam curici, ali mislim da ce opet biti decko), rano je
znat cu ga za tri tjedna na kontroli

i ja sam blizu okrugloj brojci( za mjesec dana 39.), tako da se razumijemo :dada
mi ovu bebu nismo planirali ni u snovima, ali desilo se uz dojenje i to od prve tj. jednom smo" zeznuli" :mrgreen
uz to da smo L. radili 4 godine i nikao nije islo, a sad evo... :nesvist

zelim ti od sveg srca jos jednu bebeu, doci ce vidjet ces...prije ili kasnije
R. - 2008.:cool
L. - 2015.
:mali
L. -2017. :mala
Avatar
zauvijekmama
Najljepše je biti mama!
 
Postovi: 4082
Pridružen/a: 11 pro 2006, 10:00
Lokacija: Zg

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la azaleja » 05 lis 2016, 14:47

Pozdrav zimskice drage :luv :luv i generacijske :zivili
Evo i mene, nikako uloviti vremena za pisanje

zauvijekmama čestitam na trudnoći, baš si me raznježila....želim ti da sve prolazi školski i neka mirisni smotuljak stigne kada treba :luv :luv

leptiric drzim fige da i tebe poklopi, znaš i sama da se to dogodi kad ne planiramo ;)

Mi smo inače super...ženska ima 80 cm i 9 300 g :) :) I dalje je sitna i dinamitna, karakterna i brbljava. Slaže rečenice i priča naveliko, ima svoje omiljene igračke i igre, nikuda ne ide bez ovčice Janje i jako voli pjesmice i ples. Što se tiče hrane - hm, svojeglava za poluditi i nikada nisi siguran hoće li pojesti. Osim juhe, juhe i juhe, vječno pale jogurti i jabuke :dunno :dunno
Spremamo energiju za skidanje iz pelena...naime najavljuje kakanje i smeta ju biti u nečistoj peleni, ali nemajka iliti ja nikako da se pokrenem
Avatar
azaleja
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 476
Pridružen/a: 03 tra 2005, 21:10
Lokacija: Zagreb

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la zeezee » 05 lis 2016, 22:31

azaleja, jel ti to imaš moje dijete? :lol po građi, brbljavosti, a najviše po obožavanju juhe! to su suze kao jaja velike kad joj kažeš da nema juhe, i to je počela tražiti već za doručak. isto je obožavateljica jogurta, ali čini mi se da ga se pomalo već i zasitila. mislim da ima neki problem s kravljim mlijekom, rijetko joj ga dajem, a voli ga, ali guza joj se odmah ospe, stolica joj bude gadno smrdljiva i ljepljiva, pa više izbjegavam nego što dajem. cica sasvim dovoljno da to sve nadoknadimo.

zm, bilo bi lijepo da vam sad dođe jedna curica...
ja za mjesec dana punim 40 i nema više trudnoća za mene...moja mala nije teška kategorija, ali mali je bio...sad se valjda svega skupilo, plus godine i bome...bole koljena, ponekad me štrecne kuk, pogotovo kad nju nosim. s vratnom kralježnicom imam problema već otprije. svečano sam si obećala da za nove godine krećem s vježbanjem, jačanjem mišića...

danas sam joj kupila gumene čizmice jer se na da iz lokvi (a u našoj ulici ih bome ima :roll ); nosila je neke koje imam još od starijeg, ali dva broja prevelike. toliko se pravila važna u dućanu i nije se dala van iz njih, i onda do doma pješice iako je podaleko, samo da ih prošeće pred svima. valjda svakom drugom polazniku je vikala 'dobila cipele' i dizala nogu da pokaže.
počela je 'čuvati' stvari, tj, jednostavnije ništa ne da :) A posesivna je i kad je mama u pitanju, buraza lema čim me zagrli, ne dajbože većih nježnosti. preksinoć su se igrali na krevetu, smijali se, divota. dok nije on rekao , naravno da je naživcira, da je mama samo njegova. dobio je par puta daljinskim po glavi i to pošteno.
M 22.04.2008. slika
Avatar
zeezee
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1813
Pridružen/a: 27 kol 2007, 17:50

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la leptir422 » 06 lis 2016, 08:17

Očito su svi u toj posvojnoj fazi sada :)

Moj lema i tatu i buraza i baku kad me grle.... točnije.... gdje god da je - ako me netko zagrli i kaže - moja mama - stane, ukipi se i počne plakati, a onda trče k meni i počne tu osobu gurati. :hahaha

I dalje ljubomorna na brbljave curice :)
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la Iva15 » 12 lis 2016, 09:27

Hallo cure, evo mene :bis :lol ja spadam u one koje na poslu ne mogu čitat forum :place a tako bi mi dobro došlo da imam malo vremena za to :lol jer doma u zadnje vrijeme ne stižem ni pročitat a kamoli pisat. Sad sam sa malenim na bolovanju, prehlađeni smo i ja i on pa se ujutro uspije i surfat ;)
prvo čestitke zauvijekmami :kiss nek sve prođe uredu. Kad čitam o vašima, osjećam se da ne pripadam na ovaj generacijski, ma kakve rečenice :mrgreen i dalje priča samo mama, tata i ako je dobro raspoložen bumba-i donosi daljinske da mu staviš bumbu. Ali ajde, naviknuta sam na to sa starijim sinom, i da ne pročitam o vašim curama nabi ni znala da u toj dobi mogu i više pričat :lol
u vrtiću je ok, čujemo neke priče sa strane, onako tipo ovaj ga tuče/gnjavi....al su zato svi bratovi prijatelji iz starije grupe(pred kraj dana se spoje veliki i mali) zaštitnički nastrojeni prema njemu ;)
mislim da ima oko 11,5 kg, ako ne i 12, nisam ga odavno mjerila, probat cu kasnije. Nije baš lagan za nosit.
Šteta da nam se nije više ljetnica priključilo, one su bile dosta aktivne.
P 07/2012 S 05/2015
Avatar
Iva15
volim biti organizirana
 
Postovi: 834
Pridružen/a: 09 lip 2005, 08:06

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la leptir422 » 12 lis 2016, 10:21

Iva - pa ja se bediram na račun curica na forumu stalno :) - moj je još uvijek u istoj fazi u kojoj i tvoj, a par mjeseci je stariji....
Pardon - zadnjih tjedan dana nam se vokabular proširio - više nije samo mama, am am i bi bi

Sad već imamo i baba, dida, cici (za dojku), tići (za ptičica) :lebdi
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la zauvijekmama » 12 lis 2016, 11:01

i moj je slab na rijecima
:mrgreen
mama, tata, oko, da, ne, daj, papa...i moje kulturno dijete zna reci hvala
i to lijepo
ne znam ni sama kako je to naucio, a neke jednostavnije rijeci ne

od jucer odbija cicu...proba, pljune i mase glavom da nece
nocas i jutros nije ni trazio
mora da mu se mijenja okus, pa mu jednostavno nije vise to to
mozda uspijemo lagano odbaciti ciku, jer je sad vec stvarno vrijeme

:zivili
R. - 2008.:cool
L. - 2015.
:mali
L. -2017. :mala
Avatar
zauvijekmama
Najljepše je biti mama!
 
Postovi: 4082
Pridružen/a: 11 pro 2006, 10:00
Lokacija: Zg

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la zeezee » 12 lis 2016, 14:36

Ja ne znam što da mislim više o tom dojenju...posebno nakon noći kao što je bila prošla. a opet, nije tako zagrižena kao brat, bar preko dana net traži osim za uspavljivanje. I zdrava je, nekako to i tome pripisujem. On je imao preko pola godine više nego ona sada kad je prestao, mislim si, imam još vremena otet joj cicu.

nama ciknuo još jedan zub :gaah Kako, kad...nemam pojma. dakle, sad je jedna dvojka gore polomljenja, druga s vanjske plohe ima oštećenu caklinu...ne znam što je njoj s tim padanjemna zube. stariji je gricnuo kamen, pa je bilo slično. Ali, ona ne stavlja stvari u usta, što se toga tiče, vrlo je razumna i to odavno. Pa sam se ponadala da će nam zubi ostati na broju. al, ne...

Što se priče tiče...svi će oni probrbljat, a onda nema zustavljanja :lol
Njen vokabular buja svakim danom više, rečenice su duže i smislenije, ali i dalje ima riječi koje samo ja razumijem. Lampa je campa, pomogni mi je pogoni mi, nogomet je i dalje nomigat, a baka nada je Dana :) Dosta je glasna za izborit se za neka svoja 'prava' :lol Bratu kaže 'ne deri se na bebu' (misli na sebe), 'ne gavi' (gnjavi), i naravno, njoj, omiljeno 'maki se, baco'. Kuži da se stvari kupuju u dućanu, ne žica da joj nešto otvorim na blagajni, kaže sama da teta treba slikati. al, je zato već počela žicati da joj se kupi što se njoj sviđa. čim je u šetnji, skreće u dućan po sladoled, pecivo...danas je u dm-u vikala 'kupi mama kisoban', neki na medvjediće...naravno da ga još nije u stanju držati kako treba, al bome joj je bilo teško objasniti.

Voli knjige, i to uzme neku moju, debelu, bez slika, naravno i veli da čita piću. I jako je pažljiva, nije još ništa poderala. Zato i dalje voli šarati po svemu, otimam joj flomastere, počela je kredom po namještaju. Čini mi se da ima ok motoriku s olovkom, tj kredom, kad ju pitam da nacrta krug, to stvarno liči na krug.

Ma sva je super i napredna, samo, hoda kao pijanac, pada kao kruška, razbija se i ostat će krezuba do treće godine.... :znoj
M 22.04.2008. slika
Avatar
zeezee
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1813
Pridružen/a: 27 kol 2007, 17:50

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la Iva15 » 12 lis 2016, 17:25

Zauvijekmama, mozda je to to i bezbolno ćete rješit dojenje.
A zeezee ova tvoja stvarno prava mala šefica :p ali i padalica :zub
Moj sada par noći napokon spava mirno. Ali kad mu je krenula ta prehlada plakao je i plakao, i nosali smo ga i vidjeli smo da plače jer mu je nešto al ono....ne znaš kako mu pomoć. A kad je nemiran znam da mu je nešto....sad smo imali i prelaz iz spavanja samo u piđami u spavanju u vreći. Mozda sam i tu malo zakasnila pa se prehladio. Tko će ga znat. Ma super mi je kad vidin da uspije imat mirnu noć kad mu je sve ok. A danas me bome iznenadio i na popodnevnom spavanju. Odvalio od 12-15,45 bez buđenja...jer zna se nakon sat vremena probudit, već dignut na noge pa ga ja opet legnem. Al je jučer išao malo kasnije spavat pa mu je očito falilo. Baš mu treba 12 sati po noći.
P 07/2012 S 05/2015
Avatar
Iva15
volim biti organizirana
 
Postovi: 834
Pridružen/a: 09 lip 2005, 08:06

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la leptir422 » 13 lis 2016, 12:52

Moj spava navečer od 8 - 8.30 ujutro do 5-7 (kako koje jutro) i po danu spava sat do tri sata.

Inače - jučer smo išli u šetnju i frajer je u grmlju pronašao malu odbačenu macu staru 3 tjedna.
Dolazim ja do njega, a on mi se okreće i kaže MAUMAU..... i krene sa mačićem doma - on je mačića nosio cijelim putem (oko 100m), nije ga htio ispustiti, nije ga htio dati, samo je s njim pričao i pažljivo ga nosio....
Tako da sad imamo novog člana obitelji. Vrlo je nježan prema mačiću, hranio bi ga svime što on jede..... moramo jedino tu i tamo pripaziti da ga od velike nježnosti ne bi sredio :joy
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la zauvijekmama » 17 lis 2016, 12:14

mi vise ne cicamo
:joy :joy :joy

evo vec 7 dana i bas je nekako bezbolno proslo
vise ni ne trazi da proba
spava cijelu noc :dada
evo i prvi i drugi su u roku par dana prestali

meni se mlijeko ni ne stvara, nisam morala ni izdajati :yess

mi imamo u cetvrtak cijepljenje, ako se do tada ne razboli
R. - 2008.:cool
L. - 2015.
:mali
L. -2017. :mala
Avatar
zauvijekmama
Najljepše je biti mama!
 
Postovi: 4082
Pridružen/a: 11 pro 2006, 10:00
Lokacija: Zg

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la leptir422 » 17 lis 2016, 18:58

Mi smo malo bolesni pa smo doma...... sve mu je zaštopano pa je frustriran jer ne može cicati :(
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la zauvijekmama » 17 lis 2016, 22:30

leptir, brzo ozdravljenje zelim
mi danas imamo temperaturu 37,6-37,8
ne curi nos, ne kaslje...mozda zubi?
ne znam ni sama :zub
R. - 2008.:cool
L. - 2015.
:mali
L. -2017. :mala
Avatar
zauvijekmama
Najljepše je biti mama!
 
Postovi: 4082
Pridružen/a: 11 pro 2006, 10:00
Lokacija: Zg

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la leptir422 » 19 lis 2016, 10:29

zm - kako maleni?

Nas su pustili danas u jaslice tako da sam danas već na poslu (a nadala se poštedi cijeli tjedan i da uživam s djetetom). Iako, moram priznati da je bio lud ova dva dana i nemoguć. Cendrav, ništa mu nije bilo po volji, a ja ga po kiši nisam mogla pustiti vani :lebdi
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la zauvijekmama » 19 lis 2016, 12:30

leptir...i dalje ima laganu temperaturu, vidjet cu kaj sutra kaze doktorica
inace je ok, jede, igra se...nista posebno

super da su vas vec pustili u jaslice... :zivili
R. - 2008.:cool
L. - 2015.
:mali
L. -2017. :mala
Avatar
zauvijekmama
Najljepše je biti mama!
 
Postovi: 4082
Pridružen/a: 11 pro 2006, 10:00
Lokacija: Zg

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la leptir422 » 19 lis 2016, 12:42

Ma to ti je ova nova mlada doktorica u Trnskom. Čekaonica prazna, nema gužve, a klince skoro ni ne pogleda..... :lebdi
Ja sam danas doslovce zahtijevala da mu pogleda grlo..... mislim, dođem u ponedjeljak s klincem koji kašlje, curi mu iz nosa i ima malu temperaturu. Ona ga posluša i ne pogleda mu grlo.
I onda sam joj danas rekla da bi mogla prije nego ga pusti u jaslice vidjeti kakvo mu je grlo jer mi sestra ima anginu, a družio se s njom. :ajme

Drago mi je što nema gužve kao kod stare, ali stara je barem bila temeljita i mogao si joj vjerovati jer bi sve pogledala i grlo i opipala vrat i ispod pazuha.... svaki put.......
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la leptir422 » 02 stu 2016, 13:56

Curke moje - kako ste?

Mi mučimo muku sa spavanjem - budi mi se još uvijek 2-3 puta po noći na cicu.
Ne znam više što bih :(

Kako klinci?
Kako beba u bushi?
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la zeezee » 02 stu 2016, 14:31

Ai, moja se ovih dana budi nonstop,ne brojim. Prvo su bile trojke, onda je s petka na sub zakurila i kurila cijeli vikend, do 39.3. Jucer nije bilo temp, ali je pocela kasljucati, a dana curi i nos. Razdrazljiva je, sutljiva, pospana i jako, jako malo jede. Cicu razvlaci stalno, to je sad spasava jer od hrane prolaze mrvice, gutljaj dva jogurta, malo palente...prica u snu, i cendra zalosno.

U petak, prije temp, imali smo opet pad. Pale smo skupa. Vodila sam je za ruku i samo odjednom mi je krenula u noge, saplela me . Uspjela sam ostati na koljenima, da ju ne zgnjecim, cak sam joj nekim cudom podmetnula ruku pod glavu jer bi bilo gadno, pala je na leda. Strpala je u kolica i odjurila na hitnu drito, jer nikako i nikako nije prestajala plakati. Fizicki je ok, ali se gadno uplasila.
Meni stradala oba koljena, zglob ruke, oderala lijevi dlan, ali glavno da je ona citava. Nije imala ni ogrebotine.

Inace, prije toga i prije razbolijevanja je bila, kao i uvijek, vesela, brbljava, mudrica, stalno u pokretu...cudno mi je kad je ovakva. Do sad nije bila nikad bas bolesna.

Kako ste vi, cure? I jesu li mali bolesnici ozdravili?
M 22.04.2008. slika
Avatar
zeezee
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1813
Pridružen/a: 27 kol 2007, 17:50

PrethodnaSljedeća

Natrag na Od prvih koraka do prvog razreda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron