Sada je: 29 ožu 2024, 10:09.

Generacija 2015.

Pratite generaciju svojih mališana, družite se, razmjenjujte iskustva, mišljenja i dijelite sve ono lijepo i manje lijepo što donosi život s djecom!

Moderatori/ce: latica, snowwhite

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la zauvijekmama » 14 srp 2016, 22:50

Nista ga ne svbi, sto je super.
Na sunce naravno ne idemo.
Vec mu je otpala krasta koja je prva nastala, tako da ide na bolje.
Ma bit ce to ok.
R. - 2008.:cool
L. - 2015.
:mali
L. -2017. :mala
Avatar
zauvijekmama
Najljepše je biti mama!
 
Postovi: 4082
Pridružen/a: 11 pro 2006, 10:00
Lokacija: Zg

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la leptir422 » 14 srp 2016, 23:00

Ja proguglala - to grozno izgleda i kažu da je jako zarazno.... nadam se da miceku malom to ne smeta previše.
ZM drži se..... :hug
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la Iva15 » 15 srp 2016, 15:43

zauvijekmama je napisao/la:Nista ga ne svbi, sto je super.
Na sunce naravno ne idemo.
Vec mu je otpala krasta koja je prva nastala, tako da ide na bolje.
Ma bit ce to ok.

Super da već ide na bolje.
I ja ljubomorna na vaše ženske pričalice. Kod nas je samo mama, tata, to i mam mam-to mu je kad je gladan i kad je žedan. Baš neki dan komentirala pa kako smo funkcionirali sa starijim, on do 3 imao 20tak klingonskih riječi...al eto, nekako smo komunicirali :mrgreen
Na moru prihvaća kolut...malo ga muž izvadi i van pa bude na rukama a na kraju voli bit na stjeni di ima malu lokvicu pa pljuska i to rasteže na okolo....kad zaključiš da mu je dosta da je u vodi i odneseš ga ča slijedi vrištanje :p ali ajde, zabavim ga sa nečim drugim pa prestane. Mislim da mu opet izbija zub...još ni neznam koji :zub ali vidim da se trlja. I on dosta voli grist i napada brata. Ja ga ne pustim...al ono...nije da me baš sluša/kuži. Stariji je jednom došao sa ugrizom na leđima iz vrtića pa sam prokomentirala teti pa poslije više nije bilo toga. Ustvari jednom je došao sa ugrizom na ruci al to se sam ugrizo...on i jedan dečkić su isprobavali :ajme
Dobili smo jaslice.
P 07/2012 S 05/2015
Avatar
Iva15
volim biti organizirana
 
Postovi: 834
Pridružen/a: 09 lip 2005, 08:06

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la leptir422 » 03 kol 2016, 09:44

Drage moje,

ima li novosti - kako dječica :)
Ja prijavljujem da D nema nikakvog straha od vode.... stavili smo ga u bazen, bez koluta, samo sa rukavićima.... 2x je malo cmizdrio i onda je skužio da je to fora i sad rastura po bazenu.... Najsmješniji je kad si zatvori usta da mu ne uđe voda unutra :joy
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la zeezee » 14 kol 2016, 08:38

Malo se piše, bit će da se svi kupaju naveliko :)

Mi sutra krećemo na kopno, nakon skoro dva mjeseca. Kupa se rado, neće rekvizite nego glumata neko plivanje dok ju držim. Sad se i sama polijeva i po glavi, par puta je i slučajno zaronila, voli valove....tako da smo riješili problem kupanja u kadi, bez problema i kosu peremo.
Prošli smo bez bolesti, temperatura, uboda i sl. Oduševljena sam neproblematicnoscu ovog djeteta! Ne brojim buđenja po noći, to će postati problem kad krenem raditi. Ali, inače je stvarno dobra, necendrava, ne dere se, vesela je i druzeljubiva, jedino je jako i dalje vezana za mene i tu krene tuga ako se maknem od nje.
Na moru je naučila morske riječi - galeb, brod, čamac, sipa...i stvarno puno priča, vodimo mini razgovore. Nagurava se u igru starijim klincima, viče jučer po ulici ' Dora baci loptu', Masa šeta Nikom (s Nikom).
Baš me zanima kako će reagirati na povratak kući.
M 22.04.2008. slika
Avatar
zeezee
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1813
Pridružen/a: 27 kol 2007, 17:50

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la zeezee » 14 kol 2016, 08:56

E da, ima li netko već iskustva s odvikavanjem od pelena? Sina sam skinula s cca dvije god i dva mjeseca,tu na moru. Osim malih problema u početku s kakanjem, tj strahom od kakanja, sve je prošlo ok i za dva tjedna smo to obavili. Bio je spreman i nije se nikad popiskio po noći.
Ona gleda malu susjedu koju odvikavaju i svaki put kod njih kad vidi tutu, traži, sjedne i obavi u pelenu. Kaže 'kakala' i za piskenje i kakanje. A par puta sam je dobila da kaka bez tute, kažem joj (i pokažem) da cucne, ona malo stisne i pokaka se. Na plaži me jedan dan iznenadila, cucnula na ručnik '' kaka, kaka", srećom, samo se popiskila.
Njoj je tek 16 mj, ali ne znam hoću li možda sad propustiti neki dobar moment za odvikavanje.
M 22.04.2008. slika
Avatar
zeezee
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1813
Pridružen/a: 27 kol 2007, 17:50

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la Iva15 » 18 kol 2016, 23:02

Pozdrav cure, evo ja prijavljujem da je moj jučer prohodao :luv Joj kako se veseli šta je skužio nešto novo i joj kako je lijepo doživjet te stvari :luv
Šta se govora tiče i dalje je samo na mama, tata, to i bam. Stalno ide po kući i govori bam. Sad je krenuo i stavljat stvari unutra, ne samo vadit van ;) Danas sam vozila neki autić na daljinski ispred njega i on je to samo promatrao i onda sam shvatila da ga se sad u biti boji, odjednom me tako jako zagrlio i stisnuo se uz mene. A ja malo uživala u tom zagrljaju :luv

Zeezee šta se tiče odvikavanja od pelena ja ti mogu samo reć da sam ja mog odvikla bez problema u sred zime....al on je bio veći, 2,4 god. al nije još znao pričat, nije baš pitao da mu se piški al mu se desio klik i sve odradili bez problema. I ja sam si mislila da mora bit ljeto za to, al sad znam da ne mora ;) A ti ćeš najbolje procijenit koliko je spremna, mislim da ti je ona baš napredna oduvijek, ma cure su uvijek naprednije.
P 07/2012 S 05/2015
Avatar
Iva15
volim biti organizirana
 
Postovi: 834
Pridružen/a: 09 lip 2005, 08:06

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la zeezee » 19 kol 2016, 23:26

Iva, bravo za hodaca! Sad kreće istraživanje naveliko! :dada

Ma, nisam ja ovo za odvikavanje nešto jako zagrizla, cekat ćemo sljedeće ljeto, sve mi se čini. Ona sad, otkako smo došli s mora, ništa ne prijavljuje. Nema joj frendice pa joj valjda nije zanimljivo.

Super mi je kak dva mj na moru nije ni smrcnula, uz svo druženje s djecom, odraslima i psima po plažama i šire, s par pocuclanih cikova s istih tih plaža i par kupanja u hladnom moru i na vjetru..... a nakon nepunih pet dana na kopnu se prehladila, s temperaturom 37,4 danas :roll
A i brat joj se muči sa sinusima svaku večer kad legne.
M 22.04.2008. slika
Avatar
zeezee
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1813
Pridružen/a: 27 kol 2007, 17:50

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la leptir422 » 05 ruj 2016, 10:00

Iva - čestitke na prohodavanju.... zeezee - ja sve čekam da vidim hoće li se moj prehladiti nakon povratka s mora.....

prijavljujem da pliva kao ribica, samo sa rukavićima.... i to frajer sam pliva - nitko ga ne smije držati :joy

kako ste vi ostale - ništa se ne javljate :(
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la mama njonji » 06 ruj 2016, 19:20

Evo i nas ;)

Najprije čestitke Iva malom hodaču i Leptir super za plivanje s leptiricima :zivili

Mi se vratili malo prije pocetka skole i sto da kažem - ja bih nazad :lebdi
Nakon svega tri dana boravka u Zagrebu, B. koji je cijelo ljeto proveo zdravo i veselo, sad kuri, povraca i ima proljev :mrgreen Sve skupa je, da bude jos bolje, krenulo jucer ujutro, na sestrin mu prvi dan skole :mrgreen
Ne znas ko je u kuci bio ludji od koga...

Inace, pocela nam je dolaziti cuvalica na privikavanje ali sad i od toga nista... Ja bih trebala startati s poslom u ponedjeljak. Vidjet cemo...
Za sad toliko... Idem prat n-tu masinu robe... :kima
M 2005
D 2009
B 2015
mama njonji
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1329
Pridružen/a: 15 svi 2007, 12:16
Lokacija: zagreb

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la zauvijekmama » 06 ruj 2016, 22:08

mi smo tu...pozdrav svima

hodamo ko veliki, cicamo ko veliki i dalje
kile i dalje jedva preko 8
:znoj
u ponedjeljak krecemo s privikavanjem u vrticu
drzite fige da bude cim bezbolnije

mama njonji...brzo ozdravljenje zelim
R. - 2008.:cool
L. - 2015.
:mali
L. -2017. :mala
Avatar
zauvijekmama
Najljepše je biti mama!
 
Postovi: 4082
Pridružen/a: 11 pro 2006, 10:00
Lokacija: Zg

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la leptir422 » 07 ruj 2016, 08:32

Ajoj - miš mali. Ja sam se bojala da će se to i s D dogoditi, ali trenutno tek kašljucka......
Ali ja sam njemu proljetos dala rundu imunosala......
I planiram sada krajem rujna krenuti sa još jednom rundom tako da jesen i zimu budemo mirni :lebdi
To su mi preporučile kolegice s posla jer je ono bio krenuo biti stalno bolestan i sve mu se spuštalo na bronhije..... I moram priznati da već 4 mjeseca nismo imali ni temperature ni nikakvih problema - bio je par puta malo prehlađen, ali se ništa nije razvilo. A u jaslicama nije bio samo ovih 15 dana što smo bili na moru.
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la zeezee » 07 ruj 2016, 14:33

aha, živnulo je!

znači, kod još nekih je krenulo s bolestima po povratku s mora...kod nas je šmrcanje, kašljanje, pogotovo noću, potrajalo, ali je prošlo samo s tom jednom malom temperaturom i bez većih problema. sad je neko vrijeme već zdrava. malo mijenjamo ritam, bratu je krenula škola pa se ranije diže ujutro, ranije ide na popodnevno spavanje, posljedično je i navečer ranije cendrava. to je i ok, kad krene zima i mrak ranije, nećemo niti imati što raditi do kasno.

otkad smo se vratili s mora, sama sam s njima bila po cijele dane, moram priznati da sam već jedva čekala da starijem počne škola. imao je kroz osmi mj treninge svakodnevno, dvaput tjedno i dva treninga na dan, nikako uz to navažanje stići napraviti nešto pošteno.

počinjem raditi kroz desetak dana...jučer je muž prvi put uspavao malu, ja sam izašla van i pustila da se dogovore. u stvari, to joj je bio prvi put da je uopće zaspala bez mene i bez cice. i nije bilo loše, malo se pomučio, ali kad se sjetim kak je bilo s malim koji je znao zapovraćat cijelu kuću od plača... :shock

ona je i dalje uglavnom dosta dobra, živa je, trči puno, nikad nije na mjestu, ali nema nekih većih ispada. dosta priča, zna reći što želi, što joj ne paše, valjda zato i nema puno plača jer mogu odmah reagirati. tipa, prolazimo kraj pekare, a ona zaurla 'daj mi pecivo' (u njenoj varijanti to najčešće zvuči kao 'picivo') i problem riješen :lol jedino me zeznula s olovkama, flomićima i sl. brat joj nikad, ali nikad, nije šarao ni po čemu osim papira. ona je već zašarala stol u dnevnom, bratove stripove, svoju odjeću, počela je zidove...i to je uvjerena da je veliki talent, napravi žvrlju pa ponosno izjavi da je to kućica, bod (bod), ko(r)njača...

počela nas je zvati imenima, ali meni, tati i bratu još uvijek prije imena kaže tata Y, mama X, baco Z. počela se plašiti susjedove mačke jer ju je ova u igri ogrebla, pa sad kad je vidi viče 'doba maca, masa (Maša) nemoj bojati' i ipak brže bolje bježi meni.
prekjučer je tako, bježeći, glupavo pala, protegla se potrbuške cijelom duljinom i pogrebla zubom beton. okrhnula je gornju površinu gornje dvojke, potrgala caklinu. stariji je s oko godinu na kamen napravio sličnu stvar i zato znam da je propadanje tog zuba sad neminovno i to mi je grozno. njemu smo premazivali s nekom pastom, počeli smo kad je već bio malo veći i kužio je a ne smije dvije-tri minute progutati. uspjeli smo ga zadržati, iako u vrlo krnjem obliku, dok nije došlo vrijeme za trajni. kad se probudi idem do zubara vidjeti što ćemo.
a i danas je zapela za nogu od stolice i opalila na parket bradom, ima plavi hematom na bradici, baš je stradala ovih dana.

držim fige svim jasličarima da se brzo i što bezbolnije priviknu i brzo ozdravljenje bolesnima! :)
M 22.04.2008. slika
Avatar
zeezee
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1813
Pridružen/a: 27 kol 2007, 17:50

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la leptir422 » 07 ruj 2016, 14:44

Ajoj - javi što je bilo kod zubara.... mi toliko učestalo padamo da ga tete zovu kamikaza... u jednom momentu je ovo ljeto imao dva takva vrdolja da je izgledao kao vrag - svaki sa svoje strane čela :hahaha

Nego - ne bi nam se i ljetnice trebale pridružiti? Ako ima još koja živa od njih?
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la mama njonji » 07 ruj 2016, 17:07

ZM - sretno s adaptacijom :) Di ste na kraju upali?

Zeezee - tvoja brbljavica me tako podsjeca na moju srednju curu, u istoj dobi je mljela otprilike ko i tvoja, a bogme je i nastavila u tom stilu (za razliku od oba decka). B. ima vrlo skroman vokabular a ima 19 mj. Tek nekoliko rijeci a ostalo su mu pocetni slogovi stvari. No, uredno sve pokazuje sto zeli i sto je sto pa ne brinem.

Inace, bili ipak jutros do pedice, iz njega samo curi... Kupili rehidromix, nastavljamo probiotik i to je to. Jedino sto je rekla da ne doji jos uvijek, da bi vjerojatno vec zavrsio na infuziji (ovo je ujedno bio jedini pozitivan komentar na njegovo dojenje u zadnjih par mjeseci, svi samo zapitkuju kad misli prestat i kolutaju ocima :roll ). Srecom nema temperaturu vise i ne povraca, nastavio se samo proljev. Bas nesto :nesvist .
M 2005
D 2009
B 2015
mama njonji
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1329
Pridružen/a: 15 svi 2007, 12:16
Lokacija: zagreb

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la zeezee » 07 ruj 2016, 21:33

Baš ste nadrapali. Jel želi piti rehidromiks, kako mu daješ? Sjećam se da je moj to s takvim gađenjem gurao od sebe... Ona sve hoće probati, možda bi joj i bilo dobro.

Meni, zacudo, nitko ne okreće očima na dojenje ovaj put. Sveki me s malim davila nonstop, na finjaka, pa otvoreno. Sad joj je to skroz ok, čak se i, kao, pohvalno izrazila o tome :mrgreen

I ona je stvarno brbljava, toliko da je danas uspjela zubarki reci ' pusti me, maki se', i to više puta :lol Ipak je ova uspjela baciti pogled. Caklina otišla, vidi se dentin. Može ga se malo ocvrsnuti premazivanjem tom pastom, muž sutra ide po to. No, on će pomalo odlaziti, tako je i sinu ostao samo mali spic, no važno je da je korijen ok. I da je ništa ne boli niti bude.
M 22.04.2008. slika
Avatar
zeezee
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1813
Pridružen/a: 27 kol 2007, 17:50

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la zauvijekmama » 07 ruj 2016, 21:53

mama njonji...dobili smo mjesto u novom vrticu u kvartu
bilo je vuci potegni, ali na kraju smo dobili

i kod mene vecinom ljudi pitaju do kada mislim dojiti, misle da je vrijeme da prestanem, ali moj se ne slaze s time
obozava cicu
tako da ne znam do kada cemo, mozda jos neko vrijeme
mozda bi i trebala prestati cim prije, posto imam jos jednu malu mrvicu u busi :luv

vidjet cemo, evo veceras je zaspao bez cice, prvi puta, popio je bocicu adaptiranog i prije toga pojeo zitarice na adaptiranom
probat cu mu nocas uvaliti bocicu
mozda prodje

mama njonji...super da ste izbjegli infuziju

L. ne prica, osim par rijeci...i sve ostalo na svom jeziku
razumije, ali jednostavno ne zeli
valjda bude uskoro
R. - 2008.:cool
L. - 2015.
:mali
L. -2017. :mala
Avatar
zauvijekmama
Najljepše je biti mama!
 
Postovi: 4082
Pridružen/a: 11 pro 2006, 10:00
Lokacija: Zg

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la mama njonji » 07 ruj 2016, 22:15

Wow, ZM!!!
Cestitam :joy :joy :joy
Bravo, predivna vijest :kiss

Kad ocekujete novu strucu? Jel sve ok? Bebica, ti?

I super za mjesto u novom vrticu :zivili
M 2005
D 2009
B 2015
mama njonji
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1329
Pridružen/a: 15 svi 2007, 12:16
Lokacija: zagreb

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la zauvijekmama » 07 ruj 2016, 22:46

hvala
sve je ok, krajem 3.mj bi trebala stici struca
;)
R. - 2008.:cool
L. - 2015.
:mali
L. -2017. :mala
Avatar
zauvijekmama
Najljepše je biti mama!
 
Postovi: 4082
Pridružen/a: 11 pro 2006, 10:00
Lokacija: Zg

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la leptir422 » 08 ruj 2016, 10:11

Joj ZM :joy - čestitike (moram priznati da sam malo ljubomorna) :nata
Htjela sam te pitati kako vam je ovo ljeto na kraju bio prošao onaj Impetigo?

Mi se isto i dalje dojimo - i svi nas čudno pogledavaju, ali kad je D imao virozu nisam se ni trudila dati mu rehidromix već sam slijedila upute moje doktorice i dojila ga od nemila do nedraga. Moram priznati da je ta viroza bila brzo završila.
Znači većinu nas gledaju kao čudakinje što još uvijek dojimo?

Moj D ne želi ni čuti da prestane sa cicom, samo hoda za mnom i viče am-am.... Što mu je i najveći doseg rječnika.
Tate nema u vokabularu - on je mama isto kao i ja :hahaha
Kaže am am kad je gladan
Buraza zove aiiik
Auto, bicikla, autići za igranje su mu svi bi bi....
Priča nekim svojim jezikom, sve razumije, ali ne želi govoriti i to me sad već laganini baca u očaj :ajme - možda se čak prošetam do pedice ovih dana zbog toga. :conf

zeezee - ljubomorna sam koliko ti mala priča :( - ali neka.... barem se vidi da je prava curica..... :plavusa
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la zauvijekmama » 08 ruj 2016, 10:16

leptir...i moj i tvoj pricaju istim jezikom
:lol
i moj se ljuti kada ne razumijem kaj mi kaze
presmijesan je

impetigo je prosao super, popili antibiotik i nije vise nista bilo
ni oziljaka ni drugih bolesti

ajde, ajde nemoj biti ljubomorna ;)
sad ces i ti jos malo...
neka te tjesi da me ceka jos bar dvije godine nespavanja
:zub
nismo planirali, ali evo desilo se...ni sama ne znam kako
s obzirom na dojenje, moju neplodnost, godine...
sve skupa - nema sanse da se nesto napravi i evo od prve :mrgreen
R. - 2008.:cool
L. - 2015.
:mali
L. -2017. :mala
Avatar
zauvijekmama
Najljepše je biti mama!
 
Postovi: 4082
Pridružen/a: 11 pro 2006, 10:00
Lokacija: Zg

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la zeezee » 08 ruj 2016, 14:25

Zm, :joy :joy Čestitam tebi i tvojoj obitelji! Na nespavanje si naviknuta, pa...taman!

Moja mala je talent za priču, to stoji, ali izgleda da nije talent za normalno hodanje. Danas je opet pala....opalila nosom u stepenicu :ajme
M 22.04.2008. slika
Avatar
zeezee
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1813
Pridružen/a: 27 kol 2007, 17:50

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la leptir422 » 13 ruj 2016, 08:40

mama njonji - kako maleni - jeste došli na svoje?

ja prijavljujem sinoć povraćanje - ali sami smo krivi.... došli su nam donijeti drva deda i njegova ekipa i muž je s njima pio pivicu na dvorištu.... naravno da je mali frajer htio probati... popio je gutljaj i nije mu se svidila... a onda je to isprao burazovim sokom (sve dok ja nisam gledala)
Ne znajući za sve to.... došla sam i pokupila ga iz dvorišta te mu dala malo čokolina za večeru i naravno - uspavljivanje uz moju ciku.....
I onda je samo krenulo iz njega....... naravno, mijenjaj posteljinu, otuširaj njega i sebe......
I cijela noć spavanja - dok se nije u 5 probudio gladan kao vuk...... :strah :znoj

Moram priznati da sam mužu održala lekciju :gaah
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la mama njonji » 13 ruj 2016, 17:42

ajoj, vjerujem da si ljuta, ko ne bi bio :gaah
mislim stvarno :roll
nadam se da je sad ok, mis mali...

mi konacno dobro, bogme je trajalo punih tjedan dana, iscrpilo ga... no od vikenda je ok, jede super, čak sam trazi dodatne porcije :)

ja pocela radit :mrgreen
ovaj tjedan mi je mama dosla, cuvarica stupa na scenu u ponedjeljak, sad ce doci par puta da se opet malo gledaju :-)
usput su krenule i aktivnosti od starijih klinaca, roditeljski, zubari, pregledi i sl.
M 2005
D 2009
B 2015
mama njonji
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1329
Pridružen/a: 15 svi 2007, 12:16
Lokacija: zagreb

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la leptir422 » 14 ruj 2016, 08:16

Da... krenule aktivnosti..... imam osjećaj da sam stalno u autu - manjeg kao vreću vozim od kad ga pokupim iz jaslica. Čak sam ga naručila na pregled kod zubarice da pogleda njegovih 18 zuba :)
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la zeezee » 14 ruj 2016, 14:37

Pa, bome, leptir, rano je poceo ;) muza dobro naribaj.
Mamanjonji, potrajalo vam je to. Mi cekamo da stariji skupi neke baje u skoli, znam da ne mozemo izbjeci, a i ja krecem raditi od sljedeceg tjedna.... nama je vec druga polovica kolovoza bkla vrlo aktivna, sa svakodnevnim razvazanjima, sad se samo jos i skola ubacila. Roditeljski jucer dva sata!

Mala zato uziva ko prasica. Vratio joj se omiljeni deda s mora pa mi nije stalno na glavi. Pocela se igrati s lutkama i plisancima, kuha im, hrani ih, stavlja spavati. Jos voli i kocke i tornjeve i stalno nesto sara olovkama, ona veli da pise, vidjela kod brata. S njim voli 'igati nomigata' pa nerijetko dobije loptom u glavu. Ali, nije nekako dramaticno pala, ma, evo vec tri dana.
Brat joj ide zubaru na kontrolu sljedeci tj pa ce malo i ona pokazivati zube, nekidan joj je samo skucnula taj strgani.
M 22.04.2008. slika
Avatar
zeezee
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1813
Pridružen/a: 27 kol 2007, 17:50

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la leptir422 » 15 ruj 2016, 11:15

Zeezee - ja sam počela i ranije :rodj
Mamu su mi bili otpustili iz bolnice zbog žutice - da se ja ne razbolim, dan poslije poroda.
Kako je porod bio težak otišla je kod rođaka koji su bili blizu. Dok su se žene ustrčale oko mame, mene su dali stricu i rekli mu da mi skuha malo mlijeka (mama mlijeka nije imala).
On je to napravio u lončiću iz kojega je stalno pio vino jer sam plakala. :hug

Tako da sam ja popila prve kapi vina sa dva dana starosti :)

I dalje ljubomorna koliko ti mala priča :srca
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la snowwhite » 15 ruj 2016, 15:51

pridružuju nam se i ljetne bebe 2015.

spm Lucija 13.06.2015.
alkemicar Ana 23.06.2015.
cipelica dečko 23.06.2015.
KasiopeaM Karlo 25.06.2015.
Vicky & Mama Livia 30.06.2015.
Eleni Noela 06.07.2015.
putnica Marin 19.08.2015.
ŠokNaŠok curica 20.08.2015.

Dobrodošli friški jednogodišnjaci :rodj :buket :zivili
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la zeezee » 20 ruj 2016, 22:54

Pa di su te nove cure da malo živne ovdje? U svakom slučaju, dobrodošle kad god da se priključe.

ja napokon počela radit :dada baš mi je lijepo bilo na poslu danas, falilo mi je. malu je zabavio uglavnom deda, baka nam je bolesna na koljena pa joj je teško, a i moja teta je kod nas jer je neki dan izašla iz bolnice (povrijeđena kičma), a živi sama pa će par dana biti ovdje. kaže mi mama da je s malom uglavnom bilo ok, onda se u jednom trenu nečim zamazala i rekla onak kao i uvijek kad se zaprlja 'briši me mama' i valjda u tom trenu skužila da me već dugo nema...i tu je krenula cendrati i malo se oneraspoložila. kad sam došla doma ljubila me i stiskala, držala mi se za nogu, jedva sam na wc otišla. ali, mislim da će to biti ok. vidjet ćemo još, u četvrtak dolazim tek oko 22h kući....
kupili smo joj ploču za crtanje, onu dvostranu pa šara i flomićima i kredom, već me izludila šaranjem po svemu što nije papir, ovo ju je malo ograničilo. i sviđa joj se, čim se probudi viče 'piše p(l)oču'.
zdrava je i dalje, odlično jede i uspjela je dogurati do skoro 9,5kg! sa, za još desetak dana, osamnaest mjeseci :mrgreen sve joj hlače i tajice vise na guzi, osim onih 68 koje nosi kao trifrtaljke. ne pomaže ni pelena.

kak vaši jedu? i što? moram priznati da ja njoj dajem skoro sve što i mi jedemo, neće više ni čuti za išta nalik nekoj bebećoj hrani. ne pije sokove i ne jde puno slatkog, iako joj dam i sladoled i kolače, ali voli lupat po čvarcima, punjenim paprikama i tak. i kupus salata joj ide. :)
M 22.04.2008. slika
Avatar
zeezee
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1813
Pridružen/a: 27 kol 2007, 17:50

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la leptir422 » 21 ruj 2016, 09:20

Zeezee * ma ovdje su svi lijeni :) - ili imaju poslove na kojima ne mogu surfati po bespućima interneta.
I dalje ljubomorna na tvoju malu pričalicu..... ovaj moj se ne želi ni odreći dojenja niti želi pričati.
A sve kuži :(
Što se tiče crtanja - frajeru ne pali ni ploča za crtanje, ni teke za crtanje - voli crtati po namještaju (sudoper mu je najdraži * sva sreća pa sa sudopera mogu oprati flomiće) i još više voli crtati sam po sebi - posebno si bojati noktiće sa flomićima :lebdi
Jede ono što mu se sviđa - a to ne uključuje ništa kiselo i nikakve salate..... barem je počeo jesti mrkvu :ajme
Sokovi, čaj i voda su alternativa samo ako mu ja ne dam cicati - a i onda je to protest :place
Voli špek i šunku :yess
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

PrethodnaSljedeća

Natrag na Od prvih koraka do prvog razreda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.