Pratite generaciju svojih mališana, družite se, razmjenjujte iskustva, mišljenja i dijelite sve ono lijepo i manje lijepo što donosi život s djecom!
Tema je zaključana

Re: Generacija 2009. - 7. dio

03 lip 2016, 11:41

pa ja i ovdje spadam. :nata

moja generacija danas zavrsava prvi razred,sva sretna sto je raspust i pita:mama sta sad kad sam zavrsila prvi razred,sta cu sad? :hahaha valjalo joj je objasniti da je ovo samo pocetak dugog putovanja :nata
sutra je vodimo u split,jer ona prosto uziva kad smo dolje. ove sedmice su ih pritisnuli sa kontrolnim i ispitivanjima u skoli,zasluzila je odmor.

mene izludi taj njen nos i kasalj. bila je virozna prije 2 sedmice,al nos i dalje stopa,sad mislim da je malo i alergijski jer je i oci pomalo svrbe cim izadjemo,pa ih cese i zacrvene se.

Re: Generacija 2009. - 7. dio

03 lip 2016, 13:27

Mama Mu dobrodošla u generaciju!
jel tvoja cura onda išla prije vremena u školu, jer kod nas samo rođeni do 31.3. budu školski obveznici! u svakom slučaju, čestitamo na završetku prvog razreda!!!!


moram napisat kako se nekad neke stvari čudom poklope. jučer sam nešto pričitala i komentirala na fejsu oko vjeronauka u školama i razmišljam kako mi je bitno da djeca ne uče napamet gluposti, nego da o njima razmisle i nekako razviju taj osjećaj u sebi i sinoć moj sin, ono - ničim izavan, kaže on će se danas pomolit svojom molitvom :shock i počne u stilu: hvala ti bože što imamo jelo i što imamo piće da nismo žedni, molim te da se beba rodi u redu :shock molim te da budemo zdravi, da ne idemo u bolnicu i da u bonlnici ne umremo, molim te da budemo skupa, molim te da nas ne ugrize zmija, (tu je seka počela vikat - molim te bože da nas ne ugrize žaba i ovaj i onaj :lol ), ali on ide dalje i nabraja - ja sad više ne znam šta je on još nabrojao, jer sam bila toliko ganuta svime time da sam ostala bez riječi. na kraju je došao naravno do molim te bože da imam sve legiće, ali ajde to ću mu progledat kroz prste :lol
mislim, možda to sad kad ja napišem i ne zvuči kao nešto posebno, ali meni je to bilo posebno jer ja svaku večer kad legnem pomolim se kratko i zahvalim bogu tako redom na tome što smo zdravi, što smo skupa, što imamo sve što nam treba, i kad je on to tako počeo nabrajat, meni su skoro suze krenule... dobro, uzmimo u obzir i hormone :lol

Re: Generacija 2009. - 7. dio

03 lip 2016, 14:23

latica kod nas je devetogodisnja,obavezna je bila krenuti,iako joj je 1.9.2015 bilo 6god,4mj.
uglavnom kradu im godinu i to se bas na djeci vidi da im fali ta godina,jer nisu spremni za te teske torbe i obaveze,al sta ces kad moraju.

Re: Generacija 2009. - 7. dio

05 lip 2016, 14:08

joj ta devetogodišnja škola mi baš nije legla
treba to dosta dobro složiti da ima smisla

tin je jučer bio na roćkasu
i to u igraonicu u koji nije nikad
ima neke topove, jako je zadovoljan bio
blizanci su bili u pitanju pa je trebalo uzeti dupli poklon
uzela sam neki blok. za dečka je unutra za crtati aute, a za curu crtanje odjeće i frizura na manekenkama
većinom sam vidjela kad sam došla vrećice odjeće pa računam da će im bit ok dobiti nešto za igranje

tin već pita za kupanje
on jedva čeka a ja se mislim kako ćemo to izvest s svih troje.

Re: Generacija 2009. - 7. dio

05 lip 2016, 21:56

Jutros sam pustila Tina da spava. Do 9
Tad sam ga digla.
Sukladno tome svi sad pokušavamo spavati a on nas gnjavi
:ajme

Danas se tuširao sam. Ne želi da sam više s njim. Eventualno mm ali on nije bio doma

Re: Generacija 2009. - 7. dio

06 lip 2016, 08:40

Mojima to ne smeta ako dulje odspavaju, dapače :lol

mi smo imali vikend da ja padam s nogu danas. u petak je bila priredba, to je bio cijeli show https://www.youtube.com/watch?v=qoix3lDoevw&feature=share, seka je bila toliko koncentrirana i zainteresirana i toliko puna samopouzdanja, ona je svoje otplesala ko velika. brat joj s tri godine nije ni blizu bio takav. mala je zmaj, bez ikakvog straha, u prepunoj dvorani, ma stvarno me šokirala jer sam ja stalno mislila da će ona na kraju odustat. braco je isto bio super, oni su plesali zumbu. prvo je malo nešto kao preko volje radio, ali onda ga je nakon pola minute ponjela glazba, dakle kad se ono nda razbacao, ja samkrepaval od smijeha.
i na kraju podjela diploma, ne mogu vjerovat da još dva tjedna ide u vrtić i gotovo.
moramo proslavit ročkas, a taj vikend kad smo htjeli su već 3 rođendana vrtića dogovorena :shock i onda smo se dogovorili da slavi s jednom prijatlejicom, svojom curom od prije, mislim da će tak i bit na kraju!

inače, ja sam za vikend radila svaki dan do 13 sam imala neka predavanja, a popodne goste, a jučer smo išli na izlet - mm me isto šokirao jer ih je spremio, dakle ono - rezervrna roba, bočice s vodom, voće, kekci i burekići od doručka spakirani, sprej protiv komaraca, krema za sunčanje itd, samo je šeširiće zaboravio :lol
uglavnom, vikend za pamćenje :le

Re: Generacija 2009. - 7. dio

06 lip 2016, 12:03

pozdrav!

latice, super za show! vama mala seka stvarno brzo stiže :luv. pretpostavljam da na more idete prije nego što se rodi?
neve, uuu, ja volim kad duže spavaju ujutro, budu bolje volje kroz dan, a nema problema navečer. obično.

mi smo isto imali zanimljiv vikend. u sub je mm isao na druženje s deckima s faksa. oni inače kampiraju od petka do ned, ali ne budu svi sva tri dana ondje. D je išao s njim i zabavno im je bilo. a ja sam bila doma s J i J :). isto smo lijepo proveli dan, prosetali do plaže, umočili malo noge... J bi se isto kupala, ali nije još baš pravo zagrijalo. valjda hoće uskoro. u biti je puuuno lakše kad nema doma jednog od ovo dvoje starijih :mrgreen.
a jučer smo imali cjelodnevno druženje kod nas. neki su došli već ujutro, neki popodne - 2 obitelji s malom djecom + moje 2 sestre s muževima. tata Jelenine najbolje prijateljice je prije dosta godina radio ljeti pizze u jednoj dobroj pizzeriji. mi imamo krušnu peć, a on ima znanje i volju, pa smo uživali u odličnim home made pizzama :liza. djeca su jurila po dvorištu cijeli dan. svima je bilo lipo :dada.

Re: Generacija 2009. - 7. dio

08 lip 2016, 09:03

ana ovo s pizzama mi zvuči baš super provod!

ja sam jučer ostala doma pa sam sredila puno toga za malu seku, velika je bila osuševljena razvrstavanjem robice i babygymom i svime, totalno je ufurana u to da seka ubrzo stiže.
a kako smo jučer bili solo i bez auta, ujutro smo šetali do vrtića, a popodne sam došla po njih pa smo išli tramvajem, što je sekina žarka želja, na drugi kraj gada do omiljenog mjesta za čevape. super im je bilo. seka je cijelim putem pjevala: tramvaj juri ulicom, dedek puši lulicom.... ljudi su se smijali samo tako, ali ona ne odustaje :hahaha

rođendan smo uglavili slavit 18.6. dakle taj vikend je pomama, imamo 4 vrtićka rođendana, podjelu diploma na engleskom i još je vrtić jučer rekao da oni planiraju ipak oraganizirat izlet taj vikend. onda su se roditelji vi sjatili i rekli da nema šanse da se još to utrpa, tako da je to otpalo! m na kraju slavi zajedno s jednom od "svojih cura" i oboje su preveseli zbog toga :lol

Re: Generacija 2009. - 7. dio

08 lip 2016, 21:35

Uh pizza, Tin bi bio oduševljen

Mi smo danas bili dio plaže. Samo se tin okupao. Hladno je
Nikša i damjan su se brčkali

Sutra tin ima oproštajku u vrtiću
Trebali bi pjevati crveni Ferrari ali ja nikako da naučim tekst :zub

Re: Generacija 2009. - 7. dio

09 lip 2016, 20:48

Odradili oproštajku
Tete plakale
Dečki se najeli svega pa nitko još ne spava :lol
Lijepo su pjevali i recitirati
Ja sam mrdala glavom na Ferrari :p

Re: Generacija 2009. - 7. dio

10 lip 2016, 13:48

ja išla otvorit porodiljni, još me čeka HZZO sljedeći tjedan...

taj tjedan imam još toliko pizdarija za odradit da ću poludit. samo da to izguramo u miru i onda idemo na more tjedan dana, molim Boga da sve bude Ok da možemo otići, nekako se nadam odmorit i uživat s klincima i MM-om, pa me sve strah da će se nešto dogodit da nam to poremeti :ajme :lebdi

naručila sam crocsice star wars za M. nadam se da će stići do kraja tjedna. i da će mu bit dobre. robe ima, kupaćih ima, sandalice smo kupili i to je to. on je miran do jeseni, osim naravno rođendana i naravno radni stol i stolica. sljedeći tjedan ga moram i u školu upisat. joj nikad kraja obavezama...

jučer mi je bio taaako težak neki dan, najavili su promjenu vremena, ali kod nas se ništa ne događa, i dalje stoji ta sparina u zraku...

Re: Generacija 2009. - 7. dio

10 lip 2016, 19:14

Meni tin ne stane više u dječje crocse :(
Danas šišanje
Čak i nikša
Ja sam sutra. Budem se na nulu. Vruće je

Re: Generacija 2009. - 7. dio

11 lip 2016, 11:13

Evo da kopiram s ljetnica - ja sam od sinoc u bolnici...
nije panika, sve je ok, samo me stezalo malo jucer pa ne uhvatila panika predvecer, otisla na kraju do svoje dr, ctg ne pokazuje trudove ali pokazuje neku aktivnost, prst otvorena, kaze ona da nek se ja javim bolje u bolnicu da dobijem injekciju za pluca bebina jer kaze da ne bi nesto krenulo za 10 dana a da se nije reagiralo. I tak, u bolnici sve isto, nema trudova, mene prestalo i stezat, ali eto prst otvorena, a kako je moja dr prethodno zvala, ostavili me na pretragama. Dobila sam tu injekciju i neke tablete protiv kontrakcija i sad se napravit labiratorijdke pretrage, briseve i sve. U biti laboratorij je sve ok, tlak isto, tak da sam moram tu mirovat par dana
Nadam se u ponedjeljak doma. Moji pilici su to dobro podnjeli i veseli su sto se tata taman vratio. Ali meni jaaaako fale... neopisivo...

Re: Generacija 2009. - 7. dio

11 lip 2016, 11:49

Latice :hug 33 tt je još rano. Bar 2 tt da se još strpi. Ja sam bila prst od 30 tt i rodila 36 tt
Malo više mirovanja i bit će ok

Re: Generacija 2009. - 7. dio

11 lip 2016, 12:42

Znam da je rano, nije mu svejedno. Ali sve je drugo ok, beba dobro napreduje, plodne vode ima, ctg uredan, nadam se da ce mirovanje pomoci...

Re: Generacija 2009. - 7. dio

11 lip 2016, 12:47

Meni je s tinom mirovanje dalo 10 dana
A ja sam imala trudove i bila otvorena 3 prsta
Tako da uz tokolizu i dex će biti ok
Ja ne. Bih išla doma. Ne možeš doma mirovati ali ako te puste onda je stvarno sve ok
Javi sve što kažu
U slučaju prijevremenog (pu pu) imaš moj broj. Zovi bez obzira na uru.

Re: Generacija 2009. - 7. dio

11 lip 2016, 12:49

Bit će sve ok :hug

Re: Generacija 2009. - 7. dio

11 lip 2016, 12:54

Latice, :hug. Bit ce sve ok, samo ti miruj.

Re: Generacija 2009. - 7. dio

13 lip 2016, 09:36

kako je latice? jel bila vizita?

Re: Generacija 2009. - 7. dio

13 lip 2016, 09:54

latice :hug drzi nam se jos malo, bit ce sve u redu. U mislima i molitvama ste mi :kiss

Re: Generacija 2009. - 7. dio

13 lip 2016, 10:40

Bila vizita, maltene ko da ni nije. Jako sam bila tuzna jer su mi rekli da moram ostat dok ne bude gotov nalaz brisa. I to zapravo nisu nista rekli dok ja nisam pitala jel ostajem dok nalaz stigne, odgovor da. I njih 10 ode van bez rijeci. A svi se kao cude sto sam ja uopce tu s prst otvorens u trecoj trudnoci. Kako svatko nesto svoje vrti koliko se nalazi cekaju - do 5 dana, a meni moji pilici beskrajno fale, bas sam potonula. I naravno kad je mm zvao nekog poznatog evo doktorice i lijepo mi kaze: sve je u redu, bolje da tu pricekate nalaz nego da dolazite ponovo, a ako nalaz bude sterilan on je vec sutra gotov. Dakle koja je to meni razlika u dozivljaju samo zbog jedne recenice normalne, ne kuzim zasto je to tako tesko odmah izgovirut?!

Hvala cure sto mislite na mene. Necu kukat, sve je za sad ok, samo moram mirovat i nadam se da ce tako i ostat. Malci ovaj tjedsn imaju sve isplanirano, a drugi tjedan idu kod mojihbu zg na cuvanje. Veseli su i za sad jecsve kak treba, stvarno nastojim bit pozitivna posebno jer nemam razloga za ne bit, ali oca bolnicka atmosfera je totalno deprimirajuca!

Re: Generacija 2009. - 7. dio

13 lip 2016, 12:54

kukaj slobodno
dapače ako ti je tako lakše
ja sam 3x bila po bolnicama. zadnji put s nikšom samo na one guk profile ali bolnica je bolnica
udar na mozak
od hrane do doktora
nikad ne kažu ništa, ili svako svoje
realno gledano, meni je posve ok što si ti otvorena prst ali 2x si ovdje pisala da te boljelo. to mi nije ok. da te boli tako da poželiš ić u bolnicu na pregled.
tako da je logično da si tu
da si 35tt, tko zna, možda i ne bi bila
jesu radili urinokulturu
mene kad je boljelo je bila e.coli no ja sam stvarno imala trudove, ali ih nisam nešto osjećala- više me smetao taj neki pritisak dolje.
ja sam prvi put svaki dan plakala. kad ću doma.
drugi put s damjanom i treći s nikšom sam pitala mogu li ostat još koji dan ako treba.
jer što je biti tu 2-3-33 dana ako ideš doma s lijepo završenom trudnoćom i zdravim djetetom.
nego ako odeš doma i vratiš se za 2 dana pa sve komplikacije vezane uz to
vjerujem da će te poslati doma ako je 100% se ok. i zbog tebe i zbog njih.
čekamo skupa s tobom tih par dana bris
ako nisu radili UK inzistiraj da rade
jel KKS ok? jetrene i to?

Re: Generacija 2009. - 7. dio

13 lip 2016, 12:57

e znaš što sam ti ja čitala u bolnici- larssona. odličan mi ej bio! napet. milenijski ciklus. ako nisi, preporučam. napeto jako

Re: Generacija 2009. - 7. dio

13 lip 2016, 12:59

Latice, prvo šaljem ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za dobar nalaz brisa. Znam da ti je teško, da ti fale klinci, da si bespomoćna, ali gledaj na to tako da te ta mala seka sad najviše treba i da neće trajati vječno. Tako sam si ja mantrala svaki dan od 10 tjedana proležanih u bolnici.

Neve, kupate li se? Ide Tin još u vrtić?

Ana, jesu krenuli ljetni nastupi?

MamaMu, dobrodošla! Što radi školarka na praznicima?

Ivona je zadnji dan išla u vrtić 31.05. Nakon toga smo još imali oproštaljku, ništa posebno, uostalom, nisam ni očekivala ništa s obzirom na uobičajeni (ne)angažman teta.
Uživa doma s tatom i bakom, a od ovog tjedna i sekom kako je škola gotova.
Prošli tjedan smo se upisali u školu i sad čekamo 05.09. :)
U petak idemo na Hvar na tjedan dana. Hotel, puni pansion. Odmor za dušu i tijelo. S obzirom da sam već poluluda od svega, jedva čekam :faca
Nakon toga njih troje idu kod bake i dede, a ja ću bit leteća (dolazit vikendima) pa ću im se pridružit.

Re: Generacija 2009. - 7. dio

13 lip 2016, 14:00

tin ej u vrtiću do 1.7. tako je uvijek. i damjan isto.
ne kupamo se. bili smo jednom. hladno je
jučer j epadala kiša
puše
danas oblačno i puše
more nije nešto toplo a nije ni vani za kupanje
tako da ništa za sad

Re: Generacija 2009. - 7. dio

13 lip 2016, 18:59

Neve sve potpisujem sto si rekla. Urin je bio ok, crp i leukiciti 10 sto su isto rekli da je ok, ctg svaki uredan. Tlak 120/80. Pijem protiv kontrakcija po pola tabletice cordipina svakih 8 sati, nisam nista introvenozno dobivala. Moj problem je sto ja u ranijim trudnocama nisam nikad osjetila bh kontrakcije i sad kad ih tako osjetim hvata me panika. A i leda me po prvi put bole, ali ha sam ocito trebala vise mirovat. Nije to neka bol, samo je ipak nesto u odnosu na nista i ja sam htjela but sigzrna a i moja dr me zato poslala da me malo prate. I sama je rekla da je to 35. tjedan da me ne bi slala.
Ma sve je zapravo u redu, jos koji tjedan cu odmirovat i bit ce sve ok, nisam srecom nista zabtinuta posebno, samo me malo ova bolnicka atmosfera ubija. Ali super mi je sto su klinci dobro i sto kad mi dodu prvo trbuh izljube i pitaju za seku :srca
idu u vrtic jos ovaj tjedan i za vikend M slavi rodendan s vrticancima i onda idu kod mojih u zg na tjedan dana, a dalje cemo vidjet...

Re: Generacija 2009. - 7. dio

13 lip 2016, 20:16

Meni je s nikšom prvi put bilo da sam imala bh kontrakcije.
Stalno. Od 30 tt
bila sam par puta u bolnici taman kad su me hvatale

Re: Generacija 2009. - 7. dio

14 lip 2016, 08:42

pozdrav!
latice, veliki :hug šaljem. bolje puhati i na hladno. glavno da je sve ok. nadam se da ćeš brzo doma.
srećo, uživajte na odmoru :joy!

moji su isto službeno u vrtiću do 1.7.
J ima u petak prvi ljetni nastup sa zborom - premijera mjuzikla koji spremaju, baš sam znatiželjna :), a u ned i nastup na jednom festiali dječjih zborova. u subotu su u studiju snimali 2 pjesme :dada.
danas i sutra popodne su upisi u školu - zadnji korak. ni ne znam treba li dovesti dijete, ali ići će J s mm jer ionako ima probu u gradu.

Re: Generacija 2009. - 7. dio

14 lip 2016, 08:55

Ne treba dijete biti na upisu. I mog ce tata danas upisat!
Ana super su vam planovi!
Sreco vi isto uzivajte! Mi smo sljedeci tjedan trebali na more, ali smo otkazali sad. Svasta sam ja imala u planu, sad imam plan samo lezat ;)

Nego, ja cekam otpusno pismo :joy
bio je danas sef u viziti i bili su bas ljubazni koliko je to za njih moguce, dr me pregledala i nista se ne otvaram dalje, ctg je uredan, a za bris cu nazvat kasnije.

Re: Generacija 2009. - 7. dio

14 lip 2016, 12:51

sad vidim da nisam napisala da smo obavili upis :ajme Bio je 2.6. Dali je isao samnom, upoznao je svoju buducu uciteljicu i ona ga je provela kroz skolu dok sam ja popunjavala upisnicu. Bas je bio happy :dada
Ucit ce njemacki :ajme ali sto je tu je, radje bi da je engleski.
Sad smo polako u pripremama za more i proslavu treceg rodjendana. Idemo u pon na tjedan dana, moramo malo napuniti baterije, neplaniram ni mob nositi, moramo uzivati bez tehnologije. Naravno mm mora ponjeti zbog posla ali ja svoj :bigno
latice :joy odmaraj sad kuci, uspori i nek te drugi tetose :kiss
Tema je zaključana