Sada je: 28 ožu 2024, 09:56.

Generacija 2009. - 9. dio

Pratite generaciju svojih mališana, družite se, razmjenjujte iskustva, mišljenja i dijelite sve ono lijepo i manje lijepo što donosi život s djecom!

Moderatori/ce: latica, snowwhite

Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la latica » 08 pro 2016, 14:32

Nastavljamo generacijo, u zimskom, vedrom, veselom tonu, a naravno još uvijek vrijedi i ovo:

Prijavite sebe i svoje klince, ukratko se predstavite i čavrljanje može početi :zivili

Ljepotice i zvijeri (zima 2008./2009.)
proljeće 2009
Ljetni Etiketići (ljeto 2009.)
SMJEHULJCI (jesen 2009)
Oštrozubići (zima 2009./2010
______________________________________________________________________________________________

2009.

Tin (nevenera)
Leon (tanjabb)
Ivona (Sreca najveca)
Dalibor (gaga0305)
Jakov (Liv Tyler)
Mato (latica)
Roko (enabacko)
Jelena (ana2010)
Toma (MaminMacak)
Filip (Kolberg)
djevojčica K (kalea)
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la latica » 08 pro 2016, 14:46

dakle, odakle da krenem, ništa ne stignem ovaj tjedan. imala sam svog posla, jučer smo mala i ja skypale konferenijski sastanak i čak nije bila jedina beba - zamisli ti to :lol imam neke stvari za napravit i sve se uvijek složi u isto vrijeme.
sva sam pogubljena, ovi troje isto imaju svatko svoje "obaveze". danas sam najmanju vodila na drugu dozu rotarixa, uz engleski, gimnastiku, tinkerlab i rođendane i druženja, stvarno ne znam di mi je glava.
organizirala sam da učiteljici svako dijete nacrta jedan crtež pa ćemo joj uvezat i poklonit kao božićnu čestitku. sljedeći tjedan je roditeljski pa skupljam crteže ;)

škola je OK, hrvatski je dobio 20/23, piše da ponekad izostavi slovo i da neka zrcalno piše - L, J i B, to vidim i po doma, ali dobro mu ide sve u svemu. matematika je počela sa zbrajanjem, zanimljivo mu je, zbraja na prste.
doma skoro ništa ne radimo, sad smo opet počeli malo s čitanjem navečer. zapravo sve ne vjerujem koliko u zadnje vrijeme malo znam šta se događa, u smislu gradiva, ali mi ne fali informacija o društvenom životu :lol kaže učiteljica iz produženog, svi ručaju za stolom a moj sin i jedna cura sjede pod stolom i došaptavaju se :ajme
u subotu ide na prvi školski rođendan - u kino, isto moram nazvat potvrdit, majko mila, treba mi sekretarica najiskrenije :lol
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la gaga0305 » 08 pro 2016, 15:17

Eto neve, kako mozes tako. Trk u lidl uzeti jos vlakica. ;)
Moji imaju sve te dijelive, i obozavaju se igrati s njom. Sada samo kupujem dodatke.
Kako vasi citaju,jel naglas rastavljaju na slogove ili odmah kazu cijelu rijec? Moj je dosao iz skole i rekao da nezna citat da se nesmije rastavljati na slogove i da je prespor? Ajd me prosvjetlite :ajme
Moje srce kuca za vas
Dalibor 21.04.2009.
Toni 07.03.2011.
Borna 22.06.2013.
Avatar
gaga0305
od mama ni m
 
Postovi: 2052
Pridružen/a: 27 tra 2011, 16:48

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la latica » 08 pro 2016, 15:26

gaga, moj čita slovo po slovo i ona kaže cijelu riječ. i sad kad ga drilam da to ne radi nego da pokuša čitat direktno dakle tako da pročita suglasnike i onda samoglasnike razvlači ko da pjeva da pročita riječ, on čita slova u sebi onda samo ispali riječ :ajme ali to je proces koji traje dulje i koji treba vremena da usvoje i da uvježbaju. još je rano za tečno čitanje, osim naravno ako nisu bili čitači i prije škole. ali treba vježbati ;)

da, za nikolu su dobili svatko po knjigu. M je dobio knjigu o crtanju Nauči crtati jer stalno crta i učiteljica ga stalno hvali kak mu dobro ide. oduševljen je i bome svaki dan uzme i crta po njoj ;)
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la gaga0305 » 08 pro 2016, 16:13

moj na glas rastavi na slogove i onda kaze rijec, npr va -za vaza i sad dodje da on nesmije tako citati nego treba odmah reci vaza :dunno nekako mi to malo too much jos uvijek, ili sam ja jos u kamenom dobu. Sjecam se da smo i mi tako citali dosta dugo u skoli
Moje srce kuca za vas
Dalibor 21.04.2009.
Toni 07.03.2011.
Borna 22.06.2013.
Avatar
gaga0305
od mama ni m
 
Postovi: 2052
Pridružen/a: 27 tra 2011, 16:48

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la Ana2010 » 09 pro 2016, 10:17

pozdrav!

gaga, meni se čini ok (i očekivano) da tako čita :dunno.
neve, super za igranje sa željeznicom. moji se uvijek natežu oko nečeg, dosadić će im...
latice, tebi, ženo, svak čast. kako stižeš još i radit s malom bebom (i ostalima) :shock.

ja sam zadnjih dana u gužvici - za moje pojmove ;). baš sam se navikla lijepo doma i isto kao nemam vremena nizašto. što će biti kad počnem raditi, o tome ne želim ni razmišljati.
J ima ovaj tj. 2 nastupa sa zborom - jedan je bio u pon - doček sv. Nikole, a drugi je u petak u sklopu adventskih događanja na trgu. u pon je zakasnila na engl zbog nastupa, a u petak neće ni moći ići na engl, ali što sad...
u srijedu smo ona, David i ja bili na radionici i druženju u vrtiću. ove godine neće biti klasične priredbe - netko mi je rekao da je to zastarjelo, "po novom" to valjda nije dobro za djecu :conf. ok, jasno mi je da ne treba forsirati ako neko dijete nešto ne bi, ali općenito je lijep običaj. za J. koja je stidljiva je to bilo super da se malo oslobodi i ohrabri za javni nastup - recitacije, solo pjevanje dijela pjesme...
u školi sve ok. u ispitu iz mtm sve točno. sad su počeli zbrajati... u diktatu jedna greškica - crticu na slovu ć je stavila previše desno, skoro pa pokraj slova, a ne iznad, na sredini.
s najmlađim sam bila u pon kod dermatologa, i on i ja smo išli na pregled. on ima atopijski dermatitis. sad trebamo napraviti razne nalaze. a ja imam nekakvu hiperpigmentaciju na licu (ali ne od trudničkih hormona, nego neku upalu kože :/ ), a možda i početak vitiliga (sestra mi to ima, a za mene dermatologica nije sigurna je li to to). isto moram svojoj dr. po razne uputnice... a i za odlazak svojoj dr moram isplanirati kad ću to uspjeti obaviti s obzirom na obaveze s djecom. ne mogu vući malenog tamo sa sobom, da čeka među bolesnima i plazi po podu...
i tako... pomalo...
J. 2009.
D. 2012.
J. 2015.
Avatar
Ana2010
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 30 sij 2010, 12:57

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la nevenera » 09 pro 2016, 14:13

ana :hug za dermatitis i tvoje kožne probleme :hug

tin čita na slogove,nešto odmah izbaci a nešto ne, ne ponavlja kad čita. primjer: lo-vac luka je u-lo-vio ptića. ptić je ćuk.
tak nešto

latice- odlično za knjigu

danas je tin popodne, mm ide na informacije.
ja idem s ostalima do damjanove kume u benkovac
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la latica » 12 pro 2016, 10:21

jutro,
evo da se malo javim. mene za vikend neka prehladica počela hvatat, mislim da sam se malo opet preforsirala na sve strane, ali šta da radim. jučer sam popodne malo odspavala, mm je izveo starije van na Dravu, a mala i ja smo malo zaspale.
M danas ima ispit iz prirode, jučer smo malo ponavljali kroz knjigu, a navečer je sam čitao seki slikovnicu i onda još malo iz početnice. još uvijek uglavnom slovka, ali meni je super da on sam želi čitat, napokon :lol

ja imam sad dosta svog posla, i iskreno i rado bi to radila, dosta mi je kuće i kuhanja :ajme baš mi je preko glave sve ga toga.

u subotu smo cijeli dan bili u druženjima, rođendanima i na kraju imali francuska salata party - 10. u nizu. Pobijedio je mm i stvarno zasluženo, odličnu je salatu napravio. Pehar ostaje u obitelji još jednu godinu, baš smo bili happy. Ja sam malo sudjelovala, samo u žiriranju jer je malena jako kasno zaspala i onda se svako malo budila jer me nij ebilo u blizini, kak to i inače bude..

e da, M je dobio u petak antibiotik za onaj zub jer mu još uvijek to nije prošlo i još uvijek mu se pravio gnojni čepić :shock danas ide to zatvorit ako bude ok. eto, nikad nije imao problema s zubićima i sad odjednom cijeli cirkus :lebdi
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la nevenera » 13 pro 2016, 09:33

čestitam na trofeju!
jede mi se sad francuska :lol
prošle sam godine radila lchf francusku, bilo ju je more :lol samo sam je ja jela, moji ne vole

tina još nisam vodila zubaru :zub

jedva čekam praznike. evo, ozbilno. :lol
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la latica » 14 pro 2016, 15:25

kod nas nikad dosadno :znoj

jučer m došao iz škole i kako je prag prešao - ono totalni melt down, navodno jer je seka u božićnom tramvaju dobila više slatkiša i tak. a ja sam išla na roditeljski. kad sam došla, bilo mi je jasno što se popodne događalo :lol imali su neku pjesmicu za naučit napamet dvije strofe i više od pola njih je zaboravilo i onda su muljali umjesto da su rekli da ne znaju. i učiteljica se naljutila i rekla da će sljedeće polugodište dobit jedinicu za takvo ponašanje. i naravno da su svi doma oplakali :ajme ali meni moj sinko ništa nije rekao.
zadnjih dana je već par puta nešto zaboravio odnosno sjetio se u zadnji tren i onda se to ne stigne napravit kak treba. ili on krivo zapamti, a ne zapiše si. uglavnom, baš sam bila sinoć ljuta na kraju. recimo neki dan mi pokazuje nešto što su crtali - dugu sličnosti i razlika i ja jučer vidim te crteže na ploči, a navečer vidim njegov još u torbi :ajme e tu sam zapravo popizdila - ako si gledao kak se stavljaju na ploču kak se nisi sjetio da ti svoj nisi dao i da ti je u torbi. da ne kažem da rezervnu robu već valjda mjesec dana nosi u ruksaku i još nije ostavio u ormariću!
natjerala sam ga da si sve što danas treba napravit zapiše u informativku i da danas to obavi. baš me zanima.

a maloprije me zvala učiteljica. malo me presjeklo kad sam vidjela njezin broj :mrgreen ali kaže da je dobio nagradu za najbolji crtež o sigurnosti u prometu što su crtali za osiguravajuću kuću. tak da danas idemo na dodjelu nagrada popodne, a poslije toga ide s ekipom na pretpremijeru starwarsa.

ja sam sva krepana, na sto strana ovih dana.

kak ste vi? šta ima kod vas?
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la Ana2010 » 15 pro 2016, 08:49

pozdrav!

latice, čestitam na trofeju za francusku, a još više na nagradi za najbolji crtež :joy!
čini mi se da će našim školarcima bašdobro doći malo praznika, da se malo restartaju ;).

mi smo ok. doduši najmlađi i ja malo prehlađeni. obavljamo pretrage koje traži dermatologica. sutra idemo u Ri malenom vadit krv jer kod nas djeci vade krv samo iz prsta, ne iz vene. a za svaki takav "izlet" mm mora uzet slobodan dan (GO). bar ćemo usput pokupovat još koji poklon.
Jeleni u školi sve ok...
u subotu mi se udaje sestra :joy! pa smo naravno svi u tome...
i tako...
J. 2009.
D. 2012.
J. 2015.
Avatar
Ana2010
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 30 sij 2010, 12:57

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la latica » 15 pro 2016, 11:35

ana lijepo se provedite u subotu :joy

meni je zapravo najgore u ovom periodu što ima toliko toga što treba obavit, a uz to svi natrpaju svakojaka druženja dodatna. iskreno, ne vidim baš potrebu za svime time. danas je u vrtiću neko druženje roditelja - kuhano vino, vidim da su neku slamu dovukli, ma lijepo je to, ali opet... sljedeći tjedan idemo na orašara, seka ima kazalište s vrtiće navečer umjesto klasične priredbe, M isto ima priredbu u školi, na engleskom im dolazi djed mraz - mislim čemu to, pa može valjda te aktivnosti ostat bez poklona...
umorna sam zapravo, baš jesam. jučer sam malu odvela na engleski sat vremena prerano, jer sam takva luda skroz krivo gledala na sat :ajme
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la gaga0305 » 15 pro 2016, 13:17

latice :joy za obadvije nagrade, cestitam. :hug brzo ce proci ovo vrijeme pa ces odmoriti. Koliko volim bozicne blagdane toliko i ne jer se rastrgam na stotinu strana

Ja sam isto ovih dana zatrpana, mm ima rockas u sub pa sam leteca oko poklona za njega, pluzs poklona za bozic za ostatak obitelji. Plus nas cetvero radimo bozicne pop up cestitke.
Danas sam posebno ljuta na frajera, zvala me uciteljica da je postao zlocest u skoli, bas kako sam se i bojala, i to sve pod utjecajemn onoga djecaka :gaah Sad je u kazni, sve sam mu igrice izbrisala sa kompa i dobit ce ih nazad sukladno s ponasanjem. A od uciteljice iz njemackog sam dobila same pohvale :luv
A s druge strane koliko sam ljuta, toliko sam trcala u lidl da mu uzmem knjigu o svemiru :dada Vec mjesecima davi o svemiru, cak je i s nama morao gledati Mars na NG
Moje srce kuca za vas
Dalibor 21.04.2009.
Toni 07.03.2011.
Borna 22.06.2013.
Avatar
gaga0305
od mama ni m
 
Postovi: 2052
Pridružen/a: 27 tra 2011, 16:48

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la nevenera » 15 pro 2016, 21:50

latice odlično za nagrade :joy

mm je bio gledat tina na trening iz rukometa i nije zadovoljan
da uopće nije nešto
prvaši se izmjenjuju na golu a drugaši se ispucavaju na njima
nešto sitno trk i bezveze
budem ga ispisala nakon nove godine. nema mi smisla da ide i da to plaćam a samo stoji tamo
mislila sam da se bar malo istrči
mm bude išao vidit opet trening

gaga0305 je napisao/la:A s druge strane koliko sam ljuta, toliko sam trcala u lidl da mu uzmem knjigu o svemiru
e to ti je mama :luv
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la latica » 16 pro 2016, 11:17

drage forumašice,
naša božićna aukcija vas čeka i zoooove! zadnji je tjedan pred nama, uključite se! sigurno imate kod kuće nešto što možete ponuditi ili nešto što ćete pronaći za sebe među ponuđenim! :kiss
http://www.mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewtopic.php?f=111&t=79703
:xmasatmosfera
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la nevenera » 20 pro 2016, 07:54

Ja sam se gadno prehladila
Ne znam kako ali jesam
Nisam navikla
I ide na gore :ajme

Tin je imao ispit iz engleskog
Ja zaboravila na to
Valjda je ok napisao
Za sad se čini da se s praznika vraća u četvrtak
Ne idemo nigdje pa mi je sve isto
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la latica » 21 pro 2016, 20:37

hej žene, evo ja nikako javit se, ne pamtim kad je prošlo toliko da nisam ništa natipkala.

neve kako si?
mene isto držala neka prehlada prošli tjedan, srećom izvukla sam se na kraju, ali baš sam grozno kašljala.
malci su za vikend spavali jednu večer kod vrtićkih prijatelja, i seka naravno, presretna je bila, a drugu kod bake i dide, pa sam malo nadošla, ali sam se naradila po kući i nakuhala i kolače smo pekli i svašta.
obavila sam Shopping, jučer je kuća spremljena i to je uglavnom to. bor će nam mm sutra kupit.

inače, pas od svekija koji je nama ko posuđeni pas, ima karcinom koji je metastazirao, i sad kad joj se pogorša stanje morat će je vjerojatno uspavat. ona je već 10 godina stara. M je vijest jako emotivno primio. ja sam samo rekla da je puno teže bolesna nego smo mislili, on je odmah skužio šta je na stvari i plakao pola sata ko kišna godina. meni se srce lomilo kad je rekao: ali mama ja ne bi da se dogodi ono, Magda je još nije ni upoznala :place danas vidim crtež na stolu - Hani, oblaci u obliku srca i Isus na križu, baš me presjeklo sve skupa i piše: Draga Hani Mato ti želi sretan put u oblake :place

i tak. danas je pisao ispit iz matematike, sutra ima navečer priredbu u školi i onda u petak imaju u školi malu veselicu pa nosi grickalice i sok i tako. prošlo polugodište, a nismo ni trepnuli :nesvist
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la nevenera » 22 pro 2016, 07:54

Ja sam koma
Nika ko da krene na bolje
Tin brzao ispit iz hrv i napravio more grešaka :roll
Jučer su imali božićni sajam
Muž je definitivno odlučio da neće više ići na rukomet. Onda neman pojma što s njim
Ne mogu ga voditi nigdje
Stvarno ne znam

Latice :buket jako mi je žao za psa. On je to primio jako zrelo
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la Ana2010 » 23 pro 2016, 09:49

pozdrav!

nevenera je napisao/la:Latice :buket jako mi je žao za psa. On je to primio jako zrelo
potpis :(

neve, nadam se da si bolje. mene je sinoć ulovila neka temperaturica. bolje da ne piše dalje da nes ne ureknem ;).

J je ovaj tj. pisala prirodu i mtm. iz prirode je imala jednu grešku. glupo mi je što im ne pokaže ispite da vide što su pogriješila. možda hoće u drugom polugodištu :dunno. iz engl i vjeronauka još nisu imali nikakve provjere znanja. na dodatnom, privatnom engl su pisali 2 ispitića, čini mi se da joj je sve bilo točno.
sve u svemu, ona uživa u školi, zanimljivo joj je i dobro joj ide. a čini mi se da je i produženi boravak super za nju. svaki suhi dan prošetaju do igrališta uz more, poigraju se. napišu zadaću, ručaju pa se opet igraju ili rade nešto kreativno - ko na likovnoj radionici, a ona uživa u tome pogotovo.
preko praznika ni D neće ići u vrtić pa očekujem da će mi biti veselo s njima ;).
od 2. do 6. siječnja planiramo ići na Lošinj s kumovima koji imaju četvero djece. samo da ne demoliramo hotel :lol.
e, da, mi planiramo bor objesiti na strop :hahaha, da ga Jakov ne dira. vidjet ćemo što će biti na kraju s tom idejom. ja sam mislila da napravimo neko dvodimenzionalno drvce i stavimo na zid, ali mm se sjetio ovog. moglo bi biti fora ako uspije.
J. 2009.
D. 2012.
J. 2015.
Avatar
Ana2010
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 30 sij 2010, 12:57

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la nevenera » 30 pro 2016, 13:24

sretni blagdani cure
ja sam doma i ne radim ništa
ama baš ništa
:zub

tin se odmara, malo nešto crta, piše, radi s legićima, ukratko, opušteno.
mislila sam oprati školsku torbu ali mu na kraju ne treba. odlično sve izgleda
baš me začudilo
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la latica » 02 sij 2017, 12:56

bok ženske!!!

ne znam kad je prošlo da se ja nisam tako dugo javila :lol
mi smo bili tjedan dana u zg i bilo nam je dobro. bili smo posvuda, malo na adventu, malo na klizanju, malo u Shoppingu i kod rodbine i eto, proletilo je. nećak je bio s nama cijelo vrijeme, malo me to sve skupa potrošilo,sa sestrom sam se ozbiljno na božić zakačila, ali bilo je veselo i eto, sad smo doma. došli smo na staru godinu i imali doma goste za doček, samo kumove jedne s curicom od godinu i pol. muški su pekli peku u dvorištu a mi smo se malo družili. klinci su si sami zamotali mini hrenovke u lisnato i to su grickali do večere, seka je glumila i plesala, mi smo malo čavrljali i eto. popili su cijeli dječji šampanjac iz staklenih čaša, uživali su, baš sam im dala da bude po njihovom. palili prskalice na boru, i na kraju zaspali oko 1 pred TV-om.
jučer smo bili kod svekija na ručku, to je dakle par kuća niz ulicu. kad smo išli doma M je naravno trčao i zapeo i pao na glavu :nesvist nije strašno, dočekao se na ruke , ali kao da je glavom na neki kamenčić tresnuo jer si je točno malo čelo razrezao. ja sam popizdila, ali ono doslovno, jer ko pušteni bijesni psi trče kad god idemo od svekija, a istovremeno sam se prepala jer mi se činilo da je dosta duboko i da će možda trebat zašit. ali onda se smirio i na kraju malo zaspao pa smo svi odmorili i malo nadošli. poslije sam gledala da nije strašno, zapravo je puno manje nego sam mislila, ali ostat će mu ožiljak sigurno i to na sred čela. da je malo veći i malo višlji išao bi točno kao križ preko onog starog vodoravnog, još mi treba da ima križ na pol čela :hahaha

od danas smo solo doma nas 4 do popodne dok mm ne dođe. valjda ćemo preživit :lol

inače se M isto odmara i igra, ništa ne radi za školu, ali od danas krećemo svaki dan vježbat čitanje. pa ćemo malo u knjižnicu ovih dana, na klizanje, malo druženja u miru i proletit će to. za sad se igraju cijelo jutro u sobi, sam je složio policijsku postaju Lego što je dobio za Božić i sad uživa!

počeo je potpuno nenadano pisat dnevnik :shock dala sam mu njegov dnevnik putovanja još od kad smo išli u Belgiju da si lijep ulaznice i tak, a on sam počeo svaki dan na jednu stranu nešto nacrta, a na drugu napiše tekst - di je bio i šta je taj dan radio. baš sam ostala totalno iznenađena jer nisam znala ni da zna šta je pisanje dnevnika :lol

di ste vi? šta ima kod vas?
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la nevenera » 02 sij 2017, 13:43

ajme latice premrla sam dok sam čitala :nesvist dobro da je sve ok :hug

mi smo doma
tin crta neke karte opet
knjigu radi

sređivali smo sobu, opet sortirali stvari :lol

ja idem gledat star wars rogue one danas pa ovih dana gledam opet cijelu seriju
jako su mi loši bili oni prije. ovaj ovi od prošle godine je bio genijalan zato
nadam se i ovaj da će biti

ovih dana se opasno premišljam
o sebi, životu i svemiru
gdje idem, što radim
mjesec dana, više manje, ne radim ništa
nego razmišljam
i ukratko- ništa nisam skužia
posve mi je jasno zašto ljudi promišljaju godinama i desetljećima :hahaha
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la gaga0305 » 02 sij 2017, 13:58

ma ni ja se nejavljam, vise sam luda od bolestina. U ctvrtak pred kraj polugodista su se razbolili i jos su bolesni.Ali uspio je odraditi bozicnu predstavu, da bi se ujutro probudio sa zaljepljenim ocima. Konjuktivitis. Taman ga rijesili, kad onda najmladji.pa opet Dali i tako u krug :ajme Plus Dali jako kaslje, pogotovo po noci pa je popio sumamed, ali nije bolje, radio i bris grla, cekamo nalaze :ajme
Docek nove prosao u borenju satemp 40 kod srednjeg. Umorna sam ko pas, nespavam danima :nesvist
Morala sam se malo pojadati, a sad malo o ostalome
Pred kraj su pisali test iz pid, i to su sami morali procitati zadatke, kaze daje imao dvije greske jer nije dobro procitao, a u e-dnevniku nepise nista. Matematiku je rijesio 88% kaze da prvi zadatak nije kuzio :p
isto nije donio na pokaz test :dunno
latice :hug bitno je da je sve proslo uredu
neve o kako te razumijem, i ja sam u zadnje dane u takvim mislima :hug
Moje srce kuca za vas
Dalibor 21.04.2009.
Toni 07.03.2011.
Borna 22.06.2013.
Avatar
gaga0305
od mama ni m
 
Postovi: 2052
Pridružen/a: 27 tra 2011, 16:48

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la nevenera » 02 sij 2017, 14:06

ajme gaga :hug
meni je nikša u banani s uhom :( ne idem skoro nigdje zbog toga
a nema mi goreg nego doma bit
ubije me to
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la gaga0305 » 02 sij 2017, 14:20

vjerujem ti, idem samo doktoru :gaah
vec mi kronicno fale ljudi
Moje srce kuca za vas
Dalibor 21.04.2009.
Toni 07.03.2011.
Borna 22.06.2013.
Avatar
gaga0305
od mama ni m
 
Postovi: 2052
Pridružen/a: 27 tra 2011, 16:48

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la latica » 03 sij 2017, 10:55

gaga baš mi je žao da vas je uhvatilo :hug nadam se da je tome brzo kraj, još imate puno vremena za uživat u praznicima :luv

neve, ja ne smijem ni krenut razmišljat jer neće bit dobro :lol ali da, treba vremena kad čovjek preslaguje u glavi, puno vremena da se kockice opet slože nekako, bilo kako...

moji još spavaju, zapravo se M upravo sad digao, a ja od 8 odgovaram na mailove :gaah
jutros je palo malo snijega, šteta što se brzo topi i šteta što nije više da se izigraju napokon.

i nas čeka sortiranje stvari po sobi, već vidim da bi pola pobacala, a oni ne daju, njima sve treba :ajme
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la nevenera » 03 sij 2017, 14:38

danas sam ujutro dogovorila da idemo do frendice. ima 3 sina, spominjah je već, razlike su nam male između dečkiju
dečki stariji krenuli igrat društvene igre pa divljat, gore od bebica nekih
nikšu grli najmlađi (koji je od njega mlaži 2 mj samo) a on plače ko da ga kolju pa stalno prijavljuje što ovaj radi- beba me dira, beba mi uzela auto, beba jede jabuku....
:ajme
pokisli smo u 3 koraka od auta do ulaza u kuću
nemoguć pljusak bio
3 koraka! al ozbiljno! 3!
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la nevenera » 04 sij 2017, 14:49

bok cure
do kraja tjedna smo na praznicima :p i onda kreće rad
jučer je tin samoinicijativno išao rješavati neku bilježnicu s vježbama iz matematike. da mu je dosadno. :hahaha brojčano je sve točno ali likovi. umrla sam od smijeha- likovi valjak i tuljak. :hahaha krepala od smijeha
ničeg se ne sjeća :p

jako je hladno i puše bura. ne idemo nigdje. :liza
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la latica » 04 sij 2017, 16:32

valjak i tuljak :hahaha legenda :luv

moj svaki dan pročita dvije stranice lektire i to je to. sad mu je isto dosadno već jer nikud zapravo nismo išli par dana osim malo van na zrak i jučer kod svekija. ja sam imala puno posla s vešom, kućom i svime ovih dana dok sam to porješavala, a evo me opet neka hunjavica uhvatila pa nisam u top formi i ne da mi se onda nikog zvat, a nas zapravo nije nitko baš ni zvao. drugi svi rade, ne znam ni tko djecu čuva, ili su bolesni.
dansa nam je došla moja mama pa sad odmah nekako sve bude lakše. trebali smo na jedan rođendan popodne cure i ja, ali sam otkazala jer ne mogu ići prehlađena među djecu.

moji klinci su zadnja dva dana ko poludili. ne znam jel to zato što im je dosadno ili šta ali nemogući su. ili se svađaju ili se skupa cerekaju i izluđuju me - pljuju se dok peru zube i cerekaju se, naguravaju se po cesti i umiru od smijeha dok netko ne padne, za stolom istom izvode gluposti, e vikala sam zadnja dva dana ko blesava. danas je malo mirnije, baka je malo uskočila od podne od kad je došla, ali ne znam koji im je vrag stvarno :lebdi
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la nevenera » 04 sij 2017, 16:39

ne znam što bi rekla, moji su inače takvi :hahaha meni je kad su mirni i staloženi - koji im je sad vrag :hahaha :hahaha :hahaha
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Sljedeća

Natrag na Od prvih koraka do prvog razreda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.