Sada je: 29 ožu 2024, 07:27.

Generacija 2009. - 9. dio

Pratite generaciju svojih mališana, družite se, razmjenjujte iskustva, mišljenja i dijelite sve ono lijepo i manje lijepo što donosi život s djecom!

Moderatori/ce: latica, snowwhite

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la nevenera » 09 ožu 2017, 13:01

bok cure
kod nas došli prvi ljubavni problemi
kao
:lol
tri prijatelja, svi zaljubljenu u istu
neka mala duge kose :lol imamo album pa mi je pokazao
ima jedna u razredu koja liči na nju, i druže se, pa se čine ko blizanke
mm mu reče kad ove nema nek voli ovu drugu :hahaha naljutio se :hahaha
jedan je prijatelj rekao drugome za ljubav, pa je ovajnjega mlatnuo
moj sin, pamet mamina, je zatajio njima da je i on zaljubljen da ne dobije batine
ptiam ga ja, jel mu problem kriti ljubav
a on meni da nije, jer j e njoj već rekao :hahaha
pitam što je rekla a on meni :roll
zakolutala je očima :hahaha

mila majko prve ljubavi
makar njemu nije prva :hahaha
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la latica » 09 ožu 2017, 23:32

ajme koje ljubavne zavrzlame :hahaha ali dobro se on snašao :luv ovima taji, a njoj je rekao, prava strategija :zivili

ja ne znam šta će bit kad se moj sin jednom zaljubi. za sad sve cure njega love, a on je skroz skuliran :lol

ocjene samo padaju, mati mila, stalno neki ispiti i diktati i usmeni i nešto. ovaj tjedan je dobio dvije petice iz engleskog, peticu iz prirode iz ispita, dvije iz glazbenog, jednu iz tjelesnog, dvije iz vjeronauka, i sad vidim jednu četvorku iz matematike iz ispita i peticu iz zadaće. pa to nije normalno, pa on je PRVI razred?!
u ponedjeljak pak piše diktat iz hrvatskog, to je već treći u ovom polugodištu :ajme

jedva čekamo praznike, rekla sam mu da neće ništa radit preko praznika, osim naravno čitat knjige, ali po svom izboru :mrgreen

nadam se da će za vikend biti lijepo vrijeme da se malo izguštamo u dvorištu. u nedjelju pravimo i roštilj za malo društvance. već mi je dosta kuće i pisanja i svega, ja bi van na zrak - onako cijeeeli dan!
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la Ana2010 » 10 ožu 2017, 09:47

latica je napisao/la:ajme koje ljubavne zavrzlame :hahaha ali dobro se on snašao :luv ovima taji, a njoj je rekao, prava strategija :zivili

ja ne znam šta će bit kad se moj sin jednom zaljubi. za sad sve cure njega love, a on je skroz skuliran :lol

koji frajeri :lol :kiss!

kod nas još nema ljubavnih jada. ispita i provjera znanja imaju dosta, ali ipak manje nego kod vas, latice. nije nam škola (još) nikakvo opterećenje. dz napravi na produženom. malo ponovi doma npr. prirodu ili engl prije ispita. matematiku kuži bez puno truda. evo jučer je dobila 5 iza zadataka zadanih riječima, sve joj je bilo točno osim jednog zadatka koji se nije ni bodovao (tako kaže ona), kao jedan dodatni najteži zadatak. kaže da nije skužila što treba, a ja ne znam kakav je to bio zadatak.

krajem mjeseca ide sa zborom na neko natjecanje. tada bi trebala izostati iz škole, a njoj je žao što će propustiti likovni.

a sad malo o meni :mrgreen...
ja idem vaditi krajnike za 10 dana. radim nalaze potrebne prije operacije, moram drugi tj. anesteziologu... a obavljam i neke druge preglede nevezane za to. prošli tjedan sam prestala dojiti Jakova. najviše zbog operacije i lijekova koje ću uzimati (atb, protiv bolova), a i krenula sam na anticandida dijetu (zbog jako povišenih antitijela za candidu u krvi) s antifungalnim preparatima. to je ujedno i detoksifikacija pa da ne guta on moje toksine koji se oslobađaju... taman je napunio godinu i pol, nije tako malen da je problem. u toj dobi sam i starije prestala dojiti, ali mi je malo žao što sam morala tako naglo. on se inače uspavljivao navečer većinom na cici, budio 2-3 puta noću. mm je preuzeo uspavljivanje. ponekad se probudi noću, ali puno rjeđe. bilo je čak nekoliko noći bez buđenja u ovih tjedan dana. tako da to prolazi relativno ok. jedna dojka ko da nikad ni nije prouzvodila mlijeko (i inače je nekako uvijek bila praznija), a druga je na opip "puna", ali ne boli i ne osjećam neugodnu napetost pa mislim da neću izdajati (pročitala sam na forumu neke stare savjete). bila sam malo ručno izdojila 2 dana nakon zadnjeg podoja, a sad je već 7. dan od toga. stavljam noću kelj u grudnjak, popijem svaki dan čaj od kadulje (smanjuje laktaciju). moram paziti da ne fasujem mastitis, a i da izdajanjem ne potičem proizvodnju. valjda će splasnuti uskoro, nekako isto stoji danima.
J. 2009.
D. 2012.
J. 2015.
Avatar
Ana2010
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 30 sij 2010, 12:57

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la latica » 10 ožu 2017, 09:59

ana baš sam te sinoć htjela pitat kako si i kako idu pretrage i na kraju to zaboravila napisati. dakle svega ima kod tebe. drago mi je da ste prestali dojit tako lijepo na kraju, odnosno da ide, iako razumijem da ti je žao što je naglo završilo. ja sam stavljala kupus kod mastitisa i znalo mi se mlijeko smanjit u tih par dana mastitisa, pa bi onda morala opet forsirat da doji na tu stranu da vrati mlijeko. i peršin mislim da još više pomaže. nadam se da će bit brzo lakše.
koliko moraš bit u bolnici za krajnike? hoće netko doći malo pomoć tm ili će on to sam?

ja vjerujem da ćete vi to sve ishendlat super, ali sigurno da ćete se malo i namučit :hug drži se i javljaj nam kako stvari napreduju!

a škola, čuj, vjerujem da najviše ovisi o učiteljici. njegova je dosta nabrijana i zahtjevna, ali je isto tako i otvorena, pravedna i draga, onako prema njima je dobra pa je oni vole. nekad kad pričam s njim on izanalizira cijelu situaciju da ostanem paf - tko je najbolji od dječaka, tko od djevojčica i što znači da je najbolji - uredan, brz, dobro misli, dobar prijatelj po ponašanju - to su njegove izjave. i onda mi je najbolje kad komentira kako se tko penje ili spušta po toj njegovoj ljestvici. čujem da kad netko dobije 3 malo oplače i tako. a šta ćeš :lol
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la nevenera » 10 ožu 2017, 15:03

ana prvo veliki zagrljaj za prestanak dojenja :hug pa još jedan za operaciju :hug a i za stres :hug
za cice samo malo izdoji. bit će za par dana ok

tin je danas bio u školi samo 2h
umrla im je računovotkinja pa nisu imali sve sate
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la gaga0305 » 10 ožu 2017, 15:12

Ana, drži nam se.
I kod nas nešto zaredali testovi, sad ima pauzu do 22 kad imaju ičsr.
Ocjenama sam zadovoljna, jedino nisam zadovoljna sa dvojicom dječaka koji ga maltretiraju, a on im vraća, pa uvijek on ispadne kriv :ajme
Čitanje se popravlja ali i dalje nije to to, a želju za njim nema.
Polako smišlja poklon za rođendan, želja mu je da dobije onaj priručnik osvojimo svemir, pa sad to tražimo.
Tjelesni nam je i dalje slaba točka, al dok to nije neki važniji predmet neću se zamarati s tim.
Nekako mi se čini da naši brzaju sa gradivom iz pod, jučer su pisali zdravlje, a kod latice tek danenu tjednu. Gdje su ostali stigli s gradivom?
Moje srce kuca za vas
Dalibor 21.04.2009.
Toni 07.03.2011.
Borna 22.06.2013.
Avatar
gaga0305
od mama ni m
 
Postovi: 2052
Pridružen/a: 27 tra 2011, 16:48

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la Ana2010 » 13 ožu 2017, 08:34

Pozdrav!
Hvala, cure. Neve, morala sam bome jedan dan i mo vise izdojiti, nastale kvrge :/. Ali dobro, pomalo ce prestati laktacija.
Kod nas dio vikenda divan i krasan, a dio koma. J je u sub imala histericni ispad dok su joj tu bile 2 prijateljice. Jednu je cak gurnula i pala je udarivsi glavom o stolicu. Pop... sam! Znam da ce se nekad posvadjat, ali bome nece biti fizickih obracuna. Dosad je agresivna bila samo prema bratu, a sad i ovo :(. Bilo joj je zao, ispricala se. Ta curica je jako dobra. Otisla je doma u suzama, ali kad smo se vidjeli navecer na jednoj festici, opet su se druzile. J joj se opet ispricala i obecala da se vise nece tako ponasati. U zemlju bih bila propala od srama taj dan. Ima i kaznu, naravno.
Mm i ja bi isli psihologu s njom, da nam malo da smjernice u odgoju jer stvarno je tesko odgojiva. A opet, nekad je super. Moram naci nekog dobrog, raspitati se.
J. 2009.
D. 2012.
J. 2015.
Avatar
Ana2010
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 30 sij 2010, 12:57

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la Ana2010 » 13 ožu 2017, 08:36

Gaga, iz PID je prosli tj imala ispit iz dana u tjednu i doba dana.
J. 2009.
D. 2012.
J. 2015.
Avatar
Ana2010
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 30 sij 2010, 12:57

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la latica » 13 ožu 2017, 10:31

gaga, ja baš htjela napisat da možda naši malo kasne s prirodom jer oni imaju i prirodu na njemačkom pa sam mislila da možda im ode koji sat na to, ali sad vidim da ana kaže da i J isto gradivo sad rade, ne znam, moguće da su vaši malo ubrzali...

ana, možda joj se nešto skupilo, pa je tako izbacila to iz sebe, tko će njih znati. mogu mislit kak ti je bilo, ali oni to na kraju najbolje sami riješe, bolje ne pridavat tome previše pozornosti...
a za pomoć u odgoju, to bi nam svima nekad dobro došlo. šta te konkretno brine kad kažeš da je teška?

mi smo imali lijepo vikend, jučer smo imali goste, roštiljali malo u dvorištu, uživali, baš nam je bilo lijepo. iako je vrijeme bilo loše, nekako smo iskoristili sunčane periode...
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la Ana2010 » 13 ožu 2017, 10:42

Latice, najvise Davida maltretira - iz cista mira ga gura, provocira, govori mu da je gluoan i da se pravi vazan. Nije ni on nevinasce, ali najcesce ona pocne. Obicno pocne vec u autu kad ih mm pokupi u skoli i vrticu. Pa pocne histerizirat da je on zivcira, a nis ne radi. U dkoli je pristojna, a kad dodje medju svoje si da oduska. Prije je znala imati jos gore histericne ispade, valjda tantrume ili sto vec, da ne bi stala plakat i vristat jako dugo, kao da je to jace od nje.
Jucer je npr bio dobar dan, bili su dosta vani i imali zanimacije, skoro pa da se ni nisu natezali njih dvoje...
J. 2009.
D. 2012.
J. 2015.
Avatar
Ana2010
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 30 sij 2010, 12:57

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la Ana2010 » 13 ožu 2017, 10:49

Ovisi, naravno, o raspolozenju. Nekad napravi bez problema sto joj kazem - pospremi malo sobu ili igracke u dnevnom, a nekad pocne "zasto bi?!", "e bas necu". Jako je tvrdoglava. Na mene ;).
J. 2009.
D. 2012.
J. 2015.
Avatar
Ana2010
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 30 sij 2010, 12:57

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la latica » 13 ožu 2017, 14:25

mi imamo isti problem. kako koji dan, ali imamo. isto tako.
kad ih mm pokupi u školi i vrtiću često dođu doma oboje ... pa nadrkani eto tak bi ja to rekla najiskrenije :lol
mala zna preć prag i krenut plakat na sav glas zbog nečeg totalno, ali totalno blesavog, tipa muha je ušla u kuću, a ona ne bi da je ušla. s njom sam to polako riješila tako da smo se dogovorile da čim dođe mora mami dat čvrstiii zagrljalj. nekad pali, nekad ne.
a nekad je brat rasturi na ulazu u kuću s nekim blesavim komentarom koji je totalno izbaci iz takta. on se isto mora ispuhat nakon cijelog dana i najlakše mu je to obavit na njoj jer mu je prvo najdostupnija - tatu se ne usudi, a nju prvu vidi pored tate, a drugo zna da je može izbacit iz takta. i isto ne kažem da je ona sunašce nevino, ali ipak u tim situacijama bude uglavnom tako.

mi to pokušavamo riješit tako da onda kad dođu doma on traži da bude sam u dječjoj sobi i ja tu svim snagama seku zabavim da ga pusti. on crta ili se igra, pojede bombon čokoladni koji ima skriven u svojoj ladici, uglavnom tu se nekako malo resetira. i zapravo se ispuše prije nego dobije priliku istrest se na druge zbog sitnice. i onda dođe k nama vidno opušten i to je najbolja varijanta.
drugo, ja mu često objašnjavam pokušavam osvijestit da kako se seka osjeća kad je on takav prema njoj, kako bi se on osjećao da mi tako prema njemu kad smo živčani se istresemo i govorimo mu nešto što znamo da ne voli i sl. - to je kakti za jačanje empatije. To ti sve pišem šta radimo kad i mi imamo kapaciteta za to, što nije uvijek. nekad kad dođu kući i krenu plakat i dramit, ja se zapravo priključim i vičem da prestanu, užas, svi se onda deremo, ali tako je. ali nakon duge zime što ovo pokušavamo, čini mi se da sad ipak ima pomaka, da se zamisli kako je njoj jer kako je njemu kad je netko takav prema njemu.

i treće, ja s njim u zadnje vrijeme vježbam malo disanje za smirivanje i čak smo malo jogu počeli vježbat - pet vježbi za djecu za smirivanje i jačanje koncentracije tako nešto. i onda kad vidim da svi lagano pucamo natjeram ih da odvježbamo to u par minuta i stvarno se svi bolje osjećamo, ako ništa drugo zato što nismo nastavili svađat se ;) a i poze su fora pa se uvijek malo nasmijemo. jer zapravo njima treba tehnika koja će zamijenit ono što rade krivo - treba im naći način da se smire i ispušu na neki prihvatljiv način, a ne da istresu na druge...

borba je to, borba, ali hoću ti reći da smo i mi u istom sosu :lol
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la nevenera » 13 ožu 2017, 18:42

Ana2010 je napisao/la:Gaga, iz PID je prosli tj imala ispit iz dana u tjednu i doba dana.

i tin je u petak

danas mi je kolegica, ne poznaje tina uopće, rekla da je on pretil.
ja sam, glupačetina kakva jesam, išla nju utješiti. mali joj se upisuje u prvi razred i ima 21 kg. ona je mršava jako inače. kažem joj da ne brine, da svatko ima kg koliko ima, da je važno da je zdrav te da meni npr damjan ima 25 a tin 45 kg
na što je ona meni dobacila da su očito an mene, pretili
jako me pogodilo. jako.
pokazala sam joj slike, vi na fb znate na što mislim, i vidi se da nisu, zubog visine
ili sam toliko slijepa da ne vidim da jesu
rekla sam da ću ih slikat u gaćicama svih i pitat ljude jesu li debeli
totalno me opteretila
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la latica » 13 ožu 2017, 23:44

majko mila, neve moja, to ti nije prijateljica, nego neka iskompleksirana budala :hug

ja ne kužim šta ljudima bude da tak nešto ispale?!

nisu ti dečki pretili i točka. oni su i visoki i tako su građeni da imaju više kila na vagi nego što bi im čovjek realno dao da ih vidi. daj molim te zaboravi da si to uopće čula.
to je isto ko moja najmlađa u obrnutom smjeru. ona je sve bucmasta, a zapravo je jako sitna i evo sigurno nema ni 6 kg, a ima skoro 8 mjeseci. a znam da bebe od 2 mjeseca imaju skoro toliko i isto samo sisaju, i uvijek mi bude krivo i počnem se brinut kad to čujem, ali onda kad se malo saberem i pogledam nju, mislim si - ma daj, pa dijete je skroz ok. tak da se ti nemoj slučajno nešto opterećivat s takvim glupostima. djeca su jednostavno različita i po meni ta kilaža stvarno nema nikakvog smisla ako je dijete zdravo i aktivno i na kraju krajeva, ako zdravo jede. super su ti dečki draga moja, super kad ti kažem, a ja ih valjda pratim :luv
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la Ana2010 » 13 ožu 2017, 23:47

latica je napisao/la:majko mila, neve moja, to ti nije prijateljica, nego neka iskompleksirana budala :hug

ja ne kužim šta ljudima bude da tak nešto ispale?!

nisu ti dečki pretili i točka. oni su i visoki i tako su građeni da imaju više kila na vagi nego što bi im čovjek realno dao da ih vidi. daj molim te zaboravi da si to uopće čula.
to je isto ko moja najmlađa u obrnutom smjeru. ona je sve bucmasta, a zapravo je jako sitna i evo sigurno nema ni 6 kg, a ima skoro 8 mjeseci. a znam da bebe od 2 mjeseca imaju skoro toliko i isto samo sisaju, i uvijek mi bude krivo i počnem se brinut kad to čujem, ali onda kad se malo saberem i pogledam nju, mislim si - ma daj, pa dijete je skroz ok. tak da se ti nemoj slučajno nešto opterećivat s takvim glupostima. djeca su jednostavno različita i po meni ta kilaža stvarno nema nikakvog smisla ako je dijete zdravo i aktivno i na kraju krajeva, ako zdravo jede. super su ti dečki draga moja, super kad ti kažem, a ja ih valjda pratim :luv

Latica je super to srocila, ko i inace. Potpisujem!
Koja glupaca. Zao mi je sto si se nasekirala bezveze :hug.
J. 2009.
D. 2012.
J. 2015.
Avatar
Ana2010
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 30 sij 2010, 12:57

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la tanjabb » 14 ožu 2017, 00:43

Naši bi trebali dane u tjednu/razdoblja u danu... pisati tek ovaj tjedan. Čini mi se da idu skroz po planu, sve stignu odraditi do kraja. Na hrvatskom su kod pisanog slova š, matematika brojevi do 20. Ocjena imaju kod svakog predmeta po dvije, možda 3.

Neve, razumijem da te pogodilo ako je došlo od nekoga koga smatraš prijateljicom. Ali nemoj se sad preispitivati, kaj tek pokazivati drugima slike svojih dečkiju... kaj ti je? Pa to su tvoja djeca, kakva god da jesu, znaš da su divni i krasni. Govorim ti to iz perspektive Leona koji ima 39kg i stvarno je bucmast... ali baš me briga. On je meni presladak, jedino čega se bojim je zadirkivanje druge djece da je debel, da ga to ne povrijedi. Za sada se to ne događa. Oni imaju tek 7 godina, ne želim uopće da je u ovoj fazi opterećen time kako izgleda. Pogotovo ne od strane odrasle osobe. :roll
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26099
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la nevenera » 14 ožu 2017, 09:38

Nije prijateljica
Kolegica
Glupača inače
Porječkamo se bar 1x mjesečno
No isto sam htjela bit fina i utješiti ženu
neću više :hahaha
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la nevenera » 14 ožu 2017, 09:39

Ona moje ne zna i nije ih vidjela. Samo je na broj ispalila
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la Ana2010 » 14 ožu 2017, 15:07

Neve, ma pusti glupacu, ne sekiraj se.
Latice, :jadnimi. Hvala na savjetima.
J. 2009.
D. 2012.
J. 2015.
Avatar
Ana2010
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 30 sij 2010, 12:57

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la gaga0305 » 15 ožu 2017, 12:55

Ana2010 je napisao/la:Neve, ma pusti glupacu, ne sekiraj se.
Latice, :jadnimi. Hvala na savjetima.


Potpisujem

Bome kod nas ocjena ima i to možda i viška. Samo iz HR ima 8 ocjena, a tu su i drugi predmeti,po 5, jedino glazbeni ima samo jednu ocjenu.
Moje srce kuca za vas
Dalibor 21.04.2009.
Toni 07.03.2011.
Borna 22.06.2013.
Avatar
gaga0305
od mama ni m
 
Postovi: 2052
Pridružen/a: 27 tra 2011, 16:48

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la latica » 15 ožu 2017, 16:23

M je za glazbeni moram napravit neku gitaru, bila je izložena u školi neka super napravljena od kartona, ono ajme i kao to tako treba. i ja u ponedjeljak komentiram na glas da ja ne znam kak ću ja to sutra napravit da nemam ja za to vremena, imam svog posla i sad još gitara i tak . i jučer on dođe doma i kaže - rekla je učiteljica da ne treba baš gitara, može i neki drugi instrument. ja kažem, kak sad to, sigurno ti nisi ranije slušao šta treba. a on meni: ne, ja sam rekao učiteljici da je moja mama rekla da ona ne može napravit tu gitaru i da ona za to nema vremena, i pitao sam je jel mogu ja onda donjet pravu gitaru :hahaha :ajme dakle, meni je bilo zemljo otvori se, on je rekao učiteljici da se mama žalila, a kako ona zna da imamo i bebu, jadna je rekla nek napravimo bilo što valjda :lol

ali u međuvremenu sam ja jučer napravila gitaru bolju od uzorka. bila sam kod MM-a u firmi dva sata is ve ih zaposlila, rezali su, ja sam lijepila i onda su oni još završili, ma famozna je. i čekala ga kad je došao doma, pokazala sam mu nakon što mi je to ispričao. bilo mi zapravo tako milo kak se on brinuo da kak ću ja to pa se požalio učiteljici :lol
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la tanjabb » 15 ožu 2017, 17:26

Ali Latice, ne smiješ raditi dječje zadatke :hahaha . Sjećam se u paralelki od starijeg je jedna mama u nižim razredima radila sve plakate, a ono prava umjetnička dijela, s Marsa se vidjelo da dijete to nije ni taklo nego se mama bacila na posao. Večina učitelja to ne podržava. Ja pomažem, kod rezanja ili nečeg tak malo pimplavog, ali ideja mora biti njegova i večina izvedbe također.

Naši u petak imaju Dan škole i priredbu koja ide uz to. Tema su stari zagrebački zanati. Radili su kaširane kravate za dečke i kaširane šestinske suncobrane za cure, a pjevat će Ja ljubim iz Tko pjeva, zlo ne misli :lol . Leon će biti na prijepodnevnoj priredbi za učenike jer popodne idemo na put, pa ću se i ja pokušati ukazati tada.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26099
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la latica » 15 ožu 2017, 18:05

ma ne radim mu inače, časna riječ :lol :nata
evo početkom godine je radio neki semafor, ja sam samo dala ideju kako, sve je sam rezao, malo sam pridržala kod lijepljenja. super mu je bio. došli pred školu, ja gledam neka mala ima od one tvrde plastike semafor izrezan - njoj u visini brade, i tak još par njih, dakle što kažeš - cijeli projekti. ali on je bio zadovoljan svojim i sve je bilo super. još smo onda pričali da je bolje da on sam napravi pa je ponosan na svoj rad.

gitaru smo isto mislili po tom principu, ali sam ja kriva, on je spomenuo par puta na vrijeme, za čudo božje, ali ja sam za vikend tooootalno zaboravila, zato sam i rekla da kad ću ja to jer sam se sjetila u ponedjeljak navečer kad je on pitao kad ćemo to radit :ajme i onda sam još misila nek mi u firmi izrežu samo jer nemam takav dobar skalpel doma, pa da doma lijepimo i kaširamo i da si sam oboja, čak smo rekli da će si sam stavit naljepnice koje izabere, ali jednostavno ne bi imali vremena, pa su onda oni lijepo to i sastavili ;)

baš mi lijepo ova priredba zvuči :luv
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la nevenera » 16 ožu 2017, 09:21

ajme latice :hahaha :hahaha :hahaha

tanjabb je napisao/la:a pjevat će Ja ljubim iz Tko pjeva, zlo ne misli
ajme odlično
super mi je taj film

meni se ništa ne da

tin je dobio 4 iz hrv
ne znam iz čega, nema opisa
ne zna ni on :hahaha

iz matematike je dobio 5 ali je imao nekoliko grešaka. a na to sam ljuta jer ne čita zadatak
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la nevenera » 17 ožu 2017, 17:39

donio je doma bilježnicu - ima 4 iz diktata. ima 3 greške
pisana slova su u pitanju
neuredan je jako, tako da sam super zadovoljna

jedna od grešaka iz matematike mu je da je napisao jedanest :hahaha

sutra ide na roćkas kod frendice mi
kino
poslala mi je poruku - djeca u kino a mame kod mene
ja joj vratim da sam sama s dečkima i da moram do nje s nikšom i damjanom
nije rekla nemoj doći ali nije rekla ni - ma daj ne brini i dođi
već - neću ja nikome reći kako će tko doći, svatko će kako može
osjećam se totalno "welcome" :roll
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la gaga0305 » 17 ožu 2017, 19:43

A moj došao doma sa 2 iz diktata :ajme
Greške su mu većinom prelazak crte i što na jednom mjestu n nije savršeno. Ja propast u zemlju, a on ma neće 2 upisati nego će zbroj ocjena od svih diktata .
Kad kuću vježba pisanje bude puno gore, ne bi taj pisao lijepo ni da ga podmitis. Sve mora na brzinu. :ajme
Moje srce kuca za vas
Dalibor 21.04.2009.
Toni 07.03.2011.
Borna 22.06.2013.
Avatar
gaga0305
od mama ni m
 
Postovi: 2052
Pridružen/a: 27 tra 2011, 16:48

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la Ana2010 » 18 ožu 2017, 07:45

Pozdrav!
Jeleni jucer osvanule 2 petice u dnevniku. jedna je iz hrv, razumijem sto citam (tekst i pitanja), izgleda da nije bilo puno petica iz toga, bilo je cak i par dvojki. A druga je iz likovnog, za to kaze da je mislila da ce dobit 4, ona sama nije bila skroz zadovoljna radom, za likovni ima ostre kriterije ;).
J. 2009.
D. 2012.
J. 2015.
Avatar
Ana2010
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 30 sij 2010, 12:57

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la Ana2010 » 18 ožu 2017, 07:51

Gaga, cini mi se bas strogim ocjenjivanje diktata, 2 zbog takvih greski :/.

Danas J ide na rodjendan frendici i na film Uzbuna na zelenom vrhu, a i sestricna joj slavi rockas, tamo bi se trebali svi pojaviti. Bit ce vozikanja danas.
Ja se idem odmah ujutro farbat, a poslije mm ima cijeli dan posla u vrtu, vec je zadnji cas za neke stvari.

Ja ipak ne idem u pon vadit krajnike. Jucer su me nazvali - operacijska sala nije u funkciji zbog radova pa odgadjaju sve sto nije hitno. Ne zna se za kad, vjeroj. cu ici u 4. mj. Krivo mi je malo, htjela sam to rijesiti, ali objektivno mi je svejedno.
J. 2009.
D. 2012.
J. 2015.
Avatar
Ana2010
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 30 sij 2010, 12:57

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la nevenera » 18 ožu 2017, 08:51

meni bi bilo koma to odgađanje. već si složio plan u glavi

gaga, naša ne gleda baš to preko crte
bome je to kod vas još strože
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Generacija 2009. - 9. dio

PostPostao/la nevenera » 18 ožu 2017, 23:21

Tin je danas gledao Anku u kinu
Da mu je bila super
Sutra ide u igraonicu na roćkas

Ja ću sutra u kino konačno gledati konga
Sljedeći tjedan bi vodila dečke gledati ljepoticu i zvijer
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

PrethodnaSljedeća

Natrag na Od prvih koraka do prvog razreda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.