Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.
Odgovori

Re: INVALIDNINA

25 vel 2011, 18:16

nama stigla,mada neke mame su mi rekle da su dobile manje ovaj mjesec,znali neko kako je to moguće.Nesnizuju nam valjda radi krize :/

Re: INVALIDNINA

25 vel 2011, 20:40

mi jos nismo nis dobili :dunno

Re: INVALIDNINA

25 vel 2011, 21:16

Mi normalno dobili još u pon., ali nismo u Zg.

Re: INVALIDNINA

04 ožu 2011, 09:30

Mame drage molim vas za informaciju. Moj sin je operiran sa mjesec dana imao je Hidrocefalus sada ima pumpicu, pa me zanima imamo li pravo na invalidninu?

Re: INVALIDNINA

04 ožu 2011, 19:04

ovisi koliko ti je staro dijete i kakve su posljedice dijagnoze i operacije na njegov svakodnevni život.
ako je mlađe od godinu dana, nema pravo na invalidninu. tek s godinu dana možete ići na prvu komisiju (dakle nakon porodiljnog dopusta, kada dijete bez obzira na komplikacije praktički nema nikakva prava kao ni roditelj). nakon komisije se utvrđuju daljna prava - d.doplatak, ostanak roditelja doma, skraćeno radno vrijeme.
ukoliko dijete normalno i samostalno funkcionira, ne trebate vježbati ili sl. teško da će dobiti ikakva prava. ali kažem, ovisi od slučaja do slučaja, odnosno dijagnoza i kliničkog stanja djeteta.

Re: INVALIDNINA

08 ožu 2011, 14:23

imam jedno pitanje kakve razlike postoje od invalidnine uvećanog dječjeg i tuđe pomoči i njege moj sin je dobio prve dvije stavke a što je sa trečom

Re: INVALIDNINA

08 ožu 2011, 19:55

ostvaruje se ili pravo na tudu pomoc i njegu ili invalidninu..dakle,ne moze oboje..invalidnina je veci iznos od ovog prvog,tako da ste dobro prosli...sto se tice financijske strane,naravno..kad smo mi dobivali prije nekoliko godina,ta tuda pomoc je bila oko 400tinjak kuna..

Re: INVALIDNINA

28 svi 2011, 13:17

Jel' vam stiglo ovaj mjesec 200kn od grada? Invalidnina je došla ranije nego inače a 200kn ništa.

Re: INVALIDNINA

28 svi 2011, 14:03

ni nama nije stiglo...
navodno da će ti novci ubuduće ići na račun svima, da neće više pošta donositi doma

Re: INVALIDNINA

28 svi 2011, 14:05

Nije mi sjelo ni na račun

Re: INVALIDNINA

28 svi 2011, 14:14

ma to nije neka pouzdana info, tako pričaju :dunno
da se navodno radi na tome, pa zato nikome nisu slali :roll

Re: INVALIDNINA

29 svi 2011, 12:35

danijela, pozlatilo ti se, jer to pričaju od 10. mjeseca prošle godine. :roll
ja pak mislim da je u gradu sranje s lovom i da zato kasne. sve me ne bi čudilo da to i ukinu. :whew

Re: INVALIDNINA

30 svi 2011, 13:36

danas došlo 200 kn :yess

Re: INVALIDNINA

30 svi 2011, 23:14

sorry curke,trenutno nisam u toku...o kakvih se to 200 kn od grada radi?? :conf

Re: INVALIDNINA

31 svi 2011, 09:49

Taj iznos daje samo grad Zagreb.

Re: INVALIDNINA

31 svi 2011, 15:28

Aaaaa,hvala Dinkić ;)

Re: INVALIDNINA

06 srp 2011, 23:36

Dobila sam posao, jeeeee... a kako sada sa invalidninom?
Nakon Lukine 8. godine bila sam nezaposlena par mjeseci, Luka ima punu invalidninu, sada sam dobila posao na 4 sata na određeno vrijeme, dakle nije SRV. Invalidninu mi ne bi trebali dirati, je li tako? Bez obzira koliko vremena provodi u školi.
Da li moram javljati ovu promjenu u Centar za soc. skrb?

Re: INVALIDNINA

07 srp 2011, 13:05

invalidnina je ovisna o vremenu koje dijete provodi u instituciji; dijete u nižim razredima ima pravo na punu invalidninu
http://www.udruga-oko.hr/_images/documents/_1_cl58web.pdf

Re: INVALIDNINA

08 srp 2011, 07:10

Hvala Nadice.

Re: INVALIDNINA

17 kol 2011, 09:09

jel netko zna koliko mogu biti stari nalazi za kontrolno vještačenjeu Centru?
htjela bih poštedjeti dijete nekih odlazaka doktoru... neki nalazi su stari 3, neki 6, neki 7 mjeseci

Re: INVALIDNINA

17 kol 2011, 09:10

Mislim da ne smiju biti stariji od 6 mjeseci.

Re: INVALIDNINA

17 kol 2011, 09:16

MBee je napisao/la:Mislim da ne smiju biti stariji od 6 mjeseci.

uf, to znači da skoro sve trebamo ponoviti :/
toliko mi je to tlaka da bih najradije odustala, samo da mi nije svaka kuna toliko bitna.
hvala!

Re: INVALIDNINA

05 ruj 2011, 10:43

očito sam totalno neinformirana, pogotovo o najnovijem bezobrazluku :angry

predala sam med. dokumentaciju za kontrolno vještačenje, međutim, bila je neka poprilično neljubazna soc radnica koja je objasnila da moramo izvaditi sve papire koji dokazuju da nemamo nikakve nekretnine, pokretnine, te potvrdu o visini primanja.
kad sam joj rekla da nemamo ništa od toga, čak ni primanja, počela je ispitivati o stanu u kojem smo živjeli prije dvije godine kao podstanari. da je ona bila tamo, i da su joj ljudi rekli da smo mi to prodali. da ako smo imali stan i prodali, da moramo i to navesti. pilala je, pilala, praktički me optuživala da lažem :shock
jedva sam joj objasnila, ali mislim da ju nisam uvjerila u to, da stan uopće nije bio naš, i da smo odselili od tamo još davno.
njezin komentar na to je bio da, pošto sam iz Osijeka, moram sve te potvrde vaditi duplo, i u Zg, i u Os, da ne bi slučajno zatajila koju nekretninu :roll

na stranu njezin bahati stav, i bezobrazluk kojim se ophodila, ali niti jednom riječi nije se osvrnula na moje pitanje da kakve veze ima djetetova invalidnina s našim imovinskim stanjem?
nije mi to jasno, nikako. zar invalidnina nije pravo djeteta koje dobije na osnovu tjelesnog oštećenja? ubijte me, al ne kužim.


prije dvije godine smo predavali samo isplatnu listu tatine plaće, i moju potvrdu s faxa da sam redovan student.
a ovaj put čitav niz tih potvrda, za koje ja baš i nemam vremena letat i po Os i po Zg. i još pored toga ne znam kako bi to utjecalo na djetotvu invalidninu.
jel svuda tako ili se ova zakačila na mene svojim bezobrazlukom?

Re: INVALIDNINA

05 ruj 2011, 12:34

kako neki pile i pile..
kod nas na vještačenju smo samo rekli gdje živimo (kuća ili stan), da li imamo auto (kakav) i sl. ali potvrde nismo nikakve donosili a invalidnina je djetetovo pravo...

Re: INVALIDNINA

05 ruj 2011, 12:39

danijela81 je napisao/la:očito sam totalno neinformirana, pogotovo o najnovijem bezobrazluku :angry

na stranu njezin bahati stav, i bezobrazluk kojim se ophodila, ali niti jednom riječi nije se osvrnula na moje pitanje da kakve veze ima djetetova invalidnina s našim imovinskim stanjem?
nije mi to jasno, nikako. zar invalidnina nije pravo djeteta koje dobije na osnovu tjelesnog oštećenja? ubijte me, al ne kužim.


prije dvije godine smo predavali samo isplatnu listu tatine plaće, i moju potvrdu s faxa da sam redovan student.
a ovaj put čitav niz tih potvrda, za koje ja baš i nemam vremena letat i po Os i po Zg. i još pored toga ne znam kako bi to utjecalo na djetotvu invalidninu.
jel svuda tako ili se ova zakačila na mene svojim bezobrazlukom?


djetetova invalidnina je djetetovo pravo i nema nikakve veze s tvojim imovinskim stanjem.
to joj reci i ne daj joj ni jedan dokaz kolika i kakva i odakle primanja imas.

to nije socijalna kategorija! to je pravo djeteta! :ajme

Re: INVALIDNINA

05 ruj 2011, 12:44

ništa, drugi put znači ne treba biti previše pristojan, nego malo podići glas, kao i ona :roll
ni sama nisam pametna što sad. još sigurno par mjeseci će nam to biti jedina primanja. ako zbog nečije bahatosti ostanemo i bez toga... :/

Re: INVALIDNINA

05 ruj 2011, 12:48

danijela81 je napisao/la:ništa, drugi put znači ne treba biti previše pristojan, nego malo podići glas, kao i ona :roll
ni sama nisam pametna što sad. još sigurno par mjeseci će nam to biti jedina primanja. ako zbog nečije bahatosti ostanemo i bez toga... :/


samo cvrsto! :hug
ti onda imas pravo i vjerojatno i na jednokratnu pomoc - ako nemas nikakva primanja...

probaj se obratiti nekom od rodinih pravnih savjetnika ili u neku od udruga... :mah

Re: INVALIDNINA

05 ruj 2011, 14:57

slijedeći put nazovi me na broj udruge 098 696 939 i daj meni da popričam s njom :karate

Re: INVALIDNINA

05 ruj 2011, 15:02

nadicab je napisao/la:slijedeći put nazovi me na broj udruge 098 696 939 i daj meni da popričam s njom :karate

hvala ti, bome i hoću!
ja očito nemam ni dovoljno iskustva, niti se osjećam dovoljno sposobna reći joj nešto, jer se ni ne kužim u propise, zakone i te stvari.

mislim stvarno, kakve veze ima jel ja imam stan u OS, i u ZG, možda i vikendicu na selu, i na moru, ako se to pravo ostvaruje po sasvim drugoj osnovi :roll

Re: INVALIDNINA

05 ruj 2011, 15:34

obično zaborave da su oni na usluzi nama, a ne mi njima.
također sam samo trebala reći gdje živimo, u kolikom stanu, da li je stan u vlasništvu, koliki mi je stambeni kredit :mrgreen i da li imamo auto. nikakve potvrde. samo potvrde o plaćama za mene i mm-a. ali to im, čini mi se, više treba kao podatak. nema nikakve veze s pravom na invalidninu.
Odgovori