Sada je: 15 svi 2024, 17:17.

GRAD ZAGREB - novcana pomoc

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Re: GRAD ZAGREB - novcana pomoc

PostPostao/la nadicab » 12 vel 2004, 11:44

super, hvala <
>Valjda na tim mjestima treba popuniti kakav formular?? Denis (16.05.2000.)<
><
><
><i></i>
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17717
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: GRAD ZAGREB - novcana pomoc

PostPostao/la Mihaela » 12 vel 2004, 12:00

Lidija meni je muz potpuno slijep na jedno oko od prije desetak godina,izgubio je vid u ozljedi kod prometne.Da li bi on mogao podnijeti zahtijev za invalidnost,da li se isplati,sta treba i kakav je postupak? Dino 03.04.03.<i></i>
Avatar
Mihaela
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 177
Pridružen/a: 20 vel 2003, 17:02
Lokacija: Zagreb

Re: GRAD ZAGREB - novcana pomoc

PostPostao/la nadicab » 13 vel 2004, 10:29

MM otišao jučer u murju i rekli su mu:<
>da potvrdu ne mere dobiti bez kopije rodnog lista<
>da tu potvrdu mora platitit 40 kn Denis (16.05.2000.)<
><
><
><i></i>
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17717
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: GRAD ZAGREB - novcana pomoc

PostPostao/la Lidija » 13 vel 2004, 11:26

Nisam ni mislila da ce sve to biti jednostavno .......<
><
>Znaci:<
>1. za potvrdu prebivalista treba kopija rodnog lista.<
>2. potvrda se placa 40 Kn ..... Ivica 9.8.90<
>Matko 13.5.96<i></i>
Avatar
Lidija
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1615
Pridružen/a: 13 tra 2001, 10:22
Lokacija: zg

Re: GRAD ZAGREB - novcana pomoc

PostPostao/la alexandra » 13 vel 2004, 16:37

normalno da imam pitanje.....meni je javila soc. radnica za tu lovu, al nije znala koji dokumenti trebaju, ni kolko je love, ni gdje trebam ici. al bar se potrudila javit. <
>sasa je prije desetak dana dobila rjesenje o invalidnini i tamo pise da ce joj isplatiti i retroaktivno (dakle od 9. mjeseca) i da cu to dobiti "na ruke", sto u slobodnom prijevodu soc. radnice znaci da ce mi donijeti postar, al nije sigurna. buduci da znaci od te love jos nista nisam dobila, nemam ni nikakav odrezak. jel da onda nosim papire ili ne?<
>i usputno pitanje, jel vama ostalima tu lovu fakat nosi postar ili opet moram nekog zivkat da mi daju pare? <i></i>
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: GRAD ZAGREB - novcana pomoc

PostPostao/la Lidija » 13 vel 2004, 16:55

Mihaela - trebalo bi se raspitat - mozda u udruzenju slijepih .... pokusat cu nesto o tome saznat<
><
>Alexandra - da, postar na vrata,mene nema doma i onda svaki mjesec djecu pod ruku pa u Branimirovu na postu po lovu. Naravno ako ne napravite punomoc po lovu moze ici samo onaj roditelj kom se isplacuje invalidnina za dijete.<
>Ja probala dobivat to na tekuci prije nesto godina, cak imala i rjesenje o takvom nacinu isplate, ali ''tehnicki nije bilo izvedivo'' <
>Morat cu opet to malo krenut ganjat .... Ivica 9.8.90<
>Matko 13.5.96<i></i>
Avatar
Lidija
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1615
Pridružen/a: 13 tra 2001, 10:22
Lokacija: zg

Re: GRAD ZAGREB - novcana pomoc

PostPostao/la Mihaela » 13 vel 2004, 17:29

Fala Lidija,mi ne znamo dal se to racuna ko neka invalidnost s obzirom da je slijep na jedno oko a na drugo vidi mislim 70%. Dino 03.04.03.<i></i>
Avatar
Mihaela
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 177
Pridružen/a: 20 vel 2003, 17:02
Lokacija: Zagreb

Re: GRAD ZAGREB - novcana pomoc

PostPostao/la nadicab » 14 vel 2004, 14:15

Alexandra, pošto je Saša OK osim govora, kako to da vam je komisija dodijelila tako visoki stupanj oštećenja ? Inače komisija nije široke ruke, a ja doživljavam Sašu kao super djevojčicu kojoj samo fali
bljivost.<
>Nama poštar isto donosi doma ili MM mora ići u Branimirovu po lovu Denis (16.05.2000.)<
><
><
><i></i>
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17717
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: GRAD ZAGREB - novcana pomoc

PostPostao/la alexandra » 15 vel 2004, 16:59

nadice, ne bi privatizirala ovaj topic da se raspisujem o sasi. ona je ok (nije bas samo govor problem, ali mislim da sam o tome vec i pisala), ali puno kasni i recimo, ne bi mogla ici u redovni vrtic, jer ne moze pratiti vrsnjake, tj. mogla bi, ali za nju to ne bi bilo ni od kakve koristi bez nekog tko bi je "vodio". a sto se tice komisija, mada mislim da nije sretan nitko tko ih zbog svog djeteta mora upoznati, ali opet tu smo uvijek imali "srece". nikad nam nisu nista komplicirali i uvijek smo "dobivali ono sto smo htjeli", tj. sve doplatke, dopuste i ostalo. na ovoj zadnjoj su mi cak dali na izbor da li hocu ostati doma, ili raditi pola radnog vremena pa sam sama mogla odluciti. <i></i>
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: GRAD ZAGREB - novcana pomoc

PostPostao/la nadicab » 15 vel 2004, 18:54

sorry, alex, ja uvijek imam ispriku:
oj godina*
oj djece**boja kose=zaboravljjivost i neshvaćanje <
>Ja sam zbilja shvatila da vam je problem samo komunikacija.<
>koju su vam dijagnozu dali tj. koji članak? I na koju komisiju ste išli? Naša zadnja je bila puno ugodnija iako jednako bedasta <
>Navodno im treba smao 3 tjedna za rješenje Denis (16.05.2000.)<
><
><
><i></i>
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17717
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: GRAD ZAGREB - novcana pomoc

PostPostao/la alexandra » 15 vel 2004, 19:11

sad si me nasla....svi papiri su mi na poslu (jako pametno, jel), ugl. znam da su napisali teze ostecenje i komisija za 2 godine jer se ocekuje poboljsanje. oni njoj jos dosta toga dodijele i na motoriku, jer samo procitaju papire (a oni su napisani malcice losije nego sto stvarno je), a od motorike su joj pregledali grlo, pluca i srce . bili smo (od kad je ovo po novom) u dz trnje, trajalo je otprilike 7 minuta, svi pristojni i blago receno prilicno nezainteresirani. <
>za rjesenje im treba malo vise od tri tjedna, ali priznajem da nismo cekali kao prosli put 5 mjeseci nego cca 2 mj. (mislim, rjesenje je bilo gotovo za 3 tj., jer mi rekla soc. radnica, a ostalih pet tjedana im je trebalo da ga nakucaju i posalju). <i></i>
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: GRAD ZAGREB - novcana pomoc

PostPostao/la nadicab » 15 vel 2004, 20:43

he, he i nama je doktorica slušala pluća i srce - ne znam što joj to treba osim da opravda svoje postojanje u komisiji. <
>A kak je vama prošla psihologica? Nama je isto bio pravi urnebes ali se mi nismo dali Denis (16.05.2000.)<
><
><
><i></i>
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17717
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: GRAD ZAGREB - novcana pomoc

PostPostao/la alexandra » 16 vel 2004, 09:56

nakon sto smo psihologici rekli sto nas sve
ine i sto sve sasa moze i ne moze s osobitim naglaskom na komunikaciju i to sto NE govori, pitala nas je: A jel vam KAZE kad joj se piski? <
>toliko o pazljivom slusanju nase govorancije. dalje nismo nista ni pricali..... sad stvarno
isem s ovog topica da ne bi lidija <i></i>
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: Alexandra

PostPostao/la nadicab » 16 vel 2004, 13:11

<
>ma, te komisije su zbilja mjesto gdje se možeš do
o nasmijati i pokupiti
do anegdota (ako imaš dovoljno živaca da ih prije ne ) Denis (16.05.2000.)<
><
><
><i></i>
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17717
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Alexandra

PostPostao/la Lidija » 16 vel 2004, 13:12

I ja cekam poziv .... za komisiju ..... pokusat cu zapamtiti sto vise ... Ivica 9.8.90<
>Matko 13.5.96<i></i>
Avatar
Lidija
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1615
Pridružen/a: 13 tra 2001, 10:22
Lokacija: zg

Re: Alexandra

PostPostao/la nadicab » 17 vel 2004, 14:18

bila jučer u Vukovarskoj 56a i predala papire. Rekli su da to oni rade tek os ovog mjeseca i da je t prije radio centar za soc. Denis (16.05.2000.)<
><
><
><i></i>
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17717
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re:

PostPostao/la † nina i nika » 19 vel 2004, 21:46

I nama je u komisiji bila i doktorica opce prakse i psihologica i naravno socj. radnica. Smijesno je sto oni svu djecu trpaju u isti kos, kakva god bila dijagnoza. I nama je slusala pluca i bez obzira na sva otpusna pisma i svu dokumentaciju koju smo donjeli, opet smo morali pricati sto se sve dogodilo. Sva sreca da se isplatilo. Katarina (15.03.2000.) <i></i>
Avatar
† nina i nika
bosoglava karmelićanka
 
Postovi: 3263
Pridružen/a: 12 ožu 2002, 01:19

Naknada

PostPostao/la tatjanak » 20 vel 2004, 17:18

Kaj mislis Nadice kaj bi i ja to mogla traziti s obzirom da su mi odo
ili 4 satno radno vrijeme. Moja Lara je laksi slucaj. O cemu to ovisi? Nisam bas u toku. <i></i>
tatjanak
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 01 stu 2003, 01:12

Re: Naknada

PostPostao/la nadicab » 20 vel 2004, 18:53

Tatjana, pa kako sam ja shvatila, dijete ti treba primati invalidninu tj. trebaju ti na komisiji dati onaj zadnji članak, mislim da je 36 ili 38.<
>Mene je jučer zvala soc. radnica da mi veli da je rješenje došlo, a da ćemo na nalaz i mišljenje pričekati kojimjesec. <
>Slijedeći put ću ići tek za 4 godine. Denis (16.05.2000.)<
><
><
><i></i>
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17717
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Komisija

PostPostao/la tatjanak » 21 vel 2004, 16:54

Hvala na informaciji. Mi moramo ici na Komisiju za 6 mj. Raspitait cu se kod svoj soc. radnice za ove novce jer moram se sa njom cuti u srijedu, kada informiram svoje na poslu za 4 satno radno vrijeme. Bas me zanima kako ce reagirati. Soc. radnica mi je rekla da mi to ne mogu osporavati. <i></i>
tatjanak
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 01 stu 2003, 01:12

Re: Komisija

PostPostao/la nadicab » 18 ožu 2004, 23:22

Mi jučer dobili 200 kn Denis (16.05.2000.)<
><
><
><i></i>
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17717
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Komisija

PostPostao/la Sanja » 24 ožu 2004, 16:26

Dali to vrijedi za Split? <i></i>
Avatar
Sanja
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 232
Pridružen/a: 06 lis 2002, 21:56
Lokacija: Varazdin-Split

Re: Komisija

PostPostao/la Lidija » 24 ožu 2004, 16:55

Ne, ovo je totalno lokalna razina ..... Mozda da dole pritisnete svoju lokalnu samoupravu ili sto vec ...<
><
>Mada, moje je misljenja da su s tom lovom na kupu mogli nesto u ovom gradu napravit, zaposlit nekog, osigurat prijevoz ili sto vec .... tesko ce 100 (200) Kn nekom tako puno pomoc koliko su mogli bolji uvjeti ..... I 9.8.90<
>M 13.5.96<i></i>
Avatar
Lidija
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1615
Pridružen/a: 13 tra 2001, 10:22
Lokacija: zg

Re: Komisija

PostPostao/la Sanja » 24 ožu 2004, 17:27

Bolje išta nego ništa! Koliko ste ispred nas.Možemo ih pritiskat koliko očemo ali teško da ima šanse za dobot lovu.Evo već je 24 ,a nema ni porodiljnog ni invalidnine.Strava i uuužas. <i></i>
Avatar
Sanja
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 232
Pridružen/a: 06 lis 2002, 21:56
Lokacija: Varazdin-Split

GRAD ZAGREB - novcana pomoc

PostPostao/la Lidija » 02 pro 2004, 01:15

korisnicima osobne invalidnine i doplatka za pomoc i njegu<
>u iznosu od 200 Kn, za one koji ostvaruju pune iznose, odnosno 100 Kn za one koji nemaju pune iznose. (Pretpostavljam toliko mjesecno)<
><
>Da bi ostvarili pravo treba predati:<
>1. kopiju domovnice korisnika pomoci<
>2. kopiju osobne iskaznice roditelja ili skrbnika (ukoliko korisnik ne prima osobno novcanu pomoc)<
>3. kopija rodnog lista (ukoliko je korisniku oduzeta poslovna sposobnost)<
>4. kopiju uvjerenja o prebivalistu (kod podizanja reci da je za socijalnu pomoc da se ne plati naknada )<
>5. kopija rjesenja o invalidnini ili doplatku<
>6. zadnji odrezak invalidnine ili doplatka<
><
>Dokumentacija se predaje ovosno o prebivalistu korisnika:<
><
>SUSEDGRAD,ČRNOMERAC,TREŠNJEVKA<
>PU Trnje, Ul.grada Vukovara 56A, soba 124<
><
>CENTAR, MAKSIMIR, MEDVEŠČAK<
>PU Trnje, Ul.grada Vukovara 56A, soba 119<
><
>TRNJE, PEŠČENICA<
>PU Trnje, Ul.grada Vukovara 56A, soba 117<
><
>DUBRAVA<
>PU Du
ava, Av.Du
ava 49<
><
>SESVETE<
>PU Sesvete, Trg Dragutina Domjanica 4<
><
>NOVI ZAGREB<
>PU Novi Zagreb, Av.Du
ovnik 12<
><
><
>P.S. Gore spominjani doplatak nije djecji doplatak, vec doplatak za tudju pomoc i njegu Ivica 9.8.90<
>Matko 13.5.96<i></i>
Avatar
Lidija
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1615
Pridružen/a: 13 tra 2001, 10:22
Lokacija: zg

Re: Komisija

PostPostao/la alexandra » 21 stu 2005, 21:12

vec poslovnicno znate da meni nikako ne ide ovaj administrativni dio....<
>u devetom smo bili na komisiji za produzenje mog polaradnog vremena, ok za invalidninu znam da ce je dobivat dalje, dj doplatak cu opet popusit bar mjesec ili dva (oni mi ga ne isplacuju dok im ne posaljem novo rjesenje, a njega naravno cekam li ga cekam ) i to znam koje papire im trebam poslat, al ne znam za ovih 200 kn - jel opet moram sve papire jovo nanovo ili im je dosta poslati samo novo rjesenje kad ga dobijem ili ne trebam nista..... <i></i>
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59


Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.