Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.
Odgovori

Re: Ortopedske cipelice

30 ožu 2010, 16:28

užas :shock
Nažalost, Valek se jako, jako pokvario :ne

Re: Ortopedske cipelice

30 ožu 2010, 17:02

Pretpostavljam da sljedeče nećemo raditi kod Valeka, s obzirom da imamo pravo dva puta godišnje na o. cipelice.
Možda ni sada ne bi išli tamo ali fizijatar i teta vježbačica su njega preporučili.......

Re: Ortopedske cipelice

13 tra 2010, 09:36

Jutros, u emisiji Normalan život, kažu da kada ortopedske cipele nevaljaju da se treba javiti u područni ured HZZO-a i ako oni utvrde da cipele nisu dobre rade se nove...

Re: Ortopedske cipelice

14 tra 2010, 10:13

Mi smo za sada zadovoljni s Valekovim cipelicama...fino su na mjestima gdje treba dobro ojačane, visoke, duboke za lagano obuvanje i s obzirom da smo primjetili da su ga prethodne malo zacrvenile na petama to smo naglasili kod izrade ... majstor se stvarno potrudio...stavio neke mekane dodatke na tom mjestu tako da smo sasvim zadovoljni...jedino smo ih čekali skoro mjesec dana (baš je bila gužva) :)

Re: Ortopedske cipelice

14 tra 2010, 12:05

i ja sam malo gledala emisiju..
i trebali bi uskoro do valeka po nove cipelice iako mozemo doznaku dobiti tek u 6.mj!

Re: Ortopedske cipelice

31 svi 2010, 11:01

Dakle, i nama trebaju ortopedske...
malo joj se krivi lijeva peta kad gazi...
poslao nas je u Servus ( iz Vinogradske, valjda zbog blizine )...jedva su joj izmjerili nogice koliko se otimala...otisak plus obrubljivanje, i mjerenje širine, visine, gležnja itd...model- samo jedan ( neka svjetlo roza na slici, uživo tamnija puno, nešto kao indian rose )..
ima li tko iskustva s njihovim cipelicama??

..onda sam planirala kod Valeka pogledati što ima...vidim pišete da je isto samo jedan model? ili?

Re: Ortopedske cipelice

31 svi 2010, 17:25

ne..kod valeka dobijes vise modela pa mozes birati koje ti se vise svidaju..i biras boju,ukrase itd..ali ti pokazu izmedu kojih mozes birati s obzirom na dijagnozu...

Re: Ortopedske cipelice

31 svi 2010, 18:08

Godinama idemo kod Valeka, no postali su jednostavno nemogući. I cijenom i uslugom.
Sjećate se Seinfelda i onog što je prodavao juhu i toliko usput mučio kupce da su ga prozvali - soupnazi - e tako sam ja Valeka prozvala shoenazi :mrgreen

Dobije tisuću kuna - a napravi cipelice koje ne stoje više od 600 kuna, a papuče više ne dijeli - jer sad ima neke posebne koje dođu 300 kuna!

Zadnji put toliko su mi digli tlak - da im se ne mislim vraćati!

Re: Ortopedske cipelice

31 svi 2010, 20:24

mahima je napisao/la:Godinama idemo kod Valeka, no postali su jednostavno nemogući. I cijenom i uslugom.
Sjećate se Seinfelda i onog što je prodavao juhu i toliko usput mučio kupce da su ga prozvali - soupnazi - e tako sam ja Valeka prozvala shoenazi :mrgreen

Dobije tisuću kuna - a napravi cipelice koje ne stoje više od 600 kuna, a papuče više ne dijeli - jer sad ima neke posebne koje dođu 300 kuna!

Zadnji put toliko su mi digli tlak - da im se ne mislim vraćati!


JOj, ja sam tam doslovno slomove živaca doživljavala!
To su mi bili pokvareni dani u Zgbu, a obično i tjedni poslije... :loce
Ali, dobro, pomirila sam se s tim da bolje nećemo naći i jednostavno šutim ko zalivena (MM me 'bodri' rukom pod rebrima :mrgreen )!
Što su brojevi veći sve smo nezadovoljniji izradom - par puta su L. napravili savršene cipele pa nam je prag očekivanja uvijek poslije bio velik...
A nema više 'takvih' modela, 'takvih' đonova, 'takve' kože...Jednostavno, ne? :loce

Re: Ortopedske cipelice

31 svi 2010, 21:07

da..sto se tice cijene postali su nemoguci..al totalno..sad su mi htjeli naplatiti 900kn za cipele :shock :shock al smo se dogovorili na 750kn..ko da mi i to nije prestrasno! al eto,nemam izbora..

Re: Ortopedske cipelice

31 svi 2010, 21:43

Ljudi , žene :D ( šalim se naravno)
ja ću sada upasti ko s Marsa - govorite o ortop.cipelicama za koje dobijete doznaku ? zar ne?
Gledam malo ortp.pravilnik i popis pomagala i tu se vrte sve cifre preko 1000kn - po paru ... I sad imamo situaciju da Valek daje jednu cijenu pa malo daje papuče pride , malo ne daje...
Stvarno ne znam ( čak i uz individualnu izradu, uzimanje modela(otisak ovakav - onakav) ) ali meni se ta cifra čini fakat dobra ( čitaj: preskupa) za jedan kvalitetan par specijaliziranih cipela...
Pa onda kad se dodje "privatno" ( a što mnoge od vas moraju koristiti jerbo djetetu noga raste brže od pravilnika - kao što i pacijenti sa kateterima za jednokratnu uporabu začudo moraju piškiti više od jednom dnevno :dunno ) onda cipele mogu koštati i 700 ili "kak se dogovorimo" ...
Nije čudo da nam firme za promet ortop. pomagalima niču "ko pečurke"...

Re: Ortopedske cipelice

31 svi 2010, 22:08

IRENA je napisao/la:Ljudi , žene :D ( šalim se naravno)
ja ću sada upasti ko s Marsa - govorite o ortop.cipelicama za koje dobijete doznaku ? zar ne?
Gledam malo ortp.pravilnik i popis pomagala i tu se vrte sve cifre preko 1000kn - po paru ... I sad imamo situaciju da Valek daje jednu cijenu pa malo daje papuče pride , malo ne daje...
Stvarno ne znam ( čak i uz individualnu izradu, uzimanje modela(otisak ovakav - onakav) ) ali meni se ta cifra čini fakat dobra ( čitaj: preskupa) za jedan kvalitetan par specijaliziranih cipela...
Pa onda kad se dodje "privatno" ( a što mnoge od vas moraju koristiti jerbo djetetu noga raste brže od pravilnika - kao što i pacijenti sa kateterima za jednokratnu uporabu začudo moraju piškiti više od jednom dnevno :dunno ) onda cipele mogu koštati i 700 ili "kak se dogovorimo" ...
Nije čudo da nam firme za promet ortop. pomagalima niču "ko pečurke"...


Irena, to ti govorimo!
Ja sam vječito s njima u sukob oko toga dolazila - daj nemoj mi gnojit kak nam ideš na ruku, evo dat će nam čak i papuče , a doznaka vrijednosti 1350 kn ...
How yes know...
Vidim sad su se bacili na 900 kn za keš...
I tako sa svim proizvođačima, prodavačima ortopedskih pomagala....
A mi nezahvalni... imaš zahtjeve, primjedbe, zaključke - a dobiš balon s natpisom 'Valek, a prodavačica te intimno zove 'Mama'...

Najbolje je bilo jedne godine kad su svi bili na godišnjim - nikog - ni prodavačica, ni gazdarice , samo majstor - sve se dogovorili u hipu, nikakvih primjedbi na probi :1

Re: Ortopedske cipelice

01 lip 2010, 08:21

Uvijek sam bila ljubazna i svašta tamo otrpljivala; ja sam na hrpi stvari inzistirala, nosila individ. uloške da vidi gdje mu trebaju pojačanja i povišenja i nisam dala da me se smuva i priča isključivo o odabiru boje kože :roll

A "Majstor" je zbilja imao bisera, tipa - što ga vodite kod Peharca, pa ja sam vam odmah mogao reći o čemu se radi. - Nećete to ispraviti cipelicama. _I ja imam pjenu(?!)...

A ustvari sve ide odokativno :roll

Re: Ortopedske cipelice

01 lip 2010, 10:38

kaj da sad radim? da idem tamo? :) ili da ostanem na onom jednom ( ajme majko ) modelu u Servusu?
kaj niko nema s njima iskustva ili je Valek tak razvikan da se ide samo njemu?

Re: Ortopedske cipelice

01 lip 2010, 10:48

Odi u Ortostep u centru Prečko, jedna mama iz vrtića je bila zadovoljna.

Ja sam zadnje bila kod Valeka, ali ti mogu samo potpisati sve kaj su cure napisale

Re: Ortopedske cipelice

01 lip 2010, 11:32

Hvala, pogledat ću...tamo mi je i najbliže, nadam se da rade popodne...

Re: Ortopedske cipelice

02 lip 2010, 10:45

Bili u Ortostepu...ne rade tako male brojeve...

Re: Ortopedske cipelice

02 lip 2010, 11:54

Kako ne rade? Koliko male brojeve? Moja Mardži nema neku veliku nogu i bez problema dobijemo od Ortostepa. Koliki ti broj zapravo treba? Probaj još u Bauerfeinda (valjda sam dobro napisala). Mi smo jako zadovoljni s Ortostepom, jer nam uvaže svakakve "specijalne" prohtjeve i prilagodbe kakve god su potrebne (i prvo dobijemo cipelice na probu pa ako što ne štima, može se još popraviti) na što su nam kod Valeka jednostavno tvrdili da to nije moguće i ispalo je da sam ja nesposobna i ne znam obuvati svoje dijete, a ona teta joj ko od šale obula cipele, naravno za broj veće (jer kao nisu imali tamo njen broj), i slavodobitno rekla: Eto vidite kako lijepo ide! :baba

Re: Ortopedske cipelice

02 lip 2010, 12:04

ona sad nosi 21. Baba u dućanu rekla da ne rade za male bebe :dunno
koji su vama napravili broj? Jel govorimo o Prečkom?

Re: Ortopedske cipelice

05 lip 2010, 19:32

Ne, mi smo u Zadru, u Inko-centru su nam uzeli mjere (broj nam nisu ni rekli, ali je oko 22-23 - prethodne su joj kod Valeka bile 22 i još joj mogu na nogu), ali oni naručuju cipele od Ortostepa pa mi nije jasno zašto ne može 21 kad ionako ne rade po brojevima, nego po mjeri. :dunno Možda je samo do žene koja tamo radi. Ako si u Zg, vidi, možda imaju još neki dućan. Ili probaj Bauerfeind. Ja s Valekom nisam zadovoljna. Ni s pristupom, ni s kvalitetom (u smislu ortopedske cipele), jer su joj na stopalu bile dobre, ali labave oko gležnja - kad ima tanku nogicu. Možda je bolje i jedan model u Servusu (ako nije baš ružan) ali da je kako treba, nego cipelice s cvjetićem koje nisu to što bi trebale biti.

Re: Ortopedske cipelice

16 kol 2010, 13:04

Vidim, od ovog ljeta Valeki imaju ortopedske ssandale!
Žao mi je kaj nismo bili prije ove godine!
Ima li tko iskustva sa tim sandalama? Kako se ponašaju? :dunno

Re: Ortopedske cipelice

16 kol 2010, 13:26

Ponašaju se tako da ću, čim mi se dijete vrati s praznika, reklamirat ih i zaprijetiti novinskim člankom; preširoke su mu, plešu mu oko noge :roll Dobio je od države ravno 1000 kn za sandale koje ne vrijede ni 300 :roll

Re: Ortopedske cipelice

16 kol 2010, 14:24

mahima je napisao/la:Ponašaju se tako da ću, čim mi se dijete vrati s praznika, reklamirat ih i zaprijetiti novinskim člankom; preširoke su mu, plešu mu oko noge :roll Dobio je od države ravno 1000 kn za sandale koje ne vrijede ni 300 :roll


mi smo na kraju naručili Valekove...isti slučaj...razvukle su se i plešu...ok, napravili su broj veće tako da će joj do zime valjda biti dobre, ali nezam da li tako razvučene imaju efekta...i naprijed su se tak ogulile da izgledaju kao da su 3 g stare a ne 2 mjeseca...(uzeli smo od običnog boksa, dakle ne velur ili nubuk, kao bolje se održava...)

u jednom parku sam srela mamu sa malim koji nosi iz Servusa cipelice ( prepoznala sam model ) pa sam je pitala kako je zadovoljna...veli da nije, nešto su krivo napravili pa su duže čekali, pa malom narasla noga i na knap su mu, remenčići na zadnjoj rupi...

a nemam pojma, ovo su nam bile prve...

mahima? what to do? :dunno

edit: trebaju mi papučice za vrtić, kakve su Valekove?

Re: Ortopedske cipelice

16 kol 2010, 14:55

mahima je napisao/la:Ponašaju se tako da ću, čim mi se dijete vrati s praznika, reklamirat ih i zaprijetiti novinskim člankom; preširoke su mu, plešu mu oko noge :roll Dobio je od države ravno 1000 kn za sandale koje ne vrijede ni 300 :roll


:roll :roll :roll
Ja sam nadobudna išla pitat koliko dođu bez doznaka....misleći da će ipak biti manje od cipela (manje kože, manje posla), koje smo plaćali 750 kn...
...međutim , neeeee - 1000 kn...ni više , ni manje... :roll

Ajde da bar vrijede toliko...al doista ti ljudi ni trunke srama nemaju... :loce

Re: Ortopedske cipelice

16 kol 2010, 16:41

Jako su loše ove ljetne valekove, sve je već ogulila sprijeda i naravno, raširile su se..

Što je najgore, svod na ulošku uopće nije dovoljno dignut. išla sam reklamirati pa je rekao da je dr bojić zvao i žalio se da neka djeca imaju žuljeve pa radi niže, a sad imaju neke "specijalne, mekane, čak iz španjolske" :roll
koja glupost! pa radiš valjda po mjeri, a ne serijski (ili ipak, jer je tako lakše)

Što se tiče šlapica, neki ih dobivaju, a nekima daje uložak. Nama od zime daje uloške, a frendica mi prije 2 mj dobila i šlape.

Inače imaju jednu zanimljivu rečenicu na webu :"U Valeku, ortopedske uloške izrađuju na osnovi kompjutorskog skeniranja stopala." :rolf

http://www.cipele-valek.hr/index.php?op ... &Itemid=77

Re: Ortopedske cipelice

17 kol 2010, 15:35

mi smo prije dva mj. dobili samo uloške...ja sam pitala za šlapice ( čitajući ovaj topik ) al su rekli da ih već g.dana ne daju... :roll

Re: Ortopedske cipelice

17 kol 2010, 15:59

Mi smo kod Peharca (Pula) dali napraviti individualne uloške, i savjetovano nam je da kupimo košarkaške, povišene do gležnja tenisice i u njih stavimo taj uložak i da to nosi u vrtiću, a za van ćemo ili dati raditi (o svom trošku) zimske cipele ili kupiti dobre (široka peta, povišene do gležnja, da se ne daju naprijed "gužvati" ako ih probaš "cijediti) gotove pa staviti uložak.

Raskrstila sam i s Valekom i s Klaićevom.

I da, svaki dan 15 minuta vježbanja (prstić-peta, hodanje na van i podizanje predmeta stopalima).
Cijelo je ljeto hodao bos po kamenju na plaži.

edit: zabranila sam mu da hoda u ljetnim valekicama, sad ima neke nikeice (koje nažalost nisu dovoljno visoke iliti duboke) i nove uloške u njima.

Re: Ortopedske cipelice

17 kol 2010, 16:22

mi imamo te sandale i tenisice na cicak..do sad nismo nikad imali na cicak al ovaj put nam je ipak dao..jer adrian ne moze vezati vezice pa je ovako samostalniji..
sto se tice sandala..platila sam ih oko 700kn tak nes..ne sjecam se sad tocno..i nosio ih je mozda tri dana i to je to..prevelike su mu sa svih strana i noga mu totalno plese u njima..a kad bi mu bile taman ne znam..ali ako bi to bilo na jesen ne vidim vise smisla kad ce poceti kise..
tenisice smo uzeli na doznaku i dobre su..samo sto je materijal los tako da se guli na mjestima..
i ja isto mislim da mu svod na ulosku nije dovoljno dignut..jer mu je veliki valgus na lijevoj nozi a cipele izgledaju isto, i lijeva i desna..
nis mi nije jasno ako svaki put uzimaju mjere cijelog stopala..kako onda sandala moze biti prevelika??
i na kraju svega...opet bumo isli tam jer ne znam kam bi drugdje isli..

Re: Ortopedske cipelice

18 kol 2010, 11:55

ja sam ove valekove uloške stavila u skečersice i isto joj je preplitko... :/

Re: Ortopedske cipelice

31 kol 2010, 09:32

doznaka je ovjerena i opet pitanje kuda????
zadnji puta isto završili u Valeka jer neznam kuda bi drugdje bez neke preporuke...

I pitanje, nakon sedme godine pravo na ort. cipele preko HZZO-a je nakon 6 ili 8 mjeseci ( namogu to nači).
Odgovori