13 sij 2010, 09:37
dosta je važno učiti ih od početka kako učiti,najbolji primjer je priroda,da se ne bi iznenadili kasnije u 3,4 i pogotovo 5 razredu kad se obujam gradiva znatno poveća...ako dijete ne zna učiti nastaju ogromni problemi
tj. na način koji mi je došao sam od sebe. Nas nisu učili kako učiti.13 sij 2010, 09:41
13 sij 2010, 10:01
13 sij 2010, 10:05
pa ću se sada nadovezati tu a ne tamo
13 sij 2010, 10:13
13 sij 2010, 10:20
13 sij 2010, 10:21
13 sij 2010, 10:26
13 sij 2010, 10:32
13 sij 2010, 10:32
13 sij 2010, 10:33
13 sij 2010, 10:38
To ce morati sam odluciti.
13 sij 2010, 10:42
13 sij 2010, 10:44
13 sij 2010, 10:53
13 sij 2010, 10:57
13 sij 2010, 11:06
13 sij 2010, 11:19
13 sij 2010, 11:34
13 sij 2010, 11:55
13 sij 2010, 13:30
13 sij 2010, 13:41
13 sij 2010, 13:48
medo14 je napisao/la:Kako ide kod nas priča. Učili su hrpu novih pojmova, pisati će test i onda:
- prođemo to poglavlje više čitajući,
- sužavamo priču i prepričavamo zajedno ako treba pogledamo neke encikploedije malo popričamo o sličnim stvarima iz stvarnog života,
- onda ja usmeno ispitujem, ona odgovara i tu učimo,
- na kraju joj ako treba ubacim testić (skidam s interneta ili iz kupljenih radnih vježbenica), taj dio samostalno odrađuje.
Luantaro je napisao/la:kad je krenula u školu inzistirala sam da odmah nakon škole napiše zadaću ( ručala je u školi)
( mislim da je vrlo loše ubaciti odmor prije početka učenja jer se na taj način vrijeme lako rasprši )
13 sij 2010, 14:37
Mislim da je povezivanje činjenica baš onaj ključni moment koji se nažalost ne uči u školi i kojemu se ne pridaje važnost u školi
13 sij 2010, 16:26
Luantaro je napisao/la:obzirom da je moja šestašica uhvatila vrlo uspješan način učenja, probati ću ga opisati ( mislim i trećašica je odlična i ima sve petice, no tek u višim razredima ocjene dobivaju pravi smisao)
dakle, "učenje učenja" smo počeli još u vrtiću sa rečenicom " prvo posel onda veselje
tako odmalena znamo redosljed radnji
kad je krenula u školu inzistirala sam da odmah nakon škole napiše zadaću ( ručala je u školi)
( mislim da je vrlo loše ubaciti odmor prije početka učenja jer se na taj način vrijeme lako rasprši )
motivacije su bile različite, ovisno o njezinim željama, ali išle su otprilike ovako - na kompjutor ideš nakon zadaće, iigranje nakon zadaće, sve što želiš - nakon zadaće
sad moram ići nastavim kasnije
13 sij 2010, 20:35
Moj sinko ima sve isto k'o i drugi. Sam mu software ima drugačije algoritme nek prosječne.
I da kolko god je njemu teško shvatit nas s ugrađenim XPom, tak je i nama teško skužit Unicorna. U principu rade isto. Samo su gumbi, alatne trake, i efekti malo drukče porihtani.
13 sij 2010, 21:55
13 sij 2010, 22:28
13 sij 2010, 23:01
14 sij 2010, 02:27
nemamo knjige i klasicne lekcije, nego se se predmeti prozimaju i obicno obradjuju po projektima.