Switch to full style
Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.
Tema je zaključana

Polaznici glazbenih škola - 2. dio

18 lip 2011, 01:24

:pise

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

08 srp 2011, 11:49

o hvala Nadice ... malo je zatišje sad kad su praznici.

N je dobila svoju violinu konačno tzv "demšaricu" http://www.demsarvioline.si. Bili smo u radionici kod majstora skupa s njom, tamo je do mile volje isprobavala violine i gudala, malo nam je savjetovao, odlučila se za jednu s posebnijim zvukom. Pokazao nam je sve faze izrade, sve objasnio :luv u jednu je violinu uloženo 150 sati ručne izrade (npr 30 premaza lakom).

L će isto tako dobiti svoju flautu, znamo već i koju, po preporuci učiteljice Yamaha YFL-271.

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

18 kol 2011, 20:13

uf uskoro krecemo. kako to sad uopce ide? nama je receno da dodjemo prvi dan skole u kontra smjenu solfegia, a kako ide uopce sa sviranjem ? jel dobijemo termin ili se o terminu dogovara ?

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

18 kol 2011, 21:14

Ajme moram vas pozdraviti :mah Baš mi je drago da postoji ovakva tema...ja sam inače glazbenica,pa ako negdje prifali nastavnika javite :hahaha šalim se...pozdrav svim malim glazbenicima :kiss

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

18 kol 2011, 22:04

DA kod nas bude izvješen termin kad se dogovaraju termini instrumenta s predmetnim profesorom i počinje se zapravo odmah prvi tjedan

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

19 kol 2011, 08:34

Kod nas prvi dan nastave (1.9.) bude podjela satnice i onda se naguravaš s drugim roditeljima i moljakaš za termin. Cure imaju svaka svoj termin za solfeggio, pa dva put tjedno instrument, N ima orkestar, J će imati svoj pripremni, treba to uskladiti da se čim manje vozimo.

Preko ljeta vježbanje nula bodova, jedva da su u ruke malo uzele instrumente :ajme.

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

19 kol 2011, 08:42

Hajdi potpisujem za vježbanje, Ivo je par puta (10-ak) vježbao cijelo ljeto - utješno je što se nije pogubio koliko vidim :)

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

20 kol 2011, 09:20

ok thx, to mi je bas korissna info kao i ona koju ste mi dali o izboru profesora ;)

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

20 kol 2011, 22:57

Hajdi ovo ste baš kupili violinu (gledala sam već ranije malo što ima na tržištu). Morali ste kupiti ili ste htjeli ?
Mi smo mislili I odmah kupiti (naravno nešto puno jeftinije), pa su nas profesori razuvjerili da sad ne treba da je bolje posuđivati ...

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

21 kol 2011, 12:54

Htjeli smo kupiti. N sad upisuje 6. razred pa je i bilo vrijeme da ima svoju, do sada smo posuđivali. Još ovu godinu i završit će nižu glazbenu a violina joj ostaje. Drugi đaci su i ranije imali svoju.
Kaže mi sestrična violinistica da ima za kupiti preko neta čak solidnih kineskih violina za malu lovu ali ja se ne bih usudila tako kupovati. Ima i tržište polovnih ali cijene su skoro kao nove jer violina ne gubi vrijednost ako je dobra.

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

21 kol 2011, 15:45

još malo :)
Moj je ipak vježbao peko ljeta, no nije se baš ubio :lol
Obećao je profesorici svašta nešto naučiti.

Mia se veseli, ona sad kreće.

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

31 kol 2011, 22:34

Dogovorili smo raspored za klavir :nana , solf. za Miu nismo dobili profu koju smo željeli, jer nema 1. r. :(

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

31 kol 2011, 23:00

Kod nas još uopće nema rasporeda izvješenog

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

01 ruj 2011, 07:22

nema ni kod nas tj. nema na web stranici ništa o početku, samo o upisima

An je napisao/la:Moj je ipak vježbao peko ljeta, no nije se baš ubio
Obećao je profesorici svašta nešto naučiti.

isto kao i moja. ubijala se svaki dan po cca pola saata :lol

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

01 ruj 2011, 08:37

Ina66 je napisao/la:nema ni kod nas tj. nema na web stranici ništa o početku, samo o upisima

An je napisao/la:Moj je ipak vježbao peko ljeta, no nije se baš ubio
Obećao je profesorici svašta nešto naučiti.

isto kao i moja. ubijala se svaki dan po cca pola saata :lol

Bravo za vježbače :)

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

01 ruj 2011, 10:39

I mi se prijavljujemo, upisali smo prvi razred - violinu :-)

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

01 ruj 2011, 10:40

Dobrodošli violinisti :)

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

01 ruj 2011, 10:46

Hvala...sad ste me sjetile da pod pauzom skoknem do muzičke vidjet jel su stavili raspored kad se školarci trebaju pojaviti na dogovoru ... :p

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

01 ruj 2011, 11:28

Mi dobili raspored za solffegio, za violinu u ponedjeljak. Nadamo se da smo dobre profesore dobili :)

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

01 ruj 2011, 13:47

Ja se zagrebala za termine telefonom kod učiteljica već u ponedjeljak a danas popodne idemo to samo potvrditi :mah Grozna sam al šta ću kad ih je troje u muzičkoj.

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

01 ruj 2011, 15:37

i maleni kreće? WoW!!!!!

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

01 ruj 2011, 16:12

Mi imamo u pon u 3 dogovor tj solf.a poslije s uciteljima instrumenata.

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

01 ruj 2011, 18:15

savjet iz našeg iskustva - ako želiš da ti imaju instrument odmah poslije solf., budi prva na dogovoru :)

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

01 ruj 2011, 18:49

Evo mi se vratili :ajme zeznula me od N. učiteljica koja je potpuno promijenila dane i sve mi je palo u vodu.
na sreću smo neki kompromis našli i još poslije s L. učiteljicom promijenili jedan termin pa je nekako ispalo. Za J sam gnjavila da mi ga prebace u termin koji nam bolje odgovara (pripremni stupanj), učiteljica zna da imam i cure pa je izašla u susret.

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

01 ruj 2011, 20:04

jel vi idete s djecom na taj prvi dogovor . kod nas se ide s djecom, i u biti treba doci u suprotnu smjenu od one koju taj dan imaju, pa vec i to podrazumijeva da dodjes s djecom. a prvi termin je u 10, no skolu imamo isto ujutro , pa bi trebali zajedno ici u 15 sati na dogovor.

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

02 ruj 2011, 11:09

Ako se radi o prvoj godini instrumenta obavezno s djetetom na prvi dogovor. Uredi se posuđivanje instrumenta, prava veličina itd.

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

02 ruj 2011, 11:19

super thx. ja sam tako i mislila ,jer iako izricito ne pise da treba doci s djetetom nekako mi se to podrazumijeva jer pise da treba doci u kontra smjenu od skolske :)

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

05 ruj 2011, 16:26

evo nas iz glazbene. dobili smo solidne termine, u pol 2 sviranje u 2,15 solfg. sto je super jer nemoram ja voditi vec siterica :)
jedino ce mozda biti problem, zubi :( l. ima problem tj morat ce nositi aparatic za zube i prof. misli da mozda nece moci dobiti zvuk s ovakvim stanjem, no probat ce, ako ne prebacivat ce ju na obou ili klarinet.. nije ona u nekom bedu zbog toga pa mi lakse. :)

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

06 ruj 2011, 09:05

DA imate fiksni aparatić ili ga skidate? L ima ovaj drugi, skine ga i ništa joj ne smeta.

Kod nas jučer prošao uspješno prvi sat, N učiteljica jako pohvalila novu violinu da ima lijep zvuk, kod L isto sve ok. I sad treba početi vježbatiiiiii. N ima četvrtkom orkestar.

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

06 ruj 2011, 10:35

Evo i mi smo jučer bili prvi puta :-) Učitelj iz solfeggia je tako-tako, a iz violine je jako simpa tip. Klinac je sav važan i oduševljen. Danas ima prvi sat violine, baš me zanima kakvi će biti dojmovi :dada
Tema je zaključana