Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.
20 ruj 2013, 13:32
Skoro kad i ti sam okačila link na generacijski naš

- mogla bih potpisati autoričina razmišljanja
20 ruj 2013, 13:32
Nadice ja sam postavljala pitanja na topiku
E-udžbenik ali nije bilo rasprave na tu temu jer se valjda nikome ne čini sporno?
20 ruj 2013, 13:36
Ovo s E-udžbenikom nije baš još naša stvarnost (ovo što si stavljala je neki eksperiment i već na klimavim nogama koliko sam iz članka popratila, pa nisam vidjela realnu opasnost, poznajući naše školstvo

), ovaj je pak o ukupnoj prisutnosti tehnologije u novim generacijama na način da mijenja uzorke ponašanja
20 ruj 2013, 13:44
Volvo, za tu djecu i roditelje je nažalost stvarnost
20 ruj 2013, 13:51
Je, ali iz članka ne doznajemo puno, kako su ušli u to i pod kojim uvjetima - za našu pak školu znam da se za svaki iole ozbiljniji trošak (ma za svaki kad bolje razmislim

- i za 20kn za osiguranje dajemo ili uskraćujemo suglasnost) na roditeljskom raspravlja i roditelji trebaju dati pristanak. Ne znam tko bi me i kojim instrumentima natjerao da radi odustajanja sponzora u nekom eksperimentalnom programu na ikakav trošak pristanem

- škole imaju problema s realizacijom projekta voća u sve škole, dug je dug put do E nečega

, gadgetima su više okruženi u izvanškolskom okruženju, to galopira brže
20 ruj 2013, 13:58
To su mi dvije potpuno razlicite teme. Ili vise tema. (mislim, ova iz naslova u odnosu na ovu iz clanka)
Ulaganje u tehnologije moze i ne mora imati smisla/ ko i kad se radilo o e-zdravstvu/ korisno je, ali nece promijeniti nasu situaciju. Nemam nista protiv tehnologija, tj. ne vidim stete, ali ni osobitog skoka i napretka, u situaciji kakva je sada.
S ovim se sigurno slazem, rezultati drzavne mature na kojoj su djeca mahom bila nesposobna prepoznati postojeci tekst i obrazlozit ga, govore tome u prilog
- Svijet se mijenja tolikom brzinom da je primarno obrazovati djecu koja će biti u stanju brzo se prilagođavati stalnim promjenama. Naš je ministar obrazovanja Michael Gove nedavno izjavio kako bi svako malo dijete, među ostalim, trebalo naučiti na pamet nekakvu pjesmicu. Moje je mišljenje da ih u školi ne trebaju nikada tjerati da uče pjesmice, već im trebaju pomoći da pjesmice razumiju. Na ovaj način, kako si to zamišlja ministar, u razredu bi umjesto djece mogle jednostavno sjediti i - papige.
Ne znam jeste citali tekst o finskom skolstvu , ja se bojim da je nasoj djeci problem> uprosjecivanje, nedostatak pravog znanja i razumijevanja/ u odnosu na posjedovanje informacija * E TO JE INTERNET MANIJA/ i odrasli ljudi misle da znaju ono o cemu imaju informaciju* i potpuno pogresni motivi ucenja, koji onda mahom ljude odvajaju od cjelozivotnog ucenja, buduci ono moze pokrenuti samo zelja za znanjem i napretkom.
Smatram da je u nasem skolstvu veliki problem i status kadra, neuravnotezenost znanja, zalaganja i rada, preslabi kriteriji za uciteljski fakultet, neatraktivnost zanimanja(uzrokovana nekonkurentnoscu, losim placama i statusom u drustvu).
U finskoj, kazu, svi ucitelji imaju magisterij, status u drustvu dijele s ljecnicima i sucima i djeca su najbolja na svim testovima na svijetu.
ko i svuda, ljudski kadar i adekvatni uvjeti i zadovoljene potrebe ljudskog kadra, a za sve ostalo je lako.
Bio to ipad, internet ili ne znam sta, sve na svijetu se moze koristit dobro. I lose.
20 ruj 2013, 16:40
Pa, upravo o tome ona i govori u intervjuu
- Uzalud vam moderna oprema i moderne školske zgrade, to ne bi trebalo biti u fokusu. Ono što prije svega trebamo jesu motivirani učitelji i nastavnici, jer kako god da su dobri uvjeti u školi, ma kako škola bila sjajno opremljena, ako nemate učitelje koji kvalitetno pomažu razumjeti stvari, pobuđuju interes i maštu u djece, učitelje koji vjeruju u učenika, onda je učenje puno teže, a rezultati lošiji. No mi to uporno zanemarujemo.
Osobno smatram da sa svakom tehnologijom ako ju pametno koristimo, u smislu da ona NE zagospodari s nama, mozemo puno toga unaprijediti.
Da, danasnja djeca se jako razlikuju od nas u njihovo doba jer su i okolnosti drugacije - danas se mali broj roditelja usudi pustiti djecu same u park ili na vozikanje biciklom; u najmanju ruku ih opskrbe mobitelom.
Na nama roditeljima je da iskoristimo tehnologiju za lakse i brze ucenje, a ne za odvlacenja od ucenja.
21 ruj 2013, 20:36
evo jos jedan tekst koji je izasao prije predavanja:
http://www.ordinacija.hr/budi-sretan/up ... -stoljeca/zanimljivo mi je ovo o empatiji i koristenju racunala
slazem se da su vazniji ljudi koji rade u obrazovanju od bilo cega drugog, to je kao i u vrticima, najvaznije su tete