Switch to full style
Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.
Tema je zaključana

Polaznici glazbenih škola - 3. dio

03 ruj 2014, 17:01

:buket

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

04 ruj 2014, 09:52

Evo nas! Nastava već počela, imamo novog učitelja trube, mladog i zabavnog koji osim što svira trubu u raznim bendovima i grupama zna i beatbox (proizvodi zvukove ustima, znate ono bum-bum-čk-čk iz policijske akademije) pa je J oduševljen i cijeli dan mumlja i šušlja i čk-čka i pokušava proizvoditi zvukove.

L je dobila fiksni ortodontski aparat pa ima problema s pravim tonom na flauti jer se zbog aparata ton promijeni (to je poznat problem). Uglavnom treba malo vježbati pa će biti ok.

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

04 ruj 2014, 15:18

mi vam se pridruzujemo od ove godine :proljece

h - flauta, k - klavir. odradili upise, u subotu imaju prvi dogovor s uciteljicama oko rasporeda i krecemo.
sad jos trebamo rijesiti pitanje instrumenta.
za K imamo elektricni pianino, za H smo se upisali za najam ako bude koja flauta slobodna.

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

04 ruj 2014, 15:54

moje imaju dogovor u ponedjeljak. budući da je njihova profa iz solfeggia otišla u mirovinu, nadam se da će im nove biti dobre. ono što mi se sviđa iz rasporeda na web stranici je mogućnost da budu iste dane u glazbenoj

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

04 ruj 2014, 17:41

Mi isto u pon dogovor. Kako mije stresno to hvatanje termina :ne

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

05 ruj 2014, 14:46

Od ove jeseni i mi krećemo u glazbenu. Upisao se na klarinet.

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

07 ruj 2014, 22:52

Dobrodošli novi muzičari :). I mi ismamo dogovor sutra, sva sreća da su sobe vrata do vrata, pa mogu oboje koordinirati :mrgreen

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

08 ruj 2014, 09:25

mi imamo dogovor u cetvrtak. ne znamo jos hocemo li morati na sve putovati ili cemo bar dio odraditi lokalno :/ .

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

08 ruj 2014, 20:45

nista ne mozemo spojiti instrument i solfeggio, 4x tjedno mora u glazbenu. Plus treninzi i informatika u suprotnoj smjeni, koma raspored, svaki dan jurnjava.

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

08 ruj 2014, 20:58

raspored za obje skoro savršen - petašica ima instrument pa solfeggio, drugašica ima pola sata pauze između :joy
čekamo još termin za zbor

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

08 ruj 2014, 21:01

Mi isto imamo svakid an nesto, jer su nam prof u suprotnim smjenama, al nema veze, vec smo navikli . :proljece u dobro vrijeme smo dobili sat plus ono najbitnije u isto su mi vrijeme obje :yess

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

08 ruj 2014, 21:42

Berta je napisao/la:nista ne mozemo spojiti instrument i solfeggio, 4x tjedno mora u glazbenu. Plus treninzi i informatika u suprotnoj smjeni, koma raspored, svaki dan jurnjava.

tako smo mi imali prošle godine, zapravo s orkestrom pet puta tjedno.
Ove godine su profesorice instrumenta i solfeggia u istoj smjeni pa ako ovako ostane ima dva puta tjedno i to u oba turnusa. To nam se još nikad nije desilo :shock , a tko zna jel će tako i ostati jer u redovnoj školi je njemački u suprotnoj smjeni a raspored se još ne zna tako da još ništa nije sigurno.

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

08 ruj 2014, 21:45

mi bi se trebali svesti na tri puta :lebdi

danas su vec imale prvi sat solfeggia i H je imala sat flaute. sreci nema kraja :p

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

08 ruj 2014, 21:50

Crazy Daisy je napisao/la:mi bi se trebali svesti na tri puta :lebdi

danas su vec imale prvi sat solfeggia i H je imala sat flaute. sreci nema kraja :p


o kod vas je izgleda sve dobro pripremljeno, svaka čast vašoj glazbenoj :) Kod nas je prvi dan kaos, dogovori, ispravljanje krivih rasporeda ... sutra se tek kreće po rasporedu

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

09 ruj 2014, 11:06

Mi smo ove godine dobili super termine - oko 18 h imamo termine i za violinu i za solfegio. Što je super zbog mog posla, a i Ema uhvati malo odmora između škole i glazbene.
Jedan tjedan imamo spojene violinu i solf. tako da samo dva puta tjedno vozimo, u B tjednu se vozimo 4 puta. Ali na to smo već navikli i s tim smo računali.
Samo da nam još nekako zgodno sjedne i step :joy

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

12 ruj 2014, 12:00

Pozdrav svim novim svircima :buket

Mi smo konačno uglavili raspored za glazbenu, dobar (sviranje poslije solfeggia). Kod nas se osniva i mali gudački orkestar, pa sad i njega trebamo uglaviti u raspored, najrađe bih da ne ide, ali on inzistira.

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

12 ruj 2014, 12:23

Evo i nas friških, s klavirom.
Za raspored je postojala šansa da budu blizu klavir i solf. al je propala zbog drugih obaveza, tako da imamo 4 odlaska u glazbenu. Nadam se da će uskoro (u drugom polugodištu) dio toga odrađivati sama. Za sad ima klavir u 13, pa ju treba iz škole prebaciti do glazbene, blizu je sve pa nije problem, samo se za sad moram organizirati dok ne krene sama.

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

12 ruj 2014, 12:36

ona je u P. Markovca?

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

12 ruj 2014, 12:38

mi se još natežemo s rasporedom, valjda ćemo danas znati više :lebdi

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

12 ruj 2014, 12:40

Je, Ina, znaš bi meni EB bio prvi izbor, al mi je nemoguće zbog lokacije, a ovo nam je na pljucomet i doslovno na tramvajskoj stanici :)

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

12 ruj 2014, 12:56

znajući caricu, nju je dovoljno jednom-dvaput odvesti samu. ne sumnjam da će htjeti ići sama :D
Ema već traži da ide sama busom u grad. za sada idem ja s njom, a koji put će se morati sama vraćati

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

12 ruj 2014, 16:41

mao je napisao/la:Pozdrav svim novim svircima :buket

Mi smo konačno uglavili raspored za glazbenu, dobar (sviranje poslije solfeggia). Kod nas se osniva i mali gudački orkestar, pa sad i njega trebamo uglaviti u raspored, najrađe bih da ne ide, ali on inzistira.

Znam da ti je teško za organizaciju, ali klinci jako uživaju u zajedničkom muziciranju i to im je stvarno potrebno iskustvo :).

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

12 ruj 2014, 16:46

patkica je napisao/la:Evo i nas friških, s klavirom.
Za raspored je postojala šansa da budu blizu klavir i solf. al je propala zbog drugih obaveza, tako da imamo 4 odlaska u glazbenu. Nadam se da će uskoro (u drugom polugodištu) dio toga odrađivati sama. Za sad ima klavir u 13, pa ju treba iz škole prebaciti do glazbene, blizu je sve pa nije problem, samo se za sad moram organizirati dok ne krene sama.

Sigurno će to ona moći sama - moj je bio ja mislim malo stariji, ali cure su samostalnije :)

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

12 ruj 2014, 17:50

ipak 4x tjedno. previse toga za uskladiti :znoj

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

12 ruj 2014, 19:02

Cd znam kako ti je. Probaj prof zicat da ih stave u isto vrijeme , tak ja za moje uzicam pa iako su razliciti instrumenti imaju sat u isto vrijeme .

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

13 ruj 2014, 09:48

Ja ni sama nisam sigurna kako bi nam bilo bolje, da imamo dva puta ili četiri puta tjedno odlazak u glazbenu. Glazbena nam je stvarno blizu i može ići sam. Ali smo se selili prošle godine, a njega ostavili u područnoj školi u koju je išao da ne mijenja razred i sve ostalo, tako da ga moramo voziti u školu ili kod bake koja je tamo blizu. A treba mi auto za posao i imam svakakve smjene. :ajme
Uspjela sam si zakomplicirati, ali se nadam da ćemo izdržati još dvije godine kad dolazi u grad u školu i kad će sve biti blizu. :lebdi

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

13 ruj 2014, 11:05

Mi smo nekako na kraju sve uspjeli uskladiti. Najveći nam je problem rad škole u smjenama, a mislim da samo 2 škole u Puli rade u tako, dok ostale imaju nastavu samo ujutro.
Ali na kraju je ispalo bolje nego prošle godine. Kad ide ujutro ima glazbenu popodne i obrnuto i isti dan violinu i solfeggio, a od ove godine se glazbena škola preselila u novu zgradu pa joj je i sve na istom mjestu, nema više razvažanja sa jednog na drugi kraj grada. Posebno mi se svidja što kad ima ujutro solf. na satu bude svega par učenika pa će kvalitetnije raditi.
Violinu je počela vježbati tek pred kraj ljeta, ali odradila je prvi sat sa profesorom i on je zadovoljan.

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

15 ruj 2014, 10:33

ancice, mi se po istoj glazbenoj šetamo....

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

26 ruj 2014, 21:25

trebam jednu informaciju...
na dogovorima oko rasporeda prof gitare mi je rekla da bi moja M mogla biti oslobođena zbora (sad je 3. razred)jer vec godinama pjeva u zboru (ne u glazbenoj) i stvarno ima veliko iskustvo, pa kao bit ce dovoljna samo potvrda iz zbora gdje pjeva, al kao razgovarat ce s profesorom o tome. medutim za par dana mi je samo poslala poruku da zbor pocinje i ni rijeci o ovoj kombinaciji. ima li netko slicno iskustvo, jako bih voljela da je oslobode toga, jer je pretrpana obavezama. bila je na audiciji i prof je odusevljen, htio ju u djevojacki (al ne moze jer ima probe ovog drugog zbora u tom terminu), sumnjam da bi ju sad i pustio :lol jeste culi ikad da je netko osloboden?

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

26 ruj 2014, 23:06

jesam ja, vjerojatno ti je profa zaboravila na to
uzmite potvrdu iz zbora u kojem pjeva i odnesite u školu
Tema je zaključana