Switch to full style
Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.
Odgovori

Božićni poklon

16 pro 2015, 19:52

Kako to obično biva, već dugo prije Božića se razmišlja o poklonima....
Kako pokušam naći nešto što žele i vole, osluškujem sve želje, sve skupa dugo traje, stvarno tražim nešto dobro i lijepo, pa i predlažem.

Moj sin je u višim razredima osnovne škole. Zapeo je za jedan poklon koji ja ne želim kupiti.
On bi htio ispod bora naći nešto što se meni nikako ne sviđa. mislim da sad nije važno o čemu se radi.

I sada sam se našla na mukama što napraviti? Što bi vi napravili?
Znam da će neki reći "kupi mu što želi", ali ne želim kupovati po stoti put istu ili sličnu stvar. ne želim nešto glupo što će brzo ostati zaboravljeno u kutku sobe. Takvih igračaka imamo i previše.
Novac mi nije problem, znam koliko mogu potrošiti.

Pokušala sam ga pitati što bi još htio, ima li još nešto zanimljivo, a on se uvijek vrati na taj prvi izbor.
Da li da budem upornija i objasnim mu moje razloge ili da ipak popustim?

Re: Božićni poklon

16 pro 2015, 20:11

kompromis ?! :mrgreen
osim toga sigurno ima još nešto....što bi želio ;)
ja mislim da se za Božić ipak ne ispunjavaju sve i svakakve želje :lol :mrgreen
Lastane ?!

Re: Božićni poklon

16 pro 2015, 20:21

objasni mu razloge zašto mu to ne želiš kupiti, a sigurno ima još nešto što bi želio.

moji su godinama čeznuli za playstationom i nikad ga nisu dobili. naš je razlog bio što su već imali svoje igre i na pc-u i na laptopu i smatrali smo da im ne treba dodatni gadget, pogotovo ne takav koji bi koristili za igranje pred tv-om u dnevnoj sobi. tako im je i rečeno. s vremenom su prestali to spominjati.

Re: Božićni poklon

16 pro 2015, 20:21

April, mozes li ocijeniti da li mu je stvarno stalo do te stvarcice ili se ipak malo zapleo u nadigravanje s tobom, u smislu ko je "jaci", ko ce "pobijediti"?
Ako mu je stalo, i ako nije neka nemoguce skupa stvar, who cares, ako se hoce dokazivati, reci mu da si ga prokuzila ;).

Re: Božićni poklon

17 pro 2015, 10:22

Djeci treba reći NE kad iz bilo kojih razloga smo protiv toga da im nešto kupimo, da nešto napravimo za njih ili da oni nešto naprave. Imam svako toliko slom živaca na kolege na poslu koji su "sinovi jedinci svojim mamama" i zbog toga smatraju da se na poslu mogu ponašati kao razmažena derišta i tražiti od kolega i kolegica da odrade njihov posao jer se njima baš ne da.
Kako drugačije djeca nauče da u životu ne može biti baš sve po njihovom? Ili je ok da roditelji priušte i omoguće djeci sve što im padne na pamet, a onda nek se s njima bore kolege na poslu i buduće supruge?
Amadeja ne moram niti pitati što bi on Legači su uvijek dobrodošli. Benediktova izjava: "Ne znam. Imam sve što mi treba. Ja bum ti zadovoljan i ako mi staviš burek pod bor."

Re: Božićni poklon

17 pro 2015, 10:25

moj sedmas ima jednu zelju koju mu necu ispuniti. bez griznje savjesti. i nemam pojma sta ce pod borom dobiti jer nista drugo ne zeli.

Re: Božićni poklon

17 pro 2015, 10:25

joj, beam, pa divni su ti dečki :lol :luv
stvar je jednostavna. ako imaš dobar razlog zašto mu ne želiš kupiti to što on želi - nemoj mu kupiti.

Re: Božićni poklon

17 pro 2015, 10:33

mislim da je lani za rođendan moja tada petogodišnjakinja htjela neku monstericu - rekla sam joj da nema šanse da ću dat toliko para za ružnu lutku :P. još je u više navrata spominjala te monsterice, ali nema šanse.

Re: Božićni poklon

17 pro 2015, 10:40

Nana1971 je napisao/la:joj, beam, pa divni su ti dečki :lol :luv
stvar je jednostavna. ako imaš dobar razlog zašto mu ne želiš kupiti to što on želi - nemoj mu kupiti.

:dada za oba komentara

Re: Božićni poklon

17 pro 2015, 13:20

Beam, super ti je Benedikt :luv

Mozda sam grozna, ali nikada nisam direktno pitala djecu sto zele pod bor. Meni je faktor iznenadjenja bitna stvar u darivanju i otvaranju poklona. Osim toga, uvijek sam im govorila da nije vazno sto se dobije, vec da se dobije, da i mala stvar puno znaci ako je darivana od srca. I to su prihvatile, ne zicaju, ne nagovaraju. Pricamo onako usput o tome tko bi sto volio, pri tome osluskujem i onda odlucim hocu li to i u kolikoj mjeri ispuniti :lol Do sada nisam nikada fulala, uvijek su se obradovale onome sto su pronasle ispod bora, ali bile su i manje, a sa malima ne mozes puno fulati. Vidjet cemo kako ce biti ove godine :p

Re: Božićni poklon

17 pro 2015, 13:28

Sandram, to ti je pametno. Mi smo prošle godine imali zbog toga šou. Trebala je dobiti naušnice u obliku kockica za igranje i na kraju ih nisam našla. Kupila neke druge. No bila je razočarana što nije dobila baš te koje je htjela i nije se uspjela kontrolirati tako da je bio cijeli cirkus.
Sad su joj te druge baš super ;) A i ljetos smo našli te s kockicama.

Re: Božićni poklon

17 pro 2015, 13:38

kod nas je faktor iznenađenja isto jako dobar. mantra se tjednima prije Božića raznorazne mantre :lol : ja bih ovo, ja bih ono....slušam i na kraju se odlučim za nešto. i bude iznenađenje i uvijek se razveseli jer sam ipak pogodila neku njenu "skrivenu" želju :mrgreen uostalom, vrlo je svjesna situacije i prilika u kojima živimo.
za razliku od mene, tatica ju počasti :mrgreen ....nečim skupljim i vrednijim. ali to je benefit jedinčadi čiji roditelji ne žive zajedno ;)

Re: Božićni poklon

17 pro 2015, 13:47

ma i kod moje je obično par željica, nekad i ne zna, pa nešto kapne. No te godine je ispalo nespretno, a taj komplet naušnica je koštao nekih 50 kn no očito se već vidjela u njima ;) pa joj je teško palo
Zadnja izmjena: lastavica; 17 pro 2015, 14:33; ukupno mijenjano 2 put/a.

Re: Božićni poklon

17 pro 2015, 14:26

Razočaranje nekad bude kap koja prelije čašu, to je kao kad se (manji) klinci posvade i rastule pri karaju vlastite rođendanke fešte: previše uzbuđenja, iščekivanja, dojmova, kak vele, overwhelmed :p

Sandrine fele sam - pokloni su iznenađenja, to im je draž :dada - lakše je kad osluškuješ onog kom su namijenjeni ;) - plus rijetko ih kupujem neposredno uoči, osluškujem i inače (tako i roditelje i prijatelje darujem).

Dodatno, to da se okupimo u velikom broju tih dana nadmaši redovito očekivanja pojedinog poklona obično - kakofonija raznih osobnosti i klope :p zasjeni ostalo :lol

Re: Božićni poklon

17 pro 2015, 14:52

Volvo je napisao/la:Razočaranje nekad bude kap koja prelije čašu, to je kao kad se (manji) klinci posvade i rastule pri karaju vlastite rođendanke fešte: previše uzbuđenja, iščekivanja, dojmova, kak vele, overwhelmed :p

Sandrine fele sam - pokloni su iznenađenja, to im je draž :dada - lakše je kad osluškuješ onog kom su namijenjeni ;) - plus rijetko ih kupujem neposredno uoči, osluškujem i inače (tako i roditelje i prijatelje darujem).

Dodatno, to da se okupimo u velikom broju tih dana nadmaši redovito očekivanja pojedinog poklona obično - kakofonija raznih osobnosti i klope :p zasjeni ostalo :lol

potpisujem
moji su već spremni, u bunkeru ;), nedostaje mi još Mali princ za čitačicu i hudica za najstariju - to nema pojma da će dobiti, sve je svoje prerasla :shock pa nosi moje

Re: Božićni poklon

17 pro 2015, 15:52

Nezadovoljstvo i protest zbog poklona ne toleriram. :basnecu Dogodilo se jednom mom sinu za ne znam više koju prigodu da je poklonjenom skejtu gledao u zube i nisu mu se dobro vrtili kotači :roll pa mu je momentalno oduzet. Nakon toga jako jako pazi na ponašanje prilikom otvaranja poklona :lol a na skejtu se vozi dijete jedne forumašice. :p

Re: Božićni poklon

17 pro 2015, 16:00

Otprilike bih tako i ja reagirala :)

inace, potpis na sandru :)

Re: Božićni poklon

17 pro 2015, 17:18

Barbi je napisao/la:Nezadovoljstvo i protest zbog poklona ne toleriram. :basnecu Dogodilo se jednom mom sinu za ne znam više koju prigodu da je poklonjenom skejtu gledao u zube i nisu mu se dobro vrtili kotači :roll pa mu je momentalno oduzet. Nakon toga jako jako pazi na ponašanje prilikom otvaranja poklona :lol a na skejtu se vozi dijete jedne forumašice. :p

:shock... ja to ne bi mogla. :klanja

Re: Božićni poklon

17 pro 2015, 17:33

Barbi je napisao/la:Nezadovoljstvo i protest zbog poklona ne toleriram. :basnecu Dogodilo se jednom mom sinu za ne znam više koju prigodu da je poklonjenom skejtu gledao u zube i nisu mu se dobro vrtili kotači :roll pa mu je momentalno oduzet. Nakon toga jako jako pazi na ponašanje prilikom otvaranja poklona :lol a na skejtu se vozi dijete jedne forumašice. :p



Big lajk! :5

Re: Božićni poklon

17 pro 2015, 18:42

Barbi je napisao/la:Nezadovoljstvo i protest zbog poklona ne toleriram. :basnecu Dogodilo se jednom mom sinu za ne znam više koju prigodu da je poklonjenom skejtu gledao u zube i nisu mu se dobro vrtili kotači :roll pa mu je momentalno oduzet. Nakon toga jako jako pazi na ponašanje prilikom otvaranja poklona :lol a na skejtu se vozi dijete jedne forumašice. :p



nemajko :lol
kod nas je nekad davno bilo sličnih reakcija no kad se glava ohladila, ipak je sve bilo super i najs :mrgreen

Re: Božićni poklon

17 pro 2015, 19:13

mmar je napisao/la:Ako si ti odlučila da mu to ne želiš kupit, ne vidim čemu dvojbe.

Moji se obično roditeljskim božićnim poklonima ne vesele pretjerano jer dobiju knjige. Ali nas izgrle i izljube i kažu da su baš to htjeli :lol

A onda otvore od božićnjaka i on ih baš iznenadi nečim o čemu su pričali i što su htjeli, pa se redovno čude kako božićnjak baš zna, kako zna :shock


Ove godine će dobit super poklone i od roditelja, iako znam da već očekuju knjige pa će iznenađenje biti tim veće :lol


I da, jedino za rođendane kupujemo nešto što si baš žele, ali i to je ako je u financijskom okviru i ako se mi slažemo s tim.
Npr mali žica nekakvu pušku već dvije godine. Neće ju dobit pa da na trepavicama pleše oko mene.
On i dalje pokušava, ne smije se durit, smije tu i tamo spomenut da bi to htio najviše na svijetu, ja kažem da nema šanse da to dobije i da je očito da ni božićnjak ne nosi darove koji su opasni i to je to.


Ako je Nerf, popusti malo... kad me zafrkava, njime i ja mogu ispucati frustracije, a bez posljedica :mrgreen (da ne spomenem kak mu je super kad se ganjamo i gađamo po stanu :D).

Što se tiče božićnih poklona, ako nije preskupo i ako to stvarno želi, vjerojatno bih mu kupila makar meni to i nije nešto (osim ako opako prkosi mojim shvaćanjima), ali opet ne vjerujem da bih kupila nešto tipa npr. konkretno ove godine LEGO zato što se uopće više ne igra time (a nije da ne želi neki novi StarWars brod i sl.).

Re: Božićni poklon

17 pro 2015, 19:24

mmar je napisao/la:MS kak si znala :lol

To bi jedino meni dobro došlo.
Ali kad sam vidjela kako se kumini dečki s tim metkom spiče u oko to mi je bila definitivna odluka da nema šanse.
Imao je taj neki pištolj nerf s kojim sam ga skoro zamlatila, oduzet mu je i stoji fino gdje ga on vidi ali ne dira.



Ma, gomila mi se arsenal doma - imamo dvije puške i dva pištolja pa ga dobro napucam u guzicu i svi sretni :hahaha (moram priznati da je stvarno odgovoran i kad se gađamo nosi naočale koje je dobio s prvim pištoljem, a kad je vani s dečkima ne puca samo tako jer se boji da ne pogubi metke :mrgreen ).

Re: Božićni poklon

17 pro 2015, 19:29

mmar je napisao/la:MS onda ste vi sposobniji od nas :lol

I sta ti mene uopće nagovaraš nećeš se ti igrat :lol

Mada sam trenutno taman da bi mi trebalo tak nešto da ih povremeno opalim :lol



Kad dijete već dvije godine želi istu stvar... :nata

Re: Božićni poklon

17 pro 2015, 22:25

Hvala svima na odgovorima i razmišljanjima, stvarno sam dobila još neke ideje.

Mala Bornica, zašto mu ne želiš ispuniti tu jednu želju?

sandram, nisi grozna što ne pitaš, jer evo ne pitam ni ja, nego "osluškujem", razgovaram, i zato i dugo traje.

TanjaMT, baš je zapeo za to, i stvarno ne vidim da je to neko nadmudrivanje, jer nije takav tip. to je jednostavno njegova želja.

i htjela bi pitati mmar, tko je vaš božićnjak da tako dobro pogađa dječje želje? :lol

beamama, s rječju "ne" nemam baš nikakav problem, i jednostavno je izgovaram kad mislim da je to potrebno.
On nije razmaženo dijete, nego je baš naprotiv, predobar u mnogočemu. i zato mu i želim ispuniti tu želju, pokazati i na taj način da cijenim mnogo toga kod njega, jer stvarno je zaslužio. razlikujem želje i potrebe, a nekako mi je Božić vrijeme da se djeci ispune i neke želje. Uz naravno isticanje važnosti našeg zajedničkog vremena, druženja, pravljenja kolačića, ukrasa...

nekako sam najbliža razmišljanju malamaja, jer sigurno ima još nešto što bi mu bilo drago i s čim bi bio zadovoljan da dobije :)

Re: Božićni poklon

17 pro 2015, 22:41

I moji dečki imaju svoje zelje, neke od njih su velike no ja ne mislim da je Božić pravo vrijeme kad te želje treba ostvariti. Ako žele npr. tablet ili mobitel dobit će ga pod nekim uvjetima - da dodaju nešto iz svoje kasice prasice ili da se nečeg drugog odreknu ili kad ispune neki cilj kao nagradu.
Ne želim ih učiti da je dovoljno nešto poželjeti i da će se takav veliki i vrijedni poklon samo stvoriti pod borom. Moraju se potruditi za njega. A pod bor mogu dobiti fora majicu koju se kad rekli da im se svidja, knjigu ili igru, pa čak i teglu nutelle ako je to ono što ih veseli. Znači, isključivo sitnice koje vesele.

Re: Božićni poklon

18 pro 2015, 00:19

Mislim da se manjoj djeci još može tolerirati želja koja se ispunjava za Božić dok bi starija definitivno trebala već imati dozu razuma za svoje želje i očekivanja..

Re: Božićni poklon

18 pro 2015, 08:34

April, zato jer je popustio u skoli a zeli pc igricu. Da je u skoli ok vjerojatno bi ju dobio.

Re: Božićni poklon

18 pro 2015, 09:34

Da li da budem upornija i objasnim mu moje razloge ili da ipak popustim?

zavisi koji su razlozi da mu ne želiš kupiti baš to
da li zato jer smatraš da je neprimjerena igračka, jer je nešto što ne želiš u svojoj kući - po meni je to nešto zbog čega ne bi popustila, po stoti put bi objasnila zašto NE
ako je nešto što smatram da je bezveze i nešto što je njemu fora a tebi glupo i već viđeno - pustila bi ove godine
a slijedeće godine ne bi više primala narudžbe za poklon :mrgreen
takvo što neka kupuju od love koju imaju svoju, koju dobiju od bake i sl.
faktor iznenađenja je ključan u cijeloj priči, osluškuješ dulje vrijeme, potajno kupuješ i spremaš :)
meni je najveći problem gdje to sakriti u stanu da stvarno ostane iznenađenje :lol

Re: Božićni poklon

18 pro 2015, 09:44

u gepeku od auta je najsigurnije :lol

Re: Božićni poklon

18 pro 2015, 09:45

nije, skužili su već tu šemu :lol
najnovija lokacija: na poslu, među registratorima :hahaha
Odgovori