10 ožu 2016, 12:42
10 ožu 2016, 13:34
Pisanje domaće zadaće bez ikakvog prijepora ima određeni učinak, ali on nije uvijek pozitivan. Zadaća koja se zadaje premladim učenicima stvara averziju prema školi. To je loše, pogotovo za osnovnoškolca kojemu predstoji još 12 godina obveznog školovanja.
Djeca se bune protiv zadaće jer imaju druge stvari koje moraju raditi. Moraju urlati i trčati, moraju se odmoriti i pripremiti za sljedeći dan. Moraju obavljati kućanske poslove, moraju rano u krevet. Moraju se igrati i slijediti vlastite ideje. Djeci se tijekom boravka u školi stalno govori što da rade - a boravak u školi uglavnom uključuje sjedenje i učenje. Međutim, učenje je samo jedan dio egzistencije djeteta. Kada škola završi, djeca moraju imati vremena za druge stvari.
10 ožu 2016, 13:48
10 ožu 2016, 13:57
danijela81 je napisao/la:Nego bi zadaca trebala biti individualna - vjezbanje i ponavljanje onog gradiva koje je dijete teze na satu usvojilo. Ako je na satu islo ok, onda bez zadace.
...
Osobno mislim da nasa zadaje malo previse. Svako dan iz svakog predmeta, pa cak i iz glazbenog.
10 ožu 2016, 14:09
10 ožu 2016, 15:21
Djeci kojoj treba dodatni rad to se osigurava u sklopu dopunske nastave, domaćim zadaćama se ne preopterećuju zaista. U vrijeme produženog boravka stignu i ručati i igrati se vani na igralištu i ići na sport i napisati zadaću tako da po mojoj slobodnoj procjeni više od sat vremena nikako ne odlazi na pisanje domaće zadaće.
10 ožu 2016, 15:31
10 ožu 2016, 15:55
10 ožu 2016, 15:59
Učitelj/ica u nastavi zadaje zadatke za domaću zadaću i treba odrediti pravu mjeru. Ona/j u boravku odrađuje ovaj drugi dio koji je Volvo napisala.
10 ožu 2016, 16:00
10 ožu 2016, 16:07
Barbi je napisao/la:Naše je iskustvo drugačije. Moji idu (mlađa još ovu godinu, stariji je išao) u produženi boravak i sve zadaće se pišu u to vrijeme. Apsolutno nikad nema zadaće za doma i nema zadaće vikendom. Stav učiteljice je da vidend služi za odmor i obiteljsko druženje i ja se potpuno slažem.Djeci kojoj treba dodatni rad to se osigurava u sklopu dopunske nastave, domaćim zadaćama se ne preopterećuju zaista. U vrijeme produženog boravka stignu i ručati i igrati se vani na igralištu i ići na sport i napisati zadaću tako da po mojoj slobodnoj procjeni više od sat vremena nikako ne odlazi na pisanje domaće zadaće.
10 ožu 2016, 16:28
10 ožu 2016, 23:33
11 ožu 2016, 20:40