Sada je: 24 lip 2026, 22:47.

Komuniciranje preko informativke

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Komuniciranje preko informativke

PostPostao/la iris » 19 ruj 2009, 16:47

Dakle, kakve stvari mene more :lol - vidi se da još nemamo pravih problema.

Elem, kako pišete ono što imate poručiti učiteljici - jel naslovljavate (Štovana, Poštovana, Draga, Vakanaka), jel pišete nadugo ili samo telegramski, jer na kraju pozdravljate - meni je tupavo da mi poruka nema glavu i rep a opet mi je i smiješno kad se zareda to persiranje pa kistihand, bilježim se sa štovanjem itakoto.

Može malo iskustava? :mrgreen:
L. Jesenarka 2002.
V. Zmajica 2004.
Avatar
iris
slavonska gazela
 
Postovi: 5986
Pridružen/a: 04 vel 2003, 13:24

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostao/la Ciara » 19 ruj 2009, 16:51

a zašto komunicirate preko informativke?
nemate otvoreni sat?

ili pitati prije i poslije nastave
Avatar
Ciara
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1922
Pridružen/a: 29 pro 2007, 20:37

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostao/la Potica » 19 ruj 2009, 16:58

Obično počnem sa "cijenjena ta i ta" i završavam samo sa potpisom.
Kako nisam literalni tip jako sam štura u pisanju dakle samo tko, gdje, kada, kako i zašto.
Ako je poruka od učiteljice dogovor je da roditelj potvrdi da je pročitao pa ja napišem "vidjela" i potpišem se.
Avatar
Potica
No. 1 baka
 
Postovi: 21836
Pridružen/a: 12 ožu 2003, 21:38

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostao/la Nana1971 » 19 ruj 2009, 17:00

dok smo to imali (kad smo bili mali :) pisala sam "postovana" na pocetku i "srdacan pozdrav" na kraju. U sredini - jasna poruka u sto manje rijeci .
Zemlja je smrtnim sjemenom posijana Ali smrt nije kraj Jer smrti zapravo i nema
I nema kraja Smrću je samo obasjana Staza uspona od gnijezda do zvijezda. Mak Dizdar
Avatar
Nana1971
blissful reduša
 
Postovi: 24556
Pridružen/a: 18 tra 2002, 13:33
Lokacija: ovčica na Božjem pašnjaku

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostao/la Luantaro » 19 ruj 2009, 17:00

na početku sam pisala "poštovana učiteljice"
kad smo se upoznale počela sam pisati "draga učiteljice"

na kraju "lijepi pozdrav"

kad ona meni piše napišem "hvala" i potpis
Avatar
Luantaro
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2378
Pridružen/a: 03 ruj 2005, 22:46

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostao/la iris » 19 ruj 2009, 17:16

Hvala, i ja sam tako slično iako je prvu čitabu pisao MM pa ona nema ovih pozdravljanja nego samo - ta i ta će to i to. potpis. :faca

Ciara je napisao/la:a zašto komunicirate preko informativke?
nemate otvoreni sat?

ili pitati prije i poslije nastave


Poslije nastave mi je druga učiteljica, prije ne mogu jer ih ostavljamo na ulaznim vratima od škole.
Informacije su jednom u dva tjedna.

Najviše od svega upućeni smo da nam to bude sredstvo komunikacije. :dunno
L. Jesenarka 2002.
V. Zmajica 2004.
Avatar
iris
slavonska gazela
 
Postovi: 5986
Pridružen/a: 04 vel 2003, 13:24

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostao/la ivanaibruno » 19 ruj 2009, 17:27

pa ja napišem "vidjela" i potpišem se.


e potica, ja bih umrla od smijeha da pročitam u učenikovoj bilježnici "vidjela", hahahahaha
nekako mi se podrazumijeva da je, ako se roditelj potpisao pod obavijest, i pročitao istu. hahahahaha
Avatar
ivanaibruno
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 548
Pridružen/a: 22 svi 2004, 20:38

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostao/la filipovamama » 19 ruj 2009, 18:58

Meni malo fali ono "uz drugarski pozdrav!"

Počinjem sa : Poštovana gospođo profesor (ili prije učiteljice), a završavam s "unaprijed hvala na razumijevanju" ili "srdačan pozdrav" (ajme kako to sad meni tu sve čudno zvuči :oops: ). Mislim da joj više neću ništa pisati :oops:
Filip - 16.01.1996.

Onkraj born on 23 November 2008 at 14:20 in Zagreb
Avatar
filipovamama
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 679
Pridružen/a: 13 tra 2007, 12:53
Lokacija: u blogu

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostao/la eli » 19 ruj 2009, 19:40

potpisivanje od strane roditelja?

moja je u petak došla sa porukom u informativki, ali kako ih je pustila sa sami pišu, nije mi se činilo dovoljno važnim da bi potpisivala.
a ništa... hvala vam, i ja ću napisati "vidjela" i potpisati. :mrgreen:
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostao/la Potica » 19 ruj 2009, 20:34

ivanaibruno je napisao/la:
pa ja napišem "vidjela" i potpišem se.


e potica, ja bih umrla od smijeha da pročitam u učenikovoj bilježnici "vidjela", hahahahaha
nekako mi se podrazumijeva da je, ako se roditelj potpisao pod obavijest, i pročitao istu. hahahahaha

Možda je kod nekih tako ali ako MM potpiše to uopće ne znači da je on to pročitao a još manje da je shvatio kaj je potpisao :lol

Edit: Meni čudno izgleda ako na neku obavijest koju je učiteljica ili dijete napisalo u informativku nakeljim samo potpis nekak mi djeluje nepristojno ženi to vratiti bez i jedne riječi :dunno
Avatar
Potica
No. 1 baka
 
Postovi: 21836
Pridružen/a: 12 ožu 2003, 21:38

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostao/la lastavica » 19 ruj 2009, 22:33

ajme, a ja napisala telegrafsku poruku :oops:
morat ću slijedeći put dodati malo mesa :mrgreen:
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15465
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostao/la babalu » 19 ruj 2009, 22:41

postovana uciteljice trla baba lan :D i srdacan pozdrav jer isto tak i uciteljica meni pise :D
babalu
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3078
Pridružen/a: 12 sij 2003, 15:03

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostao/la Novamama » 19 ruj 2009, 22:51

a kad učiteljica nešto napiše, treba se potpisati? ajme.
nama je napisala da izrežemo slova (ja već jesam) i da nema škole 9.10. - ok nećemo doći. kaj i za to treba odgovarati?
uffff..
Avatar
Novamama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4694
Pridružen/a: 04 lis 2001, 15:37

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostao/la ivanaibruno » 19 ruj 2009, 23:24

moram priznati da jedino što sam pisano od svojih roditelja očekivala bio je potpis ispod moje poruke u informativki i uredno odrezan list papira naslova Ispričnica s kratkim tekstom. nikakve čitabe na koje se gubi vrijeme. a ako ima štogod više od toga, roditelj izvoli doći u školu.

ali zato potpis je bio obavezan. pa i na obavijest tipa: petak je neradni dan. bez potpisa u informativki u četvrtak pretpostavit ću da će dijete sutra doći u školu.
Avatar
ivanaibruno
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 548
Pridružen/a: 22 svi 2004, 20:38

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostao/la Dobri andjeo » 20 ruj 2009, 10:15

hm meni nije palo na pamet potpisAt uopce , podrazumijevam da svaki roditelj pregleda sve knjige i informativku svaki dan, osim tog kad nekaj pise dijete mi i prije neg ju taknem kaze da nekaj pise. :roll: a uciteljica ionak ne pregleda nakon svoje poruke tu istu inf. pa nemre ni vidit da sam potpisala.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostao/la ivanaCH » 20 ruj 2009, 21:53

Ja sam samo jednom pisala, i tad sam napisala Draga uciteljice...nismo se jos zblizile al budemo... :mrgreen:
Teško je skrenuti desno kad si već skrenuo lijevo.
K. 7g
Avatar
ivanaCH
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 912
Pridružen/a: 02 stu 2002, 14:08

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostao/la silki » 20 ruj 2009, 22:30

Nana1971 je napisao/la:dok smo to imali (kad smo bili mali :) pisala sam "postovana" na pocetku i "srdacan pozdrav" na kraju. U sredini - jasna poruka u sto manje rijeci .


evo ovako.
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostao/la Mirci » 20 ruj 2009, 22:37

Nama ispod svake poruke, bez obzira da li ju je pisala uciteljica ili dijete, pise u kutku desno - Potpis roditelja. Tako da svatko zna sta se od njega ocekuje :D. Isto tako se i ona potpise ispod poruka koje mi njoj upucujemo :D
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29464
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostao/la mamuška » 20 ruj 2009, 22:40

ja imam broj mobitela od naše učiteljice svima nam ga je dala na 1, roditeljskom uz napomenu da ju možemo zvati SAMO do 10 sati navečer....
a ako nešto i nije tako prevažno poručim joj po klincima...uvijek sve vjerno prenesu..ponekad i više nego bi trebali :dada
....koje informativke... :conf :conf
Avatar
mamuška
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1684
Pridružen/a: 23 srp 2008, 12:49
Lokacija: oko-lica metro-pole

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostao/la viki » 21 ruj 2009, 08:52

silki je napisao/la:
Nana1971 je napisao/la:dok smo to imali (kad smo bili mali :) pisala sam "postovana" na pocetku i "srdacan pozdrav" na kraju. U sredini - jasna poruka u sto manje rijeci .


evo ovako.

- samo ja pišem na kraju Lijep pozdrav
- na sve obavijesti se samo potpišem, isto tako i na testove
Avatar
viki
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2490
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:11

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostao/la Kris2 » 21 ruj 2009, 09:02

Vidiš, vidiš - mi smo dobili dvije poruke (nešto što smo trebali obaviti, donijeti) ja sam odmah drugi dan to spakirala, pa nisam ništa pisala (a bilomi je malo čudno da ništa ne "odgovorim" :mrgreen: )
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11433
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostao/la IINA » 21 ruj 2009, 09:12

Bez uvodnog puzdrava, na kraju okačim srdačan pozdrav.
Na njeno samo paraf. I obavezno stavim datum, jer ga i ona stavi. :dunno
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6923
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostao/la Krumpirić » 21 ruj 2009, 09:16

sad upadam malo padobranski, jesam za to da se učiteljice ne gnjavi previše
al di je nestala dobra stara ljudska-normalna komunikacija??
dodješ-pitaš?predaš dijete-pitaš?...ne znam, to mi je sve postalo-neprirodno


(to pita netko s 10000 postova :oops: )


sorry na upadu :oops:
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostao/la Imge » 21 ruj 2009, 09:19

nikad u zivotu nisam potpisala nikakvu poruku :dunno . sad ste mi dali misliti... nadjem, procitam, napravim. i to je to.

jednom sam samo napisala uciteljici da maleni nema nekakvu knjigu jer ju je netko zabunom u razredu uzeo, pa nismo napravili zadacu. i to je zaista sve. i da, bila sam vrlo pristojna kad sam to pisala :lol , to se sjecam, ali detalja bas i ne.

i da. nasla sam par puta poruku uciteljice da se nacrtam ujutro u skoli. siiiiiiiigurno me nije zvala da popricamo uz kavicu, naravno :lol . ticalo se medjuucenickih razmirica u kojima je moj sinak vrlo aktivno sudjelovao. no, kaj bum to potpisivala kad sam joj takitak dosla na razgovor.
Kako raditi manje, a zaraditi više? Kako?!
Avatar
Imge
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2927
Pridružen/a: 05 tra 2007, 09:22

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostao/la eli » 21 ruj 2009, 09:21

krumpi, gdje bi učiteljica završila da tako komunicira sa roditeljima?
ako je nešto hitno i bitno, popričat će tih par minuta sa tobom, no ona ima posao, svoje radno vrijeme u koje spadaju informacije dva puta mjesečno.
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostao/la Krumpirić » 21 ruj 2009, 09:24

eli je napisao/la:krumpi, gdje bi učiteljica završila da tako komunicira sa roditeljima?
ako je nešto hitno i bitno, popričat će tih par minuta sa tobom, no ona ima posao, svoje radno vrijeme u koje spadaju informacije dva puta mjesečno.

imaš pravo, valjda jer sam još sva u vrtiću di svaki dan pitam tetu situaciju :/ naučit ćemo do škole
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostao/la lastavica » 21 ruj 2009, 09:31

Krumpirić je napisao/la:sad upadam malo padobranski, jesam za to da se učiteljice ne gnjavi previše
al di je nestala dobra stara ljudska-normalna komunikacija??
dodješ-pitaš?predaš dijete-pitaš?...ne znam, to mi je sve postalo-neprirodno


(to pita netko s 10000 postova :oops: )


sorry na upadu :oops:


krumpi, više ne predaješ dijete učiteljici, roditelji smiju do ulaznih vrata :mrgreen:
a u informativki se dobije hrpa informacija, tipa izrežite slova za slovaricu, 8. i 9. 10. nema škole, utorkom imaju dodatni tjelesni pa pošaljite dvije majice ako vam se dijete jako znoji, ....
jedino dolazim popodne po nju u dežurstvo, a tamo je dežurna jedna od učiteljica svih boravkaša (prvi i drugi razred)
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15465
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostao/la medo14 » 21 ruj 2009, 09:35

to je ono sto je meni i bio najveci sok i promjena iz vrtica u skolu. Iz jednog potpuno opusteno-informiranog svijeta ubacuju te u svijet pun nekih nepoznanica i minimalnih informacija i kontakata. Svodi se na hladnu prepisku preko informativke. Imam osjecaj kao da ostavljam dijete u nekoj crnoj rupi ovih 8 sati dok sam na poslu (tako je kod mene, ne mora biti kod svakog).
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostao/la palunkica » 21 ruj 2009, 09:38

Nama u informativki niš ne piše, osim mog i MMovog broja telefona. Slova sam izrezala i šaljem ih svaki dan u školu.

Da li je u redu da preko informativke pitam učiteljicu da li da nosi npr. opremu za tjelesni, kad im nije niti jednom trebala, ili da li treba nositi tri knjige iz matematike, a rade samo po radnoj bilježnici, i da li trebam slati knjige za likovni i glazbeni kada ih niti ne izvade iz torbe???

Mi od danas ujutro više ne smijemo u školu, osim ako je neka hića :roll:
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38150
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostao/la medo14 » 21 ruj 2009, 09:41

palunkica je napisao/la:Da li je u redu da preko informativke pitam učiteljicu da li da nosi npr. opremu za tjelesni, kad im nije niti jednom trebala, ili da li treba nositi tri knjige iz matematike, a rade samo po radnoj bilježnici, i da li trebam slati knjige za likovni i glazbeni kada ih niti ne izvade iz torbe???


ja takve stvari ne rjesavam informativkom, sama odlucim ili pitam okolo roditelje.
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Sljedeća

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.