Sada je: 25 lip 2026, 00:28.

Udžbenici za novu školsku godinu 2014/15

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Re: Udžbenici za novu školsku godinu 2014/15

PostPostao/la grozni » 10 kol 2014, 14:30

Nisam baš tak ambiciozan da radim popis ako je očito da nitko ništa ne treba niti itko išta traži (HDB). Napiso sam tu što se nudi pa ako se netko javi... Drage volje poklanjam ali radit popis i slat nekom knjige a da mi ni poštarinu ne refundira... više ne.
grozni
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 305
Pridružen/a: 08 ožu 2004, 13:44

Re: Udžbenici za novu školsku godinu 2014/15

PostPostao/la nadicab » 15 kol 2014, 16:18

Eto i ja nudim komplet za 7. razred pa nitko na ovom forumu nije zainteresiran
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17718
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Udžbenici za novu školsku godinu 2014/15

PostPostao/la lastavica » 16 kol 2014, 21:36

Škola sve to obavi.
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15465
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Udžbenici za novu školsku godinu 2014/15

PostPostao/la mirbi » 17 kol 2014, 11:42

Nadice, nudiš knjige 3 tjedna prije početka škole. S obzirom da su nam rekli da MORAMO imati nove još u toku prošle školske godine, većina roditelja je nove i naručila. To da neće trebat sve nove rekli su tek sredinom srpnja. :ajme Kad je uglavnom već bilo kasno. :/
'Čovječe, vrati se sebi dok još imaš kome.'
-----------------------------
S 2000 / R 2005
-----------------------------
Moj dućan
Avatar
mirbi
volim dinarski look s mozgom
 
Postovi: 8733
Pridružen/a: 06 stu 2005, 11:21
Lokacija: Split

Re: Udžbenici za novu školsku godinu 2014/15

PostPostao/la Mrđi » 17 kol 2014, 12:15

i još nešto, tko zna kad ce doci novi udžbenici s obzirom da se neki još uvijek tiskaju!!!!
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: Udžbenici za novu školsku godinu 2014/15

PostPostao/la mirbi » 17 kol 2014, 12:30

Da, iz eKupi su me dvaput obavijestili o kašnjenju. Zadnja obavijest glasi da će stići od 25.08. do 01.09. :roll
'Čovječe, vrati se sebi dok još imaš kome.'
-----------------------------
S 2000 / R 2005
-----------------------------
Moj dućan
Avatar
mirbi
volim dinarski look s mozgom
 
Postovi: 8733
Pridružen/a: 06 stu 2005, 11:21
Lokacija: Split

Re: Udžbenici za novu školsku godinu 2014/15

PostPostao/la nadicab » 17 kol 2014, 13:24

Mirbi, ja sam prvi put nudila knjige pred mjesec dana, pogledaj stranicu prije.
Bas mi je nevjerojatno da nikoga to ne zanima :conf a svi se zalimo kako su knjige skupe. I jos smo se zgrazavali nad cinjenicom da su neke skole stare udzbenike prodavali pod stari papir.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17718
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Udžbenici za novu školsku godinu 2014/15

PostPostao/la Cathy » 17 kol 2014, 16:08

mmar je napisao/la:Pitanje za zagrepčance: kako ide to s besplatnim udžbenicima, škole naručuju po broju đaka ili?
Naime selimo prvi tjedan prije škole u Zg, upisat ćemo ih valjda idući tjedan, nadam se, pa da se raspitam na vrijeme da znam kad dođemo u školu na razgovor, škola traži udžbenike ili svatko sebi ili nećemo imati ni pravo na te besplatne udžbenike?

Škole su već naručile, tako da je najbolje pitati kod upisa. :)
2000
2002
2007
2016
Avatar
Cathy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1914
Pridružen/a: 02 svi 2007, 22:28
Lokacija: Zagreb

Re: Udžbenici za novu školsku godinu 2014/15

PostPostao/la Ina66 » 18 kol 2014, 07:28

Narodne Novine imaju obavijest na stranici da od danas kreće isporuka knjiga naručenih do 6. kolovoza
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Udžbenici za novu školsku godinu 2014/15

PostPostao/la mirbi » 18 kol 2014, 07:50

Nadice, mislim da je problem u tome što su roditelji naručili nove, jer su nam tako rekli. Sigurno ne bi bacila tolike pare u vitar da sam znala da će se ipak moći koristiti stare. :ajme
'Čovječe, vrati se sebi dok još imaš kome.'
-----------------------------
S 2000 / R 2005
-----------------------------
Moj dućan
Avatar
mirbi
volim dinarski look s mozgom
 
Postovi: 8733
Pridružen/a: 06 stu 2005, 11:21
Lokacija: Split

Re: Udžbenici za novu školsku godinu 2014/15

PostPostao/la Dobri andjeo » 18 kol 2014, 08:35

nadicab je napisao/la:Mirbi, ja sam prvi put nudila knjige pred mjesec dana, pogledaj stranicu prije.
Bas mi je nevjerojatno da nikoga to ne zanima :conf a svi se zalimo kako su knjige skupe. I jos smo se zgrazavali nad cinjenicom da su neke skole stare udzbenike prodavali pod stari papir.


Nadice pa tko ce uzet rabljene kad je receno da morsju bit nove a onda kao ipak neke nemorsju a kad si pogledas popis vidis da su sve nove :whew

A ovo o kasnjenju mi je :strah nevjerojatno nesto :ne
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Udžbenici za novu školsku godinu 2014/15

PostPostao/la nadicab » 18 kol 2014, 08:42

DA, bilo je dosta natpisa da su promjene u vecini predmeta samo kozmeticke prirode.
Nema veze, budem probala preko humanitaraca, valjda ima neka siroasna obitelj u Hrvatskoj koja si ne moze priustiti udzbenike. Mislim da je puno veci problem srednjoskolcima, a te udzbenike nitko ne sufinancira.
Bas sad gledam na DJH Darka Tota iz Ministarstva kako objasnjava sve o novim udzbenicima.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17718
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Udžbenici za novu školsku godinu 2014/15

PostPostao/la dunja » 18 kol 2014, 08:51

ovo je obavijest na stranici gimnazije mog starijeg sina

Također se preporuča učenicima da se prije kupnje udžbenika konzultiraju sa predmetnim profesorom o izdanju pojedinog udžbenika, obzirom da neki udžbenici imaju više izdanja što znači da se umjesto kupnje novih udžbenika
možda mogu koristiti i pojedini (rabljeni ili novi) udžbenici prošlogodišnjih izdanja.


nadice vidi ovdje

http://www.malizmaj.hr/
“We all have two lives. The second one starts when we realize that we only have one.”
Tom Hiddleston
Avatar
dunja
most
 
Postovi: 29566
Pridružen/a: 17 tra 2003, 23:24

Re: Udžbenici za novu školsku godinu 2014/15

PostPostao/la mirbi » 18 kol 2014, 09:07

Mogu sad pričat šta ih je volja. Kad sam upisivala Saru u gimnaziju, lipo smo pitale dvoje prisutnih profesora, rekli su nam da trebamo nove knjige. :gaah

2.500 kn su me koštale knjige za njih dvi, to je više od moje plaće. Baš mi je puno drago da je nekome ta činjenica zabavna. :gaah
'Čovječe, vrati se sebi dok još imaš kome.'
-----------------------------
S 2000 / R 2005
-----------------------------
Moj dućan
Avatar
mirbi
volim dinarski look s mozgom
 
Postovi: 8733
Pridružen/a: 06 stu 2005, 11:21
Lokacija: Split

Re: Udžbenici za novu školsku godinu 2014/15

PostPostao/la Adorabla » 18 kol 2014, 10:24

Gimnazijski udžbenici se ne mijenjaju tako često kao osnovnoškolski a i promjene, kada ih bude budu kozmetičke naravi tako da je definitivno najbolje pitati u antikvarijatima i slično. Već smo više puta pričali da npr Orbis Romanus je prvi puta izašao 1982. i od tad se nije promijenio :) Ili npr Damjanović Likovna umjetnost itd itd itd
Novi se kupuje baš ako je novi izašao.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27755
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Udžbenici za novu školsku godinu 2014/15

PostPostao/la kokomamac » 18 kol 2014, 10:50

naručila sam prek školske knjige komplet za eminu gimnaziju. nisam morala ostavit nikakav polog. još mi se, normalno, nisu javili na broj telefona koji sam ostavila.

na popisu stoji kak NIJE izmijenjeno svega 4 naslova. inače komplet košta 1.750,00 kn. :roll

kontam oćul kupit sve novo, a ovo neizmijenjeno izbacit. zovem špogi, niko se ne javlja :roll sačuvat knjige nemrem za maličku, jer ziher ne bu u istu gimnaziju, ona već sad brije na veterinu il mioc :lol i boktepita oćel se i u kojoj mjeri izdavači poklapat (čisto sumnjam).

matku, hrv. eng. i eventualno fiz , kem. i bio, bi zadržala zbog mature. koju neam poima oćel je bit za 4 godine :p

mislila sam pitat školu mogu li se kupit rabljeni stari udžbenici i nove radne, al eo, nikog nema doma :p

:gaah

plus, zadržali smo hrv. mat i eng. pov. i geo zbog možebitne male mature za maličku, ona će sad u 6. razred i mogo bi se neki ministar sjetit eksperimentirat na njoj/njima :p
svoja najdraža laprdaljka
Avatar
kokomamac
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 681
Pridružen/a: 22 vel 2003, 03:13
Lokacija: zabreg

Re: Udžbenici za novu školsku godinu 2014/15

PostPostao/la Ina66 » 18 kol 2014, 10:54

Orbis Romanus se JE promijenio. Tekstovi su donekle izmijenjeni, gramatika nije ;)
I Profilovo izdanje je loše, raspada se. Moja knjiga (Školsla knjiga), još iz prošlog stoljeća, je u odličnom stanju :D
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Udžbenici za novu školsku godinu 2014/15

PostPostao/la kokomamac » 18 kol 2014, 10:59

moj latinski iz srednje, iz prošlog milenija je još u besprijekornom stanju. jes da je za medicinare i more bit pomoćni, jer je fenomenalan, al zgleda bolje od većine udžbenika moje dece na kraju šk.god. da ne pričam o medicinskoj nakladi i sl. stručnim knjigicama. ko nove, bokte :shock a nisam neš posebno pažljiva bila :roll
svoja najdraža laprdaljka
Avatar
kokomamac
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 681
Pridružen/a: 22 vel 2003, 03:13
Lokacija: zabreg

Re: Udžbenici za novu školsku godinu 2014/15

PostPostao/la mirbi » 18 kol 2014, 11:40

Baš ću vidit kad stigne novi Orbis Romanus, ja svoj još čuvam. :luv
'Čovječe, vrati se sebi dok još imaš kome.'
-----------------------------
S 2000 / R 2005
-----------------------------
Moj dućan
Avatar
mirbi
volim dinarski look s mozgom
 
Postovi: 8733
Pridružen/a: 06 stu 2005, 11:21
Lokacija: Split

Re: Udžbenici za novu školsku godinu 2014/15

PostPostao/la Dobri andjeo » 18 kol 2014, 14:43

Je nadice bilo je natpisa, ali kako da usporedim sto kozmeticka priroda njima znaci ak nemam nove , za to bi trbala cekat pocetak godine a drama je svjetska ako nemas udzbenike prvi dan skole :whew moje ce prvi put u zivotu imat nove knjige :) one su presretne zbog toga ..
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Udžbenici za novu školsku godinu 2014/15

PostPostao/la nadicab » 20 kol 2014, 16:54

Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17718
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Udžbenici za novu školsku godinu 2014/15

PostPostao/la sany » 20 kol 2014, 22:37

ako netko jos nije narucio udzbenike:

sa fejsa, https://www.facebook.com/Zlatna.djeca
"Da, slažem se u potpunosti, Mirta Matoković, s Vama! Ja sam tek danas dobila i prvi puta vidjela "nove udžbenike" iz kojih trebam predavati iduće školske godine i to me je doslovno osupnulo, jer nema nikakve bitne razlike, a mnogi će roditelji bespotrebno baciti novac. (Nažalost, mnogi su ga, kako se vidi iz komentara, već bacili.) Mislim da ne griješim ako pretpostavljam da bitne razlike ne može biti ni u jednom predmetu, jer je jednostavno predviđeno vrijeme za izradu "novih udžbenika", uz stare planove i programe, bilo prekratko. Zato je važno da te informacije imaju barem oni roditelji koji još nisu kupili nove knjige (a takvih ima puno). Jednostavno im preporučujem da ih ne kupuju, nego pričekaju početak nastavne godine. Sigurna sam da će im tada mnogi i mnogi nastavnici reći da mogu imati i stare knjige."
Avatar
sany
la plus jolie petite aux yeux bleus
 
Postovi: 1918
Pridružen/a: 07 ožu 2002, 18:58

Re: Udžbenici za novu školsku godinu 2014/15

PostPostao/la sj » 21 kol 2014, 07:38

Za mene kasno, kao i za većinu roditelja.
Avatar
sj
Parkovi i nasadi
 
Postovi: 18826
Pridružen/a: 10 vel 2003, 07:59

Re: Udžbenici za novu školsku godinu 2014/15

PostPostao/la Ina66 » 21 kol 2014, 09:03

sj je napisao/la:Za mene kasno, kao i za većinu roditelja.

tako je
a onda će ih za dvije godine (umjesto za četiri) opet mijenjati
:gaah
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Udžbenici za novu školsku godinu 2014/15

PostPostao/la Dobri andjeo » 21 kol 2014, 14:14

Ma ko bi se usudio cekat, kod nas nastvnici jako drame ako nemas knjige i orvi tjedan a kamoli drugi il nedaj boze da udes u treci tjedan :ajme znali su prigovarat i za neomotane biljeznice, posarane knjige. Mislim..
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Udžbenici za novu školsku godinu 2014/15

PostPostao/la sany » 22 kol 2014, 11:13

kokomamac je napisao/la:mislila sam pitat školu mogu li se kupit rabljeni stari udžbenici i nove radne, al eo, nikog nema doma :p

:gaah


ma nemas ih sta pitati, reci ce kako treba sve novo, naravno, koga briga za roditelje i troskove

koliko znam kod nas veliki dio roditelja nece kupiti za srednju skolu nove, nego ce koristiti rabljene udzbenike, pa tako i mi
za osnovnu idemo sa dva rabljena udzbenika (to smo dobili) ostalo narucujemo novo
na stranu sad novci ali meni ovo pravljenje budalama ljudi stvarno ide malo na zivce :liza
Avatar
sany
la plus jolie petite aux yeux bleus
 
Postovi: 1918
Pridružen/a: 07 ožu 2002, 18:58

Re: Udžbenici za novu školsku godinu 2014/15

PostPostao/la sj » 22 kol 2014, 16:32

danas mi stigle knjige naručene preko e-kupi. Još nisam vidjela jesu li sve...
Avatar
sj
Parkovi i nasadi
 
Postovi: 18826
Pridružen/a: 10 vel 2003, 07:59

Re: Udžbenici za novu školsku godinu 2014/15

PostPostao/la Dobri andjeo » 22 kol 2014, 17:09

Joj hvala bogu da su nekom dosle . Budu onda i nama uskoro. A kad su vam trebale doci ?
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Udžbenici za novu školsku godinu 2014/15

PostPostao/la Duga » 22 kol 2014, 18:05

Nama su trebale stići 12.8., no došle su jučer (razlog je kašnjenje u tisku tih novih udžbenika; ekupi).
Pišem za 3. raz. OŠ - primjetila da je paket znatno lakši, nego prve dvije godine. Nema više spiralnog uveza, papir je poprilično tanak u svim udžbenicima, što ide u korist tome da su knjige lakše (ostalo će vrijeme pokazati). Nemamo više zbirku iz MAT kao do sada (dobili Matemtičkim stazama, dosada su bile Matematičke zgode), PiD nam je isto nova i nije na 2m2 kao do sada, nego su manji formati...
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6959
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Udžbenici za novu školsku godinu 2014/15

PostPostao/la Dobri andjeo » 22 kol 2014, 18:20

Jel ti dosla kakva obavijest prije da stizu il je samo postar donio ?mi smo 14 trebali dobit
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

PrethodnaSljedeća

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.