Sada je: 24 lip 2026, 23:07.

Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Mirci » 03 lip 2016, 08:57

Pisat će vam sve, ne brinite. Ovako vam sad izgleda smušeno, no zapravo je vrlo jednostavno.
DA, tu gore je malamaja stavila linkove, onaj prvi je taj koji tražiš.
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29464
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la marelica » 03 lip 2016, 10:26

kad nastupa period kada možete mijenjati programe ovisno o tome kako stojite na listi s tom školom. jel to 28-29.06., samo jedan dan? jel tako bilo i prošle god? čini mi se da susjeda rekla kako su oni nekoliko puta mijenjali prioritete obzirom na stanje na listi
marelica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 82
Pridružen/a: 07 vel 2016, 20:46

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la medo14 » 03 lip 2016, 10:36

27.6. Početak prijava obrazovnih programa
6.7. Zaključenje odabira obrazovnih programa i Početak ispita prijavnica
u periodu od 27.6. do 6.7. se mogu mijenjati prioriteti, izbor programa u slučaju da nemaš dodatne provjere

ako imate dodatne provjere, onda je rok
28.6. Završetak prijave obrazovnih programa koji zahtjevaju dodatne provjere

moja cura nije imala dodatne provjere pa je rok bio od 27.6. - 6.7., dovoljno dugo da se mogu izvrtiti sve varijante i prioriteti
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la marelica » 03 lip 2016, 11:22

aha, al nisam dobro shvatila još jednu stvar:
ako imamo dodatnu provjeru u xvi gim, koja nam je I prioritet, i slučajno ne zadovolji taj test iz engleskog, možemo li onda na I prioritet staviti neku drugu školu do 06.07. ili to ostaje da nismo upisani
marelica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 82
Pridružen/a: 07 vel 2016, 20:46

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la patkica » 03 lip 2016, 11:47

Sko ne zadovoljavas uvjete za prvi izbor, sistem te sam prebaci na drugi, pa treci i tako redom. Ne ostajes neupisan ako ne ulazis na prvi izbor ;)
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la marelica » 03 lip 2016, 13:49

al ga ne možeš sam mijenjati, mislila sam da može pa imaš još više mogućnosti odabira
Ma, što više čitam manje kužim..
marelica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 82
Pridružen/a: 07 vel 2016, 20:46

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la patkica » 03 lip 2016, 14:37

Po onome kako su meni objasnili, odabir s provjerom ne mozes maknuti tj. to ti ie potrosena prijava, sto nije neki problem s obzirom da imas 6 programa za biranje.
Osim ako prijavis 6 programa s provjerom ili prijemnim, i nigdje ne prodjes, u sto ipak cisto sumnjam da je slucaj :lol
tako da tu ne bibtrebalo biti problema.
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Adorabla » 03 lip 2016, 14:41

da možeš mijenjati prioritete koliko hoćeš samo trebaš eventualno kalkulirati da će biti u zadnji čas i nakon zatvaranja liste klizanja prema gore i prema dolje za 1 ili 2 mjesta pa je dobro staviti stvarno točno prioritete da se ne bi lupali poslije po glavi.
I najvažnije obavezno u prvih pet imati barem jednu školu u koju sigurno upada da ne bi bilo iznenađenja za jesenski rok.

znaci samo 24 sata za prijavu

ovo nisam shvatila. Kako mislite da imate samo 24 sata? To je užasno malo. Sistem zna krepati

Eh da i još nešto npr kad mijenjate prioritete, dodajete, oduzimate programe itd to je u samom sistemu vidljivo tek sat vremena kasnije tak da ne zabrijete da niste nikaj promijenili. Sistem se ažurira mislim svaki puni sat ili ovako nešto.

Uglavnom ne brinite. Sve je jednostavno stvarno. Zvuči komplicirano ali je skroz jednostavno.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27755
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Potica » 03 lip 2016, 14:47

Adorabla je napisao/la:znaci samo 24 sata za prijavu

ovo nisam shvatila. Kako mislite da imate samo 24 sata? To je užasno malo. Sistem zna krepati

tak su nam složili :dada :roll
Avatar
Potica
No. 1 baka
 
Postovi: 21836
Pridružen/a: 12 ožu 2003, 21:38

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la patkica » 03 lip 2016, 14:57

Imamo toliko za programe s dodatnom provjerom, da.
Sl bar nesto pozitivno, odmah cemo znati, vec 28. realnu listu i bodove, jesmo li upali ili ne.
(Odnosi se za dvojezicni engleski, di nemamo nedoumica hoce li proci testiranje, nego hoce li po bodovima moci).
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la malamaja » 03 lip 2016, 14:58

prijava odrađena. bez problema :mrgreen ušli u sustav, pregledala podatke, ocjene :znoj
sad zapravo čekamo da grad odradi natječaj :roll

eh, da to su i nama rekli da na zadnja dva mjesta izbora stavimo programe za koje smo ziher da upadaju, da ne bi bilo iznenađenja i jesenskog roka :mrgreen

ja se samo nadam, (a mantram svaki dan) da ćemo ipak upasti u predupisima preko gradskog ureda i da će to sve "finiti" puno prije za nas :znoj :zub
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la marelica » 03 lip 2016, 18:47

patkica je napisao/la:Imamo toliko za programe s dodatnom provjerom, da.
Sl bar nesto pozitivno, odmah cemo znati, vec 28. realnu listu i bodove, jesmo li upali ili ne.
(Odnosi se za dvojezicni engleski, di nemamo nedoumica hoce li proci testiranje, nego hoce li po bodovima moci).


Jel znate koliko je prošle godine zadnji na listi za dvojezični razred imao bodova? Mi bi isto u dvojezični
marelica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 82
Pridružen/a: 07 vel 2016, 20:46

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Dobri andjeo » 03 lip 2016, 19:54

U 16 gimn 75,83. Dvojezicni lani
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Dobri andjeo » 03 lip 2016, 19:56

Gle marelice
Škola 2013. 2014. 2015.
XV. gimnazija (MIOC) 80,00 80,00 80,00
VIII. gimnazija (Tituš Brezovački) 80,41 77,79 78,85
II. gimnazija 79,78 78,11 78,72
V. gimnazija 78,71 78,73 78,70
VII. gimnazija 78,72 77,18 75,92
XVI. gimnazija 77,25 76,28
XVI. gimnazija dvojezična 78,38 75,83
X. gimnazija OG 75,30 74,95 73,39
X. gimnazija OG dvojezična 71,84 72,63
X. gimnazija PMG 75,89 74,62 75,09
X. gimnazija PMG dvojezični (još 33-36 bodova) 104,00 73,01
Lucijana Vranjanina OG 75,71 74,49 73,37
Lucijana Vranjanina PMG 75,40 74,72 76,45
Lucijana Vranjanina JG 72,45 71,75
III. gimnazija OG 74,58 73,85
III. gimnazija PMG 74,81 77,07 76,79
XI. gimnazija 73,82 74,04
I. gimnazija 70,69 74,86 76,52
IV. gimnazija 72,45 72,67
IV. gimnazija - dvojezična 71,74 75,15
VI. gimnazija (GGG) 71,52 70,51 71,14
Klasična gimnazija 70,91 67,48
Prirodoslovna gimnazija V. Pralog 78,03 73,00 77,71
XVIII. gimnazija 70,69 70,22
IX. gimnazija 69,19 69,32 68,85
XIII. gimnazija OG 62,17 66,89
XIII. gimnazija PMG 68,16 66,42
Nadbiskupska klasična gimnazija 64,56 66,62
Tu imas za zadnje tri godine
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la patkica » 03 lip 2016, 20:39

Kod skola koje imaju upisane sam dvije vrijednosti nije jasno odnosi li se to na 2013 i14, ili 2014 i 15. Tako da nisam sigurna po ovoj tablici koji je bio prag lani.
A škole to praktički skrivaju.
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la medo14 » 03 lip 2016, 21:12

Ne mogu kopirati link ali odi na forum.hr/srednje skole/ upisi u srednje na 70. Stranici su bodovi za 2015godinu izdvojeni u jednom postu.
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la marelica » 03 lip 2016, 21:34

hvala dobri anđeo, mislila sam na 16. al nisam napisala...hvala i svim ostalima
obzirom na aktivnost teme zadnjih 2-3 dana, drago mi je da nisam jedina zabrinuta ;)
marelica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 82
Pridružen/a: 07 vel 2016, 20:46

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la malamaja » 03 lip 2016, 21:59

ove godine je novina da ćemo moći vidjeti u sustavu za određenu školu koliki je bio bodovni prag prošle godine, tj. s koliko bodova je upisan zadnji kandidat. tak nam je rekla pedagoginja na sastanku :) da ne moramo izvlačiti ove liste s foruma

ok, to je samo orjentir jer se zapravno ne zna na koje škole će biti navala.....mislim, zna se samo za ove standardne :mrgreen
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la medo14 » 04 lip 2016, 06:51

Da, to,sto imas bodove kao zadnji upisani nije garancija da ces upasti :znoj
ta popularnost skola kao da ide u valovima, pa neke skole imaju snizenje a neke povecanje upisnog praga.
nekad i bez nekog posebnog razloga, nego bas kao da je stvar popularnosti, jer vecina klinaca gleda gdje drugi idu pa i to utjece na izbor. Nazalost za upis ce odlucivati stotinke kao u sprintu, obzirom da se gleda na 2 decimale prosjek.
Zgodno da vidis bodove od proslogidisnjeg zadnje upisanog, trebali bi staviti i bodove onoga 1. Ispod crte, nesretnika koji mozda ima 2 stotinke manje bodova, pa da s edobije dojam koliko je to sve relativno, malo sam cinicna :mrgreen
Kako ti grah padne :znoj

za informaciju, prosle godine pri nasem upisu, malo sam gledala upisne bodove ostalih, skola je malo jaca i s visim upisnim pragom,
dakle, statisticki bilo je cca 48% prijavljenih sa 80 ili vise bodova od 80, mene je to bas iznenadilo, (22% njih je imalo dodatne bodove po raznim osnovama).
i to je jedan od razloga visokog upisnog praga u nasoj skoli.
U svakom slucaju drzim fige ovogodisnjim prvasicima da prezive ovaj susur i da se upisu gdje su odlucili
mene to ceka slijedece godine :znoj
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Potica » 04 lip 2016, 08:37

Bila sam jučer na roditeljskom za upis, ništa novo nisam saznala a ni drugi roditelji nisu imali ništa za pitati. :shock

malamaja je napisao/la:ve godine je novina da ćemo moći vidjeti u sustavu za određenu školu koliki je bio bodovni prag prošle godine, tj. s koliko bodova je upisan zadnji kandidat. tak nam je rekla pedagoginja na sastanku :) da ne moramo izvlačiti ove liste s foruma

ok, to je samo orjentir jer se zapravno ne zna na koje škole će biti navala.....mislim, zna se samo za ove standardne :mrgreen

ovo mi je drago jer ipak olakšava izbor, naravno da se mijenja ali je ipak nekakav orijentir.
Avatar
Potica
No. 1 baka
 
Postovi: 21836
Pridružen/a: 12 ožu 2003, 21:38

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la malamaja » 04 lip 2016, 12:19

medo14 je napisao/la:Da, to,sto imas bodove kao zadnji upisani nije garancija da ces upasti :znoj
ta popularnost skola kao da ide u valovima, pa neke skole imaju snizenje a neke povecanje upisnog praga.
nekad i bez nekog posebnog razloga, nego bas kao da je stvar popularnosti, jer vecina klinaca gleda gdje drugi idu pa i to utjece na izbor. Nazalost za upis ce odlucivati stotinke kao u sprintu, obzirom da se gleda na 2 decimale prosjek.
Zgodno da vidis bodove od proslogidisnjeg zadnje upisanog, trebali bi staviti i bodove onoga 1. Ispod crte, nesretnika koji mozda ima 2 stotinke manje bodova, pa da s edobije dojam koliko je to sve relativno, malo sam cinicna :mrgreen
Kako ti grah padne :znoj



:dada slažem se. kao što rekoh, to je samo orjentir....jer tko zna u kom smjeru će ove godine taj šušur :mrgreen ? čudni su upisni putevi :znoj

to da gledaj gdje ide drugi, pa ide i mali mujo mi je jako poznato :roll već mjesec dana imam "razgovore" o tome. luzerski osjećaj kod juniorke koja se neće upisati u VII ili II ili neku gimnaziju sa pragom od 75 i više bodova mi je pokazao da je to fakat ozbiljan problem kod ekipe :lol moja teorija je da je bolje ići u lakšu školu pokupiti dobre ocjene, uživati u životu, glazbi, druženjima i svemu ostalom, pripremiti se za maturu i upisati se eventualno na faks....a ne se zakopati i noć i dan rudariti po knjigama :roll i biflati. mislim, to vrijedi za naš slučaj.....možda to većini nije problem ali ja nekak imam iskustvo da bi mi to bilo preveć stresno :mrgreen
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la JiA » 04 lip 2016, 13:15

Malamaja, skroz dijelim tvoje misljenje.
Mom j je prvi izbor opca u savskoj, ne znam joj broj.
Nista ja ne kuzim te brojeve. Koje su jos ok opce?
Bodovi? 75
Bijah slijep, a sada vidim...
Avatar
JiA
Vjetropir
 
Postovi: 7830
Pridružen/a: 07 tra 2006, 13:02
Lokacija: na štikli

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Mirci » 04 lip 2016, 13:25

To je XI.
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29464
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la malamaja » 04 lip 2016, 16:00

JiA, skužit ćeš :lol mislim za par dana kad zaključaju eimenik :mrgreen podvuku crtu i AJMOOOOO :znoj
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Berta » 04 lip 2016, 19:03

JiA opce su ti jos II, VII, VIII, IX, Gornjogradska, X,XIII, Lucijanka... Imas opcih koliko hoces :lol sa 75 ima sanse u dosta skola
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la malamaja » 05 lip 2016, 17:16

eto ga, tablica sa bodovnim pragovima za prošlu š.g. :)
https://www.upisi.hr/docs/Broj_bodova_potrebnih_za_upis.pdf
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la marelica » 06 lip 2016, 10:22

malamaja, pa ovo je fantastično! znam da se pragovi mijenjaju svake godine..naravno, ali nisam ni znala da postoji toliko škola i programa, pogotovo strukovnih
...još samo da su nam dali rezultate od prošle godine, a ne 2014/2015.
marelica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 82
Pridružen/a: 07 vel 2016, 20:46

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la patkica » 06 lip 2016, 10:36

Da, ja sam gledala prije 2 dana, potkrala im se greska s godinama. Steta. Mislim, super za ovo, al da nam daju jos i lanjske bodove ;)
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la medo14 » 06 lip 2016, 11:07

ja mislim da su to prošlogodišnji rezultati
piše
Broj bodova potrebnih za upis Šk. g.: 2014./2015.

to su rezultati generacije koja je upisala 8. razred 2014/15 i to su rezultati njihove tj. prošlogodišnje generacije osmaša, upisi su bili 2015., ali su se u 8,. razred upisali 2014.
meni sve štima :mrgreen
super da su dali ovakav pregled bodova, da se ne mora više kopirati sa raznih foruma
evidentno je kako privatne škole imaju puno niži upisni prag
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la malamaja » 06 lip 2016, 11:41

:dunno ja shvatila da su to zadnji upisi....nemre biti od 2015/2016 kad smo mi sad koji ćemo se upisivati ta š.g. :mrgreen
dobra je tablica. i super je da ima najniži, prosječni i najviši bodovni prag :) barem nekakav orjentir
jučer je istekao rok za prijavu sportaša :znoj
ne znam da li je izašao natječaj za upise grada zagreba ?
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

PrethodnaSljedeća

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.