Sada je: 25 lip 2026, 03:17.

Polaznici glazbenih škola

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Kris2 » 14 lip 2010, 00:58

An audicija je u utorak - vidjet ćemo - jeste li se vi upisali - on se sprema za zajednićko muziciranje i još uvijek nije odustao od violine (odabir mu je 1. violina 2. klavir 3. gitara)
Obzirom da je gužva obrnuto složena, možda mu i upali :)
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11433
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Ina66 » 14 lip 2010, 08:13

ja vas pratim i čitam iako ćemo mi u glazbenu krenuti nakon drugog razreda. možda, ali mooooožda krene najesen na pripremni solfeggio - za to ne treba audicija

čestitam svima na uspješno odrađenim nastupima, a posebno Naninoj curi iako je odlučila prekinuti :srca
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la kimama1 » 14 lip 2010, 08:47

nema instrumenata koji odmah i brzo daju rezultate. učenje sviranja je dug i često mukotrpan posao. pogotovo nemoj očekivati da će dijete biti spremno odsvirati "nešto što mu se sviđa" (npr. skinuti lady gaga ili severinu) u roku od par mjeseci, a možda i nikad, ukoliko nema taj mot za "skidanje" (to je talent, neovisan o sluhu i vještini sviranja)
u školi se uči po klasičnoj literaturi, rezultati su spori ali dostižni :lol no nema tu neke atrakcije za bilo koje dijete koje želi sad i odmah.
BAKA - NALIJA
Avatar
kimama1
obična palunkica
 
Postovi: 12975
Pridružen/a: 09 sij 2003, 09:49

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 14 lip 2010, 09:15

Čestitam svima na uspjehu! Nas ispiti čekaju ovaj tjedan.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la nadicab » 14 lip 2010, 09:34

mi smo konačno našem starijem nakon 2 godine stanke kupili sax i oduševljen je. S guštom svira, a najesen će ići na audiciju za puhački zbor pri srednjoj školi (jer nema ništa neobavezno nakon što završiš OŠ)
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17718
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Dobri andjeo » 14 lip 2010, 20:28

ma nee u tom smislu ali u smislu da ce nesto smisleno odsvirat , npr tiridondu :lol nesto , bilo sto , sto daje neki smisleni zvuk :lol
npr moje necakinje, jedna svira flautu i iz nje ni nakon prve godine nijedne pjesmice , a ova druga sto svira brac vec je za mjesec dana svirala pjesmicu. frendicina mala s klavirom isto na polugodistu svirala pjesmice.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 15 lip 2010, 08:43

Andjo, Kima ti je gore vec odgovorila. Svejedno je je li Lady Gaga ili tridonda. Ak to cuje - moze sama svirati i prije glazbene (na klaviru, jednim prstom npr.) no mnogi to ni nakon glazbenog obrazovanja ne mogu.
Ne znam uci li brac u glazbenoj, no jasno mi je da na njemu zna odsvirati stogod slusljivo i prepoznatljivo kad vjerojatno to i svira uceci svirati brac. Mozda se varam.
Meni je drago sto je moj isao na klavir. On je zudio za kompletnim harmama koje je klavir pruzao vec vrlo brzo. Jedan ton solo instrumenta, mislim, ne bi ga zadovoljio.
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la ZacKa » 15 lip 2010, 08:55

I ja vas ponešto pratim, danas su upisi iliti testiranje blizu nas u školi I. Zajca,
ni sama ne znam da li da odemo, završio je 1 razred, ima ludog ritma, od malena voli instrumente,
nije samouk ali niti mu ima tko išta pokazati, i on bi želio ići ali ide i na nogač, i to 4x tjedno + tekme,
koliko je naporna gl. škola ? Kada i koliko imaju nastavu ?

I još je bed što nije u našoj školi već ga moram voziti.
Optimista 08/02

Bubamarka 05/05
Avatar
ZacKa
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1843
Pridružen/a: 04 lis 2007, 08:50
Lokacija: Zabreg

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Nana1971 » 15 lip 2010, 11:07

dosta je obaveza sa glazbenom skolom i tesko ju je kombinirati s intenzivnim sportskim treninzima, posebno u visim razredima kad imaju i puno redovne nastave. Pitanje njihove motivacije za glazbenu skolu je tu onda najvaznije.
Glazbena znaci 2 x tjedno instrument, 2 x tjedno solfeggio, od treceg razreda i zbor ili orkestar jedanput tjedno blok sat. Sve se to odrzava u suprotnoj smjeni od nastave u skoli, a zbor/orestar znaju biti i subotom :/ Ako ga sve ti trebas voziti - kako ces to izvesti kad mu je glazbena u jutarnjoj smjeni ako radis?
Zemlja je smrtnim sjemenom posijana Ali smrt nije kraj Jer smrti zapravo i nema
I nema kraja Smrću je samo obasjana Staza uspona od gnijezda do zvijezda. Mak Dizdar
Avatar
Nana1971
blissful reduša
 
Postovi: 24556
Pridružen/a: 18 tra 2002, 13:33
Lokacija: ovčica na Božjem pašnjaku

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 15 lip 2010, 11:12

+ kad skuze da se tu mora fest raditi, svaki dan i da je to dooooosaaadnoooo...
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la ZacKa » 15 lip 2010, 12:13

Mislila sam ja da je to dosta obaveza, ali ako ga ne upišem nećemo niti znati, možda odustane od nogača, a možda i od glaz. škole, ali ako ne probamo nećemo znati.

A inače on ima školu i to do 3 razreda uvijek ujutro+boravak, nadam se da je do tada nastava popodne u gl. šk., a poslije je baka doma pa ga ona može prebaciti a tada u 4 razredu već može i sam busom, valjda :dunno ili pješke jedno 20 min.

hvala na informacijama, a znam da jednog dana od bilo čega može odustati, i može mu postati dosadno, a sad njegova motivacija niti ne znam ak ne krenemo.........
Optimista 08/02

Bubamarka 05/05
Avatar
ZacKa
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1843
Pridružen/a: 04 lis 2007, 08:50
Lokacija: Zabreg

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Krumpirić » 15 lip 2010, 15:14

http://www.muzickiatelje.hr/igraonica.php jel itko čuo/bio/vidio ovo?
Veselila bi me i info o bilo kakvoj alternativi ovome?
Najviše bi me veselio vrtić pri državnoj gl. školi :mrgreen

Zasad dobre kritike pročitah samo o Elly, a Elly mi je stvarno preeeedaleko. :loce
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Nana1971 » 15 lip 2010, 19:36

zacka, nije da te obeshrabrujemo :lol ja bih svakom roditelju preporucila da dijete koje ima volju upise u glazbenu skolu. Samo naglasavam da je to velika obaveza, nije kao neka slobodna aktivnost u skoli, jedanput tjedno jedan skolski sat i nikakve obaveze doma :lol Kad sam ja upisivala svoju u glazbenu skolu nisam pojma imala sto to zapravo znaci jer ja nisam isla u glazbenu.
Zemlja je smrtnim sjemenom posijana Ali smrt nije kraj Jer smrti zapravo i nema
I nema kraja Smrću je samo obasjana Staza uspona od gnijezda do zvijezda. Mak Dizdar
Avatar
Nana1971
blissful reduša
 
Postovi: 24556
Pridružen/a: 18 tra 2002, 13:33
Lokacija: ovčica na Božjem pašnjaku

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 15 lip 2010, 20:06

Krumpiric, ne postoji drzavna gl. skola. Placa se skolarina svaki mjesec u svima. Ako si mislila zbog toga.
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Nana1971 » 15 lip 2010, 20:09

kako ne? pa skoro sve skole su drzavne, zapravo gradske. To sto placas (120 kn mjesecno) je samo sitnica u odnosu na punu cijenu, vise tipa participacije. Nastavnike i prostore placa grad. Da placamo punu cijenu, ne znam tko bi si to mogao priustiti.
Zemlja je smrtnim sjemenom posijana Ali smrt nije kraj Jer smrti zapravo i nema
I nema kraja Smrću je samo obasjana Staza uspona od gnijezda do zvijezda. Mak Dizdar
Avatar
Nana1971
blissful reduša
 
Postovi: 24556
Pridružen/a: 18 tra 2002, 13:33
Lokacija: ovčica na Božjem pašnjaku

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Kris2 » 15 lip 2010, 23:49

Mi bili na audiciji danas, sutra su rezultati, pa javim jesmo li "upali" :)
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11433
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Dobri andjeo » 16 lip 2010, 07:19

ja sam isla i odustala nakon tri mj. mrzila sam faking solfegio a moja je luda za glazbenom. mene su zeznuli jer sam htjela klavir pa su me upisali na harmoniku jer to je kao isto. dakle motiva nemas vise nikakvog. :ne
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la ZacKa » 16 lip 2010, 08:59

Mi ipak nismo bili na audiciji, prvo nismo stigli (iznenadne obaveze) a onda smo u žurbi i zaboravili....... :roll

Žao mi je i sinu isto, ali opet si mislim puno je obaveza a on još jaaako grize na nogač koji je 5x tjedno, a 2. razred je teži........pa ostavljamo za drugo ljeto, nakon završenog 2. razreda. :mah
Optimista 08/02

Bubamarka 05/05
Avatar
ZacKa
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1843
Pridružen/a: 04 lis 2007, 08:50
Lokacija: Zabreg

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 16 lip 2010, 10:00

Muzička zahtijeva kombinaciju upornih roditelja, djeteta sa sluhom i voljom i dobrog učitelja.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Krumpirić » 16 lip 2010, 10:04

An je napisao/la:Krumpiric, ne postoji drzavna gl. skola. Placa se skolarina svaki mjesec u svima. Ako si mislila zbog toga.

nisam, mislila sam zbog nekakve postojane kvalitete :dunno

ima li tko info o predškoli?
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Kris2 » 16 lip 2010, 14:21

Evo i mi vam se napokon i službeno priključujemo (nakon dvije godine virkanja), sinko mi je jučer bio na audiciji i danas sam ga upisala na violinu što je i htio :joy
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11433
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 16 lip 2010, 16:03

nisam, mislila sam zbog nekakve postojane kvalitete


to ti uvijek na kraju ovisi o covjeku koji radi s djetetom.

Na kakvu tocno kvalitetu mislis?
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 16 lip 2010, 16:03

Kris - puno puno puno srece zelim i tebi i njemu :dada
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Kris2 » 17 lip 2010, 06:32

Hvala :) (a strah me lao, ali on je jako uvjeren da to želi :mrgreen ) Jel se curka upisala ?
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11433
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Nana1971 » 17 lip 2010, 06:37

Kris, cestitam! Jel znate i uciteljicu?
Zemlja je smrtnim sjemenom posijana Ali smrt nije kraj Jer smrti zapravo i nema
I nema kraja Smrću je samo obasjana Staza uspona od gnijezda do zvijezda. Mak Dizdar
Avatar
Nana1971
blissful reduša
 
Postovi: 24556
Pridružen/a: 18 tra 2002, 13:33
Lokacija: ovčica na Božjem pašnjaku

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Dobri andjeo » 17 lip 2010, 07:14

kris kako to da ste odmah s instrumentom krenuli ? niste htjeli prvo u pocetnicki ?
kod nas je preporuka da se prvo ide u pocetnicki .
zacka stignes i na jesen, i na jesen obicno bude audicija .
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Nana1971 » 17 lip 2010, 07:18

nema toga kod nas, skolarci krecu odmah s prvim razredom. bitno je da dijete zna pisati jer za solfeggio trebaju odmah prepisivati s ploce (zato je bolje da u glazbenu krecu u 2. ili 3. razredu osnovne)
Zemlja je smrtnim sjemenom posijana Ali smrt nije kraj Jer smrti zapravo i nema
I nema kraja Smrću je samo obasjana Staza uspona od gnijezda do zvijezda. Mak Dizdar
Avatar
Nana1971
blissful reduša
 
Postovi: 24556
Pridružen/a: 18 tra 2002, 13:33
Lokacija: ovčica na Božjem pašnjaku

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Kris2 » 17 lip 2010, 09:15

Nismo služben o "dobili" učiteljicu. DA on je jako brz u pisanju, tako da to njemu neće predstavljati problem, a kako kaže Nana nije ni bilo druge opcije. Ima ih 3 koji su upisani na violinu. On je jako sretan (nadam se da će tako i ostati ;) )
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11433
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la lastavica » 17 lip 2010, 09:23

Kris i ja sam uzbuđena :joy
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15465
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 17 lip 2010, 10:35

Nina ima danas ispit a Lucija sutra. Držite fige!
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

PrethodnaSljedeća

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 44 gostiju.