Sada je: 25 lip 2026, 00:16.

Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Dobri andjeo » 12 lis 2015, 13:29

Jel kod vas ima onog hodanja po kucama zbog crvenog kriza?
Moju je danas razrednica odredila pa ke sada mm zvao da ne dozvoljavamo jer se ide pod nastavom. Dva tj mi nije isla u skolu zbog bolesti i jos nismo uhvatili sve propusteno :ajme i jos taman posla da mi sad izostane i zbog toga. A popodne isto nemoze zbog glazbene. :zub
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 12 lis 2015, 16:32

:shock kakav crveni križ...mogu skupljati u školi, nikakvo šetanje djece :roll i to još pod nastavom. nikad toga nije bilo. istina, u moje vrijeme je :mrgreen ali to je tak iz totalitarizma pa se ne računa :lol
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 12 lis 2015, 16:32

:shock kakav crveni križ...mogu skupljati u školi, nikakvo šetanje djece :roll i to još pod nastavom. nikad toga nije bilo. istina, u moje vrijeme je :mrgreen ali to je tak iz totalitarizma pa se ne računa :lol
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la † Volvo » 12 lis 2015, 16:58

Ne znam što "hodanje po kućama" uključuje, ako se odnosi na raznošenje hrane starijim/nemoćnima to ne bih branila (ja se tog iz "svog" doba sjećam :dunno )
† Volvo
na solarni pogon
 
Postovi: 3713
Pridružen/a: 13 srp 2005, 10:06

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Dobri andjeo » 12 lis 2015, 17:25

Nis ne raznosis nikom, neg ides od kuce do kuce po gradu , zvonis i trazis lovu il stvari za crveni kriz :roll
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Dobri andjeo » 12 lis 2015, 17:26

Hvala ti malamajo odmah se bolje osjecam :nata moja je odtulila pol sata, mm je nazvao rasku i sve smo rijesili. :plavusa
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Berta » 12 lis 2015, 18:00

Moj nista ne prijavljuje sto se uvijek pokazalo kao los znak
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la beammama » 13 lis 2015, 09:13

Berta je napisao/la:Moj nista ne prijavljuje sto se uvijek pokazalo kao los znak

X
Jutros ga pitala i odgovorio mi je da "lagano kreću". Učenje 0 bodova (bar koliko ja vidim). Navodno sve odradi prije nego ja stignem doma :whew "Upisat će se negdje" :lebdi
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la MaminMacak » 14 lis 2015, 12:14

kakav crveni križ...mogu skupljati u školi, nikakvo šetanje djece :roll i to još pod nastavom. nikad toga nije bilo. istina, u moje vrijeme je :mrgreen ali to je tak iz totalitarizma pa se ne računa :lol


jesus! od kud sada to? za koga skupljaju? za izbjeglice?
cek crveni kriz prije par tjedana nije htio primati robu za izbjeglice pa mi fakat nis nije jasno :dunno
i jos pod nastavom ...

u moje doba komunizma toga nije bilo, po kucama se skupljao samo stari papir i to svojevoljno jer smo htjeli skupiti sto vise i pobjediti na razini skole

kod nas isto poceli testovi i ispitivanja, do sada je prijavila 2 petice. inicijalni ispiti su bili losiji, mislim 2 trojke cak, ali to navodno nejde u imenik?!
pupoljcica 2002

etiketic 2009
Avatar
MaminMacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2447
Pridružen/a: 15 pro 2004, 18:40
Lokacija: Zagreb zapad

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Mirci » 14 lis 2015, 12:40

moji samo doma donesu te bonove i mi im damo novce (kao otkupis taj bon) i to je to. Nema hodanja po kucama. To ide vec godinama, tako da to nema nikakve veze sa sadasnjom situacijom.

qali da - i ja sam kao dijete isla po kucama i prodavala te bonove za crveni kriz :dunno
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29464
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Mirci » 14 lis 2015, 12:44

evo, našla - obzirom da je ove godine 43. akcija izgleda da sam ja ucestvovala u nekoj od prvih :lol

http://www.ckzg.hr/solidarnost-na-djelu-2015/
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29464
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la palunkica » 14 lis 2015, 15:21

Mirci je napisao/la:moji samo doma donesu te bonove i mi im damo novce (kao otkupis taj bon) i to je to. Nema hodanja po kucama. To ide vec godinama, tako da to nema nikakve veze sa sadasnjom situacijom.

qali da - i ja sam kao dijete isla po kucama i prodavala te bonove za crveni kriz :dunno


I ja sam išla u školi po kućama. ;)
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38150
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la patkica » 14 lis 2015, 18:40

Ja se sjecam ko klinka da smo imali neke papirice, bonove, nesto sto smo "prodavali" i skupljali, a bilo je za crveni kriz :)
Al ne za vrijeme nastave.

Nasi ismasi su danas isli na terensku nastavu, 2dana u Vukovaru. Znam da je Vukovar sastavni dio programa, obicno bude jedan dan, sad je krenuo program od 2dana sa spavanjem u nekom kampu zj hostelu, al mi je koma da su morali krenuti u 5 ujutro, i cijeli dan im je u minutu isplaniran s aktivnostima, predavanjima i slicno, sutra isto, bit ce ko zombiji od umora, digli smo se danas u 4.
Jos kad dodas vrijeme, 2 dana kise brrrr, nikako mi nije to sjelo, i jedva cekam sutra da se vrati doma.
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Dobri andjeo » 15 lis 2015, 08:19

Na kraju su skoro svi odustali , traje cijeli dan , od 10-18 :ajme
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Cathy » 15 lis 2015, 08:19

Naši su isto proljetos bili u Vukovaru. Mala je uživala, program je bio super.
Ja sam se bojala da ih ne istraumatiziraju ali jako su ima lijepo sve objasnili i pokazali. Primjereno njihovim godinama. :)
Vidjeli su i Osijek i Đakovo uz to, spavali u hotelu. Jednostavno super program.
Vama je jedini minus vrijeme, ali mislim da njima ništa ne smeta dok god su zajedno. :lol
2000
2002
2007
2016
Avatar
Cathy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1914
Pridružen/a: 02 svi 2007, 22:28
Lokacija: Zagreb

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la patkica » 15 lis 2015, 08:27

Moj osmaš nije baš ekipni tip, niti im je ekipa nesto fantasticna, tako da taj dio nije neka sreca. Zvao me sinoc, premoren i jedva na nigama, a morali su svi navecer ici u disko, on ne podnosi glasnu muziku i buku, tak da je dost ocajan bio, stajao je vani. S s obzirom da se digao u 4 ujutro, mogu si misliti kak je bio raspolozen ;)
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Barbi » 15 lis 2015, 09:34

Uf, baš je pravo vrijeme za izlete i obilaske. :ajme
Moj sin je trebao sutra sa školom na Sljeme, i za to je baš krasna blatna kaljuža :lol ali mislim da će i sutra padati pa sigurno odgađaju.

edit: ja mog već vidim dogodine u disku sa rukama u zraku i pivom u ruci :ajme :zub on jest ekipni tip
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28729
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Hajdi » 15 lis 2015, 09:43

Naši su danas otišli na tehnički dan na srednju građevinsku i geodetsku školu, tamo će raditi svakakve pokuse u laboratorijima a dobra im je prilika da malo pogledaju školu oni koje zanima upis. Kiša lije :ajme
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la beammama » 15 lis 2015, 14:08

Amadej bi trebao u ponedjeljak na onu terensku nastavu na Banovinu koja je odgođena sa 7. 10.
Ne čini mi se da su dobili išta što se boljeg vremena tiče, samo je temperatura još niža
:roll
Odnos prema školi i učenju kao i prošle godine :ne
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la JiA » 15 lis 2015, 14:23

A. je jucer dobio 1 iz geografije... uz nezaobilazno: ali mogu ispravit u ponedjeljak :gaah
Bijah slijep, a sada vidim...
Avatar
JiA
Vjetropir
 
Postovi: 7830
Pridružen/a: 07 tra 2006, 13:02
Lokacija: na štikli

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Barbi » 15 lis 2015, 14:28

Beam, bojim se da je u ovim njihovim godinama skroz nerealno očekivati da će promjena u odnosu prema školi biti na bolje :ajme :zub
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28729
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 15 lis 2015, 14:42

Mirci je napisao/la:evo, našla - obzirom da je ove godine 43. akcija izgleda da sam ja ucestvovala u nekoj od prvih :lol

http://www.ckzg.hr/solidarnost-na-djelu-2015/


:lol ah...fakat. tak brzo godine idu... :plavusa

kod nas nema terenske samo gradski obilasci....Da Vinci izložba, kazalište Dnevnik Ane Frank ...spominje se nekakav Vukovar na proljeće :roll
mogu misliti kak je po ovom kijamet vremenu bahuljati okolo :(

kod nas se krajnje ozbiljno pristupilo školskim obvezama...puj,puj....izgleda da je dovoljno straha od "upisat ćeš se za šnajdericu ili frizerku" :mrgreen :lol
da se razmemo nije to ništa loše, dapače...navala je i gužva :lol
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la beammama » 15 lis 2015, 23:01

Barbi je napisao/la:Beam, bojim se da je u ovim njihovim godinama skroz nerealno očekivati da će promjena u odnosu prema školi biti na bolje :ajme :zub

Vjerojatno. Izgleda da će izlet biti skroz otkazan. Sutra će znati zasigurno, ali danas im je spomenula da ne idu niti u ponedjeljak.
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Hajdi » 16 lis 2015, 09:32

Naši sutra imaju radnu subotu, skupljanje starog papira i slično. Deveti razredi idu na izlet u Idriju u rudnik žive.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Mala Bornica » 16 lis 2015, 14:17

moj sedmas je jucer sakupljao novac za crveni kriz, ali nakon skole. i kcer je u sedmom i osmom uvijek isla.
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 16012
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Berta » 16 lis 2015, 21:03

Nama su isto najavili vjerojatni dvodnevni vukovar za ovo polugodiste. J kaze da su ove godine konacno postali ekipa u razredu i dobro se druze. Mislim da je maturalac tome dosta pridonio
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la Hajdi » 17 lis 2015, 10:49

Naši danas ujutro već u sedam nosili stari papir pred školu. Mislila sam da neće biti nikoga tako rano a kad tamo akcija, svi nose papir ko ludi, jedan barba autom dovukao prikolicu s valjda tonu starog papira :shock i onda su djeca i učiteljice to vagali i slagali u kontejnere. U osam su već imali bus za Idriju pa su morali požuriti.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la mazilica » 18 lis 2015, 17:42

I kod nas je pocelo s ocjenama. Jos da se ja nemajka udostojim postat e gradjanin, pa da ih i vidim, bilo bi super. On se ne uzrujava, njemu je sve super i boli ga uvo, a ja ludim od tolike flegmatike.

Oni idu u vukovar na proljece.
I moj je antiekipni, ali se sumnjivo veseli, malko previse:)

Maturalca nema, ali se diiivno druze na wapp-u , do 1-pol2 svaku noc. Bacit cu mu mob kroz prozor
03.08.2001 kroz život hrabro , dalje udvoje
19.09.2006 stigao sa prvom jesenskom kišom
25.08.2012 kad je već nestala nada, došao kao najljepše iznenađenje
Avatar
mazilica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1530
Pridružen/a: 31 srp 2008, 14:16

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la malamaja » 18 lis 2015, 23:37

ne moraš biti egrađanin. možeš na učenički korisnički račun ući na imenik...onda nemaš onih 48 sati zakašnjenja :mrgreen

kod nas se uči punom parom :lol
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Sedmi i osmi razred 2015/ 2016

PostPostao/la MaminMacak » 19 lis 2015, 14:12

Ja nisam bas spremna za ovaj skok iz 6. u 8. razred.
Mislim spojile ste nam topice i sad su mi se problemi nekako naglo povecali i narasli :ajme

No pripreme nikad nisu lose :zivili
pupoljcica 2002

etiketic 2009
Avatar
MaminMacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2447
Pridružen/a: 15 pro 2004, 18:40
Lokacija: Zagreb zapad

PrethodnaSljedeća

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 29 gostiju.