Sada je: 25 lip 2026, 00:39.

Polaznici glazbenih škola - 2. dio

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Dobri andjeo » 09 kol 2012, 20:11

mi najmimo violu, a najmili bi i klavir da se mogao ;)
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Kris2 » 09 kol 2012, 23:09

Moj je sinko želio svoju violinu, ali su nas svi uvjerili da je za tako male najbolje iznajmljivati ako je to opcija u školi, tako da za sad koristomo školske - zgodno je što i preko ljeta ostanu pa može vježbati. Mislim da ćemo u jesen dobiti treću.
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11433
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Berta » 10 kol 2012, 20:04

kod nas u glazbenoj nema gitara za unajmiti, al mislim da se ni ne isplati. Naime gitara za pocetnike stvarno ima povoljnih. Nama je rečeno da kupimo 3/4, koliko vidim ta će joj i ove godine odgovarati. Inace kostaju 400-600 kn, ali ako potrazis na akcijama mozes proci i jeftinije, mi smo pocetkom godine nasu kupiti za nekih 360 kn :dunno: Uz gitaru ti treba stalak za note i podlozak za nogicu. Mi smo prvu godinu prezivjeli bez stimalice, malo muz na sluh, malo uciteljica prije sata :p Jucer sam ipak posustala i kupila jednu, ipak je gitara stajala skoro 2 mjeseca, rastimala se, a nismo bili sigurni da smo je dobro pogodili nastimati.
Inace kcer sad ipak dobila zadatak da recimo svaki drugi dan svira, da se prsti ponovno priviknu, a i da barem nesto od ljetne zadace savlada. Zadnji tjedan pred skolu nas nece biti pa da barem ova 2 koja ce biti u zg malo uhvati. Sama se nije sjetila. Tako je jucer vjezbala, danas spava kod bake, al navoodno ce sutra opet vjezbati :lol: zivi bili pa vidjeli
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la barboza2 » 12 kol 2012, 08:51

uzet cu ovo sve u obzir pa cu vidjet kad me nazovu sta oni kazu. gledala sam malo te najjeftinije l citam loše komentare, da se rastimavaju itd. e sad za pocetak mozda to i nije tako bitno... vidjet cemo.
ja sam jako sretna sto je upala. lijecim pomalo i svoje frustracije :mrgreen (svirala sam kao dijeta, nikad dovoljno ozbiljno, isla privatno na instrukcije, stigao rat, sve propalo).
ona je isto uzbudjena sto krece, jako je nadarena, pjeva vec godinama u zboru, sad kad je malo veca puno i solira, puno je nastupa iza nje. al opet tu mi je neki crvic sumnje jer joj se neda bas raditi, cim joj nesto ne ide odma drami i place, u principu jos je jako zaigrana i sve obaveze koje ima nabrzaka smandrlja da se moze ici igrati.
i zato se bojim ulagati u nesto skupo dok ne vidim da je zagrizla.
Nothing is perfect. I am nothing.
slika
slika
Avatar
barboza2
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 736
Pridružen/a: 03 lis 2006, 22:21
Lokacija: sjever i jug

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Ina66 » 12 kol 2012, 09:24

barboza2 je napisao/la:gledala sam malo te najjeftinije l citam loše komentare, da se rastimavaju itd. e sad za pocetak mozda to i nije tako bitno... vidjet cemo.

bitno je. nije baš poticajno sviranje na raštimanoj gitari ako ti je cura takva kakvom ju opisuješ :)

ne znam koje gitare preferiraju u vašoj školi, to će ti reći kad počne nastava, ali kod nas se ne gleda baš blagonaklono na kineske i slične gitare (pod ovim kineske mislim na one koje se mogu kupiti u trgovinama prehrambene robe). mi smo imali sreću pa posudili gitaru od prijatelja čiji je sin išao u glazbenu školu
orijentacije radi, to je Yamaha CS 04 3/4 i njihove gitare imaju uglavnom polaznici nižih razreda, a mislim da su i ove školske koje se posuđuju iste marke
drugo, svakako uzmite mali štimer (mislim da sam ja našeg platila cca 70-80kn), a kasnije će vam trebati i metronom, također na baterije i cijenom sličan štimeru
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la barboza2 » 12 kol 2012, 15:24

stimer svakako, mozda negdje uspijem iskopati moga, ako se i on nije rastimao nakon tolikih godina :lol
Nothing is perfect. I am nothing.
slika
slika
Avatar
barboza2
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 736
Pridružen/a: 03 lis 2006, 22:21
Lokacija: sjever i jug

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la mao » 12 kol 2012, 15:32

gdje se mogu kupiti metronomi po toj cijeni? Viđala sam samo one od 400 kn i više, pa mi se nekako svidjela teorija: metronoma što manje, ritam treba dolaziti iz izvođača (ali to je samo jedna od teorija, i ne isključuje metronom) :)
Avatar
mao
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 427
Pridružen/a: 23 srp 2012, 12:22
Lokacija: provincija, zapad

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la mao » 12 kol 2012, 15:39

... a što se kupovine gitare tiče, nije to bačen novac čak i ukoliko odustane od glazbene škole nakon nekog vremena, zatrebat će u pubertetu... ;)
Avatar
mao
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 427
Pridružen/a: 23 srp 2012, 12:22
Lokacija: provincija, zapad

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Ina66 » 12 kol 2012, 17:18

mao je napisao/la:gdje se mogu kupiti metronomi po toj cijeni?

ovaj je kupljen prije malo manje od dvije godine u CD shopu na Pjaci u Splitu (za ne povjerovati, ali oni imaju najbolji asortiman potrepština - žice, štimeri i metronomi)
slika

sad sam ga uguglala i prodaje se za manje od 5 US dolara
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la mao » 12 kol 2012, 21:33

Hvala.
(Vidi se da sam mama starije generacije (smajlić koji se rukom lupa po čelu i :ajme ), već skoro dvije godine vrtim u glavi sliku mehaničkog metronoma (kakvi su bili u moje doba) i ne pada mi na pamet nešto drugačije)
Avatar
mao
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 427
Pridružen/a: 23 srp 2012, 12:22
Lokacija: provincija, zapad

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Ina66 » 13 kol 2012, 07:42

:lol vrtila sam i ja mehaničke po glavi dok nisam vidila ovo
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la barboza2 » 13 kol 2012, 17:53

ha, ha, i ja vrtim isti film al me bilo sram napisati!
Nothing is perfect. I am nothing.
slika
slika
Avatar
barboza2
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 736
Pridružen/a: 03 lis 2006, 22:21
Lokacija: sjever i jug

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Ina66 » 13 kol 2012, 18:55

ae, tako sam ja došla kupiti metronom pa ostala paf! kad sam dobila u ruke ovo s gornje slike
nisam na licu mjesta ništa komentirala da se ne osramotim, najprije sam morala doma proučiti spravu :mrgreen
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la barboza2 » 15 kol 2012, 16:08

a u cemu je razlika izmedju 3/4 i 4/4 gitare. o cemu ovisi koju ce nam prof preporuciti? velicina? sirina vrata? nagadjam... prosvijetlite me
Nothing is perfect. I am nothing.
slika
slika
Avatar
barboza2
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 736
Pridružen/a: 03 lis 2006, 22:21
Lokacija: sjever i jug

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Ina66 » 15 kol 2012, 16:38

tročetvrtinska je manja i klincima koji tek kreću u školu je lakše svirati na manjoj (da se razumijemo, nije ona baš toliko manja)
pokušat ću naći sliku moje gitaristice čisto da vidiš kako izgleda
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Dobri andjeo » 29 kol 2012, 16:49

muzikasi jeste spremni :rodj
mi ni taknuli nista nismo :ajme
joj kad se sjetim sad uskladivanja termina. no ove godine sam pametnija idem ujutro na dogovor oko termina pa se nadam uhvatiti kako mi pase.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Ina66 » 29 kol 2012, 17:11

za barbozu, slika 3/4 i 1/1 gitare
https://lh3.googleusercontent.com/-1j2k ... 0_8555.JPG

vježba svaki dan, čak je i proširila repertoar vježbi jer joj je dosadilo stalno ponavljati iste :lol
po raspored ću ići vjerojatno sama jer je ona ujutro u školi. mislim da će ove godine biti malo teže sve uskladiti jer od 3. razreda ide i zbor
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Dobri andjeo » 29 kol 2012, 20:38

joj taj zbor je kod nas "koma" i nimalo mu se ne veselim. stalno ali stalno idu na natjecanja i onda imaju probe i svaki dan, i vikednom i svakako :ajme
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Ina66 » 29 kol 2012, 20:50

a ne znam, vidit ćemo kako će biti kod nas, jedino znam da su i mali i veliki zbor među prvima na natjecanjima
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Kris2 » 29 kol 2012, 23:00

Mi nemamo zbor (tj sinko), ali imamo orkestar (navodno subotom :nata ).
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11433
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Dobri andjeo » 30 kol 2012, 07:40

zavidim ti na orkestru kris. kod nas nema orkestra za gudace, samo puhaci imaju orkestar. to je predivno..
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Ina66 » 30 kol 2012, 07:55

ima i kod nas orkestar, ali profa koja vodi zbor je želi tamo
bila bih najsretnija kad bi zbor bio subotom
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la lastavica » 30 kol 2012, 08:32

Moja je prošle godine bila još na manjoj viloni četvrtinki. Ove godine joj se mjenja profesor iz violine, stari odlazi u mirovinu. Vidjet ćemo kako će to dalje klapati. Stari je bio jako blag i nije nista fiorsirao tako da je i vježbanje doma bilo u skladu s tim :mrgreen
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15465
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la lastavica » 30 kol 2012, 08:34

sad ste me prosvijetlile s ovim zborom i orkestrom :nata Baš sam se pitala zašto na oglasnoj ploči o obavijesti za zbor nije navedena violina. No to nas tj. ako nas čeka slijedeće godine.
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15465
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la mao » 30 kol 2012, 09:08

Cure, u nekim glazbenim školama oslobađaju dijete pohađanja zbora ukoliko to čini u osnovnoj (školi), pa ukoliko vam je tako lakše, raspitajte se o toj mogućnosti.
Avatar
mao
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 427
Pridružen/a: 23 srp 2012, 12:22
Lokacija: provincija, zapad

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la mao » 30 kol 2012, 09:15

Mom sinu radionica počinje u listopadu, a kako ove godine kreće u "pravu" školu, u ovom trenutku uzbuđenja sasvim dovoljno (za mene i previše).
Avatar
mao
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 427
Pridružen/a: 23 srp 2012, 12:22
Lokacija: provincija, zapad

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la barboza2 » 30 kol 2012, 12:07

ina, pa i nije neka velika razlika (ako je ova lijeva manja a desna veća?) pozvani smo u ponedjeljak na dogovor. znaci, trebam se nacrtati tamo prva da ugrabim bolje termine?
Nothing is perfect. I am nothing.
slika
slika
Avatar
barboza2
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 736
Pridružen/a: 03 lis 2006, 22:21
Lokacija: sjever i jug

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Hajdi » 30 kol 2012, 12:46

Sad ste me sjetili da moram ići pogledati kod kojeg smo učitelja :ajme a raspored me tek čeka slijedeći tjedan :strah
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Ina66 » 30 kol 2012, 13:33

barboza2 je napisao/la:ina, pa i nije neka velika razlika (ako je ova lijeva manja a desna veća?) pozvani smo u ponedjeljak na dogovor. znaci, trebam se nacrtati tamo prva da ugrabim bolje termine?

točno, lijeva je manja, ali možda se ne sječe dobar dojam jer je dečko desno puno viši i krupniji od moje
kod nas u školi se pazi da se prvašićima iziđe u susret da ne čekaju previše između solfeggia i instrumenta.
ja ne mogu ići na jutarnji dogovor jer sam tada s prvašićkom u školi, nadam se dobrom rasporedu i dalje (nema ih puno)

ovo za zbor - u trećem razredu je jedan dodatni predmet obavezan, zbor ili orkestar. moja jedva čeka na zbor
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Dobri andjeo » 30 kol 2012, 15:41

kod nas u školi se pazi da se prvašićima iziđe u susret da ne čekaju previše između solfeggia i instrumenta.
i kod nas tako ali to mi nis ne vrijedi kad nasa iz solf. ima kontra smjenu od nasih profesora instrumenata pa nikako to nemozemo spojiti, nismo ni lani mogli.

ovo za zbor - u trećem razredu je jedan dodatni predmet obavezan, zbor ili orkestar. moja jedva čeka na zbor
tako i moje, jedva ih vec sada stopiram ( po zelji mogu i ranije na zbor ) pa nema sanse da one nece htjeti ici.
kod nas je zbor subotom no to nis ne vrijedi jer su stalno negdje na natjecanjima pa su probe stalno ,svaki dan , svako vece + subota.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

PrethodnaSljedeća

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 18 gostiju.